Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekodery do horizona kiedy.?
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-02-2016, 01:36   

mm2 napisał/a:
DLNA DMR

Dawno, dawno temu, w odległej Galaktyce...
mm2 napisał/a:
kupię za 250 - 320zł. dekoder z wejściem na moduł UPC, średnia przez 24 miesiące i tak wyjdzie sporo taniej niż "flagowiec" z UPC.

Taa - tylko, że w jednej chwili nagrasz tylko jeden program i nic poza tym w tej samej chwili nie obejrzysz.
_________________
 
 
mm2 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 171
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-02-2016, 02:21   

Dwa moduły do jednego pokoju ( jeden do tv, drugi do tunera), taki tuner nie koduje nagrań, więc i tak można obejrzeć na innym tv, no i własna kolejność kanałów - bezcenne. Za modułem przemawia też fakt że obraz z mojej toshiby jest lepszy niż z dekodera UPC po HDMI.
_________________
 
 
El-Maniaque 
plus master


Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-02-2016, 08:19   

Czy w dekoderze Horizon można sprawdzić bitrate kanału?
_________________
 
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 14-02-2016, 08:28   

mm2 napisał/a:
Za modułem przemawia też fakt że obraz z mojej toshiby jest lepszy niż z dekodera UPC po HDMI.

w tym zakresie to do Horizon - a nie można się przyczepić
daje idealny obraz 1080p na wyjsciu
 
 
flacha 
light master

Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2016, 08:05   

Będę negocjował nową umowę i tak czytając zastanawiam się czy warto brać Horizona? Sporo nagrywamy z żoną, teraz mamy 80% zajęte w dekoderze i przy wymianie niestety pewnie byśmy stracili wszystko nagrane na starym dekoderze? Zadowoleni ludzie są z tego dekodera czy lepiej zostać przy mediaboxie?
 
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 15-02-2016, 08:36   

flacha napisał/a:
Będę negocjował nową umowę i tak czytając zastanawiam się czy warto brać Horizona? Sporo nagrywamy z żoną, teraz mamy 80% zajęte w dekoderze i przy wymianie niestety pewnie byśmy stracili wszystko nagrane na starym dekoderze? Zadowoleni ludzie są z tego dekodera czy lepiej zostać przy mediaboxie?


Nagrania utracicie na bank. Czy warto ja uważam że tak !! Z Mediaboxem miałem wiele problemów kilkakrotnie wymieniany i utracone w związku z tym nagrania.
HORIZON mam od lutego 2015 i śmiga bez zarzutu nie wrocił bym do MEDIABOXA.
Opcja nagrywania 3 programów jednocześnie i oglądanie jednego jednocześnie dla tych co sporo nagrywają super sprawa.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-2016, 10:56   

flacha napisał/a:
Sporo nagrywamy z żoną

skoro tak - to sprzęt idealny dla Was

możecie jedno oglądać, a w tym samym czasie z 3 innych kanałów nagrywać! to jest jedyna i niezaprzeczalna wartość Horizon-a
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-02-2016, 19:28   YouTube

Witam dawno nie odpalalem aplikacji w horizonie a dzis po dluzszym czasie odpalilem YouTube i jakie zaskoczenie dziala !!!! Odtwarza to gdzie kiedys byl komunikat ,ze na tym urzadzeniu plik niedostepny. Pobawilem sie godzinke i nawet dekoder sie nie zawiesil , więc plus dla Upc .

W tym tygodniu dekoder resetowalem pradowo 3x zazwyczaj zawiesza sie przy wychodzeniu z nagrywarki lub kasowaniu nagran , dekoder mysli , mysli i menu nie znika. Na pol ekranu zostaje czarne tlo od menu bez ikon i tylko reset pradowy .

Poza tym jakos dziala .....

Pozdrawiam
  stivi
 
El-Maniaque 
plus master


Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-02-2016, 06:33   

Ja baaardzo dawno nie resetowałem Horizona prądowo. Na razie chodzi, jak złoto :)
_________________
 
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-02-2016, 09:18   

El-Maniaque napisał/a:
Ja baaardzo dawno nie resetowałem Horizona prądowo. Na razie chodzi, jak złoto :)


a ja go uzywam tylko w sypialni max 3 godz dziennie , az sie boje gdybym mial go jako glowny zamiast mediaboxa . Nie wiem co jest przyczyna bo np przez 3 tyg chodzi ok a potem nagle przez 2 dni zawiesi sie 3x . Sam dekoder jakby sie nie wiesza bo obraz i dzwiek jest natomiast zostaje menu ktore nie chce zniknac az do resetu pradowego .
  stivi
 
El-Maniaque 
plus master


Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-02-2016, 09:51   

stivi napisał/a:
a ja go uzywam tylko w sypialni max 3 godz dziennie , az sie boje gdybym mial go jako glowny zamiast mediaboxa . Nie wiem co jest przyczyna bo np przez 3 tyg chodzi ok a potem nagle przez 2 dni zawiesi sie 3x . Sam dekoder jakby sie nie wiesza bo obraz i dzwiek jest natomiast zostaje menu ktore nie chce zniknac az do resetu pradowego .


Hmmm no ciężko coś doradzić. Weź go wyłącz na jakiś dłuższy czas kilka godzin, cała noc np. MOże to pomoże. Kilkanaście może dziesiąt stron temu w tym wątku była dyskusja o tym komu ile się wiesza Horizon. Od tego czasu na swoim mogę na prawdę polegać, jest to stabilne urządzenie bazowe jeśli chodzi o moją telewizję internet i telefon. Masz LS czy HS?
_________________
 
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-02-2016, 10:30   

El-Maniaque napisał/a:
stivi napisał/a:
a ja go uzywam tylko w sypialni max 3 godz dziennie , az sie boje gdybym mial go jako glowny zamiast mediaboxa . Nie wiem co jest przyczyna bo np przez 3 tyg chodzi ok a potem nagle przez 2 dni zawiesi sie 3x . Sam dekoder jakby sie nie wiesza bo obraz i dzwiek jest natomiast zostaje menu ktore nie chce zniknac az do resetu pradowego .


Hmmm no ciężko coś doradzić. Weź go wyłącz na jakiś dłuższy czas kilka godzin, cała noc np. MOże to pomoże. Kilkanaście może dziesiąt stron temu w tym wątku była dyskusja o tym komu ile się wiesza Horizon. Od tego czasu na swoim mogę na prawdę polegać, jest to stabilne urządzenie bazowe jeśli chodzi o moją telewizję internet i telefon. Masz LS czy HS?


Mam hs czyli chyba ten nowszy ...Wiesz malo go uzywam praktycznie mam poustawione nagrania i pozniej je tylko odtwarzam ...poczekam jeszcze troche na nowszy soft .jak nic nie poprawi bede ich molestowal o wymiane .Do neta i telefonu mam modem osobno wiec w tej kwestii mi nie koliduje

Pozdro
  stivi
 
El-Maniaque 
plus master


Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 352
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20-02-2016, 10:49   

stivi napisał/a:
Mam hs czyli chyba ten nowszy ...Wiesz malo go uzywam praktycznie mam poustawione nagrania i pozniej je tylko odtwarzam ...poczekam jeszcze troche na nowszy soft .jak nic nie poprawi bede ich molestowal o wymiane .Do neta i telefonu mam modem osobno wiec w tej kwestii mi nie koliduje

Musisz uzbroić się w cierpliwość tak, jak ja. MIałem takie same kłopoty wcześniej z tym zostającym meni itp. Zaciśnij zęby i poczekaj myślę, że powinno się opłacić.
_________________
 
 
 
pitos 
light master

Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2016, 14:42   

Mam pytanie dotyczace rodzaju dekodera dla Horizon PVR bo konczy mi sie umowa. W czy tkwi roznica pomiedzy L/S i H/S, oraz ktora wersje polecacie?
Dodatkowo mam 250 FP Internet, ale koszystam z oddzielnego modemu i niech tak pozostanie. czy przydzielanie kontkretnej wersji uzaleznione jest od predkosci internetu w pakiecie?
_________________
 
 
b3170622 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 105
Wysłany: 21-02-2016, 15:50   

Już nie, teraz są tylko HSy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: