Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 15-09-2017, 08:16   

W którym miejscu wy widzicie jaki macie w danej chwili konfig w Connect Boxie ?
Zmieniili mi juz z 250 na 500 i chyba znów wgrane zostało zdalnie ipv6.
EDYCJA: znalazłem

ps:
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 15-09-2017, 10:13   

Łał, realne 500 mbps - najs! :D
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 15-09-2017, 11:14   

Póki co moge powiedziec, ze dysk SSD do 500tki jest naprawde nie głupią opcją jesli sie chce na dluższą metę coś ściągać "na maxa" i do tego na kilku sesjach. Zauważyłem, że jak wrzuciłem 5 plików po 5gb każdy i wysycałem łączę to były momenty że prędkośc spadała i się wachała dość mocno, ale to na 99% na wskutek tego, że w tym okresie dysk mocno mielił, jak się uciszał prędkość znów rosła.

Osobiscie pewnie nie bede sie bawił w SSD, bo nie przeszkadza mi ze raz bedzie pełne 60 a czasem, chwilami, 20-50MB/sec
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 15-09-2017, 12:05   

Astral699 napisał/a:
Osobiscie pewnie nie bede sie bawił w SSD, bo nie przeszkadza mi ze raz bedzie pełne 60 a czasem, chwilami, 20-50MB/sec


SSD to komponent, na który wymiana z HDD polepszy komfort pracy z systemem na chyba każdym zestawie komputerowym, nieważne jakie są jego inne podzespoły - dlatego warto, po stokroć warto. Zwłaszcza, że ceny nie są tragiczne, a na SSD można postawić sam system (zatem już 80-120 GB daje radę!), a z posiadanego HDD korzystać jako magazyn danych.

O prędkości operacji na plikach użytkownika już nie wspominam. Bootowanie systemu w 10 sekund i brak opóźnień w akcja-reakcja jest obłędne. ;)
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-09-2017, 16:06   

Astral699 napisał/a:
Zmieniili mi juz z 250 na 500

To zmień w stopce.
I 500 Mb na Techniszmelcu? :twisted:
Maciej napisał/a:
SSD to komponent, na który wymiana z HDD polepszy komfort pracy z systemem na chyba każdym zestawie komputerowym, nieważne jakie są jego inne podzespoły - dlatego warto, po stokroć warto.

Warto - ale tylko wtedy, kiedy wszystko mamy zainstalowane na SSD.
Bo jeśli system masz na SSD, ale gry, aplikacja na zwykłym HDD - to nigdzie nie będziesz miał przyspieszenia, jeśli z owych gier, programów z HDD będziesz korzystał.
Maciej napisał/a:
zatem już 80-120 GB daje radę!)

Zobaczymy po 2 latach od zainstalowania systemu, czy ci tam miejsca wystarczy (rozrastający się system, aktualizacje, jakieś pliki tworzone przez system).
Bardziej bym tu wskazywał (jeśli już miałby być SSD) na wersję 250.
_________________
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 15-09-2017, 18:04   

KOCUREK1970 napisał/a:
Maciej napisał/a:
SSD to komponent, na który wymiana z HDD polepszy komfort pracy z systemem na chyba każdym zestawie komputerowym, nieważne jakie są jego inne podzespoły - dlatego warto, po stokroć warto.

Warto - ale tylko wtedy, kiedy wszystko mamy zainstalowane na SSD.
Bo jeśli system masz na SSD, ale gry, aplikacja na zwykłym HDD - to nigdzie nie będziesz miał przyspieszenia, jeśli z owych gier, programów z HDD będziesz korzystał.
Maciej napisał/a:
zatem już 80-120 GB daje radę!)

Zobaczymy po 2 latach od zainstalowania systemu, czy ci tam miejsca wystarczy (rozrastający się system, aktualizacje, jakieś pliki tworzone przez system).
Bardziej bym tu wskazywał (jeśli już miałby być SSD) na wersję 250.


Na oczywiste oczywistości szkoda mi klawiatury... ;)

Natomiast jeśli komputer jest "do internetu' to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nie zamknął się w 120 GB. Nawet w 80, kiedy nie używa się specjalistycznych programów czy nie gra w gry. Jak ktoś ma kasę, to może kupować nawet 1 TB - kto bogatemu zabroni?

Tak czy siak - im większy SSD tym lepiej, wiadomo, byle jeszcze wielkość szła w parze z technologią (rodzaj kości czy kontroler).

P.S.
Żeby nie być gołosłownym - siedzę na Crucial MX200 250 GB, dysk obłożony paroma rozbudowanymi komponentami pakietu Adobe i innym specjalistycznym oprogramowaniem i zwykle bujam się z ~100 GB wolnego miejsca, mając zainstalowaną jedną czy dwie gry (bo w więcej na raz i tak nie gram). System instalowany 4 lata temu.
Tak czy inaczej: ludzie - kupujcie SSD do Waszych HDD! 8)
_________________
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 15-09-2017, 18:24   

SSD posiadam.pod syatem, stary dysk 80gb Intela mający z dobre 5 lat
Natomiast na dane regularne średnio to mi się widzi. 5tb w hdd,ewentualnie na przychodzace dane 500gb SSD,ale to się.pomysli.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-09-2017, 19:05   

Maciej napisał/a:
Natomiast jeśli komputer jest "do internetu' to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś nie zamknął się w 120 GB. Nawet w 80, kiedy nie używa się specjalistycznych programów czy nie gra w gry. Jak ktoś ma kasę, to może kupować nawet 1 TB - kto bogatemu zabroni?

Sam system 64 bit czysty zaraz po instalacji zajmuje z 40-60 GB - teraz dolicz aktualizacje (muszą się pobrać i zainstalować a to podwójnie zajmuje miejsce), do tego sterowniki (nawet 2 GB), plik wymiany zależny od ilości pamięci RAM i 120 GB powierzchni znika nawet nie wiesz gdzie.
250 GB w moim odczuciu jest akurat na dzisiejszy system, sterowniki i reszta obowiązkowych pierdół.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2017, 19:24   

KOCUREK1970 napisał/a:
Sam system 64 bit czysty zaraz po instalacji zajmuje z 40-60 GB - teraz dolicz aktualizacje (muszą się pobrać i zainstalować a to podwójnie zajmuje miejsce), do tego sterowniki (nawet 2 GB), plik wymiany zależny od ilości pamięci RAM

No, a pliki cookies, historia przeglądania itp?
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 15-09-2017, 20:00   

O jakim wy OSie mówicie?! :D
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2017, 20:08   

Maciej napisał/a:
O jakim wy OSie mówicie?!

My o Windowsie, a Ty?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-09-2017, 20:11   

On pewnie o Ios :mrgreen:
_________________
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 15-09-2017, 20:36   

Naturalnie, że o Windowsie - konkretnie Siódemce Ultimate 64 bit (w moim przypadku).

Żadną miarą nie wychodzi mi, żeby system zajmował 40-60 GB; aktualizacje się skalują i są czyszczone; cookisy i temp to jedno kliknięcie w CCleanerze, pagefile przeciętnemu użytkownikowi zamyka się w 8 gigabajtach maks.

120 GB na system jest zdecydowani wystarczające i nadal obstaję, że na 80 też można sobie poradzić, jeśli ktoś ma ciasny budżet. ;)

Jasne, że im więcej tym lepiej, ale przy rozsądnym gospodarowaniu miejscem przeciętny Kowalski może sobie pozwolić na kupno tak "malutkiego" SSD jakim jest 80 czy te bezpieczniejsze już 120 GB. ;)
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2017, 20:53   

Maciej napisał/a:
konkretnie Siódemce Ultimate 64 bit

Ale w sprzedaży jest już tylko dziesiątka, a ta ma swoje wymagania odnośnie dysku :P
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 15-09-2017, 21:38   

MrPepka napisał/a:
Ale w sprzedaży jest już tylko dziesiątka, a ta ma swoje wymagania odnośnie dysku :P


"Miejsce na dysku twardym: 16 GB dla 32-bitowego lub 20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego" ( sys req WIN10 )

Czy wiesz coś, o czym nie wie sam M$? ;)

A skoro już przy Majkrosofcie jesteśmy, to sparafrazuję klasyka: 80 GB SSD powinno wystarczyć każdemu. 8)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: