Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubee evw3226
Autor Wiadomość
morro 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 162
Wysłany: 06-11-2016, 09:58   

@Kocurek1970 - jak ustawić ubee evw3226 w ustawieniach, chodzi mi czy oznaczyć blokowanie WAN, Multicast, UPnP i przepuszczanie IP Sec i PPTP ? Ponadto jakie ustawienia zastosować w zakładce " sieć bezprzewodowa", chodzi mi o szerokość pasma, czas pomiędzy sygnałami i WMM ? Aktualnie mam ustawienia fabryczne i zmierzam z tym pytaniem , czy jakieś zmiany mogą mieć wpływ na wydajniejsze działanie tego urządzenia. Pozdrawiam i z góry dzieki za odpowiedź ;)
  morro
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-11-2016, 21:15   

morro napisał/a:
mam ustawienia fabryczne i zmierzam z tym pytaniem

Tu nie pomogę - Ubee mam w trybie mostu i własny router - więc w Ubee nie mam tam tych zakładek.
_________________
 
 
morro 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 162
Wysłany: 11-11-2016, 07:30   

W ogóle zmieniacie ustawienia fabryczne w ubee?
  morro
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11-11-2016, 12:25   

morro napisał/a:
...czy oznaczyć blokowanie WAN, Multicast, UPnP i przepuszczanie IP Sec i PPTP ? Ponadto jakie ustawienia zastosować w zakładce " sieć bezprzewodowa", chodzi mi o szerokość pasma, czas pomiędzy sygnałami i WMM ?

Te opcje, o których wspominsz są opcjami nie tylko dotyczącymi Ubee, ale wszystkich routerów.

Jeżeli nie dostajesz się do Twojej sieci LAN z Internetu, nie używasz przekierowania portów lub DMZetu to warto włączyć "Blokowanie WAN". Twój router będzie niewidoczny z Internetu. Multicast i UPnP należy zostawić włączone. IP Sec i PPTP musisz mieć włączone jeżeli korzystasz z VPNów (tworzysz prywatne tunele w Twoim połączeniu internetowym). I to nie tylko jeżeli jest to ruch przychodzący do Twojego serwera :arrow: VPN w Twojej sieci LAN. Przy korzystaniu z klientów VPN (czyli Ty łączysz się z jakimś serwerem VPN w Internecie) też musi być włączona opcja PPTP jeżeli wykorzystujesz "Point-to-Point Tunneling Protocol" lub IP Sec jeżeli korzystasz z "Internet Protocol security".
Szerokość pasma dotyczy połączeń w trybie "n", tak dla 2,4 jak i 5 GHz, szerszy kanał=podwojenie "teoretycznej" prędkości, ustawić na 40 MHz. WMM zostawić włączone, pomaga w transmisji multimediów. Zresztą z tymi ustawieniami zaawansowanymi Wi-Fi nie ma co kombinować, utrafienie we właściwe to nie taka prosta sprawa.
Zmniejszenie "Czas pomiędzy sygnałami identyfikacji" (po naszemu: Beacon Interval) powoduje zwiększenie wydajności, kosztem mniejszej ilości połączeń.
Zmniejszenie "Próg dla żądania wysyłania" (po naszemu: :arrow: RTS Threshold) powoduje stabilniejsze połączenie, kosztem prędkości.
Zmniejszenie "Próg fragmentacji" (po naszemu: Fragmentation Threshold) powoduje stabilniejsze połączenie, kosztem prędkości.

Kto chce, może się pobawić, zobaczyć czy coś się zmieni, zawsze można ustawić parametry domyślne. Wydajności to na pewno nie da się poprawić, ale stabilność może tak.
_________________
 
 
morro 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 162
Wysłany: 11-11-2016, 14:34   

Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienie :)
  morro
 
NGT6 
Klikacz

Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 15
Wysłany: 16-11-2016, 19:57   

Mam pytanie, czy przechodząc z prędkości 30 mb/s na 120 mb/s warto zmienić obecny router Technicolor TC7200U na lepszy, np. ubee evw3226?
_________________
 
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16-11-2016, 19:59   

Warto a nawet na compala jeśli da radę.
_________________
 
 
morro 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 162
Wysłany: 17-11-2016, 20:57   

Porzuciłem Firefoxa na rzecz Chrome. Widzę niebywałą pozytywną różnicę w szybkości neta, dosłownie błyskawica ! Już nawet nie zamierzam szukać przyczyn "mulenia" Firefoxa :mrgreen:
  morro
 
Puniek
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2016, 14:21   

Cześć,
A u mnie występuje inny problem. Wczoraj zainstalowali mi w UPC ten router-modem. W trybie routera działa prawidłowo. Po przestawieniu w tryb bridge, resecie (także z wyłączeniem zasilania) tracę z nim kontakt od strony gniazd Ethernet. Wygląda to tak,, że zewnętrzny ruter (ustawiony w tryb Dynamic IP) nie widzi tego modemu Ubee, brak adresacji IP i oczywiście internetu. Dodatkowo nie mogę się zalogować do Ubee bo nie odpowiada ani 192.168.01 ani 192.168.100.1. Nie działa także internet gdy podlączam laptopa bezpośrednio do gniazd tym modemie Ubee - i jedyną możliwością jest powrót do trybu routera poprzez wduszenie dziury reset z tyłu.
I tu się pojawia pytanie: co robię nie tak, może przed przestawieniem w tryb bridge trzeba ustawiać jakieś przekazywanie adresów czy coś innego (jak to skonfigurować)?
Nigdy wcześniej z tego nie korzystałem więc może głupi jestem...
Uprzejmie proszę o pomoc.
(Wersja oprogramowania: EVW3226_1.0.16)

Pozdrawiam
 
 
piotreek88 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2016
Posty: 46
Wysłany: 08-12-2016, 15:00   

Powinno działać z marszu tak, że swój router masz w ustawieniach wan na automatyczne pobieranie ip, ubee w trybie mostu. Do ubee tylko może być podłączony jeden sprzęt (twój router) do gniazda nr 1 (ale to nie ma znaczenia raczej które gniazdo wybierzesz).
 
 
Puniek
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2016, 17:33   

piotreek88 napisał/a:
Powinno działać z marszu tak, że swój router masz w ustawieniach wan na automatyczne pobieranie ip, ubee w trybie mostu. Do ubee tylko może być podłączony jeden sprzęt (twój router) do gniazda nr 1 (ale to nie ma znaczenia raczej które gniazdo wybierzesz).

Do 20 próbach ruszyło ale tylko bezpośrednio łącząc Ubee do laptopa. Problemem jest to, że mój router za chiny nie chce zobaczyć /połączyć się z Ubee. Nie wiem co jest grane bo zakładce internet (mojego routera) mam ustawione Dynamic IP i gdy Ubee jest w trybie routera to łączy się ok ale jak przełączyłem Ubee w tryb bridge to już do połączenia między nimi nie dochodzi (także dynamic IP) i widzę same zera tak jakby kabel był rozłączony.
Czy mógłby ktoś spojrzeć na emulator mojego routera jak tam należy ustawić by Ubee w trybie bridge był widziany (bo mi skończyły sie pomysły i może coś przeoczyłem)?
Oto link: .... jestem tu za świeży więc nie mogę wstawiać linkow ale można go znaleźć na stronie tp-link dla routera Archer C2600 w zakładce wsparcie
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-12-2016, 17:40   

Puniek,
Należy Ubee i router jednocześnie odłączyć od prądu, poczekać minutkę i ponownie podłączyć jednocześnie zasilanie do obydwu - tylko w takim przypadku Ubee otrzyma nowy adres IP i przekaże go dalej.
_________________
 
 
Puniek
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2016, 20:22   

KOCUREK1970 napisał/a:
Puniek,
Należy Ubee i router jednocześnie odłączyć od prądu, poczekać minutkę i ponownie podłączyć jednocześnie zasilanie do obydwu - tylko w takim przypadku Ubee otrzyma nowy adres IP i przekaże go dalej.

Nie za bardzo rozumiem sekwencji "jednocześnie" - ja wyłączałem i włączałem oba wielokrotnie ale są od siebie oddalone 4m więc włączenie i wyłączenie może być wykonane z pewnym odstępem czasowym (a i tak każde restartuje z różną szybkością więc ruszy w innym czasie).....
Komputer moge podłączyć w każdej chwili a router nie działa z Ubee w trybie mostu wogóle :(

Pozdrawiam
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-12-2016, 21:54   

Puniek napisał/a:
a router nie działa z Ubee w trybie mostu wogóle

Ubee w trybie mostu, własny router FritzBox 3490 i działa u mnie od od strzała.

Może zresetuj Twój router, albo wgraj mu nowsze oprogramowanie - choć z drugiej strony TP Link to szajs a nie sprzęt.
_________________
 
 
Puniek
[Usunięty]

Wysłany: 08-12-2016, 22:00   

KOCUREK1970 napisał/a:
Puniek napisał/a:
a router nie działa z Ubee w trybie mostu wogóle

Ubee w trybie mostu, własny router FritzBox 3490 i działa u mnie od od strzała.

Może zresetuj Twój router, albo wgraj mu nowsze oprogramowanie - choć z drugiej strony TP Link to szajs a nie sprzęt.

No to bardzo merytoryczna.. szajs jak fiat, ktorym jeździłem przez 10 lat bez awarii a teraz drugim 8 lat tez bez awarii ...nie taki szajs jak Mercedes znajomego, ktory w ciągu dwóch lat od nowości 3x wracał na lawecie...
Dodatkowo ... tego TP-LINK-a wybralem po zwrocie dwóch Asusów AC68U, które okazały się wadliwe.
Ale do rzeczy.... wracając... mój router+ Ubee w trybie router działa i łączą się po ethernecie....ale router ten sam + Ubee w trybie mostu juz nie.....
Co może być przyczyną.....?
Uprzejmie proszę o pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: