Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2018, 09:10   

Ani jeden ani drugi nie mieliście okazji bezpośredniej styczności z IPTV Orange.

Dyskusja pod tym kątem jest bezcelowa. ;)
 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 03-07-2018, 10:13   

Aktualnie posiadam UPC i Orange.
Z dekoderem UPC problemy są ciągle. Dekoder Orange może z raz na 5 miesięcy musiałem tylko restartować... Podobnie zresztą u wszystkich moich znajomych i rodziny i sąsiadów którzy zmienili operatora.
Jeżeli chodzi o internet to jest dla mnie porównywalnie. Zaznaczam jednak że w sprawach internetu jestem mało wymagającym i zaawansowanym użytkownikiem (nie wiem nawet co to jest ta Puma z którą jest problem w UPC :) ).
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2018, 12:15   

Darth Vader


Dekoder ICU 100 też do idealnych nie należy. Akurat częściej zdarzyło mi się go resetować niż Horizona. Brak replay i zewnętrzny dysk do nagrywania to jednak minusy.
Ok 10.00 rano na chwilę codziennie nie było połączenia z internetem. Co ponoć jest normalne w Orange.Upierdliwa rzecz ale jednak.
Plusy? Co ciekawe, przy tych samych ustawieniach obrazu podchodząc do 55 calowego ekranu w odległości mniejszej niż 0,5 m obraz był super ostry i praktycznie brak artefaktów . W UPC to inna bajka z 2.5 m to jakoś to wygląda.
Jeśli chodzi o WiFi wygrywa UPC.
Pod obecnym adresem nie mam niestety Orange to korzystam z UPC. W przyszłości jednak patrząc całościowo wybiorę IPTV.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 03-07-2018, 13:27   

Dla mnie dysk zewnętrzny to ogromna zaleta, bo można podłączyć dysk o dowolnej pojemności.

Dzięki temu że Orange ma tak dobrą ofertę, to nie muszę się martwić o negocjacje z UPC w celu przedłużenia umowy. Albo dostanę to co chcę albo bez żalu odejdę do Orange. Proste.
_________________
  ralf
 
GMateusz 
easy master


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: Silesia
Wysłany: 03-07-2018, 13:29   

Darth Vader napisał/a:
Z dekoderem UPC problemy są ciągle. Dekoder Orange może z raz na 5 miesięcy musiałem tylko restartować...


No popatrz ja swojego Horizona resetowałem w przeciągu pół roku też jedynie raz.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2018, 13:56   

GMateusz napisał/a:
Ale pojęcia o tym jak działa tak wielki ISP, który posiada również inne usługi to widzę, że nikt nie ma tutaj nawet za grosz

To jak działa wielki ISP? Pytam na poważnie :twisted:
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 03-07-2018, 13:56   

Blacha napisał/a:
Plusy? Co ciekawe, przy tych samych ustawieniach obrazu podchodząc do 55 calowego ekranu w odległości mniejszej niż 0,5 m obraz był super ostry i praktycznie brak artefaktów . W UPC to inna bajka z 2.5 m to jakoś to wygląda.

na jakich kanałach porównywałeś?
Transmisje meczów na TVP-1 i TVP-2 w UPC są w b.dobrej jakości, dużo lepszej niż z ZDF i ARD nadających z satelity w 720p. oraz TVP-1 i TVP-2 na platformie NC+
Testuję 4K w NC+ przez 1 miesiąc ( moduł )
 
 
Gosc123 
classic master

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 156
Wysłany: 03-07-2018, 14:52   

Uff, 1,5 miesiąca z dekoderem UPC i poza dwoma, trzema przypadkami zawieszenia się i jednorazowym problemem z odtworzeniem nagrania... WSZYSTKO DZIAŁA!*
i to w trybie "Normalnym". :mrgreen:

Narywanie, odtwarzanie nagrań, TIMESHIFT, oglądanie programów z Replay TV, VOD...

*Kilka razy tylko mocno zacinał się dźwięk - sam dźwięk, obraz pozostawał płynny - ale to chyba była wina kabla HDMI, po wymianie póki co zero problemów od jakichś 2 tygodni, także Horizon na razie ma czyste konto.
_________________
 
 
GMateusz 
easy master


Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 30
Skąd: Silesia
Wysłany: 03-07-2018, 14:59   

MrPepka napisał/a:
GMateusz napisał/a:
Ale pojęcia o tym jak działa tak wielki ISP, który posiada również inne usługi to widzę, że nikt nie ma tutaj nawet za grosz

To jak działa wielki ISP? Pytam na poważnie :twisted:


Na poważnie - myślisz, że da się to wytłumaczyć?

Zapraszam na Śląsk. Ofert pracy mamy wiele.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-07-2018, 15:01   

TVP 1 i TVP 2 faktycznie nie wygląda źle, średni bitrate dla meczu Belgia - Japonia był wczoraj trochę powyżej 15mbs, peaki do 19mb. Aczkolwiek w NC+ 4k50p z bt2020 i HLG w HEVEC 25mbs wygląda o niebo lepiej.
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 03-07-2018, 18:03   

marian_wierzbic napisał/a:
Blacha napisał/a:
Plusy? Co ciekawe, przy tych samych ustawieniach obrazu podchodząc do 55 calowego ekranu w odległości mniejszej niż 0,5 m obraz był super ostry i praktycznie brak artefaktów . W UPC to inna bajka z 2.5 m to jakoś to wygląda.

na jakich kanałach porównywałeś?
Transmisje meczów na TVP-1 i TVP-2 w UPC są w b.dobrej jakości, dużo lepszej niż z ZDF i ARD nadających z satelity w 720p. oraz TVP-1 i TVP-2 na platformie NC+
Testuję 4K w NC+ przez 1 miesiąc ( moduł )


Np.TVP1, TVP2...Polsat.Obraz z każdej odległości idealny.W UPC zdecydowanie rozmazany.
W Orange telewizor automatycznie ustawiał rozdzielczość UHD, w UPC 1080P z dekodera Horizon.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-07-2018, 22:20   

Panowie sprzęt, sprzętem, ale jakość nadawania i niechlujstwo techników UPC to równie ważny problem.
Otóż na dniach dokonano przełączenia źródła sygnału kanałów TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Seriale i TVP ABC. Od teraz nadawane są one w kompresji MPEG-4 z bitrate 3,5 Mbps - za co olbrzymi plus dla UPC. Widać znaczną poprawę jakości. :) Niestety technicy dokonując przełączenia:
- na kanale TVP Polonia zgubili telegazetę i napisy txt
- na kanale TVP Seriale zgubili napisy txt
Ponadto z niezrozumiałych względów na kanale TVP Kultura ustawiono sztywny format 4:3, co skutkuje tym, ze na audycjach 16:9 obraz jest nienaturalnie ściśnięty. :mad: Z kolei na kanałach TVP Polonia, TVP Seriale i TVP ABC ustawiono sztywny format 16:9, co skutkuje tym, że na audycjach 4:3 obraz jest nienaturalnie rozciągnięty. :mad:
Nie wiem czy brak nadawania z dynamiczną zmianą formatu obrazu (16:9/4:3) leży po stronie nadawcy (TVP), który być może w nowym dosyle źle ustawił formaty obrazu, czy to niechlujstwo techników UPC, którzy niewłaściwie skonfigurowali swój sprzęt odbiorczo-nadawczy. Obstawiam niestety to drugie, gdyż UPC od wielu lat! także kanał TV Puls SD nadaje w sztywnym 16:9, choć w naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) na tym kanale normalnie działa dynamiczna zmiana formatu obrazu. Gdyby nawet problem leżał po stronie nadawcy (w dosyle), to przez tyle czasu należałoby chyba zwrócić się do nadawcy z prośbą o poprawienie błędu?
Z równie niezrozumiałych względów kanały TV 6 SD czy Super Polsat SD są przez UPC downscalowane z wersji HD tych kanałów, choć można pobrać właściwy sygnał SD tych kanałów z DVB-T. Tutaj wychodzi zwykłe lenistwo techników, tym bardziej, że przez kilka miesięcy te kanały nadawano poprawnie - do czasu konserwacji nadajnika DVB-T. :P Po zakończeniu konserwacji nadajnika najwidoczniej zabrakło chęci, aby wrócić do prawidłowych przekazów tych stacji. :sad:
 
 
Ksiaze441 
plus master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 351
Wysłany: 03-07-2018, 22:55   

Wasz cudowny dekoder Horizon znów mi się zawiesił, nie chowała mi się informacja o programie. Tylko reset pomógł.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 03-07-2018, 23:04   

U mnie to norma, co chcę go włączyć to muszę resetować prądowo.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-07-2018, 04:21   

ralf napisał/a:
Śmieszy mnie ta "nienawiść" Kocurka i Gda do Orange. Zachowanie jak fanboyka UPC....

Jadę na sprzęt UPC, ale jestem ich fanbojem :D - no dedukcja godna najtęższego umysłu.
Ale czy z racji tej nie powinienem być też fanbojem Orange?
:shock: :mrgreen:
GDA napisał/a:
Ty się lepiej odnies do słów Kocurka że Orange nie jest takie piękne jak się maluje
Co teraz napiszesz? Bo piales z zachwytu jak skrytykował UPC i patrz Orange też krytykuje

Krytykuje i jednych i drugich, bo jednych miał a drugich ma.
Przy czym UPC Polska krytykuję TYLKO i wyłącznie za sprzęt.
UPC Polska - jakość obsługi, jakość oferty, podejście do klienta, stabilność i pewność działania usługi - nie mam żadnych zastrzeżeń.
Co do Orange - nie ma w słowniku ludzi kulturalnych tak obelżywych słów, by kulturalnie i publicznie opisać firmę Orange jeśli idzie o jakość usługi, jakość obsługi, jakość sprzętu - TRAGEDIA.
Blacha napisał/a:
Ani jeden ani drugi nie mieliście okazji bezpośredniej styczności z IPTV Orange.

Wystarczy mi przeżyć, kiedy miałem ich usługę netu i tv przez ich internet za czasów chyba VDSL - nigdy więcej czegokolwiek z Orange (nawet jeśli ten światłowód byłby u mnie ze złotych włókien).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: