Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gigakablówka od Netia - Warszawa
Autor Wiadomość
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 18-11-2014, 15:31   Gigakablówka od Netia - Warszawa

Cześć,
Oszołomiony dużo niższymi cenami w porównaniu do tego, co dostarcza mi UPC w ramach i tak świetnej oferty UWDP, postanowiłem rozeznać się w temacie jakości świadczonych usług przez Netię. Czy ktoś z obecnych na forum posiada Gigakablówkę w Warszawie? Jakie wrażenia dotyczące stabilności łącza i transferów? Jak z jakością kanałów TV?
Netia 24 listopada "wchodzi" do mojego bloku i od tej pory można zamawiać ich usługi.
Dodam, że za taki sam pakiet usług zapłaciłbym 45zł taniej niż w UPC, a umowa tylko na 12mies.

Nie jestem zwolennikiem "zmiany dla zmiany", nawet jeśli coś jest tańsze, chyba że jest równie dobre. W UPC nie mam żadnych problemów z internetem i taką stabilność chciałbym zachować, natomiast dekoder Cisco chętnie bym porąbał i podpalił (jak większość użytkowników).
 
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-11-2014, 13:25   

Też się nad nimi zastanawiam, moja umowa kończy się niebawem. Większość opinii które czytałem, są ok, tylko jeden z moich znajomych narzeka na net od Netii.
Co do telewizji tu jest trochę gorzej. To znaczy że jeśli nie jesteś jakimś purystą telewizyjnym, nie masz telewizora 4K i nie nastawiasz się na oglądanie sportu, to powinno być ok.

Netia ma telewizję całkowicie cyfrową, bardziej można powiedzieć internetową. Wszystko jest na zasadzie streamingu, coś jak Horizon w UPC. Ich telewizja korzysta z pasma internetowego podłączonego do Twojego domu.

Kolejna sprawa to nagrywanie programów, ich dekodery nie posiadają dysków, jeśli masz zamiar nagrywać, musisz dokupić dysk zewnętrzny na USB i poświęcić go na takie działania, ale za to multiroom jest za 1 zeta.

Coś za coś ;)
_________________
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-11-2014, 14:16   

Okazuje się, że na tym forum jest już taki temat, tylko jakaś sierota umieściła go w dziale o firmie UPC :)
W każdym razie ludzie mocno narzekają na TV, sportu oglądać się nie da i co prawda oglądam sporadycznie piłkę nożną, to jednak gdy już usiąde do meczu chciałbym obejrzeć go bez przekleństw. Niestety jestem zboczony na punkcie Full HD i jakości grafiki np. grach, więc takie coś jest nie do przyjęcia :)
Poczytałem trochę o najnowszych ofertach UPC i widzę, że ostro zeszli z cenami za paczki 3 usług.
Tak więc pozostaje mi poczekać do przyszłego roku i ponownie usiąść z nimi do negocjacji, tak jak to robiłem przy UWDP.

Dzięki za odzew na moje pytanie.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-11-2014, 14:30   

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;-)
i jak ktoś narzeka na UPC to albo robi to złośliwie albo ma pecha - tyle ode mnie

btw: nie, nie pracuje w UPC
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-11-2014, 18:45   

GDA napisał/a:

jak ktoś narzeka na UPC to albo robi to złośliwie albo ma pecha - tyle ode mnie


Też tak uważam, w porównaniu do innych sieci kablowych UPC ma zaj**iste łącza, podobną jakość miałem kiedyś w Aster na innej dzielnicy. Jedyne co w tej chwili mnie boli, to cena abonamentu, ponieważ widzę ceny konkurencji, no ale to tylko kwestia czasu jak napisałem wyżej.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 19-11-2014, 21:40   

standardowe abo to kosmos i kpina ale ceny wg WRU XV są jak najbardziej adekwatne do zawartosci
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-11-2014, 22:08   

Ja będę polował na XX, a tak w ogóle to niektóre rewie z numerkami rzymskimi nie różnią się od siebie cenami, czy ja jestem ślepy?
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 20-11-2014, 10:18   

frst napisał/a:
a tak w ogóle to niektóre rewie z numerkami rzymskimi nie różnią się od siebie cenami, czy ja jestem ślepy?


Różnią się długością zobowiązania.
 
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2014, 08:29   

Ja na szczęście nie będę się musiał przekonywać jak to w Netii jest, udało mi się dostać WRU XX
_________________
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 21-11-2014, 08:41   

MBHunter napisał/a:
frst napisał/a:
a tak w ogóle to niektóre rewie z numerkami rzymskimi nie różnią się od siebie cenami, czy ja jestem ślepy?


Różnią się długością zobowiązania.

Zawsze roznia sie cenami, tyle ze te subtelne roznice widac dopiero jak podliczysz caly dwu lub trzypak. Zobowiazanie jest zawsze takie samo - 2 lata.
 
 
lass 
easy master

Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-11-2014, 09:43   

PrezesOi napisał/a:
Zawsze roznia sie cenami, tyle ze te subtelne roznice widac dopiero jak podliczysz caly dwu lub trzypak. Zobowiazanie jest zawsze takie samo - 2 lata.


To porównaj sobie WRU XIV i XV.
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 21-11-2014, 10:10   

Rzeczywiscie masz racje, XIV to 36 miesiecy. Tylko jakie to ma znaczenie? Po pierwsze to jeszcze gorzej niz standardowe dla WRU 2 lata, a po drugie i tak zrywa sie te umowy zawsze przed ich uplynieciem, bo srednio raz w roku UPC daje taka mozliwosc z roznych wzgledow losowych.
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-11-2014, 11:17   

Z tą możliwością wypowiedzenia umowy przed upłynięciem okresu zobowiązania nie zawsze jest/będzie tak różowo. Podam na swoim przykładzie umowa na 2 lata – możliwość wykręcenia się z umowy po 21 miesiącach (co też uczyniłem na podstawie zmian regulaminu). Teraz kolejna umowa na 2 lata i w sierpniu 2015 upływa zobowiązanie ( i póki co nie było możliwości zerwania). Więc z tymi umowami na 3 lata byłbym ostrożny. UPC teraz jest bardzo czujne (kanały niegwarantowane itp.).
 
 
modoc 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 92
Wysłany: 22-11-2014, 08:15   

Kumpel właśnie założył sobie gigakablówkę.
Też nad tym myślałem jednak u mnie niestety nie ma.
Zależy gdzie wykupili sieć szkieletową Astera.
A i to też nie jest do końca tak różowe. Bo sieć Astera też z 3-4 różno okresowych się składa.
Np. na Mokotowie działa średnio. Z info uzyskanych od nich tam cały czas coś robią i do końca roku tak będzie.
Z kolei na saskiej kępie jest super. Działa bez żadnych problemów. TV nie ma żadnych zacięć mimo streamingu. Sam byłem zdziwiony jak może być taka różnica w jakości u jednego operatora. Co do zwykłej netii to nie wiem nie miałem z tym kontaktu.
Sam sobie wziąłem teraz upc 30 neta i maxhd za 79 zł bo i tak więcej nie potrzebuję.
Zresztą najpierw miałem Astera, potem po wykupie UPC i nie narzekałem zbytnio. Na szczęście teraz większa konkurencja i UPC zeszła z ceny do rozsądnego poziomu.
  modoc
 
goryczka 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Mar 2013
Posty: 79
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-11-2014, 15:25   

A w Gigakablówce nie ma w ogóle DVB-C? Tylko streaming IPTV?
  goryczka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: