Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kancelaria Anny Łuczak
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2014, 22:47   

KOCUREK1970 napisał/a:
A pisma Pani Łuczak, są nie warte nawet funta kłaków, a świadczą wręcz o złamaniu przez nią samą szeregu przepisów.
Na razie jest niewyjaśniona kwestia z GIODO, ale to się wkrótce wyjaśni, bo ludzie w sieci piszą, że już głosili tę sprawę tam, gdzie trzeba. Działanie tej kancelarii jest raczej nieetyczne, ale to też się okaże, bo poszła również skarga do Okręgowej Rady Adwokackiej.
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 25-07-2014, 16:24   

KOCUREK1970 napisał/a:
gbbsoft napisał/a:
Więc brak w bazie na stronie nie oznacza, że nie zostało zgłoszone.

...
Nie ma tego w wykazie, a więc złamane zostało prawo - tyle.
...

Nie masz racji. Kto inny odpowiada za zgłoszenie, a kto inny za umieszczenie w wykazie.
W ustawie nie ma żadnego terminu na pojawienie się zgłoszenia w wykazie, ani żadnych kar za nie zrobienie tego.
  gbbsoft
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-07-2014, 18:27   

gbbsoft napisał/a:
Nie masz racji. Kto inny odpowiada za zgłoszenie, a kto inny za umieszczenie w wykazie.

Czyli jak Ci Policja o 6 rano wleci na chałupę, BEZ podpisanego nakazu prokuratora, ale z informacją, ze do niego dzwonili, tylko nie odebrał, a więc nagrali się na skrzynkę bo on dopiero wstaje o 9 rano, to wszystko co znajdą pomiędzy 6.00 a 9.00, to Twoim zdaniem dowody są pozyskane w majestacie prawa?.
Cytat:
W ustawie nie ma żadnego terminu na pojawienie się zgłoszenia w wykazie, ani żadnych kar za nie zrobienie tego.

A więc nikt nie ma prawa z tego korzystać, powoływać się na to, skoro tego nie ma w prawie.
Bo dochodzimy do absurdalnych poczynań urzędników, to już jest samowola, a nie państwo (niby) prawa.
Z tego co pamiętam, KAŻDY, jest RÓWNY wobec prawa, a więc wszystkich to dotyczy.
Przynajmniej tak powinno być, a jeśli nie jest, to zawsze można w sądzie taką kwestię podnieść.
_________________
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2014, 23:24   

Cytat:
Czyli jak Ci Policja o 6 rano wleci na chałupę, BEZ podpisanego nakazu prokuratora, ale z informacją, ze do niego dzwonili, tylko nie odebrał, a więc nagrali się na skrzynkę bo on dopiero wstaje o 9 rano, to wszystko co znajdą pomiędzy 6.00 a 9.00, to Twoim zdaniem dowody są pozyskane w majestacie prawa?.

Wyobraź sobie, że mogą wejść również bez nakazu "w sprawach nie cierpiących zwłoki". Wtedy w ciągu 7 dni powinieneś dostać taki nakaz podpisany.
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 26-07-2014, 09:45   

KOCUREK1970 napisał/a:
gbbsoft napisał/a:
Nie masz racji. Kto inny odpowiada za zgłoszenie, a kto inny za umieszczenie w wykazie.

Czyli jak Ci Policja o 6 rano wleci na chałupę, BEZ podpisanego nakazu prokuratora, ale z informacją, ze do niego dzwonili, tylko nie odebrał, a więc nagrali się na skrzynkę bo on dopiero wstaje o 9 rano, to wszystko co znajdą pomiędzy 6.00 a 9.00, to Twoim zdaniem dowody są pozyskane w majestacie prawa?.
Cytat:
W ustawie nie ma żadnego terminu na pojawienie się zgłoszenia w wykazie, ani żadnych kar za nie zrobienie tego.

A więc nikt nie ma prawa z tego korzystać, powoływać się na to, skoro tego nie ma w prawie.
Bo dochodzimy do absurdalnych poczynań urzędników, to już jest samowola, a nie państwo (niby) prawa.
Z tego co pamiętam, KAŻDY, jest RÓWNY wobec prawa, a więc wszystkich to dotyczy.
Przynajmniej tak powinno być, a jeśli nie jest, to zawsze można w sądzie taką kwestię podnieść.


Ja tam nic o policji nie pisałem, tylko o rejestracji bazy danych osobowych w GIODO.
Jak coś jest na ich stronie, to znaczy, że zostało zgłoszone.
Jak czegoś nie ma na ich stronie, to nie możesz z tego wnioskować, że nie zostało zgłoszone, bo mogło. Kropka.
  gbbsoft
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-07-2014, 14:26   

gbbsoft napisał/a:
Ja tam nic o policji nie pisałem, tylko o rejestracji bazy danych osobowych w GIODO.

To był przykład takiego samego tylko Twojego tłumaczenia.
Cytat:
Jak coś jest na ich stronie, to znaczy, że zostało zgłoszone.

Jak czegoś nie ma na ich stronie, to nie możesz z tego wnioskować, że nie zostało zgłoszone, bo mogło. Kropka.

Mój mecenas jest zupełnie innego zdania.
1 Baza danych musi być zgłoszona do GIODO przez podmiot zamierzający taką bazę przetwarzać.
2 Baza musi być w wykazie na stronie GIODO.
3 Zgłaszający bazę do GIODO ma PISEMNE potwierdzenie wpisania/rejestracji bazy w zasobach GIODO.
4 "przetwarzany", jest o tym fakcie poinformowany w piśmie, jeśli jest do niego adresowane.
I tylko wtedy MOŻE taką bazę zgłaszający przetwarzać.
Jeśli brakuje jakiegokolwiek składnika, to korzystający z takiej bazy robi to w sposób nieuprawniony.
_________________
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 26-07-2014, 14:35   

To zależy jaka baza. Są bazy, na które musisz mieć rejestrację, a są bazy, na które wystarczy tylko zgłoszenie.

Jak przetwarzasz dane wrażliwe (np.: związane ze zdrowiem, wyznaniem, preferencjami politycznymi itp.), to musisz najpierw zgłosić, a GIODO musi cię zarejestrować, wtedy dostajesz potwierdzenie.

Jak przetwarzasz dane inne, to wystawczy tylko zgłoszenie i możesz przetwarzać następnego dnia bez czekania na rejestrację.

Art. 46 ustawy o GIODO http://www.giodo.gov.pl/144/id_art/386/j/pl/

W bazie Kancelarii raczej danych wrażliwych nie ma.

Natomiast zastanawiam się, czy Kancelaria wypełniła wymogi opisane w art. 25 ustawy... :roll:
  gbbsoft
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-07-2014, 14:59   

gbbsoft napisał/a:
W bazie Kancelarii raczej danych wrażliwych nie ma

Tylko dowcip polega na tym, że nikt nie wie, jakie dane ta kancelaria zebrała, ale nie powinniśmy wykluczać żadnej możliwości co zostało pozyskane i w jaki sposób.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2014, 19:08   

To chyba oczywiste, że kancelaria posiadając IP (ma je od firmy logującej ruch P2P), z którego nastąpiło łamanie praw autorskich zebrała poprzez prokuraturę dane do niego przypisane w danej chwili po stronie dostawcy w postaci imienia i nazwiska oraz adresu. Takie dane osobowe podlegają ochronie i powinni zgłosić to do GIODO oraz informować w piśmie o ich przetwarzaniu, tego ostatniego nie robią. Wisienką na torcie w tym wezwaniu z kancelarii jest propozycja podania im swojego maila i PESEL, a więc tych danych nie raczej mają, a są one bardzo przydatne przy zakładaniu sprawy w e-Sądzie.

[ Dodano: 26-07-2014, 20:55 ]
gbbsoft napisał/a:
Natomiast zastanawiam się, czy Kancelaria wypełniła wymogi opisane w art. 25 ustawy...
Na poprzedniej stronie już pisałam, że nie wywiązują się z obowiązku informacyjnego. Linki do pełnej wersji pisma, nie ma ani słowa o przetwarzaniu danych osobowych: http://di.com.pl/pic/phot..._1403869421.jpg
http://di.com.pl/pic/phot..._1403869493.jpg
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 26-07-2014, 20:24   

Wysłanie wezwanie, to już przetwarzanie danych. Najpierw (moim zdaniem) powinno się wysłać pismo z informacją o otrzymaniu danych od osób trzecich, a dopiero potem pismo z wezwaniem. Powinny przyjść dwa pisma, a nie jeden zawierający informację oraz wezwanie.
  gbbsoft
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2014, 20:42   

A może wystarczy dopisek dotyczący przetwarzania danych, tak jak to robiły inne kancelarie, które wcześniej już masowo rozsyłały podobne wezwania.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-07-2014, 21:44   

RadkoR napisał/a:
Wyobraź sobie, że mogą wejść również bez nakazu "w sprawach nie cierpiących zwłoki".
takie sprawy zdarzają się niezwykle rzadko więc nie ma nawet co o nich wspominać przy tematach takich jak ten.

Nie dyskutujemy przecież o porywaczach grożących śmiercią porwanych zakładników ani terrorystach którzy podłożyli gdzieś bombę i trzeba ją znaleźć zanim wybuchnie.

W tym temacie była mowa jedynie o sporze o kwestie finansowe i próbach wyłudzenia pieniędzy.
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2014, 15:25   

Susane,
Ale wychodzi na to, że te pisma są na chybił trafił, bo co to za zwrot "proszę czytelnie wypełnić", PESEL, email i całą ta resztę.
Tylko idiota poda im to na tacy.
Ba na razie to mają tylko IP i adres instalacji usługi, i to wszystko!.
A podając im PESEL imię i nazwisko, a także mail (a tego to już nie rozumiem, jakim to prawem o to pytają) sami dobrowolnie z imienia i nazwiska/PESELU włazimy im w łapy.
Ktoś mi przysyła ugodę do podpisania, gdzie NIE ma żadnej informacji między kim a kim ma być zawarta ta ugoda, ja mam się podać z imienia i nazwiska, a z drugiej strony co "mój mocodawca" - ktoś sobie kpiny robi, czy co!.
Tak samo ja, mogę im napisać pismo, ze być może podpisze ugodę, jeśli z imienia i nazwiska ujawni się ten "mój mocodawca", inaczej ugody nie podpiszę i skieruje sprawę na policję o próbę wyłudzenia ode mnie kasy.
Przeczytajcie sobie DOKŁADNIE co jest napisane tym czerwonym druczkiem.
A tak, to sam włażę w paszczę lwa i do końca życia się nie wyrwę z tego gówna.
Chyba kogoś zdrowo pogięło, jeśli myśli, że takie coś bym podpisał, zapłacił i jeszcze na mój koszt odsyłał do kancelarii - NFW!!!
_________________
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 30-08-2014, 08:57   

http://natemat.pl/114939,...zez-internautow
_________________
 
 
marcinosr
[Usunięty]

Wysłany: 30-08-2014, 09:04   

hehehe nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: