Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tu przemilczymy, tam przemilczymy...
Autor Wiadomość
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 12-09-2005, 21:13   

Ja rozumiem, że każdy chciałby być obsługiwany jak król - bo przecież płaci za usługę... Wiesz mloskot - może Twoja sytuacja naprawde była poważna... Ale pamiętaj, że nie jesteś sam na ziemi, a większość ludzi dzwoni z problemami typu: Proszę Pani tv kablowa mi od tygodnia wogle ni edziała... Ja płace... bla bla bla... -przyjeżdza "techniczny" to owej osoby i się okazuje, że TVN24 nie działa od tygodnia bo ktoś przestawił niechcąco częstotliwość programu na telewizorze... Także ludzie dzwonią z różnymi problemami...

-tak na marginesie - ja nie bronie, ja rozumiem...
 
 
SpOOnman 
easy master


Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-09-2005, 10:49   

No ok. To powinna byc tez profesjonalna pomoc. Jak ktos uzywa pojec typu "bramka", "WIX", "przekierowanie portow", "pingi na aorcie", "mtr" to nalezaloby przypuszczac, ze lampki na modemie sie swieca, Opera z cache'a sie sciaga (tak kolege nooba zalatwili) i naprawde chce razem z Panem Technikiem problem zlokalizowac i mozliwie szybko usunac.

BTW. Anegdotka - kolega dzwoni na BlekitnaLinie. [...]
- A jakiej wersji Windows Pan uzywa?
- Mam linuxa.
- Chwileczke juz wolam specjaliste....
- Halo? Jakiej wersji Mandrake'a Pan uzywa?
 
 
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 13-09-2005, 12:31   

Dokładnie. Moja rozmowa z technikiem z partyline wyglądała tak:
ja: poziom sygnału w kablu wyraźnie odbiega od normy - miło by było, gdyby ktoś przyszedł i wyregulował
technik: ale ja tu widzę, że u pani wszystko w normie
ja:ale ja nie osiągam nawet połowy prędkości chello classic, coś tu napewno nie gra!
technik:ale ja widzę że wszystko ok
ja:proszę pana, notuję od dłuższego czasu parametry i widzę, że się od dawna rozjeżdżają...
technik:hmm... te parametry to są tylko takie testowe, nic pani nie powiedzą....
ja:ale ja jestem informatykiem...
technik:yyyy, a tak, rzeczywiście, coś jest nie tak z sygnałem, teraz widzę. Na kiedy możemy się umówić na wizytę??
:lol:

LadyRoot
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-09-2005, 12:33   

SpOOnman, przestań z tym linuxem bo u nas nie są wcale lepsi... (nie byli).
Jak do mnie technik przyszedł (bo z modemem były problemy) i zobaczył czarny ekran (konsolę tekstową), to zanim zdążyłem krzyknąć, to on już wdepnął reset na obudowie kompa :D

Ale dzięki temu miło tego pana wspominam :)

Jacek
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 13-09-2005, 13:50   

LadyRoot napisał/a:
Dokładnie. Moja rozmowa z technikiem z partyline wyglądała tak:
ja:ale ja jestem informatykiem...
technik:yyyy, a tak, rzeczywiście, coś jest nie tak z sygnałem, teraz widzę. Na kiedy możemy się umówić na wizytę??
:lol:
LadyRoot


taa.. ostatnio mam wrazenie ze jak cos trzeba zdjagnozowac to trzeba to samemu zrobic..

ostatnio spalila mi sie plyta z prockiem mialem podejzenia jako nie wyedukowany w tej dziedzinie komponentow ze to mogla byc wina zasilacza (niedawno wymienilem grafike na gf 6600gt (dodatkowy molex i te sprawy)
- nie nie z zasilaczem wszystko wporzadku
2 razy sie upewnialem
w koncu dogrzebalem sie do jakiejsc strony na ktorej byly wypisane pobory mocy podzespolow (wczesniej bladego pojecia w temacie)
i zdziwilem sie wielce... jak to w serwisie ludzie nie maja zielonego pojecia o sprzecie.. ze strony jasno wynikalo (nawet przy "zaokragleniach") ze wartosc poboru przy wiekszym wysilku maszyny sklania sie w strone 350W a psu mam 300W i do tego noname siakis..
(wlasnie czekam na chieftec'a 400W)

zalamac sie mozna.. co prawda wybrali mi niezla konfiguracje plyta / procek, ale na co mi to jak skazali na kolejne spalenie
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-09-2005, 13:59   

W zasilaczu nie te waty się liczą a moce na poszczególnych wyjściach (zazwyczaj podane jako prąd w amperach obok napięć na takiej małej tabliczce z boku), ważne jest też to na ile stabilne są te napięcia przy różnym obciążeniu (a to można sprawdzić już tylko w praktyce). Czasem bywa tak, że zasilacz który ma niby 50W mniej jest lepszy od tego co ma te 50W więcej.
  marekd@jabberpl.org
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 13-09-2005, 14:04   

wiesz ale jak podczas wzmozonej pracy maszyna zaczyna sie zachowywac conajmniej niestabilnie - zwiechy itp - wczesniej poszedl mi jeden z 3 dyskow - to niesie to ze soba jakas informacje

poza tym nie mowie o hiendach tylko o grzalce za kilkadziesiat zeta
_________________
 
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 13-09-2005, 14:20   

Ja kiedyś wgrałem bios od Radeona 9600XT do mojego Radka 9550 i komputer umarł :D ale później, po skombinowaniu karty graficznej na PCI wgrałem zwykły bios - a później od 9600 i od tamtej pory działa bez problemów :D
 
 
SpOOnman 
easy master


Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-09-2005, 15:40   

OMG a jakie tresci? To tylko fakty ;)

BTW. A co moze sie stac? Komus sie cos stalo? Ja mam spora kartoteke, panu SELECT na ekrnie kilka minut sie wyswietlal ;)
 
 
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 25-10-2005, 07:37   

Cytat:
Pan stwierdził błyskawicznie, że nasz modem to staroć (prawie 4 lata, ARRIS Cornerstone CM200) i nie jest już w stanie pobrać nowego firmware dla siebie, więc nie pracuje dobrze z aktualną infrastrukturą chello, a firma nie kwapi się z powiadamianiem klienta bo to koszty itd.
hehehehe ja takie modemy dwa zepsulem wziely i przestaly dzialac :) trzeci modem tez jakis arris dostalem ale juz taki cienki arris cm450B dobry on ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-10-2005, 14:39   

Dobry ale pod warunkiem posiadania karty sieciowej.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: