Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwiększenie z 25 na 60, ale tylko download
Autor Wiadomość
Bodziek 
Klikacz

Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 10
Wysłany: 08-05-2014, 19:21   Zwiększenie z 25 na 60, ale tylko download

Witam! Podpisałem kolejną umowę, zmiana internetu z 25 na 60, lecz upload został taki sam (teoretycznie 1Mb, który nigdy 1Mb nie był). Deklarowany przy 60 jest 6Mb, lecz jest jeszcze gorzej. Przy poprzedniej ofercie zawsze były jaja, a mianowicie upload z miernych 60kB spadał w ciągle w dół, i zatrzymywał się czasem na 30, czasem w okolicach zera, teraz nie jest lepiej. Speedtesty(czy to kropka net, czy ten "upcowski") pokazują 0,3-1Mb, plik 23593KB na gmail wrzucałem 6m17s, prędkość na speedyshare startuje z 55KB i zjeżdża do 13KB(dalej nie chce mi się czekać), youtube oblicza, że przesłanie będzie trwać 5m(ten sam plik). Da radę coś z tym zrobić? Nawet nie da się paru zdjęć mejlem wysłać bez czekania godziny...
Windows 7 64bit, wszystko po kablu
 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 08-05-2014, 21:03   

Kontaktowałeś się z BOK, sprawdziłeś parametry pracy modemu? Zresetuj modem - przytrzymaj przycisk Reset przez ponad 5 sekund, do momentu, gdy wszystkie diody zamigają. Sprawdź na linuxie live cd lub na innym komputerze przy połączeniu kablowym jakie prędkości uzyskasz.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 08-05-2014, 21:06   

Zacznij od resetu routera przyciskiem z tyłu, trzymaj dłużej niż 10 sekund. Jeśli po uruchomieniu nadal będzie problem wtedy dzwoń i proś dział techniczny, tam pomogą.

[ Dodano: 08-05-2014, 21:11 ]
Nie zauważyłam postu wyżej :)
 
 
Bodziek 
Klikacz

Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 10
Wysłany: 09-05-2014, 07:25   

Dziękuję za odpowiedzi. Zamiast BOKu postanowiłem napisać tutaj, zawsze był taki miły pan, który pomagał w rozwiązywaniu problemów. Mógłbym prosić o dokładniejszą informację co do parametrów pracy?
Co do reszty, nie powiedziałem, że dostałem to ustrojstwo w środę, więc reset wydawał mi się zbędny, lecz zmienił coś (szkoda, że tylko liczbowo na speedteście). Diody zatańczyły, Speedtest net pokazuje teraz 56,28Mb/5,87Mb(w teorii by się zgadzało), natomiast speedtest UPC pokazuje 57,9Mb/0,4Mb(tutaj zgadza się w praktyce), na speedyshare i gmail to samo. Na Linuxa nie mam czasu, natomiast na 2 kompie zaskoczenie - wyniki speedtestu net podobny, prędkość uploadu na speedyshare 630KB. Jakieś pomysły dlaczego tutaj to nie hula?
 
 
ra 
classic master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 158
Wysłany: 09-05-2014, 09:22   

Przeinstaluj sterownik od karty sieciowej.
Uruchom wiersz poleceń, wprowadz po kolei:
Kod:
netsh int ip reset c:\reset_log.txt
netsh winsock reset

I zrestartuj komputer. Zobacz czy problemem nie jest firewall, antywirus. Zrób pełne skanowanie przez MBAM i dobrze by było przeskanować komputer przez np. OTL i dać log na forum gdzie się zajmują analizą danych z tego programu.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2014, 21:22   

Zaloguj się też do TC7200 i podaj parametry sygnału dla Dowstreamu oraz Upstreamu.
 
 
Bodziek 
Klikacz

Dołączył: 05 Sie 2011
Posty: 10
Wysłany: 15-05-2014, 21:18   

Sterownik i skanowanie zrobię w najbliższym czasie, komendy nic nie zmieniły, firewall i antywirus to nie problemy.

Down i upstream na screenie w załączniku(jeśli o to chodziło).

stream.jpg
screen
Plik ściągnięto 130 raz(y) 105,53 KB

 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 15-05-2014, 23:40   

Upstream troszkę za wysoki.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 17-05-2014, 21:23   

Dla modemów bondujących się na 4 kanałach upstream poziom 51 to maksimum. Przy takim poziomie mogą występować problemy w upstreamie, modem może się rozbondować i przejdzie w tryb tzw. "partial-mode" może to mieć wpływ na zmniejszenie wydajności w upstreamie, tak czy srak trzeba zgłosić niech przyjedzie serwis celem regulacji sygnału.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: