Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał analogowy
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2017, 19:35   

KOCUREK1970 napisał/a:
obydwa DEKODERY posiadać musisz

A jak je będziesz miał wbudowane w tv jako tunery to co? Już nie będziesz mógł z nich korzystać?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-09-2017, 19:44   

MrPepka,
Mogę, oczywiście - tylko, że najpierw muszę taki tv zakupić (działający jednocześnie z DVB-C i DVB-T bez każdorazowego przełączania się i wyszukiwania między wbudowanymi tunerami i ponownego wyszukiwania kanałów).
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2017, 19:45   

KOCUREK1970 napisał/a:
muszę taki tv zakupić

O widzisz - to TY odpowiadasz za swój TV, a nie operator.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-09-2017, 20:08   

MrPepka napisał/a:
to TY odpowiadasz za swój TV, a nie operator.

Nie - to operator mnie zmusza do zakupu takiego, a to powoduje wyższą cenę owego zakupu, co już mnie zniechęca do takiego operatora.
Z drugiej strony zmienię operatora i kto mi zwróci kasę za różnicę w cenie? (między takim kombajnem a takim tv, który ma albo wyszukiwanie kablówki, albo wyszukiwanie naziemnej).
Jak będę miał 90 lat i oglądał tylko Klan i mszę z Jasnej Góry to może będzie to dla mnie świetne rozwiązanie (z pakietu naziemnego z dekoderem DVB-T).
Ale dopóki nie umieram, to dla mnie kompletnie poroniony pomysł - podkreślam DLA MNIE.
Zresztą, dzięki Bogu - telewizji ŻADNEJ nie oglądam już chyba z 10 lat (czasami TXT przeczytam i praktycznie to wszystko).
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-09-2017, 20:59   

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie zmienia to faktu, że obydwa DEKODERY posiadać musisz, jeśli z pełnej oferty chcesz korzystać a i podłączyć to do sygnału jakoś musisz.

Jakie obydwa? Jeśli chcesz korzystać tylko z dekodera/-ów operatora, które pracują w standardzie DVB-C, to do czego potrzebny Ci jest dekoder DVB-T? Korzystasz z pełnej oferty (kanały z retransmitowanych MUX-ów są przecież zdublowane w DVB-C), tak jak w UPC.
Udostępnienie MUX-ów naziemnych to przejaw dobrej woli ze strony operatorów Multimedia czy Toya. Abonent nie musi bowiem instalować własnej anteny naziemnej, bo ma już sygnał w kablu. Wystarczy, że podłączy "n" dekoderów DVB-T/telewizorów z wbudowanym tunerem DVB-T pod kabel i odbiera sobie pełną ofertę naziemną na "n" odbiornikach.

KOCUREK1970 napisał/a:
No i popatrz na liczbę klientów Toya i MM - razem nie mają tyle co UPC, więc zapewne sobie wyliczyli, że ICH to będzie kosztować taniej.

A co to za koszty wpuszczenia 4 MUX-ów i jaki ma to związek z ilością klientów? Za retransmisję MUX-ów operatorzy nie płacą ani grosza. Skoro UPC bezmyślnie marnuje 30 kanałów powielając w analogu nawet NIEPEŁNĄ ofertę DVB-T, to czym wobec tego jest przeznaczenie raptem 4 kanałów na retransmisję MUX-ów ogólnopolskich w standardzie DVB-T?

KOCUREK1970 napisał/a:
Już wolę to jak zrobili to w UPC - jeden standard i koniec.

Jasne. Przede wszystkim w UPC brak kanałów z MUX-8 w niekodowanym pakiecie Start, ba brak ich nawet w pakiecie Select! Kanały nadawane są niechlujnie - downscale z logotypami HD i w gównianej jakości (bo przerobione z MPEG-4/HD do MPEG-2/SD). Pozostałe kanały SD (nawet te nadawane bez rekompresji) też są w gorszej jakości niż w DVB-T. Ponadto problemy z dynamiczną zmianą formatu obrazu, brak dodatkowych ścieżek audio i napisów, które są obecne w sygnale DVB-T.

KOCUREK1970 napisał/a:
Mam wrażenie, że to bardziej gównoburza medialna, niż sens istnienia owego rozwiązania.
Osobiście nie wziąłbym takiego operatora z takim rozwiązaniem (mam kupować taki tv, który obsłuży jednocześnie i jeden standard i drugi, albo dodatkowe dekodery - no pogięło chyba kogoś kompletnie).

A powiedz mi czym się różni to rozwiązanie od tego jakie masz w przypadku UPC i DVB-T odbieranej z własnej anteny naziemnej?
Ty chyba dalej nie rozumiesz. Operator, który wpuścił MUX-y naziemne w kabel poszedł tylko i wyłącznie na rękę swoim abonentom. Chcesz z tego korzystać to korzystasz, nie chcesz - nikt Ciebie do tego nie zmusza i jedziesz tylko na DVB-C! W przypadku UPC, aby odbierać pełną ofertę naziemną musisz wykupić najdroższy pakiet Max, a jeśli tego nie zrobisz, to spadaj i montuj sobie antenę naziemną. Naprawdę nie widzisz tej różnicy?

KOCUREK1970 napisał/a:
Dla mnie to poroniony pomysł - dekoder DVB-C z 250 zł, zwykły DVB-T koło 150 zł - tyle to za multiroom przez 2 lata nie zapłacisz a masz wszystko w jednym dekoderze od operatora.

Ciekawe, koszt zaledwie 1 multiroom w promocyjnej cenie 10 zł przez 2 lata to 240 zł. A jak ktoś ma np. 5 odbiorników w domu, to co mu polecisz? Natomiast dekoder DVB-T, to koszt poniżej 100 zł, ten sprzęt jest Twój, a audycje możesz sobie na nim nagrywać i archiwizować bez żadnych ograniczeń. Co więcej taki multiroom działa podobnie jak analog - liczbę możliwych odbiorników do podłączenia ogranicza jedynie poziom sygnału. W UPC oficjalnie możesz zamówić tylko 2 usługi multiroom.

KOCUREK1970 napisał/a:
I zadziwia mnie (naprawdę) ten płacz, że ktoś nie daje PEŁNEJ oferty DVB-T - ile z tego oglądasz jak na każdym kanale reklam nawalone, że na wymioty się zbiera.
Polska oferta DVB-T to KIBEL, DNO i tona mułu.

Dla jednego kiblem, dnem i toną mułu jest jakiś darmowy kanał z oferty DVB-T, dla innego takim samym jest jakiś kanał z płatnej oferty operatora, na którym jest nawalonych jeszcze więcej reklam, a na dodatek jeszcze płacisz za ten kanał! Kwesta gustu, aczkolwiek jak pokazują badania największą oglądalność i tak mają właśnie kanały naziemne.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2017, 21:05   

Robin napisał/a:
Kanały nadawane są niechlujnie - downscale z logotypami HD i w gównianej jakości (bo przerobione z MPEG-4/HD do MPEG-2/SD).

:shock: Które kanały z DVB-T są niby downscalowane z HD do SD?
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-09-2017, 21:07   

A choćby TTV, TV 6 czy Super Polsat. Nie widzisz dopisków HD w logotypach? Mówimy oczywiście o wersjach SD (pakiet Start), ale to samo z tymi kanałami jest w analogu.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2017, 21:09   

Robin napisał/a:
A choćby TTV, TV 6 czy Super Polsat.

Masz na myśli ich wersje z pakietu Start?

[ Dodano: 15-09-2017, 22:15 ]
Robin napisał/a:
Pozostałe kanały SD (nawet te nadawane bez rekompresji) też są w gorszej jakości niż w DVB-T. Ponadto problemy z dynamiczną zmianą formatu obrazu, brak dodatkowych ścieżek audio i napisów, które są obecne w sygnale DVB-T.

Również poproszę o szczegóły.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-09-2017, 21:40   

MrPepka napisał/a:
Masz na myśli ich wersje z pakietu Start?

Przecież napisałem wyżej.

MrPepka napisał/a:
Również poproszę o szczegóły.

Przykładowo:
TV Puls SD - w UPC nadawany jest w przestarzałym MPEG-2, na audycjach 4:3 obraz jest rozciągnięty do 16:9 (w DVB-T jest w MPEG-4, dynamiczna zmiana formatu obrazu działa OK)
Stopklatka SD - w UPC widoczna jest paskudna przerywana linia WSS, brak ścieżki oryginalnej (w DVB-T linia jest ładnie ukryta, dostępne są 2 ścieżki - z lektorem i oryginalna)
ATM Rozrywka - w UPC na audycjach 4:3 obraz nadawany jest w tzw. "znaczku pocztowym", czyli sztywnym 16:9 (w DVB-T dynamiczna zmiana formatu obrazu działa OK)
TVP Rozrywka - w UPC widoczna jest paskudna przerywana linia WSS, brak ścieżki z audiodeskrypcją i napisów (w DVB-T linia jest ładnie ukryta, dostępne są 2 ścieżki - z lektorem i audiodeskrypcją, są napisy)
TV 6 SD - w UPC downscal z wersji HD, a zatem audycje 4:3 nadawane są w sztywnym 16:9, brak ścieżki z audiodeskrypcją i napisów (w DVB-T jest dynamiczna zmiana formatu obrazu, dostępne są 2 ścieżki - z lektorem i audiodeskrypcją, są napisy)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-09-2017, 23:27   

Robin napisał/a:
Jakie obydwa? Jeśli chcesz korzystać tylko z dekodera/-ów operatora, które pracują w standardzie DVB-C, to do czego potrzebny Ci jest dekoder DVB-T?

Jak do czego - do obejrzenia tylko oferty DVB-T (nie chcę innej).
Cytat:
A co to za koszty wpuszczenia 4 MUX-ów i jaki ma to związek z ilością klientów?

Oczywiście, że ma - UPC ile może mieć lokalnych stacji retransmisyjnych (u mnie w mieście właśnie mają) 200/300 tam gdzie mają dostęp, a ile tamci 50/100 (bo mają mniejszy zasięg) - to kto musi wydać więcej kasy na unowocześnianie sprzętu?
Robin napisał/a:
Za retransmisję MUX-ów operatorzy nie płacą ani grosza. Skoro UPC bezmyślnie marnuje 30 kanałów powielając w analogu nawet NIEPEŁNĄ ofertę DVB-T, to czym wobec tego jest przeznaczenie raptem 4 kanałów na retransmisję MUX-ów ogólnopolskich w standardzie DVB-T?

Za retransmisję może i nie płacą, ale na sprzęt na "przełożenie" tego na dane ich pasmo to już jest jednak wydatek.
Gdyby 4 kanały nie miały znaczenia, to by nie zmniejszali w UPC analoga.
Robin napisał/a:
Przede wszystkim w UPC brak kanałów z MUX-8 w niekodowanym pakiecie Start, ba brak ich nawet w pakiecie Select! Kanały nadawane są niechlujnie - downscale z logotypami HD i w gównianej jakości (bo przerobione z MPEG-4/HD do MPEG-2/SD). Pozostałe kanały SD (nawet te nadawane bez rekompresji) też są w gorszej jakości niż w DVB-T. Ponadto problemy z dynamiczną zmianą formatu obrazu, brak dodatkowych ścieżek audio i napisów, które są obecne w sygnale DVB-T.

Powtórzę - jeśli się godzisz na bezpłatny pakiet to nie narzekaj na braki. A jeśli tak zrobili a nie inaczej, zaskarż ich do sądu?
Ich firma, ich cyrk i małpy - jakoś nie widzę z tego powodu lawinowej utraty abonentów.
Pakiet Start nie jest z tego co pamiętam ot tak sobie dostępny (tylko on i nic więcej) - więc biorąc np. neta dostajesz go w gratisie.
Robin napisał/a:
W przypadku UPC, aby odbierać pełną ofertę naziemną musisz wykupić najdroższy pakiet Max, a jeśli tego nie zrobisz, to spadaj i montuj sobie antenę naziemną. Naprawdę nie widzisz tej różnicy?

Powtórzę - każdy ma nie tylko JEDEN pakiet czegokolwiek - mamy paczki usług gdzie razem za kilka usług niedługo wyjdzie mniej niż za samą tv - mam pakiet MAX z PVR, on chyba kosztuje sam wedle cennika o ile pamiętam 115 zł z dekoderem - ja za 3 usługi płacę 109 zł.
Robin napisał/a:
A jak ktoś ma np. 5 odbiorników w domu, to co mu polecisz?

Skoro ma 5 tv to stać go chyba na inne wydatki?
Co bym mu zaproponował - książkę przeczytać, z rodziną porozmawiać a nie w tych pudłach siedzieć.
Robin napisał/a:
Natomiast dekoder DVB-T, to koszt poniżej 100 zł, ten sprzęt jest Twój

Za 100 zł i poniżej to dostaniesz szmelc a nie dekoder.
Robin napisał/a:
a audycje możesz sobie na nim nagrywać i archiwizować bez żadnych ograniczeń.

Archiwizacja czegokolwiek z DVB-T - hm niech pomyślę, buhahahahahaha (chyba archiwizacja reklam).
Robin napisał/a:
UPC oficjalnie możesz zamówić tylko 2 usługi multiroom.

Oficjalnie możesz mieć 3 MR.
Robin napisał/a:
Dla jednego kiblem, dnem i toną mułu jest jakiś darmowy kanał z oferty DVB-T, dla innego takim samym jest jakiś kanał z płatnej oferty operatora, na którym jest nawalonych jeszcze więcej reklam, a na dodatek jeszcze płacisz za ten kanał! Kwesta gustu,

Dlatego tv nie oglądam - taki mam gust :mrgreen:
A dlaczego w ogóle mam tv (dla żony i jak już pisałem wyżej - taniej płacę za 3 usługi).
Robin napisał/a:
aczkolwiek jak pokazują badania największą oglądalność i tak mają właśnie kanały naziemne.

Ale zapewne tylko tam, gdzie nie mają ludzie dostępu do żadnych innych ofert.

Myślę, że na tym zakończę wymianę myśli z Tobą - bo to nie ma sensu, bo zaczynamy czepiać się już niuansów. Ty nie przekonasz mnie a ja Ciebie.
Za chwilę post będzie na 3 strony bo będziemy cytować zdania lub wręcz pojedyncze słowa.
Pozdrawiam i niech się Nam dzieje wiele dobrego :mrgreen:
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2017, 01:50   

KOCUREK1970 napisał/a:
Jak do czego - do obejrzenia tylko oferty DVB-T (nie chcę innej).

Ależ tę ofertę możesz przecież obejrzeć także na dekoderach MM i Toyi, pracujących w systemie DVB-C - czyli tak, jak to robisz będąc abonentem UPC. :P DVB-T to tylko bonus!

KOCUREK1970 napisał/a:
Oczywiście, że ma - UPC ile może mieć lokalnych stacji retransmisyjnych (u mnie w mieście właśnie mają) 200/300 tam gdzie mają dostęp, a ile tamci 50/100 (bo mają mniejszy zasięg) - to kto musi wydać więcej kasy na unowocześnianie sprzętu?

Akurat sieć MM jest bardziej rozproszona od UPC i ma więcej stacji lokalnych (poczytaj na SATKurierze jakie mają problemy z udostępnianiem pełnej oferty, zwłaszcza kanałów HD :lol: ). Unowocześnienie czego? 4 dekodery DVB-T to taki wielki koszt? :shock:

KOCUREK1970 napisał/a:
Za retransmisję może i nie płacą, ale na sprzęt na "przełożenie" tego na dane ich pasmo to już jest jednak wydatek.

Wydatek z całą pewnością mniejszy od kosztów powielania w analogu 30 programów niepełnej oferty DVB-T.

KOCUREK1970 napisał/a:
Gdyby 4 kanały nie miały znaczenia, to by nie zmniejszali w UPC analoga.

Pomimo redukcji jednak nadal marnują 30 kanałów na nadawanie archaicznego analogu, a my tu mówimy o raptem 4 kanałach.

KOCUREK1970 napisał/a:
Powtórzę - jeśli się godzisz na bezpłatny pakiet to nie narzekaj na braki. A jeśli tak zrobili a nie inaczej, zaskarż ich do sądu?
Ich firma, ich cyrk i małpy - jakoś nie widzę z tego powodu lawinowej utraty abonentów.
Pakiet Start nie jest z tego co pamiętam ot tak sobie dostępny (tylko on i nic więcej) - więc biorąc np. neta dostajesz go w gratisie.

Przecież rozmawiamy nie o podstawowej ofercie, tylko o gratisie właśnie! Jak ludzie mają lawinowo rezygnować z gratisu, albo skarżyć kogoś za to do sądu?
Moim zdaniem rozwiązanie gratisowe MM i Toyi (poprzez retransmisję MUX-ów DVB-T) jest lepsze i korzystniejsze dla abonentów od wybrakowanego gratisu od UPC (w postaci odkodowania tylko części kanałów naziemnych, nadawanych zresztą w wątpliwej jakości). Jeśli jesteś odmiennego zdania, proszę właśnie o konkretne argumenty na ten temat.

KOCUREK1970 napisał/a:
Powtórzę - każdy ma nie tylko JEDEN pakiet czegokolwiek - mamy paczki usług gdzie razem za kilka usług niedługo wyjdzie mniej niż za samą tv - mam pakiet MAX z PVR, on chyba kosztuje sam wedle cennika o ile pamiętam 115 zł z dekoderem - ja za 3 usługi płacę 109 zł.

I co to za argument? Też posiadam wykupioną paczkę 3 usług, ale mój pakiet TV to Select. Nie mam zatem dostępu do pełnej oferty naziemnej. Musiałem sam założyć sobie antenę na pasmo VHF, aby odbierać kanały z MUX-8 (bo dopłacać za darmowe programy nie zamierzam :evil: ). Gdybym był w MM czy Toyi robić tego bym nie musiał. Po prostu podłączyłbym swój dekoder DVB-T do ich kabla i wyszukałbym te kanały. Zresztą oni bez łaski udostępniają je także w najniższym możliwym pakiecie DVB-C.

KOCUREK1970 napisał/a:
Skoro ma 5 tv to stać go chyba na inne wydatki?

Jakie? W UPC można wykupić max. 2 MR, więc osoba taka pełny pakiet będzie mieć na 3 telewizorach. Na pozostałych 2 albo archaiczny analog, albo w najlepszym wypadku (o ile jego odbiorniki posiadają wbudowany tuner DVB-C) niepełną ofertę naziemną z pakietu Start.

KOCUREK1970 napisał/a:
Za 100 zł i poniżej to dostaniesz szmelc a nie dekoder.

Ja swojego Stronga kupiłem jakieś 2-3 lata temu za mniej niż 100 zł i nie narzekam. :)

KOCUREK1970 napisał/a:
Archiwizacja czegokolwiek z DVB-T - hm niech pomyślę, buhahahahahaha (chyba archiwizacja reklam).

Na kanałach TVP nie ma reklam, a wycięcie reklam z nagrań z kanałów komercyjnych nie stanowi większego problemu. :P

KOCUREK1970 napisał/a:
Oficjalnie możesz mieć 3 MR.

Nie, max. 2 MR + sprzęt główny.

Pozdrawiam
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2017, 12:22   

Robin napisał/a:
Akurat sieć MM jest bardziej rozproszona od UPC i ma więcej stacji lokalnych (poczytaj na SATKurierze jakie mają problemy z udostępnianiem pełnej oferty, zwłaszcza kanałów HD :lol: ).

Tak tylko, że MM nie udostępnia wszędzie DVB-T więc oni nie muszą wydawać kasy żeby ich DVB-T było wszędzie dostępne, a poza tym oni mają inną infrastrukturę. A UPC raczej nie pozwoliło by na to i oni musieliby uruchamiać DVB-T w całej swojej sieci.
Robin napisał/a:
Wydatek z całą pewnością mniejszy od kosztów powielania w analogu 30 programów niepełnej oferty DVB-T.

Jeżeli takie UPC uruchamiało by DVB-T to w całej swojej sieci, a więc w ich przypadku raczej było by drożej.
Robin napisał/a:
Pomimo redukcji jednak nadal marnują 30 kanałów na nadawanie archaicznego analogu, a my tu mówimy o raptem 4 kanałach.

Tak, ale musieliby zainwestować w modulatory DVB-T, stacje czołowe DVB-T, anteny do DVB-T (UPC kiedyś miało problemy z nadawaniem programów w analogu przy burzy, a teraz dalej mają takie problemy przy cyfrówce to wiesz co się będzie działo przy DVB-T?) no i odbiorniki DVB-T (dla siebie w celach testowych i dla abonentów). Przy ich skali abonentów to są za duże koszty.
Robin napisał/a:
Przecież rozmawiamy nie o podstawowej ofercie, tylko o gratisie właśnie!

U nas w Polsce jeśli coś jest w gratisie to MUSI być gorsze jakościowo. Taka smutna prawda.
Robin napisał/a:
Nie mam zatem dostępu do pełnej oferty naziemnej. Musiałem sam założyć sobie antenę na pasmo VHF, aby odbierać kanały z MUX-8 (bo dopłacać za darmowe programy nie zamierzam :evil: ). Gdybym był w MM czy Toyi robić tego bym nie musiał. Po prostu podłączyłbym swój dekoder DVB-T do ich kabla i wyszukałbym te kanały. Zresztą oni bez łaski udostępniają je także w najniższym możliwym pakiecie DVB-C.

To co mają powiedzieć abonenci platform satelitarnych nc+ i CP? W CP nie dość, że nie ma WP to jeszcze nie ma Puls 2, a w nc+ nie ma Metro TV. UPC nie musi kanałów z MUX8 dodawać ani do niższych pakietów an w ogóle do oferty chyba, że rząd zaktualizuje ustawę must carry.
Robin napisał/a:
W UPC można wykupić max. 2 MR, więc osoba taka pełny pakiet będzie mieć na 3 telewizorach. Na pozostałych 2 albo archaiczny analog, albo w najlepszym wypadku (o ile jego odbiorniki posiadają wbudowany tuner DVB-C) niepełną ofertę naziemną z pakietu Start.

Na tych 2 tv można równie dobrze cały czas tylko YouTube oglądać jeśli są to Smart TV więc nie uogólniaj.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-09-2017, 17:15   

Niby miałem nie odpowiadać... :twisted:
Odniosę się tylko do tego akapitu:
Robin napisał/a:
Też posiadam wykupioną paczkę 3 usług, ale mój pakiet TV to Select. Nie mam zatem dostępu do pełnej oferty naziemnej. Musiałem sam założyć sobie antenę na pasmo VHF, aby odbierać kanały z MUX-8 (bo dopłacać za darmowe programy nie zamierzam

Ale przecież sam taką paczkę usług wybrałeś, to do kogo masz pretensje, że czegoś nie masz?
Za dekoder DVB-T musiałeś zapłacić z własnej kieszeni, założyć antenę (kupić ją) i serwisować kiedy będą z nią i dekoderem problemy i za to też z własnej kiesy zapłacisz - koszt początkowy od 200 zł w górę. I dodatkowa plątanina kabli w domu.
Już nie mówiąc o tym, że trzeba mieć jak i gdzie antenę DVB-T powiesić.
Lepiej było dopłacić do MAXa to co wydałeś na naziemną.
Z anteną naziemną ludzie co chwilę mają jakieś problemy (bo im się psują, a Emitel też często zmienia parametry nadawania) - ja u rodziców na zestaw antenowy wydałem prawie 400 zł (a i tak muszę im to co jakiś czas serwisować, to wszystko są KOSZTY po stronie klienta). Rodzice się zastanawiają, czy nie założyć sobie kablówki Inea (tv, net, fon wszystko na optyku) - jeden koszt miesięczny i mają full obsługę serwisową.
W UPC płace JEDEN abo za moją paczkę - jak coś nawala to UPC ma to naprawić (mnie to może najwyżej kosztować 50 zł - a koszt naprawy może wynieść np. 800 zł). Żyjemy w czasach, gdzie jest pośpiech, szybkość, więc ludzie oczekują kompleksowej obsługi, kompleksowej u jednego opa, gdzie nie poniosą większych kosztów napraw (płacąc wyższy abo niejako już płacą za serwisowanie i utrzymanie tego).
A w MM, Toya co klient usłyszy - u nasz wszystko ok, to coś z pańskim dekoderem i pozamiatane.
Gdzie będziesz szukał kogoś do naprawy, skoro nawet nie masz dostępu do ich infrastruktury, a jak trzeba będzie inny dekoder podstawić na sprawdzenie to skąd go wezmiesz - za wszystko musisz BULIĆ.

Nie wiem czy pamiętasz, ale MM ma być wchłonięta właśnie przez UPC - więc ich rozwiązanie techniczne zostanie zastąpione programowo i sprzętowo przez UPC (czy to się komuś/klientom podoba czy nie).
Myślisz, że UPC się przejmie/wystraszy ilości składanych wypowiedzeń dawnych klientów MM (z poprzednich ofert i rozwiązań technicznych) - N I E (z prostej przyczyny, bo abonenci po MM zostaną z NICZYM - bo skoro jest tam kabel, to spółdzielnie nie pozwolą zakładać własnych anten).
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2017, 21:42   

MrPepka napisał/a:
Jeżeli takie UPC uruchamiało by DVB-T to w całej swojej sieci, a więc w ich przypadku raczej było by drożej.

A analogu to nie nadają w całej sieci? Uważasz, że nadawanie 4 kanałów byłoby droższe od 30?

MrPepka napisał/a:
Tak, ale musieliby zainwestować w modulatory DVB-T, stacje czołowe DVB-T, anteny do DVB-T (UPC kiedyś miało problemy z nadawaniem programów w analogu przy burzy, a teraz dalej mają takie problemy przy cyfrówce to wiesz co się będzie działo przy DVB-T?) no i odbiorniki DVB-T (dla siebie w celach testowych i dla abonentów). Przy ich skali abonentów to są za duże koszty.

Po pierwsze - MM i Toya koszty wpuszczenia naziemnych MUX-ów poniosły, mimo iż są biedniejsze i jakoś nie zbankrutowały. Po drugie - co to za argument, że jakiś technik-amator nie potrafił dobrze ustawić anteny i UPC miało problemy z odbiorem kanałów? Po trzecie - nie sądzisz, że można to rozwiązać znacznie prościej - tak jak teraz DVB-C i analog? Po czwarte - jakie odbiorniki DVB-T dla abonentów? Czy UPC daje komukolwiek dekoder DVB-C (FTA) do odbioru kanałów niekodowanych?

KOCUREK1970 napisał/a:
Za dekoder DVB-T musiałeś zapłacić z własnej kieszeni, założyć antenę (kupić ją) i serwisować kiedy będą z nią i dekoderem problemy i za to też z własnej kiesy zapłacisz - koszt początkowy od 200 zł w górę. I dodatkowa plątanina kabli w domu.
Już nie mówiąc o tym, że trzeba mieć jak i gdzie antenę DVB-T powiesić.

A dekodery DVB-C (FTA) to nie kosztują, ich serwisować nie trzeba?
No właśnie, ja musiałem kupić antenę UHF i VHF, znaleźć optymalne miejsce montażu, martwić się plątaniną kabli, a abonenci MM i Toya tego wszystkiego robić nie muszą, bo operator się za nich o to zatroszczył!

KOCUREK1970 napisał/a:
Lepiej było dopłacić do MAXa to co wydałeś na naziemną.

Nigdy! Zresztą kanały z MUX-8 choć nadawane przez UPC w HD, też są wybrakowane (brak dodatkowych ścieżek audio, napisów).

KOCUREK1970 napisał/a:
Z anteną naziemną ludzie co chwilę mają jakieś problemy (bo im się psują, a Emitel też często zmienia parametry nadawania) - ja u rodziców na zestaw antenowy wydałem prawie 400 zł (a i tak muszę im to co jakiś czas serwisować, to wszystko są KOSZTY po stronie klienta).
Rodzice się zastanawiają, czy nie założyć sobie kablówki Inea (tv, net, fon wszystko na optyku) - jeden koszt miesięczny i mają full obsługę serwisową.
W UPC płace JEDEN abo za moją paczkę - jak coś nawala to UPC ma to naprawić (mnie to może najwyżej kosztować 50 zł - a koszt naprawy może wynieść np. 800 zł). Żyjemy w czasach, gdzie jest pośpiech, szybkość, więc ludzie oczekują kompleksowej obsługi, kompleksowej u jednego opa, gdzie nie poniosą większych kosztów napraw (płacąc wyższy abo niejako już płacą za serwisowanie i utrzymanie tego).

Ale to są rozważania - wybrać darmową DVB-T czy jakiegoś płatnego operatora. My rozmawiamy o zupełnie czymś innym (porównujemy gratis UPC do gratisu MM/Toya).

KOCUREK1970 napisał/a:
A w MM, Toya co klient usłyszy - u nasz wszystko ok, to coś z pańskim dekoderem i pozamiatane.

A w UPC nie usłyszysz dokładnie tego samego? Również Ci powiedzą to pański dekoder DVB-C (FTA) jest wadliwy/pański tuner DVB-C w TV jest uszkodzony, itp. Jeśli uważasz, że jest inaczej, to zgłoś im brak ścieżek dźwiękowych i napisów - choćby tylko na tych wymienionych przeze mnie kanałach. Jak zareagują na Twoje zgłoszenie i uzupełnią składowe strumieni, chylę czoła.
Zresztą nawet w przypadku problemów z odbiorem płatnej oferty, UPC zawsze szuka winy u abonenta (w najlepszym przypadku stara się zrzucić winę na nadawcę), nawet jeśli problem ewidentnie leży po ich stronie. Jakbyś nie znał UPC.

KOCUREK1970 napisał/a:
Gdzie będziesz szukał kogoś do naprawy, skoro nawet nie masz dostępu do ich infrastruktury, a jak trzeba będzie inny dekoder podstawić na sprawdzenie to skąd go wezmiesz - za wszystko musisz BULIĆ.

A w UPC masz dostęp do ich infrastruktury? Za ewentualny dekoder DVB-C (FTA) do podstawienia na sprawdzenie zapłacić nie musisz?

Na koniec abyśmy się dobrze zrozumieli - MM/Toya udostępnia MUX-y naziemne gratisowo. Kanały z oferty tychże MUX-ów nadawane są także w systemie DVB-C. Nie jest tak, że kanały naziemne nadawane są tylko na retransmitowanych MUX-ach, a reszta (płatnych) kanałów w DVB-C. Nie ma więc potrzeby kupowania dekodera DVB-T, aby móc oglądać bezpłatne kanały. Obejrzysz je także na dekoderze operatora - identycznie jak w UPC. Z tym że W MM/Toyi nie dość, że masz udostępnione MUX-y w standardzie DVB-T, to i te kanały dostępne są w ofercie DVB-C operatora w najniższym możliwym pakiecie.
Nie rozumiem zatem logiki porównywania DVB-T do DVB-C (koszty, serwis), czy też argumentów "wolę mieć to w jednym standardzie". Nikt nie każe przecież nikomu korzystać z bonusu DVB-T. To jest tylko udogodnienie, aby abonent nie musiał martwić się o zakup własnej anteny, miejsca jej montażu, jeśli chce odbierać ofertę naziemną w oryginalnym stanie, bez ingerencji ze strony operatora w te kanały (np. wycięcie niektórych składowych strumieni).
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2017, 21:57   

Robin napisał/a:
A analogu to nie nadają w całej sieci?

Ale analog istnieje u nich od samego początku kiedy powstali.
Robin napisał/a:
Uważasz, że nadawanie 4 kanałów byłoby droższe od 30?

Tak bo UPC musiałoby je nadawać w DVB-T, a nigdy w tym systemie nie nadawali.
Robin napisał/a:
Po pierwsze - MM i Toya koszty wpuszczenia naziemnych MUX-ów poniosły, mimo iż są biedniejsze i jakoś nie zbankrutowały.

MM nie uruchomiła DVB-T w całej swojej sieci tylko w paru lokalizacjach, a Toya działa jak na razie tylko w Łodzi i w Krakowie. Jeśli chcesz to tak porównywać to porównaj UPC z Vectrą.
Robin napisał/a:
Po drugie - co to za argument, że jakiś technik-amator nie potrafił dobrze ustawić anteny i UPC miało problemy z odbiorem kanałów?

Taki, że jak teraz UPC ma problemy z retransmisją programów z satelity co zgłaszali inni abonenci i m.in Ty sam to przy DVB-T które jest bardziej wymagające wiele programów będzie się ciąć (pamiętasz jak kiedyś pisałeś o amatorce UPC polegającej na pobieraniu TVP 1, TVP 2 i TVP Gdańsk z nadajnika naziemnego i związane z tym problemy z odbiorem tych kanałów?). Chciałbyś powtórkę z rozrywki?
Robin napisał/a:
Po trzecie - nie sądzisz, że można to rozwiązać znacznie prościej - tak jak teraz DVB-C i analog?

Ale jak? Wspomniałem już, że UPC nigdy nie nadawało w DVB-T więc jak najprościej wdrożyć DVB-T w ich sieć?
KOCUREK1970 napisał/a:
bo skoro jest tam kabel, to spółdzielnie nie pozwolą zakładać własnych anten

Na pewno?
http://www.polskieradio.p...prawo-do-anteny

[ Dodano: 16-09-2017, 23:11 ]
Teraz już przypomniałem sobie czemu MM nie ma DVB-T wszędzie. Pamiętasz kablówkę Stream? Kiedyś to właśnie oni mieli w ofercie muxy DVB-T, ale przejęła ich MM. MM używa więc do DVB-T sprzętu dawnego Stream.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: