Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wi-Free i OpenVPN
Autor Wiadomość
zenon 
light master

Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 76
Wysłany: 17-06-2014, 21:05   Wi-Free i OpenVPN

Podczas próby połączenia z moim serwerem OpenVPN korzystając z sieci Wi-Free dostaje informację o przekroczeniu czasu połączenia. Testowałem kilka urządzeń, zmieniałem port serwera i logowałem się do co najmniej dwóch routerów udostępniających Wi-Free w różnych lokalizacjach. Ktoś ma podobny problem lub może działa wam OpenVPN?

Aktualizacja:
Nie działa przez porty 8080 i 443. Działa za to z użyciem proxy, jednak korzystanie w taki sposób nie jest zbyt przyjemne.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2014, 00:36   

Na routerach nie testowałam, ale na komputerze z Debianem i OpenVPN 2.3.3 z repozytorium experimental połączenie z Wi-Free przez udp na porcie 1194 działa bez problemu. Na porcie 500 również, innych nie sprawdzałam.
 
 
zenon 
light master

Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 76
Wysłany: 07-07-2014, 12:21   

Zatem problem jest z protokołem TCP, który wykorzystuje. Ciekawe.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2014, 13:05   

Uruchom sobie klienta p2p ustaw mu port 443 (tcp, udp) i sprawdź z zewnętrznej sieci, czy nasłuchuje. Mnie nie udało się otworzyć portu 443 mimo wyłączenia firewalla oraz bezpośredniego podłączenia do modemu, jak też przez Wi-Free. Natomiast 8080 tcp działa.
 
 
jackowski 
Klikacz

Dołączył: 06 Lip 2014
Posty: 7
Skąd: Katowice / Lork
Wysłany: 07-07-2014, 22:49   

Porty 80, 443 i jeszcze kilka innych filtruje upc. Robia to od dawna.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 07-07-2014, 23:49   

jackowski, piszesz to w kontekście OpenVPN, Wi-Free, czy tak ogólnie? Co masz na myśli pisząc, że od dawna filtrują te porty?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 08-07-2014, 15:47   

O tym filtrowaniu niektórych portów tcp słychać było już dobrych kilka lat temu, ale do nich nie wliczał się 443, ani 8080: http://forum.mediaswiat.p...ighlight=#50921
Przy okazji sprawdziłam. OpenVPN uruchomiłam na komputerze z Debianem bezpośrednio wpiętym do modemu, czyli z publicznym IP na karcie. Z laptopa połączyłam się z tym OpenVPN przez Wi-Free, potem powtórzyłam test przy połączeniu przez usb w modemie. Firewalle wyłączone, obydwa urządzenia mają publiczne IP. Rezultat testu: na tcp 443, 8080, 9105, 65000 nie działa. Na tych samych portach, tyle, że po udp połączenie jest zestawiane.
 
 
zenon 
light master

Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 76
Wysłany: 08-07-2014, 20:07   

Czyli pokrywa sie z wynikami mojego skanowania nmapem. Problem zglosilem juz kilka tygodni temu do UPC, jak na razie cisza z ich strony. Niestety nie mam mozliwosci ustawniena na serwerze korzystania z UDP. Pozostaje proxy. Jednak jest to bardzo dobra wiadomosc dla innych korzystajacych z VPN.

Dziekuje za pomoc. Jesli pojawi sie jakis news od UPC, zaktualizuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: