Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
kubucha 
light master

Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2017, 18:54   

Czy w tej chwili po 2 latach od premiery, biorąc pod uwagę wszystkie wady bardziej opłaca się już brać Horizona. Czy może jednak nadal lepiej wziąć Mediabox. UPC pozwala mi obecnie wziąć Mediabox za 10 zł więcej. Do tej pory używałem modułu CI+.
_________________
 
 
athlon2000 
Klikacz

Dołączył: 10 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 10-10-2017, 07:49   

Wczoraj technik zainstalował mi dekoder horizon i w związku z tym mam kilka pytań:
1. czy aplikacje np. youtube muszą mieć dostęp do interentu?
2. mam zewnętrzny modem, wifi w horizon wyłaczyłem. czy podpiąć internet do portu ethernet?
3. po co jest wifi w horizonie skoro sygnał dostarcza zewnętrzny modem?
4. dlaczego w aplikacji horizon go nie mogę nagrywać zdalnie programów? mam tylko podłączony dekoder mediabox (multiroom) a horizona nie ma. media box nie jest wpięty do internetu.
5. jak wyłączyć wifi free? kliknąłem 3 razy wyłącz poprzez moje upc, email odnośnie wyłączenia usługi dostałem ale wifi dalej jest aktywne
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-10-2017, 08:31   

Ad. 1. Nie, aplikacje Horizona działają w "chmurze".
Ad. 2. Nie, jeżeli chcesz z Horizona zrobić APeka, to włączasz Wi-Fi i podłączasz LAN HZ do LANu routera.
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=181495#181495
Ad. 3. Bo standardowo jest włączony.
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=181127&highlight=horizon+admin#181127
Ad. 5. Wi Free nie ma na Horizonie, rozumiem, że piszesz o zewnętrznym modemorouterze.
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=181111&highlight=#181111
_________________
 
 
daroslav 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 29
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-10-2017, 14:36   

athlon2000 napisał/a:
Wczoraj technik zainstalował mi dekoder horizon i w związku z tym mam kilka pytań:
1. czy aplikacje np. youtube muszą mieć dostęp do interentu?
2. mam zewnętrzny modem, wifi w horizon wyłaczyłem. czy podpiąć internet do portu ethernet?
3. po co jest wifi w horizonie skoro sygnał dostarcza zewnętrzny modem?
4. dlaczego w aplikacji horizon go nie mogę nagrywać zdalnie programów? mam tylko podłączony dekoder mediabox (multiroom) a horizona nie ma. media box nie jest wpięty do internetu.
5. jak wyłączyć wifi free? kliknąłem 3 razy wyłącz poprzez moje upc, email odnośnie wyłączenia usługi dostałem ale wifi dalej jest aktywne


Tu masz jak to zrobić:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007469
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 16-10-2017, 09:16   

Pikseloza pojawia się na nagraniach, które pochodzą z kanałów które nadają na tym samym paśmie wczoraj sprawdzone np: TVP 2 i TVN HD ( te same ) i są lagi, HBO - bez lagów.
_________________
Ostatnio zmieniony przez erwinsans 16-10-2017, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-10-2017, 09:32   

Więc na TVN HD też powinny być.
_________________
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 16-10-2017, 11:33   

Moi drodzy, jak to w końcu jest z tym Horizonem (szczególnie z nagrywarką)? Warto w to iść czy unikać jak ognia? Kończy mi się umowa, THH XIV jest do ugrania.

Jak czytam o tej pikselozie, na innych forach o problemach z netem to mam spore wątpliwości.
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 16-10-2017, 11:35   

guushiddink napisał/a:
Moi drodzy, jak to w końcu jest z tym Horizonem (szczególnie z nagrywarką)? Warto w to iść czy unikać jak ognia? Kończy mi się umowa, THH XIV jest do ugrania.

Jak czytam o tej pikselozie, na innych forach o problemach z netem to mam spore wątpliwości.


Czytaj wstecz. W trybie szybki ( oprócz replay tv ) wszystko śmiga. Obecnie istnieje problem z kanałami TVP 1 TVP 2 TVN które nadają na tych samych pasmach przy odtwarzaniu pojawia się pikseloza.
_________________
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 16-10-2017, 11:51   

No czytam, i widzę że dla jednych ok, dla innych nie. Nie wiem, czy kwestia oczekiwań czy jaki model się trafi.

Np http://gametrade.pl/grupa...dekoder-horizon bardzo ostro piszą o jakości internetu z Horizona.
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 16-10-2017, 12:01   

guushiddink napisał/a:

Np http://gametrade.pl/grupa...dekoder-horizon bardzo ostro piszą o jakości internetu z Horizona.


Weź Compala osobny modem zamiast internet w Horizonie. Compall jest ok i ma lepszy zasięg niż bezpośrednio z Horizona.
_________________
 
 
guushiddink 
classic master

Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 151
Wysłany: 16-10-2017, 12:16   

A to dają w UPC standardowo, czy za jakimiś dodatkowymi opłatami?
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 16-10-2017, 12:43   

guushiddink napisał/a:
A to dają w UPC standardowo, czy za jakimiś dodatkowymi opłatami?


Bez opłat zamiast internetu w Horizon wybierasz Compala.
_________________
 
 
eko_zgonuś 
Klikacz

Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 7
Wysłany: 17-10-2017, 09:31   

guushiddink napisał/a:
Moi drodzy, jak to w końcu jest z tym Horizonem (szczególnie z nagrywarką)? Warto w to iść czy unikać jak ognia? Kończy mi się umowa, THH XIV jest do ugrania.

Jak czytam o tej pikselozie, na innych forach o problemach z netem to mam spore wątpliwości.

ja mam i polecam, czasami coś się przytnie ale generalnie oglądam tv tylko z nagrywarki, wolę coś nagrać niż ruszać reeplay tv, który w mojej ocenie nie działa poprawnie i dla mnie najważniejsze nie działa na domo+ i planete+.
Nagrania na dysku możesz dowolnie przewijać, w reeplay możesz mało co przewijać
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 17-10-2017, 13:56   

To ja opisze swoją przygodę z chujazonem bo na taką nazwe zasługuje ..... Technik podłączył mi go w piątek około 15ej.... było fajnie do chwili gdy zobaczyłem że część menu jest zblokowana np. nie mogłem ustawić listy kanałów ulubionych . Telefon do Upc , gośc mówi reset ,,,, wgrywanie odnowa oprogramowania ,,,, tak się wgrywało że załapało dopiero około 20ej . W sobotę było ok do godz. gdzieś tak 16ej , póżniej znów coś padło i padło aż do poniedziałku .... odpiąłem kabel od tego złomu i myśle ,,,, podłączyć go do telewizora żeby mieć te 30 kanałów niekodowanych tv ,czy zostawić w dekoderze i mieć internet który ciągle działał .... Infolinia ciągle podawała usunięcie awarii około 10rano w niedziele , póżniej około 16 , 20, itd., itd., aż w końcu automatowi skończyły się kłamstwa i nie podawał już żadnej godziny .... i tak doszliśmy do poniedziałku gdzie w końcu ruszyło ale to było za póżno ..... Zamówiłem karte CI jest super .... mediamoduł nie robi łaski i chodzi jak złoto .... jak ktoś się zastanawia nad tym złomem to proponuje kilka razy przeczytać fragment nad moim myśleniem co robić i gdzie wpiąć kabel podczas awarii ... mieć tv niekodowane czy internet , no chyba że ma router osobny do neta . A nagrywanie programów ? nagrywam na pendriva co chce , minus jest taki że mogę zaprogramować coś i wyłączyć tv i obejrzeć póżniej a przy włączonym tv nie nagram coś z np. Polsatu oglądając np. TVP2 w tym czasie ,,,,, ale czy aż tyle tego nagrywania jest potrzeba ?
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 17-10-2017, 14:19   

czarek77 napisał/a:
To ja opisze swoją przygodę z chujazonem bo na taką nazwe zasługuje ..... Technik podłączył mi go w piątek około 15ej.... było fajnie do chwili gdy zobaczyłem że część menu jest zblokowana np. nie mogłem ustawić listy kanałów ulubionych . Telefon do Upc , gośc mówi reset ,,,, wgrywanie odnowa oprogramowania ,,,, tak się wgrywało że załapało dopiero około 20ej . W sobotę było ok do godz. gdzieś tak 16ej , póżniej znów coś padło i padło aż do poniedziałku .... odpiąłem kabel od tego złomu i myśle ,,,, podłączyć go do telewizora żeby mieć te 30 kanałów niekodowanych tv ,czy zostawić w dekoderze i mieć internet który ciągle działał .... Infolinia ciągle podawała usunięcie awarii około 10rano w niedziele , póżniej około 16 , 20, itd., itd., aż w końcu automatowi skończyły się kłamstwa i nie podawał już żadnej godziny .... i tak doszliśmy do poniedziałku gdzie w końcu ruszyło ale to było za póżno ..... Zamówiłem karte CI jest super .... mediamoduł nie robi łaski i chodzi jak złoto .... jak ktoś się zastanawia nad tym złomem to proponuje kilka razy przeczytać fragment nad moim myśleniem co robić i gdzie wpiąć kabel podczas awarii ... mieć tv niekodowane czy internet , no chyba że ma router osobny do neta . A nagrywanie programów ? nagrywam na pendriva co chce , minus jest taki że mogę zaprogramować coś i wyłączyć tv i obejrzeć póżniej a przy włączonym tv nie nagram coś z np. Polsatu oglądając np. TVP2 w tym czasie ,,,,, ale czy aż tyle tego nagrywania jest potrzeba ?


Z tego co piszesz powodem nie był dekoder tylko awaria :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: