Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-03-2019, 22:02   

matifcb napisał/a:
musialbym windowsa zainstalowac na nowym jakims SDD dysku.

Dziś SSD 128GB to coś koło 120 zł.
Instalacja Windowsa może 10 minut.
Jest też klonowanie systemu z HDD na SSD.
1TB ładujesz w jakaś kieszeń i śmigasz dalej.
_________________
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 25-03-2019, 22:18   

matifcb
nie nie nie.
przenosisz zbedne rzeczy (filmy zdjecia inne duperele) na chwile na inny dysk. robisz klona "odchudzonego" hdd z systemem na ssd, co zajmuje okolo 30 minut w zaleznosci od ilosci danych (lub dzielisz dysk na partycje i klonujesz tylko systemowa). zerujesz hdd dla poprawienia jego kondycji (mhdd 4.5), kopiujesz z powrotem filmiki na hdd, kupujesz kieszen zewnetrzna za 20zl i wsio.
ostatnio tak znajomym reaktywowalem 10 letniego HP-620 z Windowsem 7. ssd 250gb stary dysk hdd 500gb do kieszeni. calkowity koszt wyniosl 159zl za ssd i 20zl za kieszen.
oprogramowanie do klonowania - dormowy EasyUS Todo Backup Free 11.5 Home -30 dniowy w pelni funkcjonalny
do zarzadzania partycjami jesli ci systemowe narzedzie nie wystarczy - np Partition Wizard Home Edition 5.2

jesli jestes z wawy to moge ci to zrobic hmmm za flaszke :) albo tyton do fajii
_________________
 
  Lelumpolelum
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-03-2019, 22:34   

Lelumpolelum napisał/a:
lub dzielisz dysk na partycje i klonujesz tylko systemowa

W sumie 120GB nie ma co dzielić jeno sklonować system z partycji Windosowskiej z HDD a potem ewentualnie rozszerzyć partycję na cały SSD (jeśli partycja systemowa na HDD była mniejsza).
Reszta jak mówiliśmy - 1TB w kieszeń.
Można jeszcze jak lapek ma taką możliwość, ten dysk HDD 1TB włożyć do specjalnego CD bay-a zamiast napędu CD czy tam DVD (dziś w sumie taki CD/DVD jest zbędne).
_________________
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 25-03-2019, 23:02   

ja mam dysk w laptopie ST1000LM024 HN-M101MBB. Podzielony jest on niestety na systemowa partycje ktora miala wielkosc prawie calego dysku i tam mam wszystko windowsa i pliki. Druga partycja ma 25gb i sa tam tylko sterowniki. Fakt jest to dosc dziwne ale mialem tak od poczatku, windows byl juz zaintstalowany na kompie wiec nie ruszalem. Raczej nie mam co sie oszukiwac ze dysk polepszy dzialanie jakbym zmienil proporcje partycji ? np powiekszyl i przerzucil pliki na D a zmniejszyl i zostawil samego windowsa na C ? Nie wiem czy musialbym to zrobic przy kupnie SDD czy daloby sie sklonowac partcje na nowy dysk, chyba nie skoro moja partycja systemowa teraz na HDD ma 950 GB okolo..

kurde patrze na ten CD bay. Wlasnie ja mam CD naped.. moze by tam podlaczyc wlasnie dysk w jego miejsce. Bardzo rzadko uzywam plyty w sumie moglbym ja podpiac jakbym potrzebowal szybko a dopoki nie potrzebuje moze by w to miejsce dysk podpiac jesli tak sie da :O
Ostatnio zmieniony przez matifcb 25-03-2019, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
  Select HD
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 25-03-2019, 23:06   

do kocura
a kto ci pisze o dzieleniu dysku 128gb - czytaj ze zrozumieniem.
troche logiki.
kolega pisze ze ma dysk 1tb i tyle w temacie.
oczywiscie dysk 250gb o ktorym pisalem wyzej jest na kosciach mlc a dokladnie byl to ten model : Dysk SSD GoodRam IRDM 240GB SATA3 (IR-SSDPR-S25A-240)

mat..
twoja 25gb partycja - to partycja recovery.
nie sklonujesz dysku 1tb na dysk 250gb dlatego jako jedna z opcji napisalem zeby zmniejszyc partycje systemowa na dysku 1tb do rozmiaru max 250gb - lub do takiej wielkosci jaki dysk ssd kupisz o ile wogole kupisz. zrozumiales?

a kto ci pisze o "Raczej nie mam co sie oszukiwac ze dysk polepszy dzialanie jakbym zmienil proporcje partycji ?"

cd bayem moga byc trzy problemy:
1. dyski sdd maja 7mm wysokosci wiec tyle minimum musi miec wneka
2. wtyczka zasilania i sata w cd musi byc taka sama jak w dyskach a czasami tak nie jest
3. dysk trzeba jakos zabezpieczyc zeby sie nie wysowal z wtyczki w zatoce cd :)
_________________
 
  Lelumpolelum
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 25-03-2019, 23:50   

Lelumpolelum napisał/a:
nie sklonujesz dysku 1tb na dysk 250gb dlatego jako jedna z opcji napisalem zeby zmniejszyc partycje systemowa na dysku 1tb do rozmiaru max 250gb - lub do takiej wielkosci jaki dysk ssd kupisz o ile wogole kupisz. zrozumiales?


tak czaje. Twoje rozwiazanie wydaje sie najlatwiejsze. Kupic jakis 128/256 gb ssd i podpiac go w miejsce starego a stary laczyc za pomoca usb z kieszeni.


1. Najpierw stworzyc na HDD nowa partycje i przerzucac z systemowej partycji pliki. Jak juz pliki przerzuce to znowu pomniejszyc partycje dodajac miejsce do nowej i tak az zmniejsze systemowa do 128 lub 256gb a zarazem powieksze nowa na pliki.

2. sklonowanie partycji na dysk ssd

3. usuniecie z hdd partycji systemowej i zostawienie calego dysku pod pliki i laczenie po USB dysku do laptopa specjlana kieszenia jesli bede chcial wlaczyc film np.


oczywiscie sprawdze jaki mam cd rom moze szczescie dopisze i bedzie dysk da sie podpiac pod cd rom.
Lelumpolelum napisał/a:
1. dyski sdd maja 7mm wysokosci wiec tyle minimum musi miec wneka


mysle ze spokojnie jest miejsce
Lelumpolelum napisał/a:
2. wtyczka zasilania i sata w cd musi byc taka sama jak w dyskach a czasami tak nie jest


kwestia sprawdzenia w manadzerze jaki mam cd i wygooglowac jego wtyczke
Lelumpolelum napisał/a:
3. dysk trzeba jakos zabezpieczyc zeby sie nie wysowal z wtyczki w zatoce cd


myslalem ze rozwiazanie jest podobne jak cd - naprzyklad miejsce na srubke w tym Bayu ktora wkreca sie przez obudowe laptopa i trzyma caly cd zeby nie wypial sie
 
  Select HD
 
lukecz 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 9
Wysłany: 26-03-2019, 00:53   

Czy wybierając np promocyjną ofertę TV+Internet, z instalacją za 1zł nie da się ominąć opłaty instalacyjnej przy dodaniu opcji Multiroom? Przy dodawaniu tej opcji (do nowego abonamentu) nie mam też opcji wyboru dekoder/karta.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2019, 01:15   

Niezly offtop tu zrobiliscie.
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 26-03-2019, 07:45   

sorry za off top nie myslalem ze bede musial tlumaczyc lapatologicznie :) .
prosze moda albo o usuniecie postow albo o przeniesienie do innego dzialu.


lukecz
wszystko zalezy od dobrej woli konsultanta.
czasami trafisz na takiego ze pusci ci za free a czasami nie, z autopsji raz mi sie udalo raz nie :)
_________________
 
  Lelumpolelum
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 26-03-2019, 11:05   

matifcb napisał/a:
w teorii to ja wiem co trzeba zrobic, gorzej z wykonaniem :) ja nie mam miejsca chyba na dolozenie dysku wiec w gre wchodzi zakup nowego sdd i trzymanie na nim danych. Tak mi sie wydaje. Nie dosc ze musialbym 1 TB danych z dysku przerzucic na dysk to dochodzi do tego instalacja od poczatku windowsa i calego kompa. To jest jednak spora zabawa. No i wlasnie nie wiem jak mialbym to u siebie zalatwic bo 1 TB dysku kosztuje pelno kasy o ile moglbym sobie dysk zew kupic i przerzucic filmy muzyke czy zdjecia ale to sensu nie ma bo i tak musialbym windowsa zainstalowac na nowym jakims SDD dysku.

jesli masz lapka z napedem dvd to mozesz za pare zl kupic adapter na dysk, a co do instalacji w10, to zaleznie od sprzetu to jakies 10-20min, a jeśli masz dużo aplikacji do instalacji, to na ssd bardzo szybko się takie rzeczy instalują

dalej można bez problemu robić upgrade z w7 na w10 kluczem od w7
 
 
_mareczek 
Klikacz

Dołączył: 26 Mar 2019
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2019, 11:32   

Cześć Wszystkim!

Mam do Was pytanie - jestem w okresie wypowiedzenia i w przeciągu kilkunastu dni kończy mi się umowa na internet 250 Mbpsów, za który płacę 49 zł/m-c.

W dniu wczorajszym zaproponowano mi 150 Mbps za 35 zł/m-c lub podwyższenie prędkości do 300 Mbpsów za 45 zł/m-c; nazwa promocji to: Twój Internet od UPC VIII.
Arkusz użytkownika morten nie uwzględnia w/w promocji - czy to jest jakaś nowość? Co ciekawe nie mogę nic znaleźć na jej temat...

Czy da się wynegocjować jeszcze lepsze warunki?

Dzięki za pomoc!
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-03-2019, 12:30   

_mareczek, Nie wiemy czy da się lepiej, bo jak widzisz jesteś pierwszym, który tutaj o tej promocji wspomina. Pojawiły się ostatnio nowe promocję, które celują w dolny segment. W każdym razie, jeśli się zdecumydujesz to zamieść tutaj regulamin by inni mogli skorzystać
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-03-2019, 14:04   

Cytat:
nazwa promocji to: Twój Internet od UPC VIII.

Wiemy o tej promocji i od wczoraj jest reg....arkusz to jedno, ale od świeżynek jest wątek z regulaminami, więc tam należy zaglądać :arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=209878#209878
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2019, 15:31   

@Kasia: Czy znalazłaś może aktualne regulaminy promocji na samą telewizję, np. "Twoja Telewizja od UPC"?
Czy istnieją jakieś promocje na "Pakiet Start", czy pakiet ten sprzedawany jest tylko i wyłącznie w standardowej cenie?
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2019, 15:49   

Najlepsza "promocja" na pakiet START to ta: https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/wyjasnienie-watpliwosci/m-p/27019#M2505
Moderator tamtejszego forum przyznał, że 99% lokalizacji jest już odfiltrowanych (zapewne w ramach przygotowań pod EuroDocsis 3.1 i docelowo filtry znikną wszędzie), co oznacza w praktyce, że można mieć za darmo kanały dostępne w DVB-C, za które cześć klientów niepotrzebnie dodatkowo płaci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: