Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 17-10-2017, 14:35   

Wiem , ale awaria która spowodowała że tv przez horizona kaput ,,,, a przez kabel w UPC telewizja nigdy mnie nie zawiodła przez ponad 10 lat ....
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 17-10-2017, 14:37   

czarek77 napisał/a:
Wiem , ale awaria która spowodowała że tv przez horizona kaput ,,,, a przez kabel w UPC telewizja nigdy mnie nie zawiodła przez ponad 10 lat ....


nie kumam ale okej, mogłeś brac compalla nie wiedziałes że horizon to i tv i net w jednym ?
_________________
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 17-10-2017, 16:32   

Wiedziałem jak to działa ale dałem mu szanse.... pierwszą i ostatnią , teraz compall do netu a CI do tv i działa jak trzeba
 
 
eko_zgonuś 
Klikacz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 7
Wysłany: 18-10-2017, 07:49   

czarek77 napisał/a:
,,,,, ale czy aż tyle tego nagrywania jest potrzeba ?

no to trzeba sobie zadać to pytanie, mi potrzeba i korzystam i z Horizon pod tym względem jestem bardziej zadowolony niż z Philips i Pace PVR NC+.
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 19-10-2017, 10:13   Pikseloza ..

Porobiłem kilka testów i zauważyłem jak poniżej co jest dziwne.

Kanały TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN HD - podczas odtwarzania nagrań obojętnie jakich czy przewijam czy pauzuje czy nie jest pikseloza.

Kanały TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN HD - na żywo pikselozy nie zauważam, nawet podczas pauzowania przewijania itd.

Pozostałe kanały jak TTV, HBO C+ - odtwarzane nagrania są okej brak pikselozy.

To samo te same kanały jak ustawie na tych kanałach nagrywanie ale nie serii tylko pojedyncze dwa odcinki to się nie nagrywa.

Czy ktoś ma jakiś pomysł o co kaman ?

Na infolinii sugerują problem z głowicą i proponują wymianę dekodera co mnie słabo interesuje bo stracę nagrania. Jeżeli problem z głowicą to czemu inne nagrania są ok ? z innym pasm.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2017, 11:59   

Jakiś czas temu na mediaboxie na kanałach tych niekodowanych (TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN HD etc) po włączeniu przewodnika tv i przewijaniu pozycji pojawiała się pikseloza. Była ona tylko na kanałach niekodowanych. Potem zniknęła samoczynnie. Złóż reklamację w UPC.
 
 
termito17 
easy master

Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 23
Wysłany: 19-10-2017, 20:45   

Problem to oni mają w tej firmie z poważaniem że sobą szczegółów i poszczególnych zgłoszeń od użytkowników, wolą wymieniać klientom Horizon jeden po drugim, niż dogłębnie zweryfikować problem i starać się go usunąć. Zobaczcie ile jest już wpisów odnośnie pikselizacji na nagraniach z poszczególnych kanałów. Konsultanci powinni weryfikować problemy globalne na tym forum, a nie w systemach UPC :D
  termito17
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 20-10-2017, 08:27   

Wczoraj nagrania z TVP 1 odtwarzane i pikselozy już nie było.
_________________
 
 
grzesiek40 
light master

Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-10-2017, 10:07   

Witam!

Wczoraj na Horizon próbowałem zmienić login i hasło do Wifi. Login udało się zmienić natomiast hasło nie. Na firefox wyskakuje że połaczenie mam nie zabezpieczone przy próbie zmiany hasła. Nie wiem czy to jest przyczyna czy inna rzecz. Czy moze ktoś mnie ośiwecić w tym temacie?
_________________
  grzesiek40
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-10-2017, 10:16   

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007316

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007293
 
 
grzesiek40 
light master

Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Szczecin
Wysłany: 20-10-2017, 10:23   

Kasia napisał/a:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007316

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007293


Prawdopodobnie przyczyną jest to, że musze użyć połączenia po kablu wchodząć w ustawienia
_________________
  grzesiek40
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 20-10-2017, 10:57   

Tak jest napisane ;)

Zmiana hasła sieci bezprzewodowej - dekoder Horizon

1. Pamiętaj, żeby zmieniać hasło korzystając z połączenia kablowego z Internetem.
 
 
docent 
easy master

Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 39
Wysłany: 20-10-2017, 13:53   

Przyjrzałem się ostatnio Horizonowi w salonie sprzedaży UPC.

Posiadając smart tv w telewizorze Samsunga, jedyny plus tego dekodera jaki widzię w porównaniu do Mediaboxa, to bardziej nowoczesna grafika ekranowa.

Sprawdzałem jak działa ReplayTV i otrzymałem trzy różne reakcje:
* Program włączał się bez przeszkód i dał się przewijać;
* Program włączał się bez przeszkód ale nie dał się przewijać (wg konsultantek z salonu ze względów licencyjnych);
* Program nie włączał się, a na ekranie pojawiał się komunikat błędu (wg konsultantek z powodu słabego internetu w salonie :shock: ).

Z jednego ulepszenia nawet się ucieszyłem.
Otóż pasek postępu programu pojawił się wreszcie w zasięgu wzroku.
W Mediabox informacja ta zajmuje tylko fragment OSD po prawej stronie. Gdy zatem przełączam programy szukając czegoś interesującego, wzrok skupia się na tytule programu i aby zobaczyć jak długo audycja już trwa, jestem zmuszony za każdym razem przenieść wzrok.
W przypadku Horizon moja radość była jednak przedwczesna. Zapewne chciano pokreślić nowoczeność OSD i pasek postępu postanowili animować i chwilę trwa zanim można zobaczyć jak długo audycja już trwa (może da się sterowac zachowaniem tego w opcjach?). Z tego powodu odpada szybkie skakanie po kanałach, by trafić na coś, co może być ciekawe i zaczęło się w miarę niedawno.

Tyle moich spostrzeżeń ale mam pytanie do Was.
Konsultantki w salonie nie potrafiły mi na to odpowiedzieć.

W Mediabox, wchodząc przez Guide można uzyskać pełniejszy opis programu (np. rok producji, obsada, opis fabuły).
W Horizon, przy podglądzie dodatkowych informacji, w lewym dolnym rogu pojawiają się dodatkowe informacje (np. reżyser, obsada) ale sam opis nadal jest krótki.
Czy w tym dekoderze dostępne są pełniejsze opisy audycji?
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-10-2017, 14:05   

Jak wciśniesz OK to ładuje się ekran zajmujący całą powierzchnię, nie pasek, z dłuższym opisem.
Ale nie miałem i nie widziałem Mediaboxa, więc ciężko mi powiedzieć czy to jest to samo co tam.
_________________
 
 
dareka 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 391
Skąd: 51.4200°N, 19.6800°E
Wysłany: 20-10-2017, 14:36   

Niestety. Opis programu w Horizonie w stosunku do Mediaboxa - bardzo ubogi. Pisałem do upc o poszerzenie tych informacja - ale bez odpowiedzi.


Kasia czy możliwe że nie mogę zalogować się do rutera w horizonie (http://192.168.1.1) dlatego że wifi nieaktywne i korzystam z Compala? Nie chce mnie połączyć z tą stroną.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: