Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ubee evw3226
Autor Wiadomość
dersan 
Klikacz

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 12
Wysłany: 18-09-2014, 18:21   

U mnie good news.
Zadzwonili dziś i jutro przyjdzie koleś z którymś Cisco :)
Cały proces reklamacji to były dwa maile :)
 
 
franekman 
easy master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 34
Wysłany: 19-09-2014, 04:29   

denis94 napisał/a:
UBEE Już emituje wi-free


ale nie w trybie mostka
_________________
 
 
Ozzy 
Klikacz

Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 8
Wysłany: 20-09-2014, 08:55   

Otrzymałem dzisiaj Ubee zamiast Technicolora i mogę powiedzieć, że działa i nie mam jak na razie do niego żadnych zastrzeżeń.
 
 
morro 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 162
Wysłany: 20-09-2014, 09:08   

Ja mam ubee od kilku dni na skutek pozytywnie rozpatrzonej reklamacji. Działa stabilnie i prawidłowo. Technicolor przy nim to złom. Nie ma się co nawet łudzić że naprawią ten soft, śmieszne te tłumaczenia, że pracują nad tym problemem. Trwa to od maja, mogą sobie jeszcze długo pracować ;)
  morro
 
kivash 
easy master

Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 29
Wysłany: 22-09-2014, 11:57   

Czy ktoś próbował podłączać do USB dysk w tym routerze?
_________________
 
 
c3861119 
light master

Dołączył: 05 Sty 2014
Posty: 92
Wysłany: 22-09-2014, 12:13   

usb jest nieaktywne w modemach od upc
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 22-09-2014, 14:57   

franekman napisał/a:
denis94 napisał/a:
UBEE Już emituje wi-free


ale nie w trybie mostka


To chyba zrozumiałe.
Albo WiFree, albo bridge.
Nie bardzo wyobrażam sobie, jak miałby emitować sygnał WiFree w trybie bridge - WiFi musi być całkiem wyłączone w tym trybie i o to nam właśnie chodzi.
 
 
franekman 
easy master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 34
Wysłany: 22-09-2014, 16:57   

Cytat:

To chyba zrozumiałe.
Albo WiFree, albo bridge.
Nie bardzo wyobrażam sobie, jak miałby emitować sygnał WiFree w trybie bridge - WiFi musi być całkiem wyłączone w tym trybie i o to nam właśnie chodzi.


Co nie przeszkadza by mieć dostęp do Wi-Free emitowanego z cudzych routerów
_________________
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 22-09-2014, 18:41   

To już inna para kaloszy.
Być może bardziej fair byłoby, gdyby dostęp do WiFree mieli tylko ci, którzy u siebie udostępniają sygnał dla innych. Pewnie z czasem tak będzie - kiedy w miarę postępu zostaną wycofane urządzenia, które w ogóle nie potrafią nadawać sygnału WiFree w rodzaju Modemów EPC.
_________________
 
 
pawelcd 
light master


Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 81
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23-09-2014, 07:22   

może komuś się przyda.

Ubee EVW3226 (od upc ustawiony w tryb bridge) + TL-WDR4300 (koszt ok. 220 zł) taki zestaw działa od 3 dni i moje problemy z internetem w upc się skończyły :)
_________________
 
 
Davexor 
easy master

Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 29
Wysłany: 23-09-2014, 09:02   

pugilares napisał/a:
To już inna para kaloszy.
Być może bardziej fair byłoby, gdyby dostęp do WiFree mieli tylko ci, którzy u siebie udostępniają sygnał dla innych. Pewnie z czasem tak będzie - kiedy w miarę postępu zostaną wycofane urządzenia, które w ogóle nie potrafią nadawać sygnału WiFree w rodzaju Modemów EPC.

I tak jest jak wyłączysz Wifi Free w "moje upc" nie będziesz mógł się zalogować u kogoś innego.
Przy wyłączaniu pojawia się taka informacja.
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 23-09-2014, 11:42   

To chyba dobrze?
Przypuśćmy, że mam obsesję bezpieczeństwa w sieci i nie chcę, żeby ktokolwiek mógł na moje konto robić włamy logując się poprzez WiFree gdziekolwiek Polsce (gdzie jest sygnał WiFree). Wtedy możliwość całkowitego wyłączenia tej usługi jest jak najbardziej pożądana.
_________________
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 24-09-2014, 14:54   

pugilares napisał/a:
żeby ktokolwiek mógł na moje konto robić włamy logując się poprzez WiFree gdziekolwiek Polsce

Poczytaj dokładnie o Wi-Free a dowiesz się, że użytkownik Wi-Free dostaje własny numer IP (niezależny od Twojego), który jest logowany, więc łatwo ustalić powiązanie IP we Wi-Free <-> ID abonenta używającego tego IP.
 
 
pugilares 
classic master

Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 286
Wysłany: 24-09-2014, 15:37   

Nie o to mi chodziło.
Przypuśćmy, że obawiam się sytuacji, że ktoś zhackuje moje hasło do WiFree, pojedzie do Słupska (czy tam gdziekolwiek, gdzie jest sygnał WiFree, tak naprawdę nie wiem czy w Słupsku akurat działa w ogóle UPC), zaloguje się moim hasłem i zacznie robić jakieś próby włamów na serwery, rozprowadzać materiały pedofilskie, przesyłać wiadomości związane z działalnością terrorystyczną lub coś w tym stylu.
Wiem, wiem - zaraz powiesz, że gdyby ktoś chciał i potrafił zhackować moje hasło do WiFree, to mógłby też zhackować hasło do mojego WiFi. Ale:
1. jako paranoik bezpieczeństwa w sieci, ja nie mam w ogóle włączonego sygnału WiFi :-)
2. jeżeli bym nawet miał u siebie WiFi, to w swojej własnej sieci mam jeszcze inne sposoby zabezpieczania się, niż tylko hasło.
3. Jednak trudniej jest zhackować hasło do mojego WiFi, niż moje hasło do WiFree. Hasło do mojego WiFi zna tylko mój APek i moje urządzenie/a. Natomiast hasło do WiFree zna też UPC i nie mam pojęcia w jak bardzo bezpieczny sposób je przechowuje i przesyła po całej sieci UPC w razie potrzeby.
 
 
grzegorz 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 460
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-10-2014, 21:59   

Jakie jest najnowsze oprogramowanie w ubee ?
Zauważyłem ostatnio ze pojawiła się zakładka odnośnie Wi-free, a wiem ze ubee nie miało tej funkcji aktywnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: