Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy UPC da mi hasło do ustawień routera?
Autor Wiadomość
Silver 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2014, 19:56   Czy UPC da mi hasło do ustawień routera?

Hej

Nie jestem pewien czy wiadomość umieszczam w odpowiednim dziale, gdyż teoretycznie nie mam problemów (chyba). Niedawno wymieniono mi modem na modem - ruter (starą Motorlollę na Thomson TWG-870UG). Miałem pewne problemy z siecią - przerywało co jakiś czas. Nie wiem czy wymiana modemu pomogła, lecz na razie chyba jest ok. Rzecz dotyczy hała do modemu. Do poprzedniego także nie posiadałem hasła, ale w zasadzie nie było mi potrzebne. Teraz mam router a nie czysty modem i np w pewnym programie wyświetla mi się że mam zamknięty port... Chciałem go przekierować, lecz nie mogę tego zrobić z uwagi na to że nie posiadam hasła do modemu. Wpisywałem te puste i admin, admin password i kilka innych kombinacji.
Mam 2 pytania w związku z tym.

Pierwsze to to czy UPC standardowo nie daje haseł i nie pozwala na osobiste ustawianie routera? Tzn jeśli zadzwonię do BOK to przyślą technika i on wejdzie na stronkę 192.168.0.1 i ustawi mi porty jakie chcę? To chyba niezła patologia jeśli tak jest...

Drugie pytanie dotyczy tego, że jeśli jednak mogę dostać hasło i nie dadzą mi za to kary czy coś, to czy lepiej dzwonić do BOK i pytać o hasło czy zrobić samemu twardy reset z tyłu, który zresetuje hasło modemu ? Czy nie poknoci mi to jakichś tam ustawień i sieć nie przestanie działać...

Aha, Jeszcze jedna ważna rzecz. Nie mam Wi-fi, tylko połączenie na kablu (może to coś zmienia)...
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 25-08-2014, 20:00   

login jest pusty, hasło admin
 
 
Silver 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2014, 20:10   

Rafal napisał/a:
login jest pusty, hasło admin


To samo znalazłem korzystając z Google, Rzecz w tym, że hasło nie działa bo chyba było zmienione przez technika...

Po wpisaniu z powrotem wyświetla się ramka "A username and password are being requested by ... " i waiting for 192.168.0.1. na pasku na dole przeglądarki...
 
 
darek11104 
Klikacz

Dołączył: 16 Sie 2013
Posty: 15
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-08-2014, 20:59   

A próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne za pomocą przycisku reset?
 
 
Silver 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2014, 21:10   

darek11104 napisał/a:
A próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne za pomocą przycisku reset?


Właśnie nie. Dlatego pytałem o to w drugim pytaniu. Nie wiem czy nie przestanie mi działać internet. Czy po resecie wszystko będzie działać czy będę musiał wprowadzić jakieś dane? Ustawienia sygnału czy jakieś inne rzeczy? Czy mogę bez problemu zrobić twardy reset i wszystko będzie działać?
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2014, 21:17   

Wszystko będzie działać. Urządzenie będzie w takim stanie, w jakim dostajesz je od technika.
 
 
 
Silver 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2014, 21:35   

Ok Zresetowałem modem używając pinezki :lol: Niestety nadal jest to samo... Authentication required i na pasku przeglądarki na dole : waiting for "adres strony"

Username: puste (tzn nic nie wpisałem)
Password: admin

Wyczyściłem nawet plik hosts i wyłączyłem swojego firewalla ale to samo...
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2014, 21:57   

Silver, resetujesz trzymając przycisk reset przez minimum 11 sekund a najlepiej 30. Zwykłe wciśnięcie to restart i nie wymaże ustawień.
 
 
Silver 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2014, 22:18   

Próbowałem już 3 razy. Nie da rady Hasło nie działa. Może robię coś źle. Z tyłu nie mam żadnego przycisku tylko małą dziurkę a pod spodem przycisk reset (trochę to żałosne) - wkładam pinezkę i trzymam przez pół minuty, modem się resetuje i nadal to samo...
Może mam go najpierw wyłączyć (tzn ustawić z tyłu przyciskiem na 0)?

Nie wiem jeszcze czy coś mi się nie zrobiło jak wyłączyłem wcześniej firewalla na parę sekund, bo dysk mieli jak cholera...

O.K. mały edit

Sprawdziłem na stronce downforeveryoneorjustme i wyświetla że 192.168.0.1 jest down...
Może ktoś sprawdzić czy mu też nie działa?
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2014, 22:45   

Na tej stronie nie sprawdzisz adresu wewnętrznego. :D

Wpisz w polu adresu przeglądarki 192.168.100.1 i zaloguj się domyślnymi danymi jakie podali koledzy wyżej. Wszystko powinno po resecie działać.
 
 
 
Silver 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2014, 23:10   

Restartowałem nie wiem już nawet ile razy. Hasło nadal nie działa. Nie wiem co mam robić. Przecież powinno się zresetować...
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2014, 23:54   

Wpisałeś ten adres, który Ci podałem (192.168.100.1)? Z tego co widzę wpisujesz po prostu zły adres i to jest jedyny problem.
 
 
 
Silver 
Klikacz

Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2014, 00:18   

Hej dzięki, udało już mi się zalogować na stronkę. Adres wpisywałem poprawny, po prostu jakoś chyba nie chciał się zresetować. Teraz męczę się z przekierowaniem portu. Ale na dzisiaj już sobie chyba daruję.

Dziękuje wszystkim za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: