Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-05-2016, 00:26   

antyjupisi napisał/a:
Jeden gostek z 500/50 Mb/s spokojnie rozdzieli to na kilku sasiadow, a przy mniejszym uploadzie taka zabawa traci sens, za duza dysproporcja miedzy downloadem, a uploadem

A na 250 Mb tego nie zrobi? - 5 tylko pobiera a jeden pobiera i wysyła - tak też można.

Co nie zmienia faktu, że sam z takim UL tego nie wezmę - obecna moja oferta 250 Mb mnie całkowicie zadowala.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 04-05-2016, 00:52   

500/50 pieknie mozna podzielic na lewo na 100/10 na 5 osob, koszt niewielki i tego boi sie UPC, bo ma w ofercie podobny pakiet. Dlatego o uploadzie 50 Mb/s mozecie na zawsze zapomniec.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-05-2016, 22:03   

antyjupisi napisał/a:
Dlatego o uploadzie 50 Mb/s mozecie na zawsze zapomniec.

Ktoś tu chyba gdzieś wspominał, że w Bułgarii UPC zaoferowało taki UL - tam się dzielenia łącza nie boją :twisted: ?
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 04-05-2016, 22:43   

Nie wiem jak w Bulgarii, ale w Szwajcarii maja 500/50. U nas po prostu nie bedzie 50 uploadu. Widocznie uwazaja, ze Polacy zadowola sie byle czym.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 21-05-2016, 20:22   

Tyle to juz sie czasu ciągnie.....wydaje mi sie ze o 500-tce mozna zapomniec. Był pomysł, był niby jakies testy, ale na stałe ten pakiet to bedzie chyba pakiet-widmo. Nie ma widocznie zapotrzebowania na tak szybkie łącza, wiec UPC sie nie pcha tam gdzie ma kasy.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-05-2016, 05:40   

Po prostu UPC nie opłaca się inwestować w podnoszenie prędkości internetu, bo taka inwestycja by się szybko nie zwróciła - przynajmniej według ich polityki.

Ciekawy artykuł na ten temat opublikował serwis telko.in
http://www.telko.in/kts-c...da-na-predkosci
_________________
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 214
Wysłany: 22-05-2016, 09:24   

Obecnie mam 250Mbit i widzę że 500Mbit przy uploadzie 20Mbit nie ma najmniejszego sensu. Nawet jak wprowadzą to zainteresowanie będzie niewielkie. A po roku prezes powie: wprowadziliśmy 500Mbit i nie było zainteresowania :mrgreen:
Typowa ściema prezesów dużych firm i ich statystyki które gó..no pokazują.
Wysokiego uploadu nie dadzą bo by podgryzali własną ofertę biznesową z której ARPU jest kilka razy większy niż w przypadku klientów indywidualnych. Tylko supernova orange może ich zmusić do wprowadzenia wyższego uploadu, ale na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.
Rocznie uploaduję ponad 1 TB danych i wyższego uploadu potrzebuję jak kroplówkę na pustyni. Na szczęście jestem w zasięgu 600Mbit Supernova więc kiedy tylko skończy mi się umowa w upc przechodzę do orange. Nigdy nie sądziłem że to powiem.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 23-05-2016, 18:55   

Cytat:
Po prostu UPC nie opłaca się inwestować w podnoszenie prędkości internetu, bo taka inwestycja by się szybko nie zwróciła

Przecież dla biznesu już jest 600 Mb.
Cytat:
Na szczęście jestem w zasięgu 600Mbit Supernova więc kiedy tylko skończy mi się umowa w upc przechodzę do orange. Nigdy nie sądziłem że to powiem.

A jaki UL mają przy tym 600 Mb?

Karol napisał/a:
Ciekawy artykuł na ten temat opublikował serwis telko.in

"To nie ma specjalnego sensu. Klientom dziś wystarczają przepływności, które mają. Mało który z nich wykorzystuje w całości możliwości 100 Mb/s. Oczywiście, bez problemu moglibyśmy zaoferować i 1 Gb/s, ale klienci nie będę chcieli ponieść kosztów takiej inwestycji "
Temu Panu już dziękujemy - w jego ocenie nie potrzebuję auta, to samo załatwię furmanką... - resztę artykułu nie czytałem, szkoda mi czasu na BZDURY i BREDNIE.
Z jego opinii wynika, że ludzie dziś nie chcą i nie potrzebują szybszego netu... - tylko jak człowiek w pipiduwie mniejszej może mieć 600 Mb, skoro tam LEDWO 1 Mb jest dostępny - dajcie 600 Mb gdzie się da, to i cena usługi spadnie a klient sam się znajdzie..

A tu kolejna ciekawostka:
http://www.telko.in/15-kt...anie-docsis-3-1
_________________
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 23-05-2016, 20:05   

Szkoda, że UPC nie chce zainwestować w sieci światłowodowe, które pomogłyby w niezapychaniu się Internetu przez najbliższe lata. Sam osobiście chciałbym pod koniec umowy (grudzień 2016) przesiąść się z 120 na 250 MB ale czy jest sens?
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-05-2016, 20:49   

Jak to nie inwestuje jak kaska leci w światełko tylko do skrzynki. Aby móc dalej je rozprowadzić potrzebny jest konwerter lub urządzenie z wejściem na światłowód. A aby mieć zapas częstotliwości to niestety ale kasa i kasa potrzebna na to. Popatrz sam na ilu częstotliwościach nadawane jest wszystko a sam zobaczysz ile jest miejsca na to
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24-05-2016, 07:58   

Zakładając hipotetycznie, że UPC zainwestue w rozbudowę sieci XX mln zł i zaoferuje np. takie prędkości:
500 Mb/s za 149 zł
250 Mb/s za 89 zł
120 Mb/d za 59 zł
to może nie mieć wystarczającej liczby chętnych na najdroższą usługę i inwestycja się szybko nie zwróci.

Oczywiście to jest krótkotrwałe myślenie, bo wymagania użytkowników rosną, wystarczy zauważyć, że 10 lat temu takie samo było myślenie o prędkości powyżej 20 Mb/s.
_________________
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 24-05-2016, 09:48   

Wcześniej czy później Orange ze swoją ofertą FTTH wymusi na konkurencji identyczne rozwiązania. Jeśli UPC nie zareaguje na to wkrótce to później trudniej będzie nadrabiać "zaległości" bo będą to musieli robić przy jednoczesnej utracie klientów na rzecz Supernovy.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-05-2016, 15:57   

aster,
Swego czasu pamiętam (gdy pracowałem dla CP) info ich PH - "u nas HD nie ma, bo nie ma tym zainteresowania ze strony klientów" - nie minęło 6 miesięcy, a przeszło 400 tyś ludzi im ODESZŁO i poszli do N, albo C+ - po następnym roku mieli już 10 kanałów HD.

Jeśli w UPC prześpią moment inwestycyjny i poszerzenia oferty - to potem i MILIARD zł inwestycji już nie wystarczy - ludzie u nowych dostawców będą mieli umowy na 24 mc i UPC zostanie z ręką w nocniku z klientami i z 500 mln zł wywalonymi na inwestycje, które dadzą im 8 tyś nowych abonentów - coś jak dzisiejsze 500+ (na dzieciaki) - pójdą na to MILIARDY, a nowych dzieci z tego nie będzie...

Zadziwia fakt, że UPC (na 100% u mnie w mieście) ma już sieć szkieletową opartą na światłowodzie (tylko do mieszkań jest sygnał dostarczany zwykłym kablem antenowym) - więc nie wymaga to aż takich już inwestycji - trzeba tylko zmodyfikować ostatnie 20 metrów instalacji i ze skrzynki rozdzielczej do mieszkania też położyć światełko i zmienić zwykły modem kablowy na sprzęt GPON.
Albo zostawić jak jest - ale zmodyfikować obecne EURODOCIS do jeszcze większych szybkości.

No i muszą poprawić UL - bez tego nikt nie łyknie np. 1 Gb - po co mi 1 Gb na DL, jak UL nadal 20 Mb - wtedy sam szybszej usługi nie kupię.
Na moje, na światełku 1 Gb - UL powinien wynosić co najmniej 100 Mb.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-05-2016, 16:01   Konkurencyjność powoduje obniżki...

ale także szybkości łącza mają wpływ na to jakiego usługodawcę wybierzemy.Ja w końcu u Siebie mam dostępną usługę Supernova więc najwcześniej za dwa lata przetestuję łącze UPC i zobaczę czy parametry łącza naprawdę przekonają Mnie.Jednak wielki plus Orange jest taki ,że jak masz u nich kilka usług to za jedną już masz rabat 10 złotych więc tak jak w moim przypadku mam cztery telefony u Nich i mobilny internet na Tablecie to daje 50 złotych taniej za wszystko.Netia w tej chwili ze swoim internetem i jakością telewizji nie ma co równać się z UPC i zobaczę jak będzie w Orange.Jednak UPC także będzie tracił użytkowników właśnie szczególnie na rzecz tych co mają już jakieś usługi w Pomarańczu.Będę miał dwa lata umowy a po tym okresie już pewnie w UPC będzie dostępne 1GBit.Netia także planuje rozbudowę swojej sieci na polepszenie parametrów łącz ale jak dalej będą mieli problem z ogarnięciem działania TV zwłaszcza w kanałach HD jak przekraczam 50% przepustowości łącza to osoby ,które z ich usług korzystają po dwóch latach zrezygnują.Liczę na UPC ,że jednak poprawią stabilność łącza w grach online bo dalej mają z tym problem.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 24-05-2016, 16:16   

Ale nie oszukujmy ile abonentów potrzebuje takich prędkości? 10%?

dla normalnych użytkowników internetu 120 Mb/s to już kosmiczne prędkości

co innego wspomniany przykład kanałów HD - ludzie wymieniają telewizory i chcą mieć lepsza jakość - takich abonentów jest przeważająca większość
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: