Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-11-2018, 02:28   

Chyba się tutaj trochę pogubiłeś, tutaj mamy dwie opcje:
-67 na bezterminówce
-67,99zł na zobowiązaniu 24m.

Gdzie te 5zł więcej? Naprawdę uważasz, ze jest sens zawierać nowe zobowiązanie?
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-11-2018, 02:32   

zylx napisał/a:
Gdzie te 5zł więcej? Naprawdę uważasz, ze jest sens zawierać nowe zobowiązanie?

Nie zapominaj, że jest mowa jeszcze o 8 zł z OWU i nie ma znaczenia kiedy je naliczą, bo naliczą wcześniej czy później.
Czy jest sens - każdy ocenia to sobie sam.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-11-2018, 02:40   

KOCUREK1970, Ale to nie lepiej poczekać, aż to z OWU naliczą? Może się trafi jakaś lepsza promocja po drodze. Weź mój przykład, na bezterminówce byłem blisko 18 miesięcy, w każdej chwili mogłem zawrzeć nowe zobowiązanie w podobnej cenie. Ale przez to, że mi się to nie widziało, zgarnąłem Elevenza 2zł, MR za 3zł i PSP z 0.99zł. A teraz pomyśl jakie szanse miał bym skorzystać z tych promocji gdybym był na zobowiązaniu...
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-11-2018, 02:55   

zylx napisał/a:
Ale to nie lepiej poczekać, aż to z OWU naliczą? Może się trafi jakaś lepsza promocja po drodze.

Ależ można, oczywiście można.
Ale czy jest sens czekać. Na moje nie warto za długo czekać bo stajesz się dla opa nieatrakcyjnym klientem (bo możesz odejść w każdej chwili), więc op musiałby się bardziej postarać by cię zatrzymać - dla niego to mniej opłacalne. A jak umowę masz to zawsze możesz zagrozić odejściem i to opa wystraszy, bo miał pewną kasę przez 24m a teraz jest potencjalna możliwość, że jej więcej nie zobaczy.
Zatem czy jest sens walczyć o bezterminowca :twisted:
zylx napisał/a:
A teraz pomyśl jakie szanse miał bym skorzystać z tych promocji gdybym był na zobowiązaniu...

Część ludzi z nowymi premkami pakiet PSP za 99 gr zgarniała .
No i pamiętaj, nie zawsze wszyscy dostają to samo :twisted:
No bo nie chcesz mi chyba powiedzieć, że przykładowo 50 tys ludzi na bezterminówce dostanie to samo co Ty? :twisted:

Tu już każdy sam musi ocenić co zrobić :twisted:
_________________
 
 
sam 
Klikacz

Dołączył: 12 Lip 2013
Posty: 4
Wysłany: 14-11-2018, 10:10   

Cześć. Pod koniec grudnia br. kończy mi się umowa na sam internet Fiber Power 120, za który od 2 lat płacę 39 zł miesięcznie. Na co mogę liczyć po złożeniu rezygnacji? Warunki promocji "Twój internet od UPC V" są gorsze niż moja dotychczasowa oferta. Da się zachować te 39 zł i np. jednocześnie zwiększyć prędkość do 150?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-11-2018, 10:52   

sam, Nie bardzo. Sprawdź sobie o ile podrożeją twoje usługi. Prawdopodobnie będzie to 42zł. Możesz zostać na umowie bezterminowej i liczyć że UPC podniesie 120mbs do 150mbs (prędzej czy później tak się stanie) lub podpisać nowe zobowiązanie za wyższą kwotę, co moim zdaniem nie ma sensu.

KOCUREK1970,
No faktycznie, po dwóch latach moje pieniądze zaczynają śmierdzieć operatorowi i ich nagle nie chce :P Sam zauważyłeś, że operator musi się bardziej starać przy kliencie który może zrezygnować w każdej chwili niż takim który ma dwa lata kagańca. Moim skromnym zdaniem, jeśli nie dostajemy niczego w zamian, nie warto wiązać się zobowiązaniem.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-11-2018, 11:47   

zylx napisał/a:
No faktycznie, po dwóch latach moje pieniądze zaczynają śmierdzieć operatorowi i ich nagle nie chce

Nie koniecznie, ale już cię inaczej targetują.
zylx napisał/a:
Sam zauważyłeś, że operator musi się bardziej starać przy kliencie który może zrezygnować w każdej chwili niż takim który ma dwa lata kagańca.

Bardziej starać czyli dać czegoś więcej za mniej (więcej usług za mniej kasy) - a teraz pomyśl, czy się takie coś opowi z 1,5 mln klientów opłaca (a powoduje to wzrost cen premek dla pozostałych, bo op musi sobie takich jak Wy jakoś "odbić").
zylx napisał/a:
Moim skromnym zdaniem, jeśli nie dostajemy niczego w zamian, nie warto wiązać się zobowiązaniem.

Możesz brać bezterminowe umowy z marszu na samym początku, tylko ach te ceny :twisted:

Nie zapominajmy, że jeśli ktoś miał nędzną ofertę w promo, to po przejściu na bezterminówke dostanie coś lepszego.
A jak idziesz na zobowiązanie, to biorąc coś w ofercie wyżej możesz mieć znacznie taniej niż na bezterminowej - na umowie można płacić mniej niż będąc wolnym.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-11-2018, 12:54   

KOCUREK1970, ale co mnie jako konsumenta obchodzi za ile ISP sprzeda usługi komuś innemu. Przecież to nie moja rola martwić się czy ISP się coś opłaca czy nie. Biorę umowę, jednym z jej zapisów jest cena po okresie zobowiązania. Dla mnie ważne jest to by płacić jak najmniej za uslugi ktore najbardziej odpowiadają moim potrzebom.
_________________
 
 
docent 
easy master

Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 39
Wysłany: 14-11-2018, 12:57   

Czy możliwe jest pozostawanie na bezterminówce w zakresie usług głównych i podpisywanie w tym czasie zobowiązań na usługi dodatkowe w promocyjnych cenach?

Mam zamiar pozbyć się HBO i C+ ale chętnie dobrałbym PSP, najlepiej ten za dychę :)
_________________
 
 
zigg 
light master

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 81
Wysłany: 14-11-2018, 13:12   

jestem po rozmowie z DUK

uzyskałem następujące warunki:

Horizon Select PVR
150mbit
c+ select
polsat premium
eleven
multiroom CI+

łącznie 135zł
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-11-2018, 13:14   

docent, Da się. Operatorowi to się opłaca, bo de facto zabierasz nowe zobowiązanie i jest pewny że przez dwa lata go nie opuścisz
_________________
 
 
doubleube 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 146
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14-11-2018, 13:15   

Witam serdecznie, nie bylo mnie dwa lata, przegladam oferty i nie moge znalezc dla abo na tv max z karta CI (bez dekodera) oraz na jakis net 100-150Mbs
Pomozecie?
Z gory dziekuje
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-11-2018, 14:00   

doubleube, Dziwne że nie możesz znaleźć. THH XI plus upgrade max. 67.99zl
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-11-2018, 14:04   

zylx napisał/a:
Dla mnie ważne jest to by płacić jak najmniej za uslugi ktore najbardziej odpowiadają moim potrzebom.

Tylko, że to co dostałeś po zobowiązaniu wynikało z jakiegoś błędu po stronie UPC :P a nie faktu, że UPC Ci to "dało" ot tak.
Różnica w tym co piszesz a stanem faktycznym (dla większości) zasadnicza.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-11-2018, 15:31   

W ogóle nie mogę nadążyć za twoim tokiem rozumowania. Co dostałem po zobowiązanie, jaki błąd i jaką zasadniczo różnica?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,59 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: