Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 20:48   

LUDZIE pytanie było takie:
Leloooo napisał/a:
Splitter może obniżać prędkość?

A odpowiedziałem tylko, że może mieć znaczenie, ale to zależy od sytuacji. Wiem, że wszystko jest w stanie obniżyć siłę sygnału, ale Autor pytania zapytał się tylko o splitter, a nie pytał co może tłumić sygnał bo faktycznie dużo jest takich czynników. :D
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 20:48   

Zacznijmy od tego, że sygnał kalibruje się do aktualnych potrzeb i zainstalowanych sprzętów - dlatego Kasiu monter nie poprowadził dłuższego przewodu, bo to on obniży bardziej sygnał niż splitter w nowym miejscu, a to powoduje konieczność jego kalibracji w skrzynce, bo u Ciebie w mieszkaniu nic z tym nie zrobi.
Strat sygnału w przewodzie NIE da się zmniejszyć - można to tylko kompensować poza przewodem.
Nie tylko grzejnik - wystarczy +20/30 na dworze i już masz inny sygnał i nie jest to wina splittera.
MrPepka napisał/a:
ale Autor pytania zapytał się tylko o splitter

I dostał odpowiedz - splitter NIE wpływa na prędkość internetu (jeśli już MrPepka tak kurczowo trzymasz się tego płotu).
Zdejmij splitter i ile Ci się sygnał "podniesie" w górę - o % nazywany błędem pomiaru.
MOŻE mieć splitter znaczenie dla sygnału, kiedy w JEDNEJ instalacji będziesz miał ich kilkanaście/dziesiąt, ale nie jedna sztuka w mieszkaniu klienta (bo każdy ma swój przewód ze skrzynki).

Zresztą UPC wyrokiem sądowym musi zlikwidować wszystkie wzmacniacze w studzienkach użyczonych im przez Orange - to dopiero zrobi młyn z sygnałem (bo mieli wzmacniacze aktywne, teraz muszą to wszystko przebudować, by stosować wzmocnienie pasywne).
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 17-10-2017, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Leloooo 
Klikacz

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 19
Wysłany: 17-10-2017, 20:54   

Zadałem nieco laickie pytanie, a tu taka burza :P

To zadam kolejne: Ile prawdy jest w stwierdzenie technika, że łącze w ciągu pierwszych 48h będzie się stabilizować?

Czy to znaczy, że mogę oczekiwać poprawy parametrów. Zależy mi głównie na ping.

[ Dodano: 17-10-2017, 20:58 ]
KOCUREK1970 napisał/a:
Zacznijmy od tego, że sygnał kalibruje się do aktualnych potrzeb i zainstalowanych sprzętów - dlatego Kasiu monter nie poprowadził dłuższego przewodu, bo to on obniży bardziej sygnał niż splitter w nowym miejscu.
Strat sygnału w przewodzie NIE da się zmniejszyć - można to tylko kompensować poza przewodem.
Nie tylko grzejnik - wystarczy +20/30 na dworze i już masz inny sygnał i nie jest to wina splittera.


Monter UPC żadnego przewodu nie prowadził. Wykorzystał już istniejący kabel koncentryczny od poprzedniego dostawcy internetu.

Od splittera idzie ok 1m kabla do modemu.

Ale żeby zaspokoić ciekawość odkręciłem splitter i wpiąłem kabel bezpośrednio do modemu - bez zmian ;)
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 21:05   

Leloooo napisał/a:
Ile prawdy jest w stwierdzenie technika, że łącze w ciągu pierwszych 48h będzie się stabilizować?

Tyle co w TV Trwam
Leloooo napisał/a:
Ale żeby zaspokoić ciekawość odkręciłem splitter i wpiąłem kabel bezpośrednio do modemu - bez zmian

No to już wiesz, że u Ciebie jest bez znaczenia.
Ostatnio zmieniony przez MrPepka 17-10-2017, 21:09, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-10-2017, 21:05   

KOCUREK1970, czyli dobrze że się dałam przekonać technikowi :mrgreen: , dzięki :D
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 21:06   

Leloooo napisał/a:
Zadałem nieco laickie pytanie, a tu taka burza

Żadna burza - ludziom się coś "wydaje", ale w prawach fizyki i obliczeniach nie ma "mi się wydaje".
Leloooo napisał/a:
Ile prawdy jest w stwierdzenie technika, że łącze w ciągu pierwszych 48h będzie się stabilizować?

Tyle samo co w TVP Info.
I co tam ma się niby stabilizować - prędkość pod korek a ping lepszy na obecnym poziomie problemów z PUMA6 w Compalu nie będzie.
Cytat:
Czy to znaczy, że mogę oczekiwać poprawy parametrów. Zależy mi głównie na ping.

A przeczytałeś co Ci odpisałem o PUMA6 - oczywiście nikt Ci nie zabroni oczekiwać poprawy.
Leloooo napisał/a:
Monter UPC żadnego przewodu nie prowadził. Wykorzystał już istniejący kabel koncentryczny od poprzedniego dostawcy internetu.

To się ciesz - większa szansa na uznanie reklamacji w przyszłości z tego powodu :D .
Leloooo napisał/a:
Od splittera idzie ok 1m kabla do modemu.

Leloooo napisał/a:
Ale żeby zaspokoić ciekawość odkręciłem splitter i wpiąłem kabel bezpośrednio do modemu - bez zmian

Bo i na takim krótkim dystansie nie ma to znaczenia.

@Kasia
Albo nie chciało mu się majstrować w skrzynce z sygnałem, albo majstrowanie tam by już nic nie dało - jakaś przyczyna jego "niechęci" musiała być.
_________________
 
 
Leloooo 
Klikacz

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 19
Wysłany: 17-10-2017, 21:27   

KOCUREK1970 napisał/a:
A przeczytałeś co Ci odpisałem o PUMA6 - oczywiście nikt Ci nie zabroni oczekiwać poprawy.


Czy jest to podstawą do domagania się zamiany na inny router bądź sam modem? Mam ciągle 13 dni na złożenie rezygnacji.


Najnowszy wynik:

[ Dodano: 17-10-2017, 21:27 ]
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 21:28   

Leloooo napisał/a:
Czy jest to podstawą do domagania się zamiany na inny router bądź sam modem?

Możesz, ale nic Ci to nie da. Każą Ci czekać na nowy soft.
 
 
Leloooo 
Klikacz

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 19
Wysłany: 17-10-2017, 21:31   

MrPepka napisał/a:
Leloooo napisał/a:
Czy jest to podstawą do domagania się zamiany na inny router bądź sam modem?

Możesz, ale nic Ci to nie da. Każą Ci czekać na nowy soft.


Nie ugną się nawet pod groźbą rezygnacji?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 21:37   

Leloooo napisał/a:
Nie ugną się nawet pod groźbą rezygnacji?

Pomyśl. Gdyby to było takie proste to każdemu wymienili by modem. A jak by mieli wymieniać to na jaki skoro mają same problematyczne modemy?
 
 
Leloooo 
Klikacz

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 19
Wysłany: 17-10-2017, 21:42   

MrPepka napisał/a:
Leloooo napisał/a:
Nie ugną się nawet pod groźbą rezygnacji?

Pomyśl. Gdyby to było takie proste to każdemu wymienili by modem. A jak by mieli wymieniać to na jaki skoro mają same problematyczne modemy?


Na sam modem, bez funkcji routera? Istnieje u nich taka model obsługujący ofertę DO 500?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 21:50   

Leloooo napisał/a:
Istnieje u nich taka model obsługujący ofertę DO 500?

Nie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 22:36   

Leloooo napisał/a:
Czy jest to podstawą do domagania się zamiany na inny router bądź sam modem?

Odpowiem przewrotnie - dla opcji 500 Mb na chwilę obecną leżysz i kwiczysz (jak już Ci MrPepka napisał).
GDYBYŚ zszedł z netem z 500 Mb na 250 Mb - mógłbyś się wykłócać o modemorouter Ubee (nie pamiętam modelu ale jest tylko jeden model) - on nie ma tych problemów co Compal, ale znowu 500 Mb na nim Ci nie włączą.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 22:41   

Cytat:
mógłbyś się wykłócać o modemorouter Ubee (nie pamiętam modelu ale jest tylko jeden model) - on nie ma tych problemów co Compal

Podobno Ubee ma takie same problemy co Compal więc to niewiele daje.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-10-2017, 22:52   

MrPepka napisał/a:
Podobno Ubee ma takie same problemy co Compal więc to niewiele daje.

Z innego wątku:
Atlas334 napisał/a:
Ubee EVW3226 nie powinno być dotknięte tym problemem ponieważ nie pracuje na chipsecie Intel Puma6
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,58 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: