Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Wi-Free
Autor Wiadomość
kecyrf 
light master

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 105
Skąd: Kalisz
Wysłany: 11-07-2015, 12:41   

A może ktoś mi napisać jak się zalogować bo ja nie mogę. Na stronie jest jako login użyć to lub tamto, z hasłem to samo. Jak jestem klientem UPC od lutego 2013 to jako loginu używam nr klienta czy ten login co się loguję do moje UPC i kolejna sprawa hasło to co ustaliłem czy pesel? Z góry dzięki za pomoc.
 
 
komo 
light master

Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 131
Skąd: Żoliborz
Wysłany: 11-07-2015, 17:57   

Zygfryt napisał/a:
Modem się zrestartował i tyle. Mój Thomson już nie udostępnia tej sieci.


Tak jak i mój. Od wyłączenia tego :oops: jakis czas temu ani razu nie rozłączyło mi netu co było na porządku dziennym
_________________
  komo
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-07-2015, 22:15   

U mnie nie rozłączało, ale mam stary nadajnik od pada, który znajduje się blisko routera i po prostu miałem zakłócenia podczas gry (nie mogłem normalnie sterować padem). :P
 
 
 
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 200
Wysłany: 19-07-2015, 15:18   

kecyrf napisał/a:
A może ktoś mi napisać jak się zalogować bo ja nie mogę.

Nie ty jeden. Na radiu jest taki syf w bloku, że jeden na drugim stoi i deptają się wzajemnie.
Widzę 4 stacje upc wi-fi free i zalogowanie nie jest możliwe - nawet jak posadzisz netbooka na parapecie okna, dochodzi do próby zestawienia połączenia i tak sobie już to wisi martwe. Próbowałem z ciekawości czy to w ogóle działa - czyli jako gadżet, ale dla mnie całe wi-fi to nieporozumienie i w ogóle nie korzystam, tylko połączenie po miedzi ma sens. Zresztą widząc jakie "wypasione" tory nadawczo-antenowe ma to całe wi-fi z upc nie rokowałem żadnych sukcesów temu. Oczywiście oprócz widocznych tych 4 wi-fi free w paśmie 13 kanałów 2,4GHz jest ponad 30 innych nadajników niezwiązanych w ogóle z upc. Szkoda sobie d... zawracać wi-fi. I potem śpią ludzie w tym smogu eterowym...
Zgodnie z lekturą http://www.dipol.com.pl/p..._wlan_bib86.htm rozdział "Dobór kanału radiowego", żeby to całe wi-fi free od upc działało jak należy to w bloku musiałyby w paśmie stać max. 3 nadajniki - licząc razem z tymi co nie rozgłaszają upc, a są jakimiś wewnętrznymi, zamkniętymi sieciami domowymi.
Wszystko powyżej 3 nadajników wi-fi na 2,4GHz to śmietnik i jeden tylko drugiego zakłóca, i możesz sobie korzystać.............
Potem się okazuje, że na tym samym kanale co "rozgłaszacz" wi-fi upc free, bliżej twojego mieszkania pracuje inne wi-fi nie związane z upc i ci depta użyteczny sygnał. UPC rozgłasza 2 klatki dalej, a ty za ścianą masz sąsiada, który depta to upc więc pozamiatane.
Wi-fi to jest dobre jak mieszkasz na wsi daleko od smogu radiowego i jak odpalisz sobie program inSSIDer do skanowania pasma, i jak widzisz tylko swoją stację, i nikt 2 ściany dalej cię nie depta na radiu. Sprawdzałem to kiedyś na jednej wsi, to znalazłem w paśmie tylko jedną słabiutką (na granicy szumu) stację wi-fi. W takim eterze to można szaleć.
Używasz hasła, które sobie ustaliłeś jako dostęp wi-fi w moje upc.
 
 
actchris 
light master

Dołączył: 11 Mar 2012
Posty: 64
Wysłany: 04-08-2015, 13:21   

Ja nie mam w moje upc opcji rezygnacji, czy tylko telefon i 30 min czekania na bok mnie czeka ?

http://zapodaj.net/7fd0ffd442d51.jpg.html
 
 
lewiatan 
Klikacz

Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 8
Wysłany: 05-08-2015, 15:59   

actchris napisał/a:
Ja nie mam w moje upc opcji rezygnacji, czy tylko telefon i 30 min czekania na bok mnie czeka ?

(...)

Ja również nie mam. Dlatego też jakiś czas temu zadzwoniłem do bok w sprawie wyłączenia wi-free. Połączenie trwało jakieś 20 minut. Pogawędka z konsultantem stanowiła jakieś 25% tego czasu. Reszta upłynęła na słuchaniu muzyczki. Sprzęt dostał nowy plik konfiguracyjny, zresetował się i przestał siać wi-free. Moja radość jednak nie trwała długo i po kilku dniach wszystko powróciło do stanu pierwotnego.
 
 
Tygrysek27 
Klikacz

Dołączył: 27 Sie 2015
Posty: 14
Wysłany: 27-08-2015, 12:27   

Normalnie sensacja , usługa po roku zaczęła u mnie działać , oczywiście tylko na laptopie z systemem windows 10 ,
 
 
MIKMIK 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 41
Wysłany: 06-09-2015, 13:03   

Nie wiem czy dobrze piszę, ale mam problem taki. W jaki sposób na laptopie ustawić wi-free (ustawiam zgodnie z instrukcją która jest na stronie UPC w pliku pdf), wpisując swój login UPC oraz hasło i nie łączy się. Natomiast na tablecie bezproblemowo łączy się.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 06-09-2015, 19:36   

Ta usługa to ruletka. Znowu jestem u rodziny, gdzie jest jedna sieć Wi-Free. W swoim laptopie zamontowałem nową kartę sieciową Intel Dual Band AC 7260 i zainstalowałem Windowsa 10. Mam idealny zasięg (5 na 5 kresek), a pomimo tego Wi-Free:

- działa normalnie,
lub
- laptop łączy się z siecią 15 sekund i jestem połączony, ale "ograniczony",
lub
- laptop łączy się z siecią, nie jestem ograniczony, ale "sieć Wi-Free nie ma połączenia z Internetem",
lub
- nie można połączyć się z siecią w ogóle,
lub
- działa normalnie, ale zrywa połączenie co kilka minut.

Dla mnie Wi-Free w takim stanie nie ma najmniejszego sensu. Tylko ludzie się denerwują :sad:
 
 
MIKMIK 
easy master

Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 41
Wysłany: 07-09-2015, 18:21   

czyli nic nie da rady zrobić żeby prawidłowo działało.
 
 
Juras155 
Klikacz

Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 1
Wysłany: 15-10-2015, 17:19   

Witam , podlaczyl ktos sie przez wi-free pod telewizor ? Na tablecie czy telefonie potrzebny jest login i haslo a na tv tylko haslo i to moze byc problemem zeby sie polaczyc. Mial ktos taki problem lub wie jak sie z tym uporac ? Pozdrawiam
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-10-2015, 17:55   

Juras155 napisał/a:
podlaczyl ktos sie przez wi-free pod telewizor ?

I Ty chcesz na tv z tej usługi korzystać?.
"Sieć UPC Wi-Free oferuje prędkość pobierania do 2,5 Mb/s i prędkość wysyłania do 512 kb/s."
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006954

To się do korzystania na tv nie nadaje.
_________________
 
 
Pietro84 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 19-10-2015, 22:53   

Ot taka ciekawostka... zauważyłem że kiedy smartphone jest podłączony do sieci Wi-Free (przez całą noc - wyłączam swój modem na noc) to zużywa o 100% więcej energii.
Będąc podłączonym do własnej sieci (RSSI ~50) spada 0,5%baterii na godzinę, gdy jest podłączony po Wi-Free (RSSI ~62) wtedy spadek wynosi już 1% na godzinę. :roll:
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2016, 20:36   

Dziwna sprawa, Linux Debian Jessie (inne też) z wpa_supplicant, wpa_gui oraz Wicd nie radzi sobie z Wi-Free według wcześniejszych wskazówek. Zamiast PEAP z MSCHAPv2 trzeba ustawiać mniej bezpieczny PEAP z GTC. Działającą konfigurację WiCD zamieściłam na screenie, samego wpa_supplicant jeszcze nie udało mi się zmusić do poprawnej pracy.

Edycja:
Udało mi się podejrzeć prawidłową konfigurację dla wpa_supplicant z jakiej korzysta Wicd i okazuje się, że PEAP z MSCHAPv2, mimo, że graficznie ustawione jest PEAP z GTC.


/etc/wpa_supplicant/wpa-roam.conf:
Kod:
update_config=1
ap_scan=1
fast_reauth=1
country=PL
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=0
network={
    ssid="UPC Wi-Free"
    proto=RSN
    key_mgmt=WPA-EAP
    pairwise=CCMP
    eap=PEAP
    identity="Twój login"
    password="Twoje hasło"
}


wicd.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 44,42 KB

Ostatnio zmieniony przez Susane 11-01-2016, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 11-01-2016, 20:50   

Pietro84 napisał/a:
Ot taka ciekawostka... zauważyłem że kiedy smartphone jest podłączony do sieci Wi-Free (przez całą noc - wyłączam swój modem na noc) to zużywa o 100% więcej energii.
Będąc podłączonym do własnej sieci (RSSI ~50) spada 0,5%baterii na godzinę, gdy jest podłączony po Wi-Free (RSSI ~62) wtedy spadek wynosi już 1% na godzinę. :roll:

Pewnie co 1min odświeża adres IP, co kosztuje...
  gbbsoft
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: