Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
makwikus 
Klikacz


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-03-2017, 14:28   

Ja nowym softem pocieszyłem się dwa dni - poniedziałek i wtorek. Wczoraj cofnęli i teraz przy każdym uruchomieniu konieczny jest reset, a do tego odtwarzanie nagrań jest skopane. Co stanowi problem, bo Horizon głównie służy mi właśnie do oglądania tego, co nagrałem. Na żywo w tv oglądam chyba tylko sport.

UPC nigdy nie było idealne, ale chyba po raz pierwszy jestem na nich autentycznie wściekły.
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 23-03-2017, 15:42   

GDA napisał/a:
Cytat:
To ile już lat trwają nieudane testy dekodera Horizon?

Lekko 3 lata
Oficjalna sprzedaż rozpoczęła się w grudniu 2014 ale można przyjąć że cały 2014 testowali a od 2015 testują to na abonentach i to jest najgorsze w tym bo gdy startowała "n" to testerzy dostawali zniżki w abonamencie za to że zgłaszają uwagi a tutaj mają nas za frajerów


Hmmm... Na forum już pewien czas temu, co niektórzy trąbili, że wszystko ok już jest... nic tylko brać...
Dobrze, że nie dałem się naciągnąć na ich magiczne pudełko.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 23-03-2017, 16:38   

Marsallah napisał/a:
swat997 napisał/a:
Podłączyli po taniości jakieś dziwne dekodery, no to mają KICHĘ. W dodatku żądają za to pudło majątku.


Jakiego majątku :?: :!: Coś bredzisz, kolego...

marcipio napisał/a:
Nie jestem w stanie pojąć jak można brać Horizona bez nagrywarki. Przecież nagrywanie 4 kanałów jednocześnie to jedyna zaleta tego dekodera.


A tam jedyna...ja rozumiem, że błędów jest mnóstwo, ale nie sposób nie dostrzec, że, w porównaniu z mediaboxem zwłaszcza, horizon:

- bezbłędnie nagrywa (jak zaprogramujesz nagranie, to je masz)
- pozwala na zdalne programowanie nagrań
- ma ładne menu :)
- ma dwustronnego pilota :D
+ na bank o czymś zapomniałem.


- 1080p na wyjściu zamiast 1080i

- MyPrime w cenie abonamentu

- aplikacje (szału nie robią ale są)

- pilot na fale radiowe a nie podczerwień (nie trzeba celować w telewizor, tylko gdzie się chce a i tak działa)
_________________
  ralf
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2017, 17:48   

Cytat:
1080p na wyjściu zamiast 1080i

Proszę wskazać mi stacje które nadają w takiej rozdzielczości
ralf napisał/a:
MyPrime w cenie abonamentu

I jest tam coś wartego do obejrzenia?
Cytat:
aplikacje (szału nie robią ale są)

No i gdzie tu zaleta? Byle smart tv czy tv box mają aplikacje a nawet mają ich więcej.
ralf napisał/a:
pilot na fale radiowe a nie podczerwień (nie trzeba celować w telewizor, tylko gdzie się chce a i tak działa)

Każdy smart tv (przynajmniej te samsunga) to ma.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2017, 18:25   

Cytat:
MyPrime w cenie abonamentu

Od kiedy? W obecnych promocjach kosztuje 10 zl
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2017, 18:28   

GDA napisał/a:
Od kiedy? W obecnych promocjach kosztuje 10 zl

No ale nie możesz wziąć samego horizona bez myprime.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-03-2017, 19:00   

No to tym bardziej pisanie że jest w cenie abonamentu a więc "za darmo" jest nadużyciem
Nie dosyć że TRZEBA to brać to jeszcze placic
 
 
JerzyKr 
Klikacz

Dołączył: 05 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2017, 20:02   

Ja mam od paru tygodni soft 13.106 i wszystko działa tak jak trzeba. Pozdrawiam.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23-03-2017, 21:55   

Nagraj 4 godziny z Polsatu i się pochwal,czy nie ma pikselozy po 3 godzinie. O przerwy w dzwięku po optyku to nawet się nie rozwodzę.
_________________
  nordof
 
zigg 
light master

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 81
Wysłany: 24-03-2017, 03:35   

Ktoś wie kiedy będzie mozna do Multiroom wziąć drugi dekoder horizon i czemu teraz nie jest to możliwe ?
 
 
El-Maniaque 
plus master


Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-03-2017, 06:54   

JerzyKr napisał/a:
Ja mam od paru tygodni soft 13.106 i wszystko działa tak jak trzeba. Pozdrawiam.


Również nie mogę skarżyć się na ten soft. Wszystko śmiga, jak trzeba nawet długie nagrania.
_________________
 
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 24-03-2017, 07:38   

zigg napisał/a:
Ktoś wie kiedy będzie mozna do Multiroom wziąć drugi dekoder horizon i czemu teraz nie jest to możliwe ?


Nie prędko :)
Jeśli technicznie ma być drugi dekoder HZN na koncie – to musi zaistnieć nowy niezależny numer Klienta. To jest ograniczenie bazodanowe – nie do obejścia.

Więc jedynie wzięcie nowego ID czyli nowa umowa na HZN zamiast MR. Nieopłacalne.
_________________
 
 
marcipio 
light master

Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 92
Wysłany: 24-03-2017, 08:41   

Marsallah napisał/a:


marcipio napisał/a:
Nie jestem w stanie pojąć jak można brać Horizona bez nagrywarki. Przecież nagrywanie 4 kanałów jednocześnie to jedyna zaleta tego dekodera.


A tam jedyna...ja rozumiem, że błędów jest mnóstwo, ale nie sposób nie dostrzec, że, w porównaniu z mediaboxem zwłaszcza, horizon:

- bezbłędnie nagrywa (jak zaprogramujesz nagranie, to je masz)
- pozwala na zdalne programowanie nagrań
- ma ładne menu :)
- ma dwustronnego pilota :D
+ na bank o czymś zapomniałem.


- z nagrywaniem różnie bywa, seriale najczęściej nagrywa ze wszystkimi powtórkami co mi sie nie podoba
- ładne menu? a po co mi ono? ja wole funkcjonalne gdzie jednym kliknięciem coś mogę zrobić a nie klikać 10 razy żeby, zwłaszcza w nagraniach to sie trzeba naklikać żeby pousuwać to co nie potrzebne
- dwustronny pilot? zbędny bajer

[ Dodano: 24-03-2017, 08:45 ]
ralf napisał/a:
Marsallah napisał/a:
swat997 napisał/a:
Podłączyli po taniości jakieś dziwne dekodery, no to mają KICHĘ. W dodatku żądają za to pudło majątku.


Jakiego majątku :?: :!: Coś bredzisz, kolego...

marcipio napisał/a:
Nie jestem w stanie pojąć jak można brać Horizona bez nagrywarki. Przecież nagrywanie 4 kanałów jednocześnie to jedyna zaleta tego dekodera.


A tam jedyna...ja rozumiem, że błędów jest mnóstwo, ale nie sposób nie dostrzec, że, w porównaniu z mediaboxem zwłaszcza, horizon:

- bezbłędnie nagrywa (jak zaprogramujesz nagranie, to je masz)
- pozwala na zdalne programowanie nagrań
- ma ładne menu :)
- ma dwustronnego pilota :D
+ na bank o czymś zapomniałem.


- 1080p na wyjściu zamiast 1080i

- MyPrime w cenie abonamentu

- aplikacje (szału nie robią ale są)

- pilot na fale radiowe a nie podczerwień (nie trzeba celować w telewizor, tylko gdzie się chce a i tak działa)


MyPrime kosztuje 10 zł i nie ma tam nic ciekawego, nie oglądałem choćby 1 pozycji z tamtąd

Aplikacje tak jak napisałeś są, niewiele i kiepskie - jak dla mnie mogło by ich nie być

Pilot na fale ok, nie trzeba celować, niech będzie to drugi mały plusik
 
 
Marsallah 
classic master

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 150
Skąd: W-wa
Wysłany: 24-03-2017, 10:23   

swat997 napisał/a:
Marsallah napisał/a:

Jakiego majątku :?: :!: Coś bredzisz, kolego...
Jeśli bredzę jak twierdzisz, to raczej nie jesteśmy kolegami, co nie? :mrgreen:


A niby dlaczego nie? ;)

swat997 napisał/a:
Podwyższenie abonamentu za sam dekoder plus umowa na kolejne 2 lata o ponad 60%,, czyli o 60 złotych- na przykład z 95zł do 155zł, dla wielu będzie właśnie tym majątkiem.

Jeśli bredzę, to popraw mnie.


Niniejszym poprawiam. Dycha to nie majątek.

marcipio napisał/a:
- z nagrywaniem różnie bywa, seriale najczęściej nagrywa ze wszystkimi powtórkami co mi sie nie podoba
- ładne menu? a po co mi ono? ja wole funkcjonalne gdzie jednym kliknięciem coś mogę zrobić a nie klikać 10 razy żeby, zwłaszcza w nagraniach to sie trzeba naklikać żeby pousuwać to co nie potrzebne
- dwustronny pilot? zbędny bajer


Z powtórkami czasem nagrywa? Tak. Ale za to zawsze nagrywa. Nie ma takich sytuacji, z powodu jakich znienawidziłem kaona - wyjeżdżam z rodziną na weekend do głuszy (będzie tak z połowa weekendów w tzw. sezonie), ustawiam nagranie meczu ukochanej drużyny, w niedzielę po powrocie siadam w fotelu z piwkiem, żeby obejrzeć, a tu Prezydent RP :roll:

Funkcjonalne też jest. Mniej znaczy więcej.

Wcale nie taki zbędny. Już pal sześć to gówniane youtube (chociaż na nowym sofcie śmiga lepiej), ale często wyszukuję daną pozycję programową (WYSZUKAJ + wpisuję z tylnej klawiatury pilota tekst) - w ten sposób nie muszę latać po kanałach i szukać dnia/godziny, kiedy dany film/mecz będzie wyświetlany. Czasem używam też wyszukiwania, żeby sprawdzić co w danym gatunku filmowym jest/będzie w TV lub jest dostępne na VOD. Przydatna rzecz, nie powiem.
 
 
kr@k@dyl 
light master

Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 103
Wysłany: 24-03-2017, 11:48   

erwinsans napisał/a:
Jeśli technicznie ma być drugi dekoder HZN na koncie – to musi zaistnieć nowy niezależny numer Klienta. To jest ograniczenie bazodanowe – nie do obejścia.


W Anglii mogą mieć nawet kilka tych nowych dekoderów 4K. I co jak ktoś korzysta z usługi replay w dzień w głównym pokoju, to dlaczego nie może z tego skorzystać np w innym pokoju np w sypialni ? . No w sumie to niby może, w taki sposób że upc ma usługę do oglądania tv poprzez internet w usłudze horizon (gdzie też dziala funkcja replay) np na boxie z androidem, tyle tylko że tam nie ma wszystkich w tym Polskich kanałów i jakość jest wyraźnie niższa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: