Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
tylkoalibi71 
Klikacz

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 1
Wysłany: 16-03-2018, 16:15   

Przedłużam umowę, interesuje mnie 3 x mediabox max extra hd + internet 60Mbit. Mam też tel stacjonarny, chciałem z niego zrezygnować ale zaproponowano mi powyższą opcję z telefonem (ale bez żadnych minut) za 89,98zł. Podobno bez telefonu drożej. Co to za promocja, bo nie mogę się jej doszukać w arkuszu i regulaminach? Można zejść jeszcze z tej ceny przy mediabox max extra hd z dwoma multiroomami i internetem 60Mbit? Jest opcja aby przy przedłużeniu w promocji dołożyć jakiś pakiet sportowy (eleven lub c+ select)? Bo chyba jak już przedłużę to potem będzie drożej? Dzięki za pomoc.
 
 
Fornacis 
ultra master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 822
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16-03-2018, 18:42   

debian33 napisał/a:
Ci+ select hd + max upgrade+mr+cinemax+250 mb+horizon go czyli 44+13+10+1+25+0-10 =83 zł.

Przy XIII net 250Mb kosztuje 35,02, a nie 25PLN o ile dobrze patrzę Twoje wyliczenia.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-03-2018, 18:56   

tylkoalibi71,
To THH XIII, Max Extra HD i 60Mbs za 69 zł +2x10zł Multiroom=89 zł +Telefon na start za 0.98 zł....razem 89.98.
Taniej o 5,75 zł byłoby z upgrade Max.

4 posty nad Twoim masz podane przez Pitrka ceny za Eleven, zaś za Canal + Select trzeba zapłacić 45.90zł
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-03-2018, 19:26   

Waaaaaaaaaaaaaaa, huraaaaaaaaaaaaaaa. :) :) :)

Kasiu, jak ja się cieszę, że widzę Cię z powrotem, miesiąc czasu Ciebie nie było widać.

Strasznie smutno tu było bez Ciebie.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-03-2018, 19:32   

Pitrek, cześć 😚😚😚
Sporo zmian u mnie ostatnio stąd moja absencja na forum.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 16-03-2018, 19:36   

Domyślam się, że miałaś swoje ważne powody i dlatego zamilkłaś.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 16-03-2018, 19:43   

Łi.
_________________
 
 
Tessa 
Klikacz

Dołączyła: 14 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-03-2018, 20:57   

@Pitrek i @nordof - dziękuję za miłe słowa i Wasze porady.
Zadzwoniłam dzisiaj do UPC, przedstawiłam swoją sytuację, że chcę wygasić umowę z powodu smierci męża, na którego była umowa. Spytałam o ofertę dla siebie, przedstawiając preferencje. Internet mam do 60 i taki mógłby pozostać ale wiem, że nie ma, musi byc conajmniej 120, telewizja - może być już nawet ten nieszczęsny Horizon - Select PVR.
W arkuszu Morthena znalazłam HH 120 - V - 58zł+21.02zł=79.02zł -10 za zgody=69zł
Konsultant jedyne co mógł mi zaproponować to ofertę za 99zł brutto, nie pomogła też argumentacja, że Netia proponuje mi taka ofertę (net do 150) za 59.90zł i do 3 miesięcy za 1 zł a są jeszcze inni operatorzy w bloku (Netia to przecież tv internetowa)
:(
Przed chwilą na czacie konsultantka napisała mi to samo, jedynie że przez 3 miesiacę opłata niecałe 50 zł potem 99zł + głośnik bezprzewodowy (promo do jutra).
W poniedziałek zadzwonię raz jeszcze z pytaniami jak sie zwraca sprzęt ale przyznam, że trochę straciłam nadzieję na opłaty nizsze niż 90 zł a nie bardzo chce mi się przechodzić do kogoś innego.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17-03-2018, 21:36   

Konsultanci proponują Ci umowę dla nowych klientów. Promocje THH są jako oferty utrzymaniowe. Możesz zrobić tak:
1. Sprawdź czy jest możliwość przepisania obecnej umowy na siebie - jeżeli jest na czas nieokreślony. Później wypowiedz tę umowę.
2. Podpisz nową umowę - tę którą Ci proponują i ciągu 14 dni odstąp od niej. Koniecznie zamów przez telefon lub internet - tylko umowy zawierane poza salonem dają możliwość odstąpienia w ciągu 14 dni.
Po wypowiedzeniu/odstąpieniu negocjacje są prowadzone przez Dział Utrzymania Klienta i promocję THH staną się dla Ciebie dostępne.
_________________
 
 
Tessa 
Klikacz

Dołączyła: 14 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-03-2018, 23:56   

Umowa, na męża była już od dawna bezterminowa ale to 149 zł (Max HD z PVR, multiroom, C+, net do 60) cesja nie jest więc korzystna. Okres wypowiedzenia (+ koszt cesji) to kolejne tak wysokie opłaty. W tym momencie, po śmierci męża umowę rozwiązują od razu.
Szczerze mówiąc mam obawy skorzystać z Twojej rady tzn zgodzić się na te 99zł i wypowiedzieć po paru dniach. Czym to wtedy uzasadnić? Bedą chcieli wtedy ze mną negocjować jeśli ja chcę ewidentnie zbić cenę?
Nie wiem co tu zrobić aby rozmawiać z kimś z BUK, konsultant na infolinii może rzeczywiście nie widzieć tych promocji w systemie.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-03-2018, 06:54   

Oczywiście, że będą chcieli negocjować, UPC chce mieć jak najwięcej klientów, a konsultanci mają prowizję od zawartych (utrzymanych) umów. Nie musisz uzasadniać odstąpienia - to wynika z przepisów prawa i w ciągu 14 dni można odstąpić od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-03-2018, 08:35   

Tessa. Zrezygnuj z upc w trybie natychmiastowym. Masz prawo. Na upc świat kablówek się nie kończy. U mnie w Bydgoszczy mam w ręku reklamówkę vectry . Za 69zl na cały czas umowy internet 100Mb,pakiet złoty tv(ten średni),nagrywarka . Wiem ,że oferta lokalna ,ale to tak na lepszy pierwszy przykład.
_________________
  nordof
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 18-03-2018, 09:05   

Z tego co Tessa napisała wynika, że chce Net 60 Mb/s i Select TV. Więc najlepszą opcją jest THH XIII (lub XIV przy wyborze Horizona), gdzie taki pakiet kosztuje 49 zł miesięcznie:
https://www.upc.pl/pdf/up..._od20180115.pdf - regulamin THH XIII
https://www.upc.pl/pdf/up..._od20180115.pdf - regulamin THH XIV

Należy również pamiętać o rezygnacji z pakietu bezpieczeństwa, bo tylko pierwszy miesiąc jest za 0 zł, później kosztuje 9 zł miesięcznie. Pakiet aktywuje się automatycznie i nie można go nie brać przy zamawianiu usług.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-03-2018, 11:48   

Tessa napisał/a:
Okres wypowiedzenia (+ koszt cesji) to kolejne tak wysokie opłaty.
O ile się orientuję to nie ma okresu wypowiedzenia i w przypadku zgonu to nie jest :arrow: zwykła cesja za 39 zł, prawdopodobnie powinna być bezpłatna. Oczywiście mogę się mylić, więc lepiej zadzwoń do UPC i dowiedz się jak wygląda sprawa cesji w przypadku zgonu klienta: terminy przepisania umowy i opłata.

W nawiązaniu :arrow: do tego co już napisałem.
Sprawa z "Przepisaniem Umowy na inną osobę" prawdopodobnie jest najbezpieczniejsza, ale może generować koszty. Po tym manewrze jesteś jak wielu z nas było i będzie, czyli stosować się do wskazówek z :arrow: mini poradnika i innych rad.

Inną drogą, tak jak już inni i ja sugerowałem to natychmiastowe rozwiązanie umowy i :arrow: zagranie z "mykiem" pod adres (59 zł bez PVRa) lub :arrow: "myk" z PVRem za 69 zł, który nie gwarantuje, że to zlecenie zostanie przyjęte, być może UPC od razu je anuluje.

Wtedy zostaje wzięcie :arrow: standardowej umowy (bez PVRa) za 89 zł ze strony UPC lub :arrow: standardowej z PVRem za 99 zł. i w ciągu 14 dni odstąpienie od umowy i dalsze negocjacje.
_________________
 
 
Tessa 
Klikacz

Dołączyła: 14 Mar 2018
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-03-2018, 16:26   

Bardzo wszystkim dziękuję za kolejne porady :)
Interesuje mnie "myk" z PVRem za 69 zł ale dobry też jest HH13 - o 10zł więcej.
W ostatnich jednak rozmowach te oferty nie padły. Raczej nie mogę się powoływać na konkretną ofertę, wymieniając ją z nazwy, prawda?
Co do rezygnacji natychmiastowej to oczywiście wiem, że mam takie prawo ale po tylu latach w UPC (przedtem Aster) zwyczajnie sie boję "nieznanego" u konkurencji choć niewątpliwie mają taniej. Chyba jednak wolę zapłacić więcej :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,93 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: