Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Faktura, nie faktura.
Autor Wiadomość
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 08-02-2014, 09:21   

CePeU napisał/a:
Obecna wysyłka rozliczeń zamiast faktur VAT ma na celu maksymalne uproszczenie/ułatwienie klientowi odczytywania i zrozumienia dokumentów rozliczeniowych wysyłanych przez UPC.


To tłumaczenie jest żałosne. Może jakiś leming "to kupi". Ja na pewno nie.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2014, 09:56   

o co ta afera?
prowadzicie firme? wrzucacie sobie w koszta abonament upc?

bo zwyklemu abonentowi faktura jest zbedna
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 08-02-2014, 10:04   

GDA napisał/a:
o co ta afera?
prowadzicie firme? wrzucacie sobie w koszta abonament upc?

bo zwyklemu abonentowi faktura jest zbedna


Wyobraź sobie, że moja siostra dostaje zwrot kosztów za internet na podstawie faktur. Jak, od kogo i dlaczego, z tego się już nie będę tłumaczył.
Jak teraz potraktują to "rozliczenie"? Tego nie wiem. Być może nie będzie problemu, a być może tak.
_________________
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 08-02-2014, 11:53   

KOCUREK1970 napisał/a:
Powiem więcej, to się nawet do US nadaje, bo niby na jakiej podstawie mam to zapłacić: informacji.

Na podstawie umowy.
Od stycznia faktura nie jest podstawą zaliczenia usługi do kosztów, lecz fakt wykonania usługi.
  gbbsoft
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2014, 12:03   

Józek napisał/a:
GDA napisał/a:
o co ta afera?
prowadzicie firme? wrzucacie sobie w koszta abonament upc?

bo zwyklemu abonentowi faktura jest zbedna


Wyobraź sobie, że moja siostra dostaje zwrot kosztów za internet na podstawie faktur. Jak, od kogo i dlaczego, z tego się już nie będę tłumaczył.
Jak teraz potraktują to "rozliczenie"? Tego nie wiem. Być może nie będzie problemu, a być może tak.

ale ja tez odliczam internet w PIT i do tego nie jest potrzebna mi faktura VAT bo nie jestem jego platnikiem
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 08-02-2014, 12:17   

Wg obecnych przepisów nie istnieje coś takiego jak "Faktura VAT". Obecnie ten dokument nazywa się "Faktura". Nawet nie ma czegoś takiego jak "oryginał" i "kopia".

UPC powinna nam wystawiać albo paragon albo Fakturę jako potwierdzenie wykonania usługi.
  gbbsoft
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 13-02-2014, 02:47   

gbbsoft napisał/a:
Od stycznia faktura nie jest podstawą zaliczenia usługi do kosztów, lecz fakt wykonania usługi.

A kto tu mówi o kosztach.
Dla mnie nic się nie zmieniło, dowodem zakupienia usług jest umowa, dowodem jej płatności jest faktura, jest faktura -płacę, nie ma faktury, to dla mnie znaczy, że w tym mc mam usługę za darmo.
Na umowie mam zaznaczone "zgoda na elektroniczną fakturę", nie przypominam sobie, byśmy z niej rezygnowali, więc... taka forma rozliczenia NADAL obowiązuje obydwie strony, umowę podpisywałem w 2013 raku, wtedy przepisy z płatnością vatu przez firmy były inne, ale ani ja, ani UPC nie wypowiedziało tej umowy, sposobu rozliczenia, więc NADAL co mc oczekuje faktury do zapłaty za usługi.

W przesłanym nam "zestawieniu" dokumentów z UPC do płatności jest faktura, a więc płacę.
Cytat:
UPC powinna nam wystawiać albo paragon albo Fakturę jako potwierdzenie wykonania usługi.

Ma obowiązek!, wystawić albo jedno, albo drugie.
_________________
 
 
gbbsoft 
plus master

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 302
Wysłany: 13-02-2014, 07:39   

Ale podstawą płacenia jest umowa, którą zawarłeś, a nie faktura.
W umowie nie masz napisane, że płacisz dopiero po otrzymaniu faktury, ale że płacisz systematycznie.

Kod:
§ 15
2. Abonent uiszcza z góry opłatę abonamentową w wysokości określonej w Cenniku,
z częstotliwością odpowiadającą Okresowi Rozliczeniowemu lub jego wielokrotności
(np. kwartał, półrocze, rok). Zmiana częstotliwości opłacania Rachunków na
wielokrotność Okresu Rozliczeniowego następuje na wniosek Abonenta

§16
1.
O terminie, w którym Dostawca usług wystawiać będzie Rachunki, Abonent zostanie powiadomiony przy zawarciu Umowy Abonenckiej lub doręczeniu pierwszego Rachunku. [...]
3.
Abonent zobowiązany jest do comiesięcznego uiszczania stałych opłat abonamentowych w ciągu 14 dni od terminu, określonego zgodnie z ust. 1 powyżej. [...]



Nie wywiązanie się UPC z obowiązku wystawienia faktury nie zwalnia Ciebie z nie płacenia.
:-)
  gbbsoft
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 13-02-2014, 08:30   

i nie ma tez slowa o fakturze a o rachunku

ale widac ze niektorzy szukaja dziury w calym ot to taka narodowa przywara wieczne malkontenctwo
 
 
Cabro 
easy master

Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 26
Wysłany: 01-05-2014, 00:34   

Zgodnie z art. 106 b ust. 1 (Ustawa z dnia 11/03/2004r. o podatku od towarów i usług) UPC zawsze ma obowiązek wystawiania faktur za usługi telekomunikacyjne dla innych podatników podatku VAT oraz podmiotów gospodarczych nie będących podatnikami VAT.
UPC nie ma obowiązku wystawiania faktur za usługi telekomunikacyjne dla innych podmiotów, niż podmioty gospodarcze.
W skrócie - nie masz umowy na firmę - nie ma obowiązku wystawiania faktury. :)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-07-2014, 12:29   

Wcześniej uzależniali korzystanie z promocji właśnie pod warunkiem zgody na elektroniczną fakturę, a więc sami narzucali taki obowiązek wystawiania faktur. Nastąpiła zmiana na elektroniczny rachunek, ale tu już nie pytają o zgodę tylko wystawiają. Dostałam taki za lipiec, z błędem w naliczeniu, na niekorzyść UPC.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 09-07-2014, 12:39   

Susane napisał/a:
z błędem w naliczeniu, na niekorzyść UPC.

Nie martw się, sprostują za miesiąc... ;)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-07-2014, 13:18   

Właśnie trochę się martwię, że tego w ogóle nie zauważą, a kiedyś jak uzbiera się już niezła suma zrobią "wyrównanie", więc wolę od razu ich powiadomić o błędzie.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 11-08-2014, 11:25   

Pobrałem dziś fakturę w PDF i po otwarciu jej jest problem z podpisem. W UPC napisano mi abym dodał ich certyfikat do zaufanych na komputerze ale nigdzie nie mogę znaleźć tego certyfikatu.
_________________
  jedrek
 
Zygfryt 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 472
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-08-2014, 15:31   

A jakim programem otwierasz plik PDF? Ja używam Adobe Reader i po otwarciu pliku program pyta mnie czy chcę ściągnąć certyfikat. Po jego ściągnięciu w panelu podpisów pojawia się niezatwierdzony podpis. Trzeba wejść w jego właściwości, pokazać certyfikat autora podpisu i w zakładce Zaufanie dodać go do zaufanych certyfikatów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: