Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z buforowaniem na Youtube
Autor Wiadomość
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-06-2014, 23:32   

Wystarczy wejść na stronę https://www.youtube.com/html5 i zobaczyć czy jest do wyboru opcja "Chcę używać odtwarzacza HTML5". Jeśli jest, to znaczy, że dana przeglądarka korzysta z Flasha.
Aktualnie IE oraz Chrome korzystają z HTML5, więc nie ma na nich problemu.

To co napisałem w swoim poprzednim poście nie jest już aktualne, chociaż niedawno jeszcze było. :D
 
 
 
Rafal85PL 
classic master

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 160
Wysłany: 03-06-2014, 06:26   

Można ustawić HTML5 na IE i FF, ale działa do czasu aż nie wyczyścisz przeglądarki.
Ja mam w FF automatyczne czyszczenie historii i ciasteczek podczas wyłączania - i wtedy musiałbym włączać HTML5 za każdym razem gdy odpalam przeglądarkę.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2014, 13:14   

Na FF się zgadza, ale na IE (przynajmniej w wersji 11) i Chrome nie trzeba ustawiać HTML5 (nawet po wyczyszczeniu wszystkiego), ponieważ w przeglądarkach obsługujących odpowiednie standardy YT domyślnie działa tylko w HTML5. Na Operze powinno być tak samo, a na Safari nie wiem.
 
 
 
Rafal85PL 
classic master

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 160
Wysłany: 03-06-2014, 20:06   

To rozwiązanie problemu znamy.
Nie znamy tylko przyczyny. To UPC coś u siebie namieszało i teraz YT na Flashu nie chce działać, czy to może Google coś tak perfekcyjnie udoskonaliło na swoich serwerach.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-06-2014, 21:04   

Zainstalowałem najnowszą wersję Flasha na FF i mam dostępne wszystkie rozdzielczości i wszystkie ładują się normalnie, więc to nie może być wina Google.
No chyba, że czasami mają przeciążone serwery i wtedy jest to odczuwalne, ale ja takie przypadki dotykające mnie w ostatnich kilku latach mogę policzyć na palcach jednej ręki.
 
 
 
Rafal85PL 
classic master

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 160
Wysłany: 03-06-2014, 21:41   

A masz Technicolora i problem z tym nieszczęsnym softem?
Ja mam problem na 2 laptopach. Jeden laptop podpięty po kablu (Windows 7) i drugi po WiFi (Windows Vista). Na Windows 7 filmy lądują się tylko do połowy, a na Viście ładują się kawałkami - chwila oglądania, przerwa na buforowanie, oglądanie, przetrwa i tak w koło.
Tablet też ześwirował, nawet na tych najchyższy prędkościach. Tam to już nie da się zobaczyć :twisted: Oczywiście wszystko na Flashu, bo na HTML5 chodzi idealnie.
 
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-06-2014, 00:02   

Jak widać w moim profilu, mam Thomsona.
Komputer z Windows 8 jest połączony kablem, reszta (kompy z Win 7, telefony z Win Phone, TV, itd.) przez Wi-Fi i na wszystkim YT działa dobrze.

Może ten problem dotknął tylko niektóre tereny.
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-06-2014, 00:50   

Rafal85PL napisał/a:
Można ustawić HTML5 na IE i FF, ale działa do czasu aż nie wyczyścisz przeglądarki.
jeśli skorzystasz z dodatku albo userscriptu youtubecenter o którym pisałem to możesz przełączyć się na stałe na html5 i ciasteczka przestają mieć znaczenie.

Dodatkowo dostaje się dostęp do opcji związanych z buforowaniem i domyślną wielkością odtwarzacza na stronie i pod każdym filmem link do zapisania go na dysku.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-06-2014, 01:45   

Bardzo fajny dodatek, szukałam czegoś takiego. Oprócz ustawienia HTML5 jest tam mnóstwo funkcji odnośnie wyglądu, odtwarzania rozdzielczości.
 
 
Rafal85PL 
classic master

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 160
Wysłany: 04-06-2014, 18:56   

Zainstalowałem dodatek. Rano działało idealnie, ok, 18 także, a teraz nawet HTML5 czasami się przycina i nie buforuje.
 
 
drabin 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: 16-01-2015, 20:41   

Witam.

Zauważyłam, że ostatnio koło godziny 20 i tak do 22 bardzo kiepsko działa YT. Buforowanie to tragedia. Nigdy wcześniej tak nie było - przynajmniej z taka regularnością.
Koło godziny 23 śmiga już wszystko aż miło. Oczywiście przepustowość łącza cały czas na max.
Ewidentnie jest blokowany ruch do YT.
Jestem z Warszawy - Ursus. Czy ktoś ma podobny problem? Reklamacja coś daje?

Dodam jeszcze, że nie ma różnicy dla rożnych przeglądarek ani dla flasha czy HTML5.
Android tak samo. Gdy łącze się przez 3G to YT nie ma żadnych problemów - czyli to nie serwis "akurat" nawala....

Pozdr.
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 16-01-2015, 22:09   

drabin napisał/a:
Oczywiście przepustowość łącza cały czas na max.

Wszystkich łączy aż do serwerów YouTube? Skąd wiesz? Jak sprawdziłeś?
  gbbsoft
 
drabin 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: 16-01-2015, 22:49   

gbbsoft napisał/a:
drabin napisał/a:
Oczywiście przepustowość łącza cały czas na max.

Wszystkich łączy aż do serwerów YouTube? Skąd wiesz? Jak sprawdziłeś?

Czy wszystkich łączy to nie wiem. Bardziej chodzi mi o to, że przepustowość mojego łącza nie jest niczym ograniczona - sprawdzane z różnymi serwisami. Ograniczenia występują tylko przy łączeniu się z YT - przynajmniej tylko to zauważyłem...
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 16-01-2015, 23:11   

Twoje łącze to tylko mały fragment drogi do serwerów YT. Pozostałe się po prostu w tych godzinach lekko wypełniają...
  gbbsoft
 
drabin 
Klikacz

Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 18
Wysłany: 16-01-2015, 23:41   

gbbsoft napisał/a:
Twoje łącze to tylko mały fragment drogi do serwerów YT. Pozostałe się po prostu w tych godzinach lekko wypełniają...

Ok. To rozumiem, ale czy jest możliwość, że to UPC celowo blokuje ruch sieciowy do YT? Właśnie, żeby się ich łącza nie muliły? Problem pojawił się dość nagle...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: