Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
fałszowanie umów
Autor Wiadomość
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 21-09-2014, 17:42   fałszowanie umów

W wielkim skrócie
Zawiaduję umową mojej mamy z upc. Jakiś czas temu zadzwonił konsultant z tzw lepszą ofertą tzn miałbyć szybszy internet 60gb i tyle. Zgodziłem się upewniwszy się, że
- cena pakietu będzie taka sama
- nie będzie hbo, nawet na próbę. Byłem czujny bo chciał ją cichaczem przemycić
- nie znałem nr abonenta żeby potwierdzić zamówienie więc umówiliśmy się na telefon na inny termin. Konsultant powiedział, że bez tego nie można zawrzeć umowy
W międzyczasie sprawdziłem że net działa bardzo słabo, pan nie zadzwonił więc stwierdziłem że to co jest wystarczy a umowy nie ma
Po jakimś czasie mama się skarży że ma wyższy rachunek. Sprawdzam
- jest nowy pakiet
- cena za pakiet jest wyższa
- hbo jest i to płatne
Reklamacje uznano chociaż "w imię dobrych stosunków", wyszło że moja wina bo nie sprawdziłem poczty gdzie przyszła nowa umowa
I nawet bym nie napisał tego posta gdy nie nie to, że nie zwrócono kasy za opłatę aktywacyjnej. Wqurwia mnie, że na każdym kroku trzeba być czujnym, taka vectra od roku nie potrafi dobrze policzyć ile ma mi zwrócić za podwójne naliczenia na pakietach, play przysyła inne umowy niż było to zamówione itd
_________________
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 21-09-2014, 17:50   

Nie tylko Ciebie to denerwuję :)
ogólnie oto całe UPC :) a później twierdzą że ich konsultanci nie kłamią, są kochani i działają tylko w imię większego dobra klientów...
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 23-09-2014, 08:42   Re: fałszowanie umów

ra74 napisał/a:
Jakiś czas temu zadzwonił konsultant z tzw lepszą ofertą ...

Wszystko sie zgadza, tyle ze oferta byla lepsza dla UPC, a nie dla ciebie. Ludzie, z jednej strony czytacie te tematy w ktorych opisujecie/opisujemy sposoby jak przechytrzyc UPC, a z drugiej dajecie sie zrobic w bambuko mysliwcom z UPC.

Podstawowa zasada - jezeli dzwoni konsultant z jakiejkolwiek firmy tego typu (dostawca internetu lub sieci komorkowej), nalezy grzecznie podziekowac (nie zaszkodzi wygloszenie oswiadczenia "Nie jestem zainteresowany"), odlozyc sluchawke i samemu doglebnie zbadac swoja sytuacje (obecna umowe) i opcje obecnie dostepne. Nie oddawac inicjatywy drugiej stronie!
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 23-09-2014, 20:21   Re: fałszowanie umów

PrezesOi napisał/a:
ra74 napisał/a:
Jakiś czas temu zadzwonił konsultant z tzw lepszą ofertą ...

Wszystko sie zgadza, tyle ze oferta byla lepsza dla UPC, a nie dla ciebie. Ludzie, z jednej strony czytacie te tematy w ktorych opisujecie/opisujemy sposoby jak przechytrzyc UPC, a z drugiej dajecie sie zrobic w bambuko mysliwcom z UPC.


Bez przesady.
Primo nie oczekuję super oferty bo to nie moja umowa, a dla mojej mamy jest wystarczająca
Jednak jeśli w tej samej cenie mogę polepszyć jej parametry to nie widzę powodów żeby nie skorzystać
_________________
 
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-09-2014, 19:23   

Dlatego mam w telefonie program do nagrywania z automatu wszystkich rozmów i na nic drogą telefoniczną się nie zgadzam, dopóki nie zobaczę tego na piśmie.
_________________
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 29-09-2014, 19:26   

miaucoon, jakiego programu używasz (pytam z ciekawości bo testowałem kilka ale jakoś nie przypadły mi do gustu)
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 29-09-2014, 19:56   

Ja mam "In Call Recorder"... super jak dla mnie... masz ikonkę jak gdzieś dzwonisz... naciskasz i się zapisuje :)
 
 
miaucoon 
light master

Dołączył: 20 Maj 2011
Posty: 140
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-09-2014, 18:34   

marcinosr napisał/a:
miaucoon, jakiego programu używasz (pytam z ciekawości bo testowałem kilka ale jakoś nie przypadły mi do gustu)


Tego https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr&hl=pl z tych co testowałem najlepszy, wszystko zautomatyzowane, nie musisz pamiętać o klikaniu ikonek, w wersji darmowej dość bogaty wachlarz ustawień, bardzo dobra jakość dźwięku zarówno dzwoniącego, jak i Twoja. W wersji płatnej dodatkowo możesz go sprzęgnąć z dropboxem, albo dyskiem google i nagrania będzie przewalał Ci tam.
_________________
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 26-11-2014, 11:34   

Do mnie dwa lata temu zadzwonił znienacka miły pan z UPC i stwierdził, że mam już wolny internet i może mi przyspieszyć. Cena będzie ta sama. Ani się zająknął o cyrografie na dwa lata. Ja sam z siebie nie pytałem o cyrograf, bo wtedy jeszcze w ogóle nie przyszłoby mi do głowy, że można kogoś wkręcić w umowę na 2 lata w rozmowie telefonicznej, w której nie pada słowo na ten temat. Więc pan przyspieszył moje łącze i było pięknie. Trzeba trafu, że po roku łącze w tym mieszkaniu przestało być w ogóle potrzebne, bo nikt tam nie mieszkał. Wysłałem do UPC wypowiedzenie, a oni twardo, że naliczą karę za zerwanie przed końcem cyrografu. Poprosiłem o przesłanie kopii umowy podpisanej przeze mnie, w której zobowiązuję się na 2 lata - nie przysłali (bo mnie ma takiej umowy). Poprosiłem o puszczenie mi nagrania rozmowy telefonicznej, w trakcie której zgodziłem się na cyrograf - nagrania nie byli w stanie znaleźć nigdzie, nawet w jakimś archiwum w Katowicach, więc go nie odtworzyli. I co? I nic - nadal straszyli mnie egzekucją z majątku, jeżeli nie zapłacę kary za zerwanie cyrografu. Na szczęście do tego mieszkania ktoś się wprowadził z zechciał kontynuować korzystanie z UPC i płacenie rachunków. Jednak kiedy tylko dobiegł koniec rzekomego cyrografu umowa została wypowiedziana i kabel UPC w tym mieszkaniu już nigdy nie zagości.
_________________
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 26-11-2014, 19:36   

Dlatego od 27 grudnia będą musieli ci potwierdzić umowę na piśmie (może być email), jeżeli zawierasz poza siedzibą UPC....
  gbbsoft
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-11-2014, 20:20   

A teraz co nie potwierdzają? za każdym razem otrzymałem potwierdzenie na maila a już trochę usług dobieralem i modyfikowalem umowę
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 26-11-2014, 21:26   

Nie mają obowiązku ustawowego i jak nie otrzymasz, to nic się nie stanie.
Potem będą mieli obowiązek ustawowy i w dodatku chyba będziesz musiał im potwierdzić, że otrzymałeś.
  gbbsoft
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-11-2014, 23:01   

gbbsoft napisał/a:
od 27 grudnia będą musieli ci potwierdzić umowę na piśmie

Małe sprostowanie, od 25 grudnia:
http://legalnyesklep.pl/n...y-na-odleglosc/
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: