Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gigakablówka od Netia - Warszawa
Autor Wiadomość
komo 
light master

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 131
Skąd: Żoliborz
Wysłany: 23-11-2014, 15:47   

Kod:
Netia zdecydowała się bowiem na budowę platformy DOCSIS 3.0, a usługę TV dostarcza w ramach streamingu IP. Dzięki temu nie konfigurowała w sieci systemu DVB-C na czym oszczędziła pojemność łączy.
_________________
  komo
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2014, 16:24   

zapewne działa tak jak JAMBOX
 
 
markos 
Klikacz

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: 24-11-2014, 14:33   

ale nie trzeba czekać na przejście do gigakabla jak było się kiedyś klientem astera.
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 26-11-2014, 10:32   

Ponieważ kończy mi się umowa z UPC postanowiłem rozważyć Gigakablówkę, która jest w moim bloku dostępna. Na razie z plusów wygląda na to, że jest taniej niż w UPC za porównywalną przepustowość.

Tzn. internet 100/10@39 zł * 12 mies.

Za to proponują tylko urządzenie Technicolor, nie mają gołego modemu, co jest dla mnie minusem, ponieważ mam własny bardzo dobry router i na nim skonfigurowaną całą sieć domową i tego routera za nic nie chcę i nie mogę zmieniać.

Nie wiem jak jest w Gigakablówce z zewnętrznym adresem IP i jego zmiennością. W UPC pasuje mi, że mam w praktyce stałe zewnętrzne IP i bez problemu mogę nawet ustawić domenę na to IP, nie ma żadnych niepotrzebnych blokad dostępu z zewnątrz. Ciekawe jak w Gigakablówce?

No i jeszcze w UPC płacę tylko za internet, a i tak mam w kablu koncentrycznym sygnał kilkudziesięciu analogowych kanałów telewizyjnych w tym niektóre całkiem fajne, np. Planete+, RT, Discovery Science, TVP Kultura i takie tam. W Gigakablówce za jakąkolwiek telewizję trzeba dopłacić 10 zł i wtedy już cenowo wyrównuje się z UPC. Jednak telewizja nie jest u mnie kluczowa.

Podsumowując, jeżeli jednak znajdą dla mnie modem zamiast Technicolora, to chyba wygra Netia.
 
 
frst 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 171
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-11-2014, 12:59   

pugilares napisał/a:
Tzn. internet 100/10@39 zł * 12 mies.

Ceny samego internetu oraz paczki trzech usług mają korzystniejsze cenowo niż UPC.
Jednak u nikogo nie udało mi się potwierdzić stabilności łącza i transferów, to są te dwie rzeczy oprócz modemoroutera, które są dla mnie kluczowe i niestety odrzucają od ich oferty.
Tak naprawdę dla większości klientów oferta dopiero startuje i ciężko znaleźć kogoś, kto mógłby obiektywnie wypowiedzieć się na temat jakości usług. Jeśli komuś się nie spieszy, bo do końca umowy zostało jeszcze trochę czasu, to lepiej wstrzymać się z gwałtownymi ruchami.
 
 
komo 
light master

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 131
Skąd: Żoliborz
Wysłany: 26-11-2014, 15:00   

Obliczając net plus pakiety które bym chciał, chyba ze 3 ominąłem
wychodziła ciekawa kwota w okolicach 100pln z pełnym C+ :)

Oczywiście dla byłych asterowców


I mnie na razie ostudziła lektura na temat słabej jakości TV plus brak typowej nagrywarki.

Więc

markos napisał/a:
ale nie trzeba czekać na przejście do gigakabla jak było się kiedyś klientem astera.


nie jest żadnym plusem a wręcz może spowodowac nagłe ruchy a pózniej płacz
_________________
  komo
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 27-11-2014, 12:12   

frst napisał/a:
pugilares napisał/a:
Tzn. internet 100/10@39 zł * 12 mies.

Ceny samego internetu oraz paczki trzech usług mają korzystniejsze cenowo niż UPC.
Jednak u nikogo nie udało mi się potwierdzić stabilności łącza i transferów, to są te dwie rzeczy oprócz modemoroutera, które są dla mnie kluczowe i niestety odrzucają od ich oferty.
Tak naprawdę dla większości klientów oferta dopiero startuje i ciężko znaleźć kogoś, kto mógłby obiektywnie wypowiedzieć się na temat jakości usług. Jeśli komuś się nie spieszy, bo do końca umowy zostało jeszcze trochę czasu, to lepiej wstrzymać się z gwałtownymi ruchami.


Znalazłem recenzję Gigakablówki w Komputerswiecie.
Artykuł z przed miesiąca
http://www.komputerswiat....netii-test.aspx

[ Dodano: 27-11-2014, 12:46 ]
Właśnie dostałem odpowiedź na maila od działu E-sales Netii.
Konsultantka po zasięgnięciu gdzieśtam informacji pisze, że ich Technicolor może pracować w trybie BRIDGE. Jeśli to prawda, to by znacznie podnosiło atrakcyjność Gigakablówki.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2014, 15:04   

pugilares napisał/a:
Technicolor może pracować w trybie BRIDGE
To może być prawda, bo praktycznie każdy router z kablówki umie pracować jako sam modem, czyli w bridge, to kwestia softu.
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 27-11-2014, 17:39   

No jeszcze tu
http://blog.netia.pl/
w komentarzu rzecznika Netii pojawia się informacja, że w przyszłej wersji softu ma być możliwość przełączenia w tryb bridge. Czyli wygląda na to, że obecnie nie ma takiej możliwości, a jak będzie to się okaże jak będzie działać.
_________________
 
 
komo 
light master

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 131
Skąd: Żoliborz
Wysłany: 27-11-2014, 19:50   

pugilares napisał/a:
w komentarzu rzecznika


No pan Wieczorek złotousty Netii. U niego SD jest HD tylko klient ma zły odbiornik i sie nie zna.
Mozna bloga poczytać choć pewnie te najbardziej niewygodne posty tam nie dotarły
_________________
  komo
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 27-11-2014, 20:24   

Przynajmniej sprawa zaczyna się odrobinę klarować:

", jest kierunkowa decyzja o zmianie, która wprowadzi możliwość funkcjonowania również Technicolorów na HFC w trybie bridge, więc będzie Pan sobie mógł podłączyć cokolwiek."
http://blog.netia.pl/neti...maluja#bco41107

Czyli prędzej, czy później wprowadzą ten tryb bridge.
Zanim to nastąpi, zanim ludzie zaczną to włączać i dawać znać, jak to działa w praktyce, to minie jeszcze chwila.
_________________
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 26-12-2014, 17:29   

Gigakablówka to straszak w negocjacjach z UPC ale korzysta ktoś?? W koncu tc7200 samo upc wciska wiec chyba nie taki zły sprzęt?

Bo ostatnio UPC mocno mnie wpieniło, proponowali mi max hd + FB60 za 55zł a gdy stwierdziłem ze takiej gównianej TV nie chce bo to dno(oczywiscie o tym nie wspomniałem w rozmowie), tylko że chce sam net, to usłyszałem że za 60MB chca 50!!!!! Czy oni tam siebie słuchają, nawet nie skomentowałem i powiedziałem do widzenia. 100mb nie potrzebuje, ale za 60 nie będę płacił więcej.

Coś tam między wierszami w opisach gigakablowki wyczytałem o ekspresowej instalacji, ze sprzęt przysyłają kurierem? To bez technika samemu się instaluje??
_________________
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 26-12-2014, 19:14   

marioking napisał/a:
Bo ostatnio UPC mocno mnie wpieniło, proponowali mi max hd + FB60 za 55zł a gdy stwierdziłem ze takiej gównianej TV nie chce bo to dno(oczywiscie o tym nie wspomniałem w rozmowie), tylko że chce sam net, to usłyszałem że za 60MB chca 50!!!!! Czy oni tam siebie słuchają, nawet nie skomentowałem i powiedziałem do widzenia. 100mb nie potrzebuje, ale za 60 nie będę płacił więcej.
Jakbyś czytał to forum uważnie, to wiedziałbyś, że firma UPC nie ma dobrych promocji na usługi solo, więc dostałeś najlepszą propozycję jaką obecnie mają na pakiet usług. Napisałeś, że tv to gówno... więc weź select i FP60 za 40pln... i dekodera nie podłączaj...
P.S.
Albo zrezygnuj z usług tej firmy jak PLANETA/... idź do konkurencji i tam będzie lepiej...
Albo najlepiej napisz do UPC, aby Ci płacili za to, że jesteś ich klientem.
Czego Wy oczekujecie... maja takie ceny a nie inne, nie podoba się... rezygnuj.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-12-2014, 19:19   

marioking napisał/a:
Coś tam między wierszami w opisach gigakablowki wyczytałem o ekspresowej instalacji, ze sprzęt przysyłają kurierem? To bez technika samemu się instaluje??

A świstak siedzi, i zawija te sreberka.....
Myślisz, że dla samego netu ktokolwiek tam będzie się dla Ciebie produkował:
http://giga-kablowka.pl/
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-12-2014, 20:03   

eLBeG napisał/a:

P.S.
Albo zrezygnuj z usług tej firmy jak PLANETA/...

poczekaj poczekaj jeszcze mu się nie udało wysłać wypowiedzenie
instaluje teraz windę 3.1 i będzie próbował jeszcze raz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: