Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2017, 08:43   

kriss napisał/a:
Ja na moim TV SONY z CI+ nagrywam jak chcę na podłączonej pamięci USB.

A jaki ma to związek z Horiizon?
Chyba że chcesz napisać że 4 kanały na raz możesz nagrywać a jeden z nich oglądać to wowczss masz jakiś hiper wypiasony ten szony
 
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 17-09-2017, 09:02   

Taki ma to związek że nie przepłacając za to pudło mogę nagrywać co i jak chcę. Mam abonament bez nagrywarki i tak naprawdę to zdarza mi się nagrywać raz na pół roku. Także 4 kanały na raz mi są zbędne. Mam natomiast opcję dwóch kanałów (w multiroomie mam kartę CI+ z TV Philips oczywiście z opcją nagrywania). Strasznie się więc zdziwiłem że na tym hiper wypasionym dekoderze, za który trzeba dodatkowo płacić (opcja z nagrywaniem) i który jest dedykowany do nagrań, nie ma funkcji rec tylko przez EPG :shock:
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2017, 09:11   

skoro nagrywasz raz na pół roku to nie ma tematu , ja nie nagrywam czegos raz na pol roku i taka jest roznica z grubsza . Nagrywarka chodzi w kolo kilka godzin dziennie , nie zawsze ogladne w calosci co nagram ale przynajmniej przejrze z grubsza
  stivi
 
kriss 
classic master

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 165
Skąd: Tychy
Wysłany: 17-09-2017, 09:16   

Ok tylko czy nie zdarza się, że nagrywanie nie do końca się zrealizuje? Ja też czasami nagrywam na EPG i muszę przyznać że nie zawsze mam wszystko nagrane do końca.
_________________
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17-09-2017, 11:07   

erwinsans - Tryb szybki testawałem kilka dni. Efekt kilka resetów prądowych. Tak więc d..y nie urywa. A co do funkcji replay to powinna działać . To że upc nie widzi problemów nie znaczy,że jest wszystko OK.
_________________
  nordof
 
yacek _b 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 591
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2017, 11:31   

kriss napisał/a:
nie ma funkcji rec tylko przez EPG :shock:


Może któryś z doświadczonych kolegów co ma obcykany dekoder Horizon powie mi o co chodzi ? Borę pilota , naciskam przycisk REC , pojawia się okno czy nagrać ten odcinek czy całą serię , w przypadku filmu to pojawia się w prawym górnym rogu komunikat że się nagrywa , więc o co chodzi ? Podobnie było w Cisco.

Z paru dni obcowania z dekoderem , lubi wyłączać mi ulubione kanały , ale w Cisco też nagminne to było , jakby UPC nie było na rękę że nie oglądam ichnich badziewiastych reklam czy czaderskiej TV Trwam.
_________________
 
 
Ralfin 
easy master

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 26
Wysłany: 17-09-2017, 15:42   

yacek _b napisał/a:


Może któryś z doświadczonych kolegów co ma obcykany dekoder Horizon powie mi o co chodzi ? Borę pilota , naciskam przycisk REC , pojawia się okno czy nagrać ten odcinek czy całą serię , w przypadku filmu to pojawia się w prawym górnym rogu komunikat że się nagrywa , więc o co chodzi ? Podobnie było w Cisco.

Z paru dni obcowania z dekoderem , lubi wyłączać mi ulubione kanały , ale w Cisco też nagminne to było , jakby UPC nie było na rękę że nie oglądam ichnich badziewiastych reklam czy czaderskiej TV Trwam.


A czego tutaj nie możesz zrozumieć? Jak nagrywasz film czyli tylko 1 wystąpienie włącza się od razu nagrywanie, jeżeli nagrywasz serial lub coś co składa się z kilku części pojawia się zapytanie czy chcesz nagrać tą oglądaną część czy cały np. serial, więc jeżeli zaznaczysz że całą serię, to dekoder będzie nagrywał wszystkie dostępne odcinki które pojawią się w przyszłości.
Proste
 
 
yacek _b 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 591
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2017, 16:12   

Ralfin napisał/a:
A czego tutaj nie możesz zrozumieć?


Widziałeś tekst kolegi kriss , który zacytowałem ?
Właśnie nie wiem o co mu chodzi ? Poprosiłem grzecznie o wyjaśnienie doświadczonych kolegów :D
Bo ja od lat tak nagrywam , jak powiedziałeś a nie przez EPG.
_________________
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 17-09-2017, 16:44   

erwinsans napisał/a:
Odkąd mam w trybie SZYBKI to nie resetowałem. Nagrywa i odtwarza ok nic się nie dzieje chodzi jak powinien.
Też tak mam, odkąd mam szybki, nic nie zacina się, można pauzować, przewijać w przód i tył, i jest wszystko OK. Działa bez problemu od ponad pół roku. Obraz żyleta, dużo lepszy niż na Mediaboxie, tutaj duży PLUS.

Jednakże mam pytanie do was:
przy przedłużaniu umowy na Horizona automatycznie zresetowano i przedłużono mi umowę na pakiet dodatkowy Canal+. Do tej pory przedłużanie umowy nie miało wpływ na tę osobną umowę.

Czy mieliście tak samo czy zrobili mnie w konia?
_________________
 
 
Ralfin 
easy master

Dołączył: 19 Maj 2017
Posty: 26
Wysłany: 17-09-2017, 21:25   

kriss napisał/a:
Ok tylko czy nie zdarza się, że nagrywanie nie do końca się zrealizuje? Ja też czasami nagrywam na EPG i muszę przyznać że nie zawsze mam wszystko nagrane do końca.


Ja nagrywam różnie, przez EPG i przez REC ale nie zdażyło mi się jeszcze żeby coś się nie nagrało w całości ( mam ustawiony dodatkowy czas nagrywania 5 minut), chyba że się program w EPG rozjechał.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-09-2017, 04:45   

erwinsans napisał/a:
W Horizonie tego nie ma REC i nagrywa. Problemem innym jest to że nie możesz przedłużyć nagrania Jedyna opcja ustawienie czasu przed i po nagraniu.

Czyli też debilnie rozwiązane.
Naciskam REC i niech nagrywa aż HDD spuchnie - a nie jakieś ustawianie czasu przed, po (może jeszcze w trakcie niedługo będzie).
Taką funkcjonalność miały nagrywarki HDD 20 LAT TEMU - a te patałachy w sprzęcie z 2017 r nie potrafią tego zrobić.
Naciskam REC i niech nagrywa nawet 200 godzin - co w tym jest niezrozumiałego dla UPC?
Mam wrażenie, że ten cały sprzęt jest trochę dla ludzi z problemami "szybkich pięści" (ktoś im w UPC nabajdużył, że jak się klient wkur...zdenerwuje kolejną zawieszką tego szmelcu, to klikając w masę klawiszy mu ciśnienie zejdzie i już nie będzie miał ochoty komuś przy...walić).
Cytat:
Do MEDIABOXA bym nie wrócił nigdy.

A ja wróciłem i mniej nerwów mnie to kosztuje.
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 18-09-2017, 06:54   

swat997 napisał/a:
erwinsans napisał/a:
Odkąd mam w trybie SZYBKI to nie resetowałem. Nagrywa i odtwarza ok nic się nie dzieje chodzi jak powinien.
Też tak mam, odkąd mam szybki, nic nie zacina się, można pauzować, przewijać w przód i tył, i jest wszystko OK. Działa bez problemu od ponad pół roku. Obraz żyleta, dużo lepszy niż na Mediaboxie, tutaj duży PLUS.

Jednakże mam pytanie do was:
przy przedłużaniu umowy na Horizona automatycznie zresetowano i przedłużono mi umowę na pakiet dodatkowy Canal+. Do tej pory przedłużanie umowy nie miało wpływ na tę osobną umowę.

Czy mieliście tak samo czy zrobili mnie w konia?


Zrobili cię w ..... c+ jest na rok Horizon na 24, ale jedno z drugim nie ma związku, dwie odbrębne umowy.
_________________
 
 
niewidzialny 
easy master

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 43
Wysłany: 19-09-2017, 18:32   

No to pierwszy dekoder horizon wymieniony :)
Na początku wszystko niby ok. ale ilekroć wracałem po weekendzie to 20 resetów prądowych aby załapał.
Nawet wyczytałem jak go tam przy pomocy magicznych przycisków postawić ale ... hbo go nie działa, przy replay po 5 minutach wywala błąd. Wkurzyłem się i zamówiłem technika. Ten najpierw zasilacz kaput, a później wiertara w dłoń bo okablowanie pewnie złe. Niemniej po wymianie dekodera wszystko śmiga jak należy.
Podsumowując nie wiem jak po takim czasie od wprowadzenia sprzętu UPC ciągle nie potrafi sprawić aby nie było tego rodzaju problemów. Mediaboxa miałem kilka lat i żadnych wpadek. Tu każą sobie płacić więcej i problemy od początku ...
 
 
iSiO 
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Łuków
Wysłany: 20-09-2017, 11:10   

KOCUREK1970 napisał/a:
erwinsans napisał/a:
W Horizonie tego nie ma REC i nagrywa. Problemem innym jest to że nie możesz przedłużyć nagrania Jedyna opcja ustawienie czasu przed i po nagraniu.

Czyli też debilnie rozwiązane.
Naciskam REC i niech nagrywa aż HDD spuchnie - a nie jakieś ustawianie czasu przed, po (może jeszcze w trakcie niedługo będzie).
Taką funkcjonalność miały nagrywarki HDD 20 LAT TEMU - a te patałachy w sprzęcie z 2017 r nie potrafią tego zrobić.
Naciskam REC i niech nagrywa nawet 200 godzin - co w tym jest niezrozumiałego dla UPC?
Mam wrażenie, że ten cały sprzęt jest trochę dla ludzi z problemami "szybkich pięści" (ktoś im w UPC nabajdużył, że jak się klient wkur...zdenerwuje kolejną zawieszką tego szmelcu, to klikając w masę klawiszy mu ciśnienie zejdzie i już nie będzie miał ochoty komuś przy...walić).
Cytat:
Do MEDIABOXA bym nie wrócił nigdy.

A ja wróciłem i mniej nerwów mnie to kosztuje.


Bo to nie jest sprzęt sprzed 20 lat i dlatego tak jest. Chyba normalne jest ze jeśli oglądasz np jakiś film i wciśniesz REC to nagra do końca filmu. Jeśli chcesz nagrać coś potem to wchodzisz w EPG i oznaczasz co chcesz nagrać. Bez sensu by było jak by nagrywało aż do zapełnienia dysku.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2017, 12:59   

Ale czasami bywa że coś rozpocznie się z opóźnieniem i wtedy horizon klapa trzeba nagrać następną pozycję z epg bo nie można np przedłużyć jak w mediabox np o 45 min .30 to max pod warunkiem że wcześniej zaznaczysz w opcjach że każda audycja o 30 min dłużej ma byc nagrywane. Lipa horizon i tyle ...
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: