Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2017, 15:59   

Witam ,

mam pytanie odnosnie nagrywania na dekoder horizon . Dekodera uzywam do nagrywania codziennie i od dosc dawna . Róznie z tym bywało raz lepiej raz gorzej . Teraz również sporadycznie dekoder czegos zaplanowanego nie nagra . Np. we wtorek z C+Sport nie nagral magazynu ligi mistrzow no nic nastawiam na powtorke i powtorka niby się nagrala ale odtworzyć się nie da . Komunikat "w tej chwili nie mozna odtworzyć ,spróbuj później lub kontaktuj się z biurem itd. Dalem sobie spokoj wywaliłem to nagranie

Czy zdarzają się Wam takie przypadki ???

Mam jeszcze problem gdy nagrywam cos z TVN (6) kazde nagranie pomimo ze na zywo w tv jest ok to nagrywa się z pikselizacja mniej więcej co 5-10 min .Nie zgłaszam tego poki co do UPC bo uważam ze to i tak nic nie da ale z tego co pamiętam nigdy wcześniej z TVN nie było klopotow z jakoscia nagran a nagle sa , dysk zajęty w 20% . Czy może ktoś ma podobnie ???

Może jest jakas rada na to ??? Nadmienie ze na zwykłym mediaboksie zadnych problemów

pozdrawiam
  stivi
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 02-11-2017, 16:05   

stivi napisał/a:
Witam ,

mam pytanie odnosnie nagrywania na dekoder horizon . Dekodera uzywam do nagrywania codziennie i od dosc dawna . Róznie z tym bywało raz lepiej raz gorzej . Teraz również sporadycznie dekoder czegos zaplanowanego nie nagra . Np. we wtorek z C+Sport nie nagral magazynu ligi mistrzow no nic nastawiam na powtorke i powtorka niby się nagrala ale odtworzyć się nie da . Komunikat "w tej chwili nie mozna odtworzyć ,spróbuj później lub kontaktuj się z biurem itd. Dalem sobie spokoj wywaliłem to nagranie

Czy zdarzają się Wam takie przypadki ???

Mam jeszcze problem gdy nagrywam cos z TVN (6) kazde nagranie pomimo ze na zywo w tv jest ok to nagrywa się z pikselizacja mniej więcej co 5-10 min .Nie zgłaszam tego poki co do UPC bo uważam ze to i tak nic nie da ale z tego co pamiętam nigdy wcześniej z TVN nie było klopotow z jakoscia nagran a nagle sa , dysk zajęty w 20% . Czy może ktoś ma podobnie ???

Może jest jakas rada na to ??? Nadmienie ze na zwykłym mediaboksie zadnych problemów

pozdrawiam


Co do nagrywania to zauważyłem że nie nagrało mi dwóch pozycji na różnych kanałach jak ustawiłem nagrywanie dwóch odcinków każdy po kolei nie jako seria. Ani na jednym ani an drugim programie nie nagrał mi tego pierwszego odcinka.

Odtwarzanie TVN mam to samo do tego jeszcze TVP 1 TVP 2 a wczoraj też na polsacie zauważyłem.

Jak nie będziesz zgłaszał to nic z tym nie będą robić bo uznają że problemu nie ma.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2017, 18:14   

Powiem tak nie zgłaszam bo pewne sprawy jak np rok produkcji filmu w epg zgłaszam od 3 lat i nic ... o nagrywanie na czas od kiedy tylko wprowadzili nowe opr i też cisza .To nic nie daje niestety ...
  stivi
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 05-11-2017, 10:43   

Kiedy się doczekamy ? Zapowiedzi były, że:

"Natomiast Balan Nair, wiceprezes wykonawczy i dyrektor techniczny Liberty Global, dodał, że na pewno począwszy od 2017 roku nowe dekodery UPC będą obsługiwać 4K. - Więc będziemy na to gotowi, gdy będzie też wystarczająca ilość treści - podsumował"

Prezentacja boxa i zapowiedzi ...
_________________
 
 
wittka 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 60
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 05-11-2017, 12:56   

Odpowiedź masz w drugim zdaniu.
"Więc będziemy na to gotowi, gdy będzie też wystarczająca ilość treści - podsumował" Najwyraźniej UPC nie ma wystarczającej ilości treści, lub uznaje że nadawcy nie mają.

Poza tym - Polska nie jest jakiś ważnym rynkiem dla UPC - nie licz na szybkie wprowadzanie nowości, a dodatkowo ja się nowości od UPC boję. Mam starego Philipsa, którego nie zamienię na nic innego - po prostu robi to, czego od dekodera z nagrywarką oczekuję.
 
 
_Ramirez_ 
easy master

Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Chorzów
Wysłany: 08-11-2017, 13:17   

stivi napisał/a:
Mam jeszcze problem gdy nagrywam cos z TVN (6) kazde nagranie pomimo ze na zywo w tv jest ok to nagrywa się z pikselizacja mniej więcej co 5-10 min .Nie zgłaszam tego poki co do UPC bo uważam ze to i tak nic nie da ale z tego co pamiętam nigdy wcześniej z TVN nie było klopotow z jakoscia nagran a nagle sa , dysk zajęty w 20% . Czy może ktoś ma podobnie ???

Może jest jakas rada na to ??? Nadmienie ze na zwykłym mediaboksie zadnych problemów


Mam to samo, poza tym problem z nagraniami pojawia się tez na innych kanałach. To samo występuje też gdy korzystam z pauzy - pikseloza co kilka kilkanaście minut przy odtwarzaniu zatrzymanego programu.
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 08-11-2017, 13:21   

Ramirez i stivi

Jak długo macie dekoder bez wymiany ?
U mnie sytuacja podobna, dekoder mam po wymianie na HS ponad rok.
_________________
 
 
_Ramirez_ 
easy master

Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 36
Skąd: Chorzów
Wysłany: 08-11-2017, 13:45   

Mam HS, wymieniony w grudniu 2016.
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2017, 15:05   

Aktualnie totalna awaria Replay TV ... beznadzieja.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-11-2017, 15:21   

Wyłacz z prądu i włącz ponownie
będzie działać


... przez chwile :D
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2017, 15:31   

Restarty robię regularnie :) ... teraz jest awaria, potwierdzona na infolinii.
Pzdr.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-11-2017, 15:33   

Jacek K. napisał/a:
potwierdzona na infolinii.

o to jakaś nowość
to oni nie wiedzą że ta usługa leży od samego startu? może teraz padła na amen i ją wyłączą
 
 
Jacek K. 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 73
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2017, 15:35   

Wiedzą, wiedzą :) , podobno cały czas pracują nad poprawieniem softu. Teraz padło ... może będzie lepiej.
Pzdr.
_________________
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-11-2017, 09:41   

_Ramirez_ napisał/a:
Mam HS, wymieniony w grudniu 2016.


Ja wymieniłem.dawno ale to była siekierka na kijek .Serwisant wiedząc że to wina oprogramowania i tak wymienił skrzynkę aby mieć mnie z głowy.
Wczoraj TVN po pauzie odtwarzanie z pikseloza. Póki co jak widac nic nie robią w tym temacie ....
  stivi
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 11-11-2017, 09:45   

https://www.broadbandtvne...on-horizon-box/
_________________
  500
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: