Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-06-2017, 11:02   

nodenirr napisał/a:
nie ma opcji przewijania

nie do końca
są kanały które można przewijać

ale generalnie Replay TV to przereklamowana usługa
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-06-2017, 11:43   

potwierdzam ta usluga to raczej ciekawostka , chyba zeby bylo o czym pogadac w reklamie . Od biedy jak komus zalezy na obejrzeniu czegos to reklamy przemeczy i obejrzy ale co powiesz na to jak chcesz niby zobaczyc coś np z godz 19 właczasz Replay TV a tam jeszcze 15 min przed 19 i przewinac nie idzie ,Dziadostwo i tyle ...
  stivi
 
TomekPL 
light master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-06-2017, 10:21   

U mnie dziś właśnie skopał się 3 dekoder w ciągu miesiąca, rano nie był w stanie włączyć się z pilota (po zapaleniu się czerwonej diody, na pomarańczowej jeszcze był w stanie) - odpalanie tylko z przycisku fizycznego na Horizonie. To samo miała moja Mama z pierwszy egzemplarzem, od razu po przywiezieniu przez technika.
Dziś wieczorem technik pewnie wymieni mi Horizona na 4 egzemplarz w ciągu 37 dni użytkowania (filmy nagrane znów pójdą do kosza i nawet nie zdążę ich obejrzeć). Cały czas żeby je oglądać muszę go za każdym razem restartować prądowo, bo inaczej po 20 sek wywala do oglądania TV na żywo, to samo przy przewijaniu Replay TV i przewijaniu po zastopowaniu oglądania TV na żywo.
Jednak UPC moją reklamację z przed miesiąca rozpatrzyło negatywnie, odpisali że tylko całkowity brak sygnału jest podstawą do obniżenia kwoty abonamentu, to że w dekoderze nie działa na chwilę obecną prawidłowo nic poza tym, że daje sygnał oznacza dla nich że jest ok. Odpisałem na to pismo, że w takim razie sprawę zgłoszę do rzecznika praw konsumenta i w takim razie jest to moja ostatnia umowa.

Dałem się nabrać na to g.... a trzeba było zostawić starego dobrego Mediaboxa.
Brawo dla UPC.......
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2017, 10:46   

TomekPL napisał/a:
Brawo dla UPC.......

ewidentnie masz problem z sygnałem

mi za pierwszym razem nie chceli zainstalować Horizon-a z powodu słabego sygnału, za drugim razem po wymianie trójnika sygnał pojawił sie na poziomie akceptowalnym dla Horizon

tylko zastanawiam się czemu u Ciebie zainstalowano Horizon bez prac nad poprawa sygnału?
 
 
TomekPL 
light master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-06-2017, 10:58   

GDA napisał/a:
TomekPL napisał/a:
Brawo dla UPC.......

ewidentnie masz problem z sygnałem

mi za pierwszym razem nie chceli zainstalować Horizon-a z powodu słabego sygnału, za drugim razem po wymianie trójnika sygnał pojawił sie na poziomie akceptowalnym dla Horizon

tylko zastanawiam się czemu u Ciebie zainstalowano Horizon bez prac nad poprawa sygnału?

Zarówno na infolinii jak i technicy jak przychodzą to twierdzą, że sygnał jest dobry.
Z resztą chyba gdzieś w opcjach jest możliwość sprawdzenia dwóch parametrów - jakości i siły
Jakość mam chyba na maxa, siłę na 3/4 tego paska - sprawdzę jeszcze jak będę w domu.
Mi się wydaje, że te problemy które są z nagrywarką, Replay TV i przewijaniem to wina softu - dziwne, żebym miał takiego pecha że na wszystkich 3 dekoderach jest to samo.
_________________
Ostatnio zmieniony przez TomekPL 30-06-2017, 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2017, 11:01   

TomekPL napisał/a:
że sygnał jest dobry

i tutaj jest właśnie problem - to nie może być "sygnał dobry" to musi być bardzo dobry
z ciekawości - sprawdź jaki masz sygnał w Horizonie (w ustawieniach znajdziesz w diagnostyce)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2017, 12:46   

Cytat:
tutaj jest właśnie problem - to nie może być "sygnał dobry" to musi być bardzo dobry
z ciekawości - sprawdź jaki masz sygnał w Horizonie (w ustawieniach znajdziesz w diagnostyce)

A jaka jest norma dla horizona? W sensie w jakich widełkach powinien być sygnał w przypadku horizona? W mediaboxach do 7db a w kaonach do 9db a w horizonie?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2017, 13:23   

Nie mam pojęcia

ale wiem że jak przyszedł monter z Horizonem - powiedział że bez zmiany trójnika nie zamontuje Horizona, odmówiłem

za tydzień sam zmieniłem trójnik i sprawdziłem czy nie stracę obrazu na telewizorze, ponowiłem nową umowę - przyszedł inny monter stwierdził że sygnał jest na granicy ale jest ok
 
 
TomekPL 
light master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-06-2017, 17:02   

u mnie jest tak:
siła sygnału na 50%.

_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2017, 17:04   

GDA napisał/a:
ale wiem że jak przyszedł monter z Horizonem - powiedział że bez zmiany trójnika nie zamontuje Horizona, odmówiłem

Tak sobie myślę, że może dlatego zrezygnowali ze zwrotnic z powodu Horizona? Może Horizon ma jeszcze gorszą głowicę?
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 01-07-2017, 00:14   

stivi napisał/a:
potwierdzam ta usluga to raczej ciekawostka , chyba zeby bylo o czym pogadac w reklamie . Od biedy jak komus zalezy na obejrzeniu czegos to reklamy przemeczy i obejrzy ale co powiesz na to jak chcesz niby zobaczyc coś np z godz 19 właczasz Replay TV a tam jeszcze 15 min przed 19 i przewinac nie idzie ,Dziadostwo i tyle ...
Ze swojej strony, na świeżo opiszę taką sytuację.
Zaplanowałem nagranie na Horizonie. Z pilota. Najnormalniej w świecie. Nie przez jakieś tam Horizon GO. Dekoder potwierdził. I co się okazało?
Dekoder nie rozpoczął nagrywania zaplanowanej pozycji. :evil: Dobra. OK. To tylko film w TV. Zdarza się. Choć nie powinno. Jakoś to przeżyję. Skorzystam wyjątkowo ze znienawidzonego przeze mnie Replay TV i odtworzę film. Pomijam fakt, że to był film na TVN więc zaliczyłem obowiązkowe oglądanie kilkunastu minut poprzedzającego programu plus reklamy (brak możliwości przewijania).
Nagle, ni z tego ni z owego, dekoder postanowił przerwać odtwarzanie poprzez Replay TV i przerzucił mnie do programu "na żywo". :evil: Szkoda tylko, że do miejsca grubo daleko do przodu od miejsca w którym przerwał odtwarzanie poprzez Replay TV. :evil: :evil: :evil: No żesz @#!$%@!!!
Nagrywanie raz działa, raz nie. O Replay TV... lepiej nie mówić.
Pytanie retoryczne: czy w XXI wieku naprawdę tak ciężko jest zrobić/zlecić wykonanie porządnego dekodera i ogarnąć go programowo? Ech... :mad:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2017, 00:26   

Po co UPC poszło w stronę chmury? Kto w ogóle wymyślił żeby horizon działał przez jakąś chmurę? Więcej z tym problemu niż jest to warte.
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-07-2017, 09:00   

Generalnie caly ten horizon jest zawodny . Ja np. mam nastawioną serie aby nagrywał mi program lokalny TVP Gdansk Panorama . W ciągu dnia sa dwa wydania 18 30 i 21 30 . Ustawiajac serie wybierałem ten z 18 30 niestety ten z 21 30 horizon traktuje tak samo i również go nagrywa(za chwile jak ??) chociaż ja tego nie planuje .Ale w czym problem , żeby zawsze nagrywal 2 to pol biedy a horizon nagrywa jak chce raz nagra ten z 18 30 raz 21 30 czasami nagrywa dwa a czasami tylko ten z 21 30 i nie ma madrego w UPC żeby to ogarnac . W poprzednim oprogramowaniu dekoder wieszal mi się co 3 dni ale za to była mozliwosc ustawienia godzinowego nagran i wtedy nagrywal zawsze prawidłowo . A teraz przyszla nowoczesność mniej się wiesza ale za to nagrywa jak chce .Koszmar

Ale to w ramach ciekawostki ..
  stivi
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 629
Skąd: 3City
Wysłany: 01-07-2017, 11:28   

Yapio napisał/a:

Nagle, ni z tego ni z owego, dekoder postanowił przerwać odtwarzanie poprzez Replay TV i przerzucił mnie do programu "na żywo". :evil: Szkoda tylko, że do miejsca grubo daleko do przodu od miejsca w którym przerwał odtwarzanie poprzez Replay TV. :evil: :evil: :evil: No żesz @#!$%@!!!
Nagrywanie raz działa, raz nie. O Replay TV... lepiej nie mówić.
Pytanie retoryczne: czy w XXI wieku naprawdę tak ciężko jest zrobić/zlecić wykonanie porządnego dekodera i ogarnąć go programowo? Ech... :mad:


Miałem tak samo, ale odkąd ustawiłem zarządzanie poborem moc na tryb pełny, nie standard czy Eco, problemy te zniknęły jak ręką odjął. Działa kilkanaście tygodni i ani razu nie było problemu z przewijaniem, stopowaniem czy innymi przypadkami gdy korzystało się z HDD. Może i u was tak jest?
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-07-2017, 12:10   

Ja od zawsze mam tryb szybki za 5 zł na miesiąc nie będę kombinował .Czyli chyba to nie ma wpływu . u mnie replay tv wywala jak przewijam czy przeskakuje po 30 sek ...
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: