Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uśmiercanie DVB-C a ograniczony IPTV (gorzkie żale)
Autor Wiadomość
pawlosic_ 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2023
Posty: 3
Wysłany: 21-07-2023, 20:08   Uśmiercanie DVB-C a ograniczony IPTV (gorzkie żale)

Hej, z mojego punktu widzenia ewolucja telewizji idzie w bardzo złym kierunku. Podam przykład z własnego doświadczenia, stary już dekoder Horizon:
-nagrywasz programy na dysk twardy (dzięki czemu przy awarii możesz spokojnie coś obejrzeć ze swojej biblioteki)
-możesz sobie przewijać reklamy na nagraniach i na większości programów w ramach Replay TV
-mecze oglądasz praktycznie bez opóźnień
-nie ma buforowania telewizji jak to się dzieje przy dekoderach IPTV
Tymczasem przesiadając się na 4K BOX 2 lata temu:
-nagrywanie tylko w chmurze
-brak przewijania reklam na nagraniach
-brak przewijania reklam na Replay TV
-opóźnienia
-buforowanie telewizji przy zajęciu łącza (słaba technologia priorytetu łącza)
Oglądając teraz ofertę UPC (Play) Vectry i lokalnego dostawcy to zobaczyłem, że wszyscy zaczęli się prześcigiwać w tym zmienianiu sposobu nadawania telewizji i tak u mojego lokalnego dostawcy do którego nie mogłem kiedyś się przenieść bo nie świadczył w moim budynku usług znikneła oferta z klasycznym dekoderem DVB-C, teraz jest IPTV, Vectra niby posiada hybrydowy dekoder, ale śliskie praktyki podnoszenia cen o inflację w czasie trwania umowy i wątpliwej jakości usługi (przynajmniej przez wielu opisywane) zniechęciła mnie do siebie i tak sobie myślę, że gdyby nie to, że jestem stałym klientem UPC to pewnie nie wynegocjowałbym teraz zmiany tego szajsu z powrotem na Horizon i musiałbym tkwić w tym co mam a jakoś firmy nie kwapią się żeby zaproponować coś REALNIE lepszego z tą samą funkcjonalnością. To tyle, zapraszam do dyskusji. :P
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 21-07-2023, 20:59   

Oni doskonalę wiedzą że ich abonenci wybierają w większości dostęp drogą DVB-C (Horizon/Moduł CI+) i dla tego na siłę próbują wciskać ten Box 4K bo mało kto go chce. Play będzie miało bardzo duży problem z przejściem na dostęp TV OnLine ponieważ nie są przygotowani na setki tysięcy reklamacji że :
- nie działa
- przerywa
- obraz się rozmywa
- kółeczko się kręci nic nie można zrobić
- nie mamy dostępu do tv co mamy robić
- włączam tv i wyświetla się napis aktywacja itd.

Opiekuję się kilkoma umowami i wszędzie są karty CI+ i jedna umowa z Horizonem. Zero problemów wszyscy zadowoleni nikt nic nie chce zmieniać.
_________________
  Woocash
 
pawlosic_ 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2023
Posty: 3
Wysłany: 21-07-2023, 22:36   

No właśnie i wyjścia są 2, albo ugną się i rozszerzą ofertę o jakiś dekoder z prawdziwego zdarzenia, albo siłowo przycisną klientów do zmiany usług (albo wypad). Powiem szczerze, że gdyby hipotetycznie wyszła jakaś fajna oferta z nowoczesnym dekoderem i trzeba by było płacić te symboliczne 10zł za możliwość nagrywania i przewijania w ramach opłaty licencyjnej to bym tak nie narzekał.
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 22-07-2023, 16:42   

Woocash napisał/a:
Oni doskonalę wiedzą że ich abonenci wybierają w większości dostęp drogą DVB-C (Horizon/Moduł CI+) i dla tego na siłę próbują wciskać ten Box 4K bo mało kto go chce. Play będzie miało bardzo duży problem z przejściem na dostęp TV OnLine ponieważ nie są przygotowani na setki tysięcy reklamacji że :
- nie działa
- przerywa
- obraz się rozmywa
- kółeczko się kręci nic nie można zrobić
- nie mamy dostępu do tv co mamy robić
- włączam tv i wyświetla się napis aktywacja itd.


wiesz o tym, że telewizja idzie też idzie do piwnicy przez światłowód, a nie przez jakieś kable antenowe? Tak tylko piszę
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 83
Wysłany: 22-07-2023, 18:10   

W piwnicy jest zapewne RFPG, który zamienia sygnał z FTTH na telewizję kablową .
_________________
 
 
grzech1991 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 393
Wysłany: 23-07-2023, 08:30   

-Zuzia napisał/a:
Ta ewolucja telewizji to jest optymalizacja kosztów (czyt. żyłowanie na czym się da) i dlatego nie zrezygnują z tego trendu.


nie optymalizacja kosztów, tylko wymogi klientów i konkurencji, potrzebne są co raz lepsze łącza, co DOCSIS nie jest w stanie w żaden sposób załatwić. A telewizji nie puścisz po światłowodzie inaczej niż po IP.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-07-2023, 11:35   

Docsis bez problemu jest w stanie załatwić problem prędkości (statystyczny użytkownik nie potrzebuje na dzień dzisiejszy w domu prędkości 5gbps) ale wszystko sprowadza się do kasy, część operatorów ma wyrąbane na zgłoszenia klientów, IPTV obniża im koszty utrzymania usług więc kogo interesuje jakość i wygoda? Użytkownika przyzwyczai się że ma tak być bo nie będzie rzeczywistej konkurencji...jeszcze będziecie tęsknić za koncentrykiem :P
teraz produkuje się szybko i tanio, i masowo i to się liczy....a to że technologia tych dekoderów IPTV jest niedopracowana? kogo to obchodzi...zresztą na rynku są różne urządzenia ale im tańsze tym lepsze dla dużych molochów...zresztą daleko nie szukając, nowe urządzenia Play w oparciu o Kaon totalnie niedopracowane rozwiązanie mimo że sprzęt technologicznie ok
 
 
piotyc 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 44
Wysłany: 23-07-2023, 11:58   

Dla mnie proste, jak UPC/Play zaproponuje mi telewizję tylko i wyłącznie przez światłowód a nie przez koncentryk (karta CI+) to zrezygnuję z tv. Podłączę zbiorczą ze spółdzielni bo i tak w tych ponad 100 kanałach nic ciekawego nie ma.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-07-2023, 12:10   

piotyc napisał/a:
Dla mnie proste, jak UPC/Play zaproponuje mi telewizję tylko i wyłącznie przez światłowód a nie przez koncentryk (karta CI+) to zrezygnuję z tv. Podłączę zbiorczą ze spółdzielni bo i tak w tych ponad 100 kanałach nic ciekawego nie ma.

może coś w tym jest, skoro nie ma treści to co tu nagrywać....choć na VOD też coraz więcej śmieci....brakuje nowej fabuły, brakuje twórców, brakuje ciekawych scenariuszy albo odwagi w produkcji nowych treści a nie odgrzewanych kotletów w nowych wersjach....czyli w sreberko zawijamy :P
ostatnia mega produkcja to Gra o Tron...od tego czasu same popłuczyny na VOD...czasem coś się pojawi na Netfliksie czy Apple TV ale żeby powalało na kolana to nie można powiedzieć... o Disneyu nie wspomnę bo ile można eksploatować StarWarsy...
 
 
Woocash 
light master

Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 96
Wysłany: 23-07-2023, 13:03   

Zauważyłem też że od jakiegoś czasu Vectra świetnie wyłapuje informacje i wykorzystuje je w swoich ulotkach reklamowych. Jak zrobiło się głośno że Play przejmuje UPC i tv będzie po iptv itd. Vectra wypuściła od razu kontrę w ulotkach że u nich TV jest dostępna na modułach CI+ lub dekoder i do samej tv nie potrzeba łącza internetowego. Ulotki widuje w miejscach gdzie nie ma dostępu do FTTH jest tylko kabel.
W bloku u siebie mam ofertę lokalnego przedstawiciela Vectry że jak się pokaże trzy ostatnie faktury z UPC to na tym adresie wskakuje promocja Vectry 6 mieś za 0,- jest to tzw. czas na złożenie wypowiedzenia w UPC. I teraz najlepsze te trzy faktury muszą być z UPC jak jest inny operator promocja za 0 zł jest na 2 mieś. Ewidentnie rozpoczęła się walka o klienta DVB-C
Vectra też oferuję pakiet Senior na kablu cena 14,99,- (23 kanały) bez potrzeby posiadania łącza internetowego. Widać że próbują się wbić w klienta tzw. tradycyjnego.
Powoli wszystko zaczyna się składać dlaczego Play/UPC nie zrezygnuje w najbliższym czasie z DVB-C, Vectra bardzo mocno zaatakowała segment tradycyjnej TV.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Woocash 23-07-2023, 13:44, w całości zmieniany 2 razy  
  Woocash
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-07-2023, 13:11   

Vectra jest bardziej tradycyjna, i ma też klasyczne rozwiązania jak choćby ten nowy dekoder TV Smart 4K BOX PVR z dyskiem co to były z nim problemy ale stawiają bardziej na sprawdzone i klasyczne rozwiązania
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 196
Wysłany: 24-07-2023, 12:36   

VECTRA ma również klauzule inflacyjne, z których aktywnie korzysta.
https://www.wirtualnemedi...ly-gwarantowane
Podwyżka o 15% w czasie trwania umowy terminowej bez prawa do jej zerwania bez kary umownej.
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 29-07-2023, 20:41   

Gorzkie żale będą takie, że jak zlikwidują DVB-C i przyniosą mi badziewne pudło pod telewizor to zlikwiduję ich "IP-wizję" i podłącze zwykłą antenę. Dopóki telewizory nie będą standardowo wyposażone w DVB-I i kablowki nie wdrożą tego standardu, pożegnam się z tą psudo telewizją kablową. Naprawdę podziwiam ludzi dostających orgazmu na widok dodatkowego pudła pod telewizorem, które wystrojem nie pasuje DO NICZEGO!
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 30-07-2023, 16:46   

xtrem007 napisał/a:
Gorzkie żale będą takie, że jak zlikwidują DVB-C i przyniosą mi badziewne pudło pod telewizor to zlikwiduję ich "IP-wizję" i podłącze zwykłą antenę. Dopóki telewizory nie będą standardowo wyposażone w DVB-I i kablowki nie wdrożą tego standardu, pożegnam się z tą psudo telewizją kablową. Naprawdę podziwiam ludzi dostających orgazmu na widok dodatkowego pudła pod telewizorem, które wystrojem nie pasuje DO NICZEGO!

Wiekszosc ludzi lubi te pudelka, uzytkownicy CI+ stanowia mniejszosc. Poza tym w nowych TV ze smartem instalujesz apke i ogladasz TV PLAY bez dodatkowego pudelka (dekodera)
 
 
xtrem007 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 91
Skąd: Mikołów
Wysłany: 30-07-2023, 17:11   

Nie przekonałeś mnie. A propos aplikacji - mam 2 letniego Panasonic'a i nie widzę możliwości instalacji tej aplikacji. Clue tkwi mój drogi w słowie "standard" a nasza Kablówka wymyśliła sobie własny z d... wzięty. Telewizja kablowa ma się składać z dwóch rzeczy: telewizora i kabla (miedź, F/O lub wifi z routera, według uznania) którym dostarczamy sygnał. Reszta gratów jest zbędna. Na koniec pytanie: po co kupiłeś telewizor skoro wykorzystujesz go tylko jako monitor? Nie przepłaciłeś przypadkiem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: