Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19-10-2017, 20:50   

U mnie sygnał jest taki:
Channel 1: -3.5 dBmV 39.0 dB
Channel 2: -1.2 dBmV 40.4 dB
Channel 3: -0.9 dBmV 40.1 dB
Channel 4: -2.0 dBmV 39.9 dB
Channel 5: -3.2 dBmV 39.5 dB
Channel 6: -4.5 dBmV 38.6 dB
Channel 7: -4.9 dBmV 38.4 dB
Channel 8: -2.8 dBmV 39.4 dB
Nie uważam, żeby to był zły sygnał, zastanawiam się tylko czemu jest taka duża różnica między kanałami.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2017, 20:51   

Karol napisał/a:
Nie uważam, żeby to był zły sygnał

Bo nie jest zły, ale idealny też nie jest. A, że masz Cisco to u Ciebie to działa.
 
 
qwertymqwerty 
easy master

Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 31
Wysłany: 19-10-2017, 20:51   

Jak mówiłem czasem przymuli sieć, ale ciężko powiedzieć po kilku h użytkowania zwłaszcza że przez większośc czasu bawiłem się konfiguracją i nowymi opcjami :P

Ale nie raz wyjdzie np na speedteście "ino" 200 mbps czy coś takiego i po czasie jak powtórze to znowu ponad 400

[ Dodano: 19-10-2017, 21:58 ]
W sprawie tego sygnału napiszę jutro, wyłączenie wifi free też (napisalem do technika, tek kazał se na moim upc wyłączyc i do 24h moze trwac wyłączenie) Ale najważniejsze teraz technik zmienił mi ipv6 na samo ipv4 i STRONY WCZYTUJĄ SIĘ SZYBCIEJ! Nie wiem jaki to ma wpływ ale jeśli ktoś ma ipv6 i czesto strony otwierają się z opóźnieniem, trzeba je odświeżać żeby się wczytały itd to mi pomogła zmiana na samo ipv4 (gdzie technik powiedział że nie ma takiej możliwości i nie ma sensu nawet pisać do upc...)

A co do wifi free, jakie jest Wasze zdanie, obciąża ono moją sieć czy jest niezależne ? Bo przykładowo jak było ubee i siec 2.4 ghz to wifi free też 2.4, jak ustawiłem na 5 Ghz, to wifi free też 5 Ghz więc według mnie wifi free tylko współdzieli pasmo automatycznie zmniejszając wydajność naszej sieci, dobrze gadam ? :X
Dodatkowo chyba jak tych sieci wifi free w bloku uzbiera się np z 10 czy więcej to tez na pewno jakieś zakłócenia są z tego powodu, ehh na co oni to włączyli przy przedłużeniu umowy, zawsze miałem to off


I nawet zmiana na ipv4 bardzo pozytywnie wpływa na test PUMA, zresztą sami zobaczcie, tam było wszystko czerwone, a tutaj większość zielone

Może mi ktoś wytłumaczyć jak zmiana na ipv4 może przynieść aż tak pozytywne skutki i czemu UPC wciska ipv6 gdy na ipv4 wszystko działa znacznie lepiej ?? Odpaliłem na chwilę cs i loss 0%, ping przez większośc rozgrywki poniżej 30, więc jak dla mnie elegancko, a na ipv6 to nawet nie wszystkie pingi dochodziły :|

puma.png
Plik ściągnięto 6545 raz(y) 10,71 KB

 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 19-10-2017, 22:04   

qwertymqwerty napisał/a:
Jak mówiłem czasem przymuli sieć, ale ciężko powiedzieć po kilku h użytkowania zwłaszcza że przez większośc czasu bawiłem się konfiguracją i nowymi opcjami :P

Ale nie raz wyjdzie np na speedteście "ino" 200 mbps czy coś takiego i po czasie jak powtórze to znowu ponad 400

[ Dodano: 19-10-2017, 21:58 ]
W sprawie tego sygnału napiszę jutro, wyłączenie wifi free też (napisalem do technika, tek kazał se na moim upc wyłączyc i do 24h moze trwac wyłączenie) Ale najważniejsze teraz technik zmienił mi ipv6 na samo ipv4 i STRONY WCZYTUJĄ SIĘ SZYBCIEJ! Nie wiem jaki to ma wpływ ale jeśli ktoś ma ipv6 i czesto strony otwierają się z opóźnieniem, trzeba je odświeżać żeby się wczytały itd to mi pomogła zmiana na samo ipv4 (gdzie technik powiedział że nie ma takiej możliwości i nie ma sensu nawet pisać do upc...)

A co do wifi free, jakie jest Wasze zdanie, obciąża ono moją sieć czy jest niezależne ? Bo przykładowo jak było ubee i siec 2.4 ghz to wifi free też 2.4, jak ustawiłem na 5 Ghz, to wifi free też 5 Ghz więc według mnie wifi free tylko współdzieli pasmo automatycznie zmniejszając wydajność naszej sieci, dobrze gadam ? :X
Dodatkowo chyba jak tych sieci wifi free w bloku uzbiera się np z 10 czy więcej to tez na pewno jakieś zakłócenia są z tego powodu, ehh na co oni to włączyli przy przedłużeniu umowy, zawsze miałem to off


WiFree jako usługa jest nic nie warta i choćby dlatego warto to wyłączyć, nawet jak nie spowolni cię bo i tak nikt z tego nie korzysta. Nie korzysta bo na dobrą sprawę się nie da. Testowałem to rok i zawsze było źle, rozłącza co minute, czasami nie chce przejść autoryzacji, głupieje jak jest tych sieci więcej. Ogólnie jest to taka porażka że nie rozumiem po co upc w to brnie.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2017, 22:17   

Bo ipv6 to jedna wielka beta.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 19-10-2017, 22:19   

Raczej beka :mrgreen: - ile to testowali, z 3 lata i wyszło psu na budę...
_________________
 
 
qwertymqwerty 
easy master

Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 31
Wysłany: 19-10-2017, 22:21   

Ten compal strasznie dziwny, tu zmiana z ipv6 na ipv4 bardoz pozytywnie, zmiana kanałów z wifi też daje tyle że mi się wierzyć nie chce, na domyślnych patrze a na speedteście na fonie osiąga mi 10-20 mbps na 5 GHz (fon obsługuje ac itd) myślałem że się załamie, ale zmieniłem kanał i 120 mbps, dzisiaj już nie mam czasu ale przez weekend jeszcze potestuję, nie wiem o co chodzi ale ciągle tylko pod N 5 Ghz się podłączam, jeszcze ani razu na AC mi się nie udało, no ale jak mówie to przez weekend się zobaczy, może zmiana configu wpłynie też jakoś pozytywnie na wifi, słyszałem że na compalu po 200 mbps po wifi niektórzy mają, mój rekord to 130 jak na razie :|

Za to na 2.4 Około 70 mbps więc też jakoś tragedii nie ma, w końcu wiadomo jak chce się stabilne, szybkie połączenie to nie ma innej opcji jak dobry kabel

PS: A może macie jakies porady dla nowego użyszkodnika horizona / connect boxa, może sa jeszcze jakieś triki jak te urządzenia "przyspieszyć", np jeśli chodzi o firewalla to warto włączać tam te wszystkie wykrywania itd ?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2017, 22:46   

Nic nie właczać dodatkowo, a nawet wyłaczyć, zostawić Ochronę Firewall, a reszte odptaszkować.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-10-2017, 14:45   

MrPepka napisał/a:
To nie Cisco, a sprzęt z niskiej półki (ubee) więc dla niego taki sygnał może być za niski.

Większej bzdury nie słyszałem.
Jeśli by tak było to chyba z 1/3 abonentów miała problem bo mają sygnał -3 albo niższy.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2017, 15:10   

kvs napisał/a:
Jeśli by tak było to chyba z 1/3 abonentów miała problem bo mają sygnał -3 albo niższy.

A skąd wiesz, ze tak nie jest? U większości abonentów sygnał jest powyżej -3.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-10-2017, 15:53   

A jak to sprawdziłeś ?

Zamiast się wzniecać poziomami odbioru proponuję bardziej zwracać uwagę na wartość SNR. Dla QAM256 wymagana jest wartość SNR powyżej 34dB. Jeśli ktoś ma SNR ponad 36 i poziom odbioru koło -5 albo nawet niżej to pisanie takich rewelacji, że za niski poziom odbioru i że jak się poprawi poziom do 0 to będzie działać jeszcze lepiej jest niczym innym jak pisanie bajek z mchu i paproci.
Tyle mam w tej materii do dodania.
_________________
Ostatnio zmieniony przez kvs 20-10-2017, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2017, 15:56   

kvs napisał/a:
A jak to sprawdziłeś ?

Patrzę po postach (wiem, wiem. Każdy może napisać co chce, ale nie jestem instalatorem, a hobbystą ;) )
A Ty sprawdziłeś jak sygnał wygląda u innych?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-10-2017, 16:00   

na forum pisze garstka abonentów, pewnie grubo poniżej 0,1% więc dane zebrane tu na forum nie są miarodajne w tej kwestii.

[ Dodano: 20-10-2017, 16:06 ]
MrPepka napisał/a:
A Ty sprawdziłeś jak sygnał wygląda u innych?

tak, przy pomocy odpowiedniej aplikacji służącej do monitoringu modemów :-)
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 20-10-2017, 16:41   

kvs napisał/a:
tak, przy pomocy odpowiedniej aplikacji służącej do monitoringu modemów

Jak rozumiem mogą ją mieć tylko pracownicy UPC?
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-10-2017, 16:58   

zgadłeś.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: