Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telewizja Nowej Generacji PLAY (koniec UPC)
Autor Wiadomość
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-05-2023, 10:43   Telewizja Nowej Generacji PLAY (koniec UPC)

Stało się. PLAY rozpoczyna wygaszanie oferty UPC.

Fioletowy operator ogłosił nową ofertę, czyli Telewizję Nowej Generacji, i rozpoczyna sprzedaż tylko nowej oferty. Na razie głownie dla nowych klientów, ale z czasem zapewne oferty Play będą oferowane w ramach przedłużenia dotychczasowym abonentom UPC.

Aby nie mieszać wątków, pozwalam sobie rozpocząć temat dotyczący nowej oferty PLAY. Tym bardziej, że to pewna zmiana technologiczna dla długoletnich klientów UPC, czyli przejście z telewizji kablowej (DVB-C) głównie na telewizję internetową (czytaj: braknie internetu, nie masz TV, słaby net, kiepski obraz :P )

Więc zachęcam Was do dyskusji. Chwalcie się swoimi opiniami, poradami, przygodami w zakresie nowej oferty, jak i "specjalnymi" promkami. A może zmiana operatora? Dyskutujmy! :mrgreen:

PS. Na YouTube jest transmisja z konferencji PLAY zapowiadającej nową ofertę
_________________
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 22-05-2023, 13:14   

Dla tych co liczyli, ze w nowych umowach bedzie po staremu mam przykre wiadomosci

Rozmowa z czatem sprzed chwili

dzien dobry czy jak zamowie sam internet to bede mial dostep do "Telewizja na start" przez dvb-c kablowke czy tylko przez aplikacje, strone www?
Play 14:06
Poproszę o chwilę
Usługa jest dostępna tylko przez aplikację i serwis online
Klient 14:08
nawet wtedy jezeli internet dalej bedzie po kablu koncentrycznym z modemem docsis?
Play14:09
Tak[/quote]
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 22-05-2023, 13:29   

Michaelred, jak nie wytną pasma filtrami to tv start będzie po kablu
_________________
  ogromny
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 22-05-2023, 13:36   

No pytanie czy tak bedzie bo jednak oferta TV start online (PLAY) vs DVB-C (UPC) troche sie rozni a tu jednak moga byc jakies sprawy licencyjne itp
 
 
mtr81 
easy master

Dołączył: 08 Maj 2021
Posty: 47
Wysłany: 22-05-2023, 15:04   

Trochę? Żartujesz chyba... Start w UPC obejmował wszystkie kanały obecne z MUX-ów NTC: 1,2,3 i 8. To co jest w tym pakiecie od Play to jakieś nieporozumienie.
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 22-05-2023, 15:57   

Czy Play po cichu zamyka telefonię stacjonarną? Nie widzę ofert dla nowych.
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 22-05-2023, 17:22   

Patrząc że jest to duża zmiana na rynku dla nowych i byłych klientów, to każdy konsultant ma pewnie swoją racje-teorie na temat działania usługi. Wszystko się wyjaśni pewnie za miesiąc jak sytuacja się ustabilizuje.
Do dziś nie mogę się wczytać czy w nowych pakietach (nie telewizja nowej generacji) tylko Max są kanały takie jak: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Fight, Polsat Sport News, Canal+ Sport5.
Aktualnie korzystam z modułów CI+ i jak mam przejść na te dekodery i ciągnąć do nich kabel z netem to mi się to nie uśmiecha. Na szczęście posiadam tzw. backup - antenę satelitarną (kable puszczone po całym mieszkaniu) i już wiem że jak mi zabiorą moduły CI+ (stabilny odbiór) na pewno rezygnuje całkowicie z ich telewizji, zostawię tylko usługę internetową.
Umowę mam jeszcze na 14 mieś. tak że będę obserwował sytuację dla przedłużających umowy jak i osób przechodzących na bezterminowe umowy.
_________________
  Woocash
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 22-05-2023, 17:35   

Ale po co mialbys ciagnac kabel do ich nowych dekoderow? Caly sens tego wszystkiego to wlasnie TV bez kabli, grziekolwiek. Zarowno modem jak i dekoder obsluguja Wifi6. Zadnych problemow ze stabilnoscia nie bedzie. Iptv fhd max co wezmie to 10mbit. Jak beda proble to raczej u nich z siecia i tu polaczenie kablami ethernet nie pomoze.
 
 
piter7790 
light master

Dołączył: 22 Lip 2020
Posty: 105
Wysłany: 22-05-2023, 17:50   

Więc będą oferować tylko ten nowy dekoder i wygaszać ofertę UPC ? -kanały ,dekodery? Bo teraz na stronie UPC - Play oferty tylko na Play Box TV,a tam brak choćby kanałów Eurosport.Akurat mam też ofertę Play Now TV z jeszcze starszym Boxem,ale zdecydowanie wolę oglądąć Telewizję z UPC 4K Boxa lub Horizona.Spodziewałem się raczej że Play Now TV będzie ofertą dodatkową ujednoliconą programowo z ofertą dawnej UPC.
_________________
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 22-05-2023, 18:12   

Trzeba też pamiętać że operator UPC miał umowy ze spółdzielniami mieszkaniowymi tzw. AZART (dostęp do podstawowych kanałów, w mojej spółdzielni jest to 12 kanałów ... i teraz najlepsze opłata jest doliczana do czynszu 6,99,-)
Tu będzie ciekawa sytuacja, u mnie cztery bloki 10 piętrowe. Anteny na dachu wycięte i do dziś spółdzielnia kieruje tych co chcą podstawowe kanały na infolinie UPC :) Bardzo dużo osób to stare pokolenie i oni nie chcą internetu tylko telewizję tu będzie zonk :) Wszystko było robione żeby ludzie na balkonach nie instalowali anten. Będzie wysyp anten na balkonach :) ciekawe co na to spółdzielnia i gwarancja na ocieplenie budynku. Ludzie zaczną masowo wiercić dziury i wieszać grabie :)

Nie mogę sobie wyobrazić przełączenia około miliona gniazdek z DVB-C w streming do tego podstawowe umowy AZART bez dostępu do internetu w streaming. Moja spółdzielnia właśnie skończyła remont czwartego budynku i na bank się nie zgodzą na wiercenie między piętrami żeby puszczać następne kable ze światłem.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Woocash 22-05-2023, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
  Woocash
 
knoxville 
classic master


Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 150
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22-05-2023, 18:12   

W lipcu kończy mi się umowa na TV i internet ale zostaje mi HBO do października. Jak myślicie przejść na bezterminówkę i czekać aż wygaśnie HBO czy można to zrobić jakoś już w lipcu ??
_________________
 
 
 
aguusia88 
Klikacz

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 19
Wysłany: 22-05-2023, 18:32   

knoxville napisał/a:
W lipcu kończy mi się umowa na TV i internet ale zostaje mi HBO do października. Jak myślicie przejść na bezterminówkę i czekać aż wygaśnie HBO czy można to zrobić jakoś już w lipcu ??


Mam podobnie, hbo i canal do grudnia i stycznia, cinemax wygasa 19.07 a umowa do 1.08. konsultant zaproponował za te same kanały i internet 600 ok 140 zł to ciutkę więcej niż bezterminowo. A 1 gb wyjdzie ok 20 zł więcej

Orange oferuje tylko 130 kanałów, 600 i 1 gb za 109 i 119,

180 i 190 kanałów jest tylko z anonamentem na telefon, można kupić pakiety ale wyjdzie drożej niż UPC

T mobile prędkość 900 i 130 kanałów, jest jakaś promocja,
 
 
aguusia88 
Klikacz

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 19
Wysłany: 22-05-2023, 18:33   

knoxville napisał/a:
W lipcu kończy mi się umowa na TV i internet ale zostaje mi HBO do października. Jak myślicie przejść na bezterminówkę i czekać aż wygaśnie HBO czy można to zrobić jakoś już w lipcu ??


Mam podobnie, hbo i canal do grudnia i stycznia, cinemax wygasa 19.07 a umowa do 1.08. konsultant zaproponował za te same kanały i internet 600 ok 140 zł to ciutkę więcej niż bezterminowo. A 1 gb wyjdzie ok 20 zł więcej

Orange oferuje tylko 130 kanałów, 600 i 1 gb za 109 i 119,

180 i 190 kanałów jest tylko z anonamentem na telefon, można kupić pakiety ale wyjdzie drożej niż UPC

T mobile prędkość 900 i 130 kanałów, jest jakaś promocja,
 
 
boywrc 
light master

Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 67
Wysłany: 23-05-2023, 12:42   

Sporo informacji na temat nowej oferty Play:
https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/koniec-upc-play-sieci-kablowe-pakiety-telewizyjne-brak-tvp-info-tvp-sport-eurosport-2-cinemax-telewizja-nowej-generacji-liczba-kanalow
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 23-05-2023, 13:47   

A ja mam pytanie, bo już się pogubiiłam. Kiedy wchodzę na stronę UPC, widzę Play co jest zrozumiałe. Jest wykaz programów i tak na przykład widzę mtv80s, clubbing. Czy obecni klienci UPC otrzymają do nich dostęp?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: