Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon w UPC Polska
Autor Wiadomość
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 17-09-2018, 15:00   

Goros napisał/a:
Jak uważacie? Mam MAX HD Mediabox - skończyła mi się umowa. Warto przejść na Horizon? Bo dużo negatywnych opinii a chciałbym konkretna odpowiedz czy zostać przy starym mediaboxie czy nie.

Ja również długo się wahałem i bronilem przed Horizonem czytając opinie na forum.Okazało się,że zupełnie niesłusznie.Mam go już ponad pól roku i działa bez zarzutu.To samo z Compalem.
 
 
Breitner 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 520
Wysłany: 17-09-2018, 15:04   

Goros napisał/a:
Warto przejść na Horizon? Bo dużo negatywnych opinii a chciałbym konkretna odpowiedz czy zostać przy starym mediaboxie czy nie.

Odpowiedź już sam powinieneś znać.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-09-2018, 15:23   

Goros, To zależy czego oczekujesz. Wiesz jakie są bolączki tego sprzętu i wiesz jakie są twoje oczekiwania. Jeśli nie przeszkadza (a wielu nie przeszkadza) Ci skopane EPG, skromne możliwości ustawień, problemy z nagrywarką, potrzeba okazjonalnych restartów prądowych czy przywracania ustawień fabrycznych to bierz. Jeśli zaś wiesz, że takie rzeczy spowodują, że będziesz niezadowolony z usługi to wybierz mediaboxa czy moduł CI+.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2018, 16:45   

swordfish napisał/a:
Czy w dobie serwisów VOD (filmy oglądam na HBO GO, Netflix i Showmax) i usługi Replay TV, warto jeszcze dokupywać dekoder Horizon z opcją PVR? Nie jestem kibicem, co musi nagrać cały mecz i obejrzeć z odtworzenia. Programów typowych z ogólnodostępnej telewizji nie oglądam, ale jak mnie coś zainteresuje, to mogę obejrzeć powtórkę na TVP Vod, IPLA, Player czy Playpuls.pl. Brakuje mi tylko VOD dla Fox TV i National Geographic, ale jak przegapię odcinek jakiegoś serialu, to i tak w minutę znajdę odcinek na stronach CDA-podobnych.
Telewizję oglądam głównie dla kanałów newsowych, aby sprawdzić, czy świat się jeszcze nie zawalił i dla bezpośrednich transmisji ważnych wydarzeń.

do tego sposobu konsumpcji telewizji idealnym rozwiązaniem jest moduł CI+
już od dawna tak korzystam z telewizora A że dodatkowo mam w nim Androida to wszelkie treści z Internetu mam dostępne
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 17:16   

Goros napisał/a:
(...) Warto przejść na Horizon? Bo dużo negatywnych opinii a chciałbym konkretna odpowiedz czy zostać przy starym mediaboxie czy nie.

Jakich opinii słyszałeś więcej - pozytywnych, czy negatywnych ?
Które z nich bardziej do Ciebie przemawiają ?

Odnoszę wrażenie, jakbyś chciał 'na siłe" usłyszeć coś dobrego (?)
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2018, 17:42   

zylx napisał/a:
Goros, To zależy czego oczekujesz. Wiesz jakie są bolączki tego sprzętu i wiesz jakie są twoje oczekiwania. Jeśli nie przeszkadza (a wielu nie przeszkadza) Ci skopane EPG, skromne możliwości ustawień, problemy z nagrywarką, potrzeba okazjonalnych restartów prądowych czy przywracania ustawień fabrycznych to bierz. Jeśli zaś wiesz, że takie rzeczy spowodują, że będziesz niezadowolony z usługi to wybierz mediaboxa czy moduł CI+.


-skopane EPG
-Skromne mozliwosci ustawien
ZGODA

pozostałe -nie miałem okazji zapoznać sie z takimi minusami
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 17-09-2018, 19:05   

GDA napisał/a:
swordfish napisał/a:
Czy w dobie serwisów VOD (filmy oglądam na HBO GO, Netflix i Showmax) i usługi Replay TV, warto jeszcze dokupywać dekoder Horizon z opcją PVR? Nie jestem kibicem, co musi nagrać cały mecz i obejrzeć z odtworzenia. Programów typowych z ogólnodostępnej telewizji nie oglądam, ale jak mnie coś zainteresuje, to mogę obejrzeć powtórkę na TVP Vod, IPLA, Player czy Playpuls.pl. Brakuje mi tylko VOD dla Fox TV i National Geographic, ale jak przegapię odcinek jakiegoś serialu, to i tak w minutę znajdę odcinek na stronach CDA-podobnych.
Telewizję oglądam głównie dla kanałów newsowych, aby sprawdzić, czy świat się jeszcze nie zawalił i dla bezpośrednich transmisji ważnych wydarzeń.

do tego sposobu konsumpcji telewizji idealnym rozwiązaniem jest moduł CI+
już od dawna tak korzystam z telewizora A że dodatkowo mam w nim Androida to wszelkie treści z Internetu mam dostępne


Ale mi zależy na Horizon Go, a jak do tego jest jeszcze usługa Replay TV, która umożliwia oglądanie programów z przesunięciem czasowym. Moduł powoduje, że usługa staje się droższa niż gdybym brał najtańszy dekoder Horizon. Przy Horizonie usługa GO jest bezpłatna i jest dostępny Replay TV (przy module brak).
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-09-2018, 19:33   

Ja przy module mam Horizon Go za 0zł.
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 18-11-2018, 18:30   

Wyjaśnijcie mi jak uzyskać dźwięk Dolby Digital - czy np. na Canal+ filmy będą z takim dźwiękiem?

Myślę nad zakupem soundbara i nie wiem czy ma to w sumie sens?

Podłączyć chcę Horizon pod HDMI do TV i TV po HDMI ARC z soundbarem. Czy to wystarczy? Czy trzeba używać przewodów optycznych np. pomiędzy Horizon a soundbarem?
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-11-2018, 18:58   

gst, w większości przypadków podlączysz horizona pod soundbar hdmi i soundbar z tv przed temu arc.
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 18-11-2018, 22:09   

zylx napisał/a:
gst, w większości przypadków podlączysz horizona pod soundbar hdmi i soundbar z tv przed temu arc.


Ale wtedy soundbar musi mieć dwa porty HDMI, jeśli mam podłączyć w taki sposób:

TV - HDMI ARC - soundbar

Horizon - HDMI - soundbar
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-11-2018, 22:46   

^^Większość nowych soundbarów ma 3 porty HDMI, 2x IN i raz OUT. To co ty napisałeś, Czyli podłączenie horizona bezpośrednio do TV i puszczenie dźwięku z TV do Soundbara przez Arc nie zadziała z każdym TV - nie każdy sobie radzi z passtrough DD i DD+.
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 19-11-2018, 09:24   

Myśle nad kupnem LG SJ4 - mniej więcej w moim budżecie ok 700/800 zł.

Posiada dwa porty: HDMI oraz HDMI ARC.

Jak w takim razie podłączyć wszystko w całość?

TV ma 3 porty HDMI, z czego jeden na pewno ARC. Jeden leci do Horizona a drugi do komputera stacjonarnego (Netflix, Hbo Go). Swoją droga, w przypadku dźwięku z PC tez chciałbym uzyskać dobry dźwięk.
_________________
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 19-11-2018, 09:37   

Nie mam Soundbara i Horizona, ale mogę na pewno polecić amplituner. Mam do niego podłączony TV z ARC, dekoder oraz laptopa i wszystko gra na głośnikach 5.1. Nawet jak oglądam (ale to rzadko) HBO Go na smartfonie podłączam bezpośrednio po HDMI do TV i też mam dźwięk na amplitunerze.
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 19-11-2018, 16:40   

W sumie jeszcze może pomyślę, czy by nie wybrać Kina domowego 5.1, w porównywalnej cenie do soundbara. Wtedy przynajmniej nie będę ograniczony do 2.1

https://allegro.pl/soundbar-lg-sj4-bluetooth-300w-2-1-hdmi-usb-czarny-i7655376430.html

https://allegro.pl/kino-domowe-lg-lhb625-blu-ray-1000w-3d-bluetooth-i7621679224.html

Co lepiej wybrać?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: