Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon w UPC Polska
Autor Wiadomość
LNR 
chello master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Wrz 2012
Posty: 1508
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-12-2016, 17:16   

@Radeckiii, on pyta o Horizon GO ( http://horizon.tv ) ;)

@Xeo, Tam raczej nie jest tak łatwo wydobyć źródło streamingu więc wątpię żeby można było to zrobić. Mniej więcej ta sama zasada działania co HBO GO oparta na wtyczce silverlight. Ciężko będzie...
_________________
 
 
Radeckiii 
classic master

Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 160
Wysłany: 02-12-2016, 19:53   

Xeo napisał/a:
Ale mi chodzi o rozwiązanie softwareowe, czyli np z przeglądarki nagrać stream.
Przepraszam, nie doczytałem, że chodzi o Horizon.tv a nie dekoder Horizon. ;) Pomerdały mi się otwarte zakładki... :oops:
Zadziała nagrywanie ale chyba tylko w trybie pełnoekranowym z jakimś programem do "zgrywania pulpitu".
Sam strumień raczej jest jakoś zabezpieczony i nie da się do niego dobrać.
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-12-2016, 23:35   

Strumień jest zabezpieczony jak większość tych transmisji i żadnym znanym mi programem go nie da się przechwycić (sprawdzałem kilkoma). Natomiast nagrywania ekranu nikt nigdy nie zablokuje, ale jakość będzie taka sobie i strasznie dużo z tym zachodu.
_________________
 
 
zigg 
light master

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 81
Wysłany: 08-12-2016, 19:59   

też wam w Horizon nie działa regulacja głośności ?
_________________
 
 
mati12 
classic master

Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 221
Wysłany: 09-12-2016, 00:11   

zigg napisał/a:
też wam w Horizon nie działa regulacja głośności ?


Horizon nie ma regulacji głośności, regulujesz tylko w TV. Jeżeli technik nie sparował Ci pilota z TV to tutaj masz intrukcję.
 
 
zigg 
light master

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 81
Wysłany: 09-12-2016, 09:52   

mati12 napisał/a:
zigg napisał/a:
też wam w Horizon nie działa regulacja głośności ?


Horizon nie ma regulacji głośności, regulujesz tylko w TV. Jeżeli technik nie sparował Ci pilota z TV to tutaj masz intrukcję.



dzięki za instrukcje, niestety nie działa parowanie :(
_________________
 
 
mati12 
classic master

Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 221
Wysłany: 09-12-2016, 16:34   

zigg napisał/a:
dzięki za instrukcje, niestety nie działa parowanie :(


Wszystkie kroki wykonałeś zgodnie z instrukcją? Użyłeś odpowiedniego kodu parowania do Twojego TV? Tak na dobrą sprawę pilot powinien działać automatycznie w większości przypadków nie trzeba nawet parować. Jeżeli nic nie pomoże zadzwoń do Działu Technicznego 813 813 813 i wybierz tonowo 2.
 
 
zigg 
light master

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 81
Wysłany: 09-12-2016, 22:29   

mati12 napisał/a:
zigg napisał/a:
dzięki za instrukcje, niestety nie działa parowanie :(


Wszystkie kroki wykonałeś zgodnie z instrukcją? Użyłeś odpowiedniego kodu parowania do Twojego TV? Tak na dobrą sprawę pilot powinien działać automatycznie w większości przypadków nie trzeba nawet parować. Jeżeli nic nie pomoże zadzwoń do Działu Technicznego 813 813 813 i wybierz tonowo 2.


tak, no nic, zadzwonię do nich możne coś poratują
dam znać co powiedzą
_________________
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 16-12-2016, 16:36   

Mam pytanie czy usługa Horizon.tv będzie działać na telewizorze z systemem android podobnie do obsługi dekodera ?
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2016, 06:25   

Mam takie pudelko Android box i na nim horizon działa bez problemu .Ale czy zadziała bezpośrednio na tv z androidem to nie wiem ....
  stivi
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 17-12-2016, 10:43   

stivi napisał/a:
Mam takie pudelko Android box i na nim horizon działa bez problemu .Ale czy zadziała bezpośrednio na tv z androidem to nie wiem ....


To może być dobra alternatywa dla usługi multirum, a nagrywanie programów w usłudze horizon TV jest chyba bez limitu GB na serwerze UPC ?

Znalazłem filmik gdzie jest pokazane jak wygląda obsługa usługi horizon tv na telewizorze :

https://www.youtube.com/watch?v=ym4vY9L-TMk

Ale na telewizorach na systemie android też chyba powinno pójść, bez potrzeby dokupowania dodatkowego boxa.

EDIT:

Tak na dobrą sprawę, to jak kogoś wkurza oryginalny dekoder/dekodery to może je zamienić spokojnie na boxy android, no chyba że ma wszystkie telewizory na androidzie to wtedy i boxy na androidzie nie będą potrzebne. No i nagrywanie online będzie możliwe na tych wszystkich urządzeniach.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2016, 13:32   

No tak ale jakość obrazu niestety nie jest tak dobra jak przez dekoder ...to raczej tylko dodatkowa opcja ....
  stivi
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 17-12-2016, 18:30   

UPC jakiś czas temu się chwaliło że podniosło jakość usługi horizon tv do pełnego HD, przydałoby się żeby ktoś kto posiada odpowiedni sprzęt zmierzył parametry strumieni danych z usługi horizon tv i strumienia który idzie do dekoderów, i podał konkretne wartości tej różnicy. Ale tak czy inaczej UPC może przesłać strumień o dowolnych parametrach nawet 4K bez kompresji, spokojnie mają takie możliwości a zwłaszcza dla dekoderów.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 17-12-2016, 18:48   

Może trochę to być dla Ciebie pomocne: :arrow: http://forum.mediaswiat.p...ow_results=post
_________________
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 17-12-2016, 20:43   

A jeszcze mnie zastanawia taka rzecz, jak się ma nagrywanie zdalne w usłudze horizon tv, do dekodera horizon bez nagrywarki ?

Przykładowo po zalogowaniu do usługi horizon tv, w ustawieniach jest taka informacja, jest numer seryjny dekodera a obok pisze tak

''Dekoder do planowania Zdalnego nagrywania (jest zaznaczony na zielono tzw ptaszek oznaczający potwierdzenie takiej możliwości) , Możliwość nagrywania: Tak''

To jak to mam rozumieć że na dekoderze horizon bez nagrywarki można nagrywać online w usłudze horizon tv a potem można to oglądnąć po zalogowaniu tylko na stronce usługi horizon tv czy też również na dekoderze horizona ?

Albo jeszcze czy jest możliwa taka kombinacja że jak ktoś ma dekoder z nagrywarką czy bez (i boxa z androidem) który w menu usługi (na stronce int) horizon, jest oznaczony jako zdolny do nagrywania, to czy można wcisnąć nagrywanie na pilocie dekodera a potem to obejrzeć na boxie z androidem ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: