Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-09-2017, 23:45   

Maciej napisał/a:
Żadną miarą nie wychodzi mi, żeby system zajmował 40-60 GB; aktualizacje się skalują i są czyszczone; cookisy i temp to jedno kliknięcie w CCleanerze, pagefile przeciętnemu użytkownikowi zamyka się w 8 gigabajtach maks.

Ciekawe, co mi zjadło takie 95 GB :twisted: system postawiony 2 mc temu.
Maciej napisał/a:
pagefile przeciętnemu użytkownikowi zamyka się w 8 gigabajtach maks.

Jeśli ma 8 GB RAM - a co jeśli więcej? (plik można zmniejszyć, ale lepiej tego nie robić).
Maciej napisał/a:
A skoro już przy Majkrosofcie jesteśmy, to sparafrazuję klasyka: 80 GB SSD powinno wystarczyć każdemu

Swego czasu ponoć Gates strzelił:
640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć.
640K ought to be enough for anybody. (ang.)
Opis: słowa, które miał powiedzieć w 1981. Gates wielokrotnie temu zaprzeczał i dodawał, że nigdy nie przytoczono ich źródła.
I czym to się skończyło kilka lat później? :twisted:
_________________
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 16-09-2017, 08:33   

MrPepka napisał/a:
Cytat:
20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego

A teraz dolicz aktualizacje systemowe, sterowniki, programy, gry itd itp i tak ci znika 80 GB. I nic tu nie pomoże regularne czyszczenie ccleanerem czy innym takim softem.


Toć przecież piszę od samego początku, że wszystko zależy od wykorzystania dysku przez usera - w tym wypadku 80 GB nie ma racji bytu, jeśli korzysta się z profesjonalnego oprogramowania czy gra w kilka gier na raz (gdzie każda potrafi mieć teraz po 50 GB wraz z paczką tekstur HD)... Równie dobrze możesz napisać, że 80 GB SSD to za mało, bo gdzie będziesz trzymał zdjęcia, muzykę czy filmy... :lol:
Odsyłam do mojego wcześniejszego posta.
Instalki aktualizacji są czyszczone, i akurat Win10 ma aktualizowane ISO do pobrania o zastosowane poprawki właśnie - ponownie żadną miarą nie wyjdzie to 60 GB.

KOCUREK1970 napisał/a:
Maciej napisał/a:
Żadną miarą nie wychodzi mi, żeby system zajmował 40-60 GB; aktualizacje się skalują i są czyszczone; cookisy i temp to jedno kliknięcie w CCleanerze, pagefile przeciętnemu użytkownikowi zamyka się w 8 gigabajtach maks.

Ciekawe, co mi zjadło takie 95 GB :twisted: system postawiony 2 mc temu.


Jak to co - niechlujstwo w zarządzaniu dyskiem... ;)
Jesteś więc idealnym klientem dla producentów, którzy zaoferują Ci 120-250-500 GB czy nawet 1 TB pojemności SSD - żebyś mógł spać spokojnie nie martwiąc się o miejsce... Tylko, naturalnie, zapłać. "Ociupinkę" więcej. 8)

KOCUREK1970 napisał/a:
Maciej napisał/a:
pagefile przeciętnemu użytkownikowi zamyka się w 8 gigabajtach maks.

Jeśli ma 8 GB RAM - a co jeśli więcej? (plik można zmniejszyć, ale lepiej tego nie robić).

A co jeśli ma 4 GB RAM (bo więcej mu nie potrzeba)...? ;)

I w tym miejscu zakończę. Dyski SSD 80 GB są ekstra! :mrgreen:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2017, 12:28   

Maciej napisał/a:
Jesteś więc idealnym klientem dla producentów, którzy zaoferują Ci 120-250-500 GB czy nawet 1 TB pojemności SSD - żebyś mógł spać spokojnie nie martwiąc się o miejsce... Tylko, naturalnie, zapłać. "Ociupinkę" więcej.

A co z tymi?:
Maciej napisał/a:
w tym wypadku 80 GB nie ma racji bytu, jeśli korzysta się z profesjonalnego oprogramowania czy gra w kilka gier na raz (gdzie każda potrafi mieć teraz po 50 GB wraz z paczką tekstur HD)

Maciej napisał/a:
Równie dobrze możesz napisać, że 80 GB SSD to za mało, bo gdzie będziesz trzymał zdjęcia, muzykę czy filmy...

I będę miał rację.
Maciej napisał/a:
A co jeśli ma 4 GB RAM (bo więcej mu nie potrzeba)...?

To znaczy, że jest mało wymagającym userem nie grającym w najnowsze gry.
Maciej napisał/a:
I w tym miejscu zakończę.

Ze mną tak łatwo nie wygrasz :twisted:
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 16-09-2017, 14:15   

80gb ssd TYLKO na system to nie jest za mało. Mam win74 64bit pro instalację, która na chwile obecną ma około 1.5 roku Na dysku mam tylko system najbardziej podstawowe programy jak word, outlook, chrome itp.
Cała reszta aplikacji jest na innym dysku. Nie nadszedł jeszcze dzień abym sie musiał martwic o wolne miejsce. Cały czas balansuje w przedziale 20-25GB wolnego.
Fakt, jesli sie chce wszystkie programy trzymac na ssd, w tym wiele wymagajacych + system to potrzebne bedzie mysle min 120gb

ps: pomijam kwestie gier, w które nie gram, więc nie łapać za słówka.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-09-2017, 17:38   

Maciej napisał/a:
Jak to co - niechlujstwo w zarządzaniu dyskiem...

No proszę Cię - u siebie mam wszystko zrobione wzorcowo, czyściutko i czytelnie.
Maciej napisał/a:
Instalki aktualizacji są czyszczone, i akurat Win10 ma aktualizowane ISO do pobrania o zastosowane poprawki właśnie - ponownie żadną miarą nie wyjdzie to 60 GB.

Zarządzaj mądrze dyskiem, to pewnie i 40 GB wystarczy...
Cytat:
A co jeśli ma 4 GB RAM (bo więcej mu nie potrzeba)...?

Może obniżyć pamięć RAM do 2 GB i też będzie wszystko działać, a ile mu jeszcze wolnego miejsca na dysku zostanie..., tych 4 GB nie potrzebuje do przeglądarki, Worda i Painta.
Cytat:
I w tym miejscu zakończę. Dyski SSD 80 GB są ekstra!

Każdy dysk SSD jest świetny (tego nikt nie neguje) podniosłem tylko kwestię wielkości jego powierzchni.
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19-09-2017, 19:32   

W Holandii pojawiła się oferta internetu 400/40 Mb/s - https://www.ziggo.nl/internet/vergelijken/ Ogólnie jest to oferta, gdzie upload wynosi 10 % downloadu.
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 20-09-2017, 22:50   

I co z tego ?
 
 
emes 
easy master

Dołączył: 29 Sie 2017
Posty: 24
Wysłany: 30-09-2017, 07:39   

srasquasz napisał/a:
Potwiedzam, nie ma jeszcze tańszego internetu na utrzymaniówce. Jestem w kontakcie z konsultantem z UPC - ma zadzwonić jak się pojawi lepsza oferta utrzymaniowa na sam internet 500MB. Dam znać wtedy co i jak...

Coś gdzieś tutaj czytałem kiedyś, że niby utrzymaniówki będą pod koniec września nowe (ale nie wiem czy potwierdzone czy nie)


U mnie obecnie propozycja 89 PLN za sam Internet 500 Mbps przy przedłużeniu umowy na dwa lata. A czy u Ciebie konsultant zaproponował coś sensownego?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-10-2017, 09:44   

emes,

Ogólnie nowe promocje bez fajerwerków- za 500Mbs trzeba płacić 79zł w promocji "Twój Happy Home z Internetem 500 lll (2017-1)".
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 02-10-2017, 10:14   

To więcej niż dla nowych klientów, gdzie cena przy zakupie samego internetu wynosi 69 zł: https://www.upc.pl/pdf/up..._od20170901.pdf

Okres karencji w tej promocji to 30 dni.

Ciekawe czy po złożeniu wypowiedzenia promocja jest jednak dla obecnych klientów.
_________________
 
 
mediaswiatuser8 
easy master

Dołączył: 12 Wrz 2017
Posty: 29
Skąd: Mokotów
Wysłany: 02-10-2017, 11:52   

Karol napisał/a:

Okres karencji w tej promocji to 30 dni.


No i dla wielu osób to jest o 30 dni za długo...
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 02-10-2017, 12:40   

Być może promocja się "odblokuje" po złożeniu wypowiedzenia.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-10-2017, 20:40   

Jakby kogoś ta informacja interesowała, to w Gdańsku w nocy z czwartku na piątek (28/29.09) odpalono 8 dodatkowych nośnych downstream. Aktualnie jest ich 16 i zajmują pasmo od 738 MHz do 858 MHz. ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-10-2017, 20:48   

Robin napisał/a:
w Gdańsku w nocy z czwartku na piątek (28/29.09) odpalono 8 dodatkowych nośnych downstream. Aktualnie jest ich 16 i zajmują pasmo od 738 MHz do 858 MHz

Test PUMA6 lubi to :mrgreen:
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 05-10-2017, 12:43   

A czy udało sie komus przjesc na "500" posiadajac dekoder mediaboxa ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,64 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: