Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubee evw3226
Autor Wiadomość
franekman 
easy master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 34
Wysłany: 13-10-2014, 05:23   

U mnie FW wersja:
EVW3226_1.0.15c
_________________
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2014, 11:07   

a masz w zakładkach opcje odnośnie Wi-Free ?
 
 
franekman 
easy master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 34
Wysłany: 14-10-2014, 05:17   

grzegorz napisał/a:
a masz w zakładkach opcje odnośnie Wi-Free ?

Używam wyłącznie trybu BRIDGE, więc tego akurat nie widzę.
Mam tylko STAN & SYSTEM
_________________
 
 
mario 
easy master

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 21
Wysłany: 21-10-2014, 10:39   

Witam,

18.09.2014 zmieniono mi parametry internetu do prędkości do 250Mb/s.
No i dostałem nowy modem Ubee EVW3226. Od razu przełączyłem go do trybu bridge i podpiąłem do swojego routera Linksys WRT54GL. Niestety działanie tego modemu Ubee od samego początku nie należało do najbardziej stabilinych. W trybie bridge wiesza się kilka razy na tydzień. A przy użyciu p2p to już na 100% można być pewnym że odłączy od sieci WI-FI pozostałe urządzenia. Myślałem że to może wina mojego routera , który obsługiwał tylko Wireless g. Co prawda zgłaszałem to do UPC i nawet wymienili mi ten ubee na inny egzemplarz ale to nic nie zmieniło. Winę zrzucili na mój router. Kilka dni temu kupiłem sobie nowy router Linksys EA6900 i teraz nie mogą mi wmówić że to wina routera. Ubee we współpracy z nowym routerem nadal się wiesza albo transfer znacząco odbiega od wymaganych parametrów. Pomaga tylko zrestartowanie modemu. W dniu wczorajszym zgłosiłem ten problem do upc i powiedziano mi że faktycznie znają problem z niestabilnością ubee w trybie bridge i żeby przełączyć do trybu router. Powiedziano mi tez że problem został zgłoszony do producenta, który dostarczy nowy firmware aby wyeliminować niestabilność w trybie bridge.
Teraz ubee mam w trybie router z wyłączonym WI-FI. Ubee jest podłączone kablowo tylko do mojego nowego routera. A mój router obsługuje 7 urządzeń (1 kablowo i 6 przez WI-FI). Nawet jeśli w takiej konfiguracji ubee będzie stabilny to i tak widze tutaj inne problemy. Czasami pracuje zdalnie w domu i przez przez VPN muszę połączyć się do komputera firmowego . Gdy Ubee był w trybie bridge i mój router widział zewnętrzne IP łączenie przez VPN działało. Teraz pewnie nie będzie juz działać.
Albo żeby się łączyć bedę musiał przpinać kabel z mojego routera bezpośrednio do Ubee ale to powoduje konieczność ciągłego przepinania kabli. Będe musiał jeszcze pogadać z UPC o tym. Najlepiej jakby wymienili mi ten Ubee na jakiś modem bez WI-FI ale każda prośba tego typu jest u nich kwitowana stwierdzeniem że takiego modem obecnie nie mają.
Czy ktoś może jest zorientowany cz UPC faktycznie nie dysponuje czystym modemem (bez routera WIFI) obsługującym 250Mb/s ?
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2014, 11:02   

mario napisał/a:
zmieniono mi parametry internetu do prędkości do 250Mb/s.
No i dostałem nowy modem Ubee EVW3226



Miałeś wcześniej EPC3212 i oddałeś im? :shock:
_________________
 
 
mario 
easy master

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 21
Wysłany: 21-10-2014, 11:14   

Tak oddałem im tego EPC3212.
Ten Cisco był naprawdę niezawodny.
Przez ponad 2 lata żadnego problemu.
Chciało się mieć coś co wyglądało na lepsze a ma się to co się ma.
Poprostu nie sprawdziłem opinii o tym Ubee zanim się na niego zgodziłem.
Chyba za bardzo zaufałem UPC że skoro ten Cisco był taki niezawodny to i ten nowy też taki będzie.

[ Dodano: 21-10-2014, 11:24 ]
Dodam jeszcze że przy podejmowaniu decyzji o zmianie modemu pytałem UPC o to czy EPC3212 obsłuży 250Mb/s a jeżeli nie to czy nie mają innego "czystego" modemu który taką prędkość ogsłuży
Dostałem odpowiedź że nie mają i że muszą mi dac ten Ubee bo tylko on taką prędkość obsługuje.
Jakby się okazało że mają to mógłbym się powołać na tą rozmowę aby tak zażądać wymiany modemu.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2014, 13:18   

mario napisał/a:
Witam,

18.09.2014 zmieniono mi parametry internetu do prędkości do 250Mb/s.
No i dostałem nowy modem Ubee EVW3226. Od razu przełączyłem go do trybu bridge i podpiąłem do swojego routera Linksys WRT54GL.
(...)

I ile osiągasz (wyciągasz) przy takiej konfiguracji ? ;)
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2014, 13:22   

mario napisał/a:
Dostałem odpowiedź że nie mają i że muszą mi dac ten Ubee bo tylko on taką prędkość obsługuje.


KŁAMALI

http://www.haldon.pl/pl/p...sco,p1452209351

Łączenie do 8 kanałów downstream o łącznej przepustowości przekraczającej 440 Mbps.
Łączenie do 4 kanałów upstream o łącznej przepustowości przekraczającej 120 Mbps.
Zaawansowana technologia przetwarzania pakietów poprawiająca osiągi modemu.
Kompatybilność z EuroDOCSIS 3.0, 2.0, 1.1 oraz 1.0.
_________________
 
 
mario 
easy master

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 21
Wysłany: 21-10-2014, 13:46   

To powinienem teraz powołać się na tą rozmowę w której mnie okłamali i zażądać z powrotem modemu EPC3212?
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2014, 13:48   

W sumie tak.
Byłby to ciekawy precedens.
_________________
 
 
mario 
easy master

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 21
Wysłany: 21-10-2014, 14:03   

Dzwoniłem właśnie do UPC i powiedzieli że modem Cisco EPC3212 może i ma w danych technicznych możliwość obsługi 250Mb/s ale napewno w konfiguracji sprzętowej UPC nie spełnia wymagań aby obsługiwać taką prędkość. Zalecono mi złożenie pisemnej reklamacji ze szczegółowym opisem moich problemów z Ubee.

[ Dodano: 21-10-2014, 14:17 ]
hsurim napisał/a:

I ile osiągasz (wyciągasz) przy takiej konfiguracji ? ;)


Z routerem WRT54GL nie były to oszałamiające prędkości ale z nowym routerem EA6900 gdy Ubee jest stabilny zdarza się, że download jest na poziomie 230-240Mb/s.
W przypadku wystąpienia problemu z Ubee spada nawet poniżej 20Mb/s.
Restart modemu pomaga ale ileż razy można modem restartować.
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2014, 14:22   

mario napisał/a:
napewno w konfiguracji sprzętowej UPC nie spełnia wymagań aby obsługiwać taką prędkość.


tylko ciekawe dlaczego dziesiątkom abonentów działa, a ponadto spełnia wymagania w ofercie dla firm?



A tak z ciekawości: zadzwoń do nich z pytaniem o ofertę dla firmy i czy dadzą zwykły modem?
_________________
 
 
mario 
easy master

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 21
Wysłany: 21-10-2014, 15:55   

vito007 napisał/a:


tylko ciekawe dlaczego dziesiątkom abonentów działa, a ponadto spełnia wymagania w ofercie dla firm?



A tak z ciekawości: zadzwoń do nich z pytaniem o ofertę dla firmy i czy dadzą zwykły modem?


A masz może link w którym upc biznes daje EPC3212 dla prędkości 250Mb/s albo jakiejś porównywalnej?
Szukałem tego na stronie UPC ale nie mogę znaleźć.
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-10-2014, 20:41   

Nie ma teraz, ale wielokrotnie ludzie pisali, że tłumaczyli, że same modemy są tylko do oferty biznesowej.
_________________
 
 
mario 
easy master

Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 21
Wysłany: 22-10-2014, 11:09   

Udało mi się załatwić tą wymianę modemu.
Wymienią mi tego Ubee na EPC3212.
Z tego co widzę to jedyne co na nich działa to zgłoszenie tego przez facebooka.
Zrobiłem tak dziś z rana. W ciągu godziny sami się do mnie odezwali i bezproblemowo wymienią mi modem na EPC3212. Całkiem inna rozmowa niż gdy się do nich samemu dzwoni. Chyba boją się krytyki na portalach społecznościowych.
Nawet przepraszali że zostałem wcześniej wprowadzony w błąd.
A jeszcze wczoraj twierdzili że ten modem nie spełnia wymagań.

Także jak ktoś mam problemy z Ubee to radzę zgłosić to przez facebooka poprzez prywatną wiadomość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: