Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewchodzenie stron :<
Autor Wiadomość
Rayath 
easy master


Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: Z krzesła ;]
Wysłany: 05-09-2005, 23:02   Niewchodzenie stron :<

Mam taki problem, że często jak chce wejść na jakąs stronke (mam firefox) po chwili zastanowienia przegladarki pojawia się napis "Przekroczono limit czasu podczas próby połączenia z www.cośtam.cośtam". Próbowalem z Operą ale ona w takiej sytuacji po prostu wczytuje (nieudanie, z reguly ciagle jest "document:0) aż sie jej nie zatrzyma :<. Jak można rozwiązać ten problem by chociaz żadziej pojawial się ten komunikat zamiast zadanej strony? :(
 
 
 
deesel 
easy master


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 33
Wysłany: 05-09-2005, 23:10   

Masz wpisane proxy? np. w3cache.icm.edu.pl:8080 :?:
_________________
 
 
Rayath 
easy master


Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: Z krzesła ;]
Wysłany: 05-09-2005, 23:26   

Z proxy pomaga , ale niektore strony nie wchodza , pisze cos w stylu "strona nie ma RNS" (lub cos w tym stylu) wiec wolalbym inne rozwiazanie :( Zauwazylem tez ze ten problem z niewchodzeniem stron pojawia sie z reguly jak przez jakis czas nie zmieniam adresu (czytam cos z net itp). Wiec jezeli blyskawicznie zmieniam strony to jakos mi sie laduja. Dlaczego tak sie dzieje? :(
 
 
 
kotlet 
light master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2005, 19:33   

Ja sie podepne. Mam to samo ze stroną www.mila.edu.pl nie otwiera się jednynie z proxy w3cache.icm.edu.pl:8080 strona działa jak powinna.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-09-2005, 20:43   

kotlet, w twoim przypadku podejrzewam, że to nie wina łącz, ponieważ mi ta strona działa bardzo dobrze, mam pewne podejrzenie (ale podkreślam to tylko domysły), że problemem może być niewłaściwy protokół komunikacyjny stosowany przez przeglądarkę. Jeśli byś mógł sprawdź jak strona działa pod inną przeglądarką.
  marekd@jabberpl.org
 
kotlet 
light master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-09-2005, 16:24   

Sprawdzalem firefoxa i opere. i ten sam efekt.
 
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 08-09-2005, 16:49   

kotlet napisał/a:
Sprawdzalem firefoxa i opere. i ten sam efekt.


A powiedz czy korzystałeś z programu XPantispy i z ustawień zalecanych...
 
 
kotlet 
light master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 149
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-09-2005, 17:49   

Mam 98. Jedynie co lavasoft ad-aware
 
 
Krzyś 
light master


Dołączył: 08 Wrz 2005
Posty: 54
Wysłany: 08-09-2005, 19:27   

kotlet napisał/a:
Mam 98. Jedynie co lavasoft ad-aware


No to moze mamy powód - zapewne masz ad-watch uruchamiane przy starcie i ustawione automatycznie... sprobuj to wylaczyc...
 
 
Rayath 
easy master


Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 27
Skąd: Z krzesła ;]
Wysłany: 08-09-2005, 20:49   

Nieznam sie za bardzo na proxy, wiec czy jest ono bezpieczne (tzn. glownie czy nadal jest sie anonimowym w czesci)? Bo chyba ci ktorzy nim zazadzaja maja podglad na jakie strony wchodzisz itp? :?
 
 
 
deesel 
easy master


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 33
Wysłany: 08-09-2005, 21:14   

No niestety nie jesteś anonimowy. Jeśli byś nawet nie używał proxy nie ma mowy o anonimowości - jakoś to sprawdzane jest przez jave czy cuś. W i-necie twoim dowodem osobistym jest twoje IP i log'i u providera (UPC/TPSA/"albo ktoś inny") :x
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 21:28   

Używając proxy jesteś bardziej anonimowy niż gdybyś go nie używał, jeśli jest to dodatkowo tzw anonimowe proxy(czyli nie przekazujące twoich danych serwerowi z którego korzystasz), będziesz prawie całkiem nie do wyśledzenia.
  marekd@jabberpl.org
 
deesel 
easy master


Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 33
Wysłany: 08-09-2005, 22:29   

Co ty piszesz :?: Jak to nie do wyśledzenia :?: Nie rób wody z mózgu :!:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-09-2005, 23:26   

Po to właśnie są anonimowe proxy aby można było łazić po jakiś stronkach po których nie wolno nie ryzykując przy tym niepotrzebnie namierzenia.
Oczywiście nie ma rzeczy całkiem nie do wyśledzenia jednak wyciągnięcie informacji kto siedzi po drugiej stronie anonimowego proxy jest bardzo trudne, nie słyszałem jeszcze o przypadku aby ktokolwiek próbował (a co dopiero aby mu się udało). Dużo prościej jest podpuścić delikwenta tak aby sam się ujawnił (podesłać jakiś złośliwy skrypt, trojana, wykorzystać lukę/złe ustawienie przeglądarki)

Z resztą co ja się będę rozpisywał bierzemy pierwszą lepszą listę serwerów proxy (np znalezioną na google www.proxy4free.com) wybieramy sobie jakiś serwer oznaczony jako "high anonymity" najlepiej na drugim końcu świata, UPC/TPSA/"albo ktoś inny" może sobie logować co chce będzie widziało tylko ruch od twojego komputera do serwera proxy gdzieś daleko stąd, jeśli narobisz bałaganu na jakiejś stronie to jest to zupełnie bez znaczenia bo właściciel strony nie będzie mógł ustalić kto jest twoim providerem ani nawet z której części świata pochodzisz (pod warunkiem oczywiście, że nie popełnisz jakiegoś błędu).
  marekd@jabberpl.org
 
flegi 
Klikacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 12
Wysłany: 09-09-2005, 09:46   

na stronie http://myip.prv.pl jest link do listy anonimowych proxy + mozna sprawdzic jak jestes widziany z sieci
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: