Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sygnał analogowy
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 02-01-2015, 10:35   

KOCUREK1970 napisał/a:
GDA napisał/a:
przecież masz 35 kanałów cyfrowych puszczonych po DVB-C

Tylko, że to musisz mieć odpowiedni sprzęt do tego - jak ktoś miał tylko analoga, na jakimś starym "trupie", albo nagrywarkę DVD/HDD (jak ja), to nie będzie do niego za 400 zł kupował dekodera DVB-C.

no to może najlepsza okazja powymieniac stare trupy
 
 
Adamus_ 
plus master


Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 369
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-01-2015, 10:58   

Przecież UPC w 2015 roku będzie całkowicie wygaszany analog tak pisza na Media2 także wcześniej czy pózniej i tak analog zostanie wyłaczony i będzie tylko cyfrówka czy to z naziemnej czy w dekoderze. Tez mam jeden telewizor że starych modeli także mi to nic nie da jak wyłacza analog bo i tak nie dostane od UPC trzeciego dekodera na ta sama umowe co mam teraz tylko bede musial albo wziąść nowa umowe albo mi nic innego nie pozostaje tylko kupic nowy telewizor na ktorym bede mogl ogladac chociaz te 35 kanałów.

http://media2.pl/telekomu...analogowej.html
_________________
 
 
adiko 
plus master


Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 330
Skąd: Katowice
Wysłany: 02-01-2015, 11:24   

darmowego analoga dla tych co już mają cyfrową telewizję szybko nie usuną,prędzej musieliby zwiększyć ilość multiroom dostępnych dla 1 klienta.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 02-01-2015, 11:28   

w ub roku już przecież zlikwidowali analoga do umów
biorac pakiet nie dostajesz juz analoga nie można tej usługi w żaden sposób już zamowic

teraz pozostaje kwestia tych co mają obecnie jak czytamy w artykule pierwsze miasto juz załatwione i wyniki ich zadowalają także kolej na nastepne
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 02-01-2015, 12:11   

Adamus_ napisał/a:
Tez mam jeden telewizor że starych modeli także mi to nic nie da jak wyłacza analog bo i tak nie dostane od UPC trzeciego dekodera na ta sama umowe co mam teraz tylko bede musial albo wziąść nowa umowe albo mi nic innego nie pozostaje tylko kupic nowy telewizor na ktorym bede mogl ogladac chociaz te 35 kanałów.

Telewizora nie musisz zmieniać, ale inwestycja w okolicach 150zł za tuner dvb-c będzie wtedy konieczna. Też mam w kuchni tv bez dvbc... i przejście na cyfrówkę nie bardzo mi się uśmiecha, chyba, że z pełnym pakietem na zasadzie multiroomu... Już nie chodzi o fakt dokupienia tunera, ale w "darmowym" dvbc nie ma kanałów, które czasem w kuchni oglądam... :?
 
 
Jaro10 
plus master

Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 312
Wysłany: 02-01-2015, 13:14   

Dla tych co mają już cyfrówkę, a w innych pokojach analog ( sam tak mam) nic się nie zmieni. Dział techniczny poinformował że nie planują w 2015 roku pozbawiać tych abonentów analoga ;)
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 02-01-2015, 13:35   

GDA napisał/a:
w ub roku już przecież zlikwidowali analoga do umów
biorac pakiet nie dostajesz juz analoga nie można tej usługi w żaden sposób już zamowic

teraz pozostaje kwestia tych co mają obecnie jak czytamy w artykule pierwsze miasto juz załatwione i wyniki ich zadowalają także kolej na nastepne


Nie zamawiałem analoga, ale przy podłączeniu dekodera pojawił się w drugim kablu sygnał analogowy. Mam ok. 40 programów w analogu. Podłączenie/umowa kilka dni temu.
I sobie tego analoga chwalę, ponieważ nie muszę się posługiwać dwoma pilotami przy każdym włączeniu tv.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-01-2015, 15:09   

GDA napisał/a:
przecież masz 35 kanałów cyfrowych puszczonych po DVB-C

To porównaj jeszcze wartość tych 35 odkodowanych cyfrowych kanałów z tymi dostępnymi w analogu... Ludzi raczej interesują kanały typu Discovery, National Geographic, Polsat News, TVN 24, Eurosport, Polsat Sport, Mini Mini+, itp. a nie ATM powtórko-rozrywki. Do odbioru tych marnych kanałów (za wyjątkiem paru dodatków typu Tele 5, Polsat 2, Superstacja, itp.) wystarczy zwykła antena zewnętrzna i tani tuner DVB-T.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 03-01-2015, 01:35   

adiko napisał/a:
darmowego analoga dla tych co już mają cyfrową telewizję szybko nie usuną

Mogą wyłączyć go w każdej chwili (w przypadku osób mających dekodery do cyfry).
Analog jest tylko dla nich bezpłatnym dodatkiem do DVB-C.
 
 
mates21 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 229
Wysłany: 03-01-2015, 15:01   

GDA napisał/a:
no to może najlepsza okazja powymieniac stare trupy

Nie chodzi o to jaki kto ma TV a o to, ze kochane jupisi nie pozwala wziac kilku multiroom'ow. :(
W salonie mam dekoder - fajnie.
U siebie w pokoju tez (multiroom) - no super.
Ojciec fan sportu ma w swoim pokoju dvbc + analog i co? Wylacza analog i zostanie z polsatem sport news... Teraz ma polsaty sport i eurosport, fakt, ze analog na led tv wyglada srednio, ale jest. Mozna ogladac i sobie chwali.
UPC wylaczy analog nie dajac tych kanalow do dvbc, ani nie wprowadza wiekszej ilosci multiroom'ow i zaczna sie kombinacje. ;)
Moze calkiem nie wylacza, ale cos czuje, ze znow jakis kanal zniknie z analoga... Oby nie sportowe bo ojciec sie wkurzy i zacznie do mnie przychodzic na siatkowke. :P
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 03-01-2015, 15:54   

nikt nie oferuje w kablu usługi na więcej niż 2 TV
nie znam też drugiej kablówki w regionie która ma wciąż analog w ofercie do podziału na kilka TV

czas przywyknąć ze ostatni mochikanin jakim był analog w UPC odchodzi w zapomnienie taka jest kolej rzeczy
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-01-2015, 17:04   

UPC nie jest jedyną siecią, która jeszcze oferuje analog. Analog cały czas udostępniają także Vectra i Multimedia - czyli 2 największych krajowych konkurentów UPC. Natomiast z naszych typowo lokalnych operatorów analog oferuje np. Pro-Internet czy Biall-Net. Ja powiem szczerze, że nie słyszałem jeszcze o takiej kablówce, która udostępniała klientom analog i go wycofała.
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 05-01-2015, 22:14   

Witam dzis dopiero sie dowiedzialem ze majac select hd mogfe sobie wlaczyc sygnal analogowy w drugim tv jest to okolo 50 kanalow ( tak mi powiedzial konsultant) jak moge podlaczyc ten sygnal analogowy w drugim tv ? podlaczylem sobie kabel do tej puszeczki bialej z UPC ( srodkowy byl wolny wiec odkrecilem zaslepke i tam wkrecilem jeden koniec kabla).

http://zapodaj.net/c143f5...0105_221250.jpg

Drugi koniec do tv w wejscie Antenna / Cabel Input - na zdjeciu zaznaczony na niebiesko

http://zapodaj.net/ee202b...0105_221312.jpg


Zrobilem pelne szukanie z 30min szukalo ponad 350 kanalow same cyfrowe ale nie dzialaja. Dziala tylko tvp 1 i 2 sd jak i hd ale obojetnie jaki Eurosport np napisane jest ze audio i video zakodowane.

co robie zle ?
 
  Select HD
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-01-2015, 11:08   

matifcb napisał/a:
Witam dzis dopiero sie dowiedzialem ze majac select hd mogfe sobie wlaczyc sygnal analogowy w drugim tv jest to okolo 50 kanalow...

Aż dziwne, że nie wiedziałeś tego. Sygnał analogowy masz od kiedy masz cyfrową TV, a :arrow: odkodowane 35 programy cyfrowe masz, zależnie od regionu, od 23 sierpnia 2013, :arrow: lub od 19 września 2013.
matifcb napisał/a:
podlaczylem sobie kabel do tej puszeczki bialej z UPC ( srodkowy byl wolny wiec odkrecilem zaslepke i tam wkrecilem jeden koniec kabla)...

Musisz koniecznie sprawdzić, czy nie podłączyłeś TV do wyjścia DATA, :arrow: w TRIS-307P środkowy to akurat wyjście DATA , ale np. w GMF-352 to akurat jest dobre wyjście RTV. Do wyjścia DATA można podłączyć TV, ale tylko przez filtr kanału zwrotnego.
matifcb napisał/a:
Zrobilem pelne szukanie z 30min szukalo ponad 300 kanalow same cyfrowe ale nie dzialaja. Dziala tylko tvp 1 i 2 sd jak i hd ale obojetnie jaki Eurosport np napisane jest ze audio i video zakodowane..

Musi znaleźć ok. 50 analogowych i 4 MUXy z dolnych częstotliwości z 35 cyfrowymi odkodowanymi programami. Dla Bydgoszczy to:
138, TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN HD.
170, np. TVP 1 SD, TVP2 SD, TVP Bydgoszcz, TVP Polonia, TVN, itp.
178, np. Polsat Sport News, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Info, itp.
186, np. TVP ABC, Superstacja, Polsat 2, itp.
__________________________________________________________________
           Max Extra HD           UPC MediaModuł CI+           Samsung UE40F6400           
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 06-01-2015, 11:33   

dzięki masz racje jak rozkrecilem te puszke mam TRIS 307P. Modem mam podlaczony z lewej i wiem ze tego nie rusze no bo internet. Dekoder czyli srodkowy byl wolny bo mam karte CI+ ale prawy czyli TV analog wedlug twojego schematu jest zajety. Kabel ktory jest w nim wkrecony idzie do mojego pierwszego telewizora w ktorym wlasnie jest karta CI+. Sam nie wiem ktory moge ruszyc i gdzie poprzestawiac te kable. Zakladal mi to technik..


pomocne moze byc to ze kabel ktory idzie z drugiej strony wejscie IN idzie do drugiego pokoju i tam jest polaczone z innym kablem wyglada to tak :

moze wlasnie w tym miejscu musze zalozyc jakis rozgaleznik taki sam jak ten TRIS 307P i wlasnie do niego sobie podlaczyc kabel ktory bedzie szedl do drugiego tv ?
 
  Select HD
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: