Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
lucano1 
easy master

Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 40
Wysłany: 19-01-2018, 21:33   

Panowie wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tymi trybami oszczędzania? Na co wpływają owe tryby i jakie są potencjalne ich ułomności? Zastanawiam się nad zużyciem prądu tego dekodera w porównaniu do Mediaboxa. Gdzieś widziałem, że na początku swojego życia miał wysoki pobór mocy. Czy któraś aktualizacja softu naprawiła problem?
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 19-01-2018, 21:55   

daroslav napisał/a:
Filmik o nowym boxie (kiedys juz tutaj linkowany): https://www.youtube.com/w...ST_FYMUSxU&t=8s i info: https://dtve-dev.knect365.com/2016/05/11/liberty-global-to-create-single-advanced-set-top-for-all-europe/


Dzięki.

Właśnie doczytałem, że Virgin Media w UK jest częścią tej samej grupy tak więc miałem nadzieję, że ten sam box 4K co używają tam trafi też do nas zamiast obecnego Horizona (choć mogliby zachować u nas samą nazwę Horizon i dodać tylko końcówkę "+" czy "4K").

Natomiast ten drugi link wskazuje na to, że to raczej Horizon będzie wspólną platformą na wszystkich rynkach, włącznie z UK.

W Niemczech mają właśnie wypuścić dekodery Horizon 4K tak więc pewnie identyczny sprzęt przyjdzie także do nas: https://www.broadbandtvne...-4k-in-germany/
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-01-2018, 09:15   

lucano1 napisał/a:
Panowie wyjaśni mi ktoś o co chodzi z tymi trybami oszczędzania? Na co wpływają owe tryby i jakie są potencjalne ich ułomności? Zastanawiam się nad zużyciem prądu tego dekodera w porównaniu do Mediaboxa. Gdzieś widziałem, że na początku swojego życia miał wysoki pobór mocy. Czy któraś aktualizacja softu naprawiła problem?
Tak na szybko. Tryb eko dla masochistów. Długo startuje i przerywa dostawę internetu w stand-by. Tryb standard ,chodzi internet. Obsługa i dzialanie dla umiarkowanych masochistow. Zużycie energii gdzieś było. Około 20W wylaczone. Tryb szybki testuje dwa dni. Narazie ok,ale musisz się liczyć że zużyciem energii około 30W bez względu na to czy jest włączony,czy wyłączony.
_________________
  nordof
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-01-2018, 17:29   

Tymczasem w nocy weszlo mi nowe oprogramowanie horizona 13.144 z tego co widze na szybko to zmiany zaszły w EPG ale niestety na gorsze np. w kanałach Eleven brak opisu "kto z kim" został goły opis "Piłka Nożna" , ludzie walczyli o te opisy od poczatku horizona i w końcu je dodali by teraz je usunąć . Czy ta firma jest tak nieudolna czy oni robia to komus na złosc ???
Dramat
  stivi
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 25-01-2018, 04:28   

Ja mam ponownie 50 zł upustu w abonamencie. Mogłem przejść na CI+,ale przegrałem referendum domowe.
_________________
  nordof
 
Andrew150 
light master

Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 25-01-2018, 08:51   

stivi napisał/a:
Tymczasem w nocy weszlo mi nowe oprogramowanie horizona 13.144 z tego co widze na szybko to zmiany zaszły w EPG ale niestety na gorsze np. w kanałach Eleven brak opisu "kto z kim" został goły opis "Piłka Nożna" , ludzie walczyli o te opisy od poczatku horizona i w końcu je dodali by teraz je usunąć . Czy ta firma jest tak nieudolna czy oni robia to komus na złosc ???
Dramat


Potwierdzam - DRAMAT - teraz nie wiadomo kto z kim gra - czasami można to wywnioskować z opisu po naciśnięciu "i", a czasami nawet NIE !!!
Na C+ też się tak pochrzaniło - jest tylko opis np. "koszykówka mężczyzn"...
Na Mediabox-ie jest wszystko tak jak do tej pory, więc spieprzyli tylko na Horizonie. :sad:
To jest rzeczywiście DRAMAT - tyle czasu walczyliśmy o porządne wyświetlanie w EPG, było już dobrze, a teraz z powrotem kaszana! :mad:
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2018, 14:26   

A to mieliście inaczej wyświetlanie EPG?
 
 
Andrew150 
light master

Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 25-01-2018, 15:30   

Pawop napisał/a:
A to mieliście inaczej wyświetlanie EPG?

No przecież piszemy, że z nowym softem się zmieniło - do niedawna było tak jak w Mediabox-ie - w głownym menu EPG było napisane kto gra, a teraz jest tylko np. "piłka nożna", albo "koszykówka mężczyzn". Jak patrzysz na program trzech Elevenów to masz prawie same opisy "piłka nożna". Jak wchodzisz do poszczególnych to często masz " morską opowieść" bla, bla, bla, a dalej nie wiesz kto gra. :sad:
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2018, 18:52   

Ja mam tak odkąd pamiętam.
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2018, 13:10   

stivi napisał/a:
Tymczasem w nocy weszlo mi nowe oprogramowanie horizona 13.144


U mnie pojawił się dziś komunikat o zainstalowaniu nowego oprogramowania, jednak wersja oprogramowania pozostała stara 0.13.142, zmieniła się m.in. wersja UI i chyba wersja aplikacji z 4.3.2 na 4.3.3

edycja: tak na szybko - zmian nie zauważyłem, Replay TV nadal działa źle ...
edycja 2: zadzwoniłem do BOA > parę resetów, przywrócenie do ustawień fabrycznych - trochę się poprawiło, ale nadal zdarza się, że przy szybkim przewijaniu na Replay TV wyrzuca do menu.

Wg informacji z BOA, wersja 0.13.142 jest najnowsza, co to za wersja 13.144?
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 26-01-2018, 20:46   

Czyli bez zmian ,,,,, zlom nadal jest złomem i wy płacicie za to badziewie ???? :D
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-01-2018, 05:31   

A Ty masz upc za darmo? Tu nie chodzi oto aby się licytować co wygodniejsze. 2 lata temu za kablowkę ze 100m. Internetem płaciłem 69zl w niemalej bydgoskiej firmie. Szły dwa kable do mieszkania. Antenowy i skretka do prywatnego routera. . I kurna wszystko działało. Programów było Max ustawiłem jak chciałem.,Internet po wifi 100/100 tyle co po skrętce. Programy nagrywalem na dysk telewizora. Później avacom przejęli spece z upc i mamy 1000 stron wątku na forum dlaczego nie nagrał się serial,dlaczego na 2,4 po wifi Internet tak kuleje ,dlaczego na ci+ jest podwójne epg na jedną pozycję w przód. To jest właściwy problem,a nie zartowanie z posiadaczy horizona.
_________________
  nordof
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-01-2018, 07:42   

czarek77 ma racje bo to co sie dzieje z tym pudelkiem to dramat , ale poki co lepszego w upc nie ma , Nawet jak cos od czasu do czasu nie nagra to jednak wiekszosc jako tako nagra a nawet 2 lub 3 programy w tym samym czasie . Sa dwie opcje albo ktoś za to odpowiedzialny w firmie jest debilem albo zdaja sobie z tego sprawę , ze nie sa w stanie tego nigdy doprowadzić do porządku bo kupili tanim kosztem szajs i musza go ludziom wpychać jak się da bo "góra" za granicą patrzy w cyferki . Dlatego oprogramowanie jest ciagle odchudzane żeby to pudelko w ogole jako tako dzialalo . Żeby nie można ustawić nagrywania na czas tylko po ich debilnym epg przecież to już ma mediabox od zawsze , żeby nie przedluzyc nagrywania po wyborze programu z epg np. o godzine czy jak się komus podoba o dwie, przecież to sa podstawy
  stivi
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 27-01-2018, 16:16   

czarek77 napisał/a:
Czyli bez zmian ,,,,, zlom nadal jest złomem i wy płacicie za to badziewie ???? :D


No ja specjalnie nie odnawiam jak na razie umowy i trzymam się starego Mediaboxu właśnie z tego powodu. :)

Choć przyznam, że byłem święcie przekonany, że w przeciągu 2 lat ten Horizon będzie śmigał i będzie bardziej wychwalany przez jego użytkowników niż Evobox w CP.

A tu widać, że złom nadal jest złomem...
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 27-01-2018, 17:34   

Z g... bata nie ukręcisz...
Ważne, że klient umowę podpisze na 2 lata, po zapewnieniu, że wszystkie bolączki przecież są wyeliminowane...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: