Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-10-2013, 22:28   

Susane napisał/a:
niestety nie zawsze można, z umowy promocyjnej nie da się przejść na promocyjne 250 Mb/s,

Przecież to oferta droższa i "typ i rodzaj" umowy pierwotnej nie ma znaczenia, UPC zawsze się godziło na wyższy, droższy pakiet, problemem może być tu jedynie cena za to, dla nowych, i dla "przenoszących się".....

Cytat jednego z userów z MediaSwiat:
"te darmowe hotspoty, niby pomysl fajny ale z wykonaniem to ja tego nie widze, jak np u mnie, mieszkam na 5 pietrze, zasieg tego ich routera nawet do kibla nie siega (okolo 6 metrow) to jak oni chca te funspoty robic? zeby z tego skorzystac bedzie trzeba sie do domow wlamywac..."
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-10-2013, 21:50   

Cytat:
He he, chyba żyjesz w innym świecie - większość klientów nie ma pojęcia co to za czarne pudełko od internetu, a tym bardziej nie będą mieli zielonego pojęcia, że coś udostępniają komukolwiek i że można to wyłączyć.
przecież masz wyraźnie podane że 30% ma pakiety niższe niż 30Mbitów - czyli ma stare modemy.

Ci którzy mają 30Mbitów też jeszcze często mają stare dobre modemy bez rutera. Nie wiemy ile takich jest ale też raczej sporo, podejrzewam że jednych i drugich razem będzie spokojnie ponad 50%

A ten kto potrzebuje ponad 30Mbtów potrzebuje ich raczej do jakiegoś konkretnego celu czyli się choć trochę zna (i jak widać po postach na forum walczy o modem bez rutera)

winforGD napisał/a:
Nie można mieć tylko własnego modemu, ani tylko własnego routera.

Modem musi być ich ale ruter możesz mieć dowolny
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 24-10-2013, 22:49   

KOCUREK1970 napisał/a:
Przecież to oferta droższa i "typ i rodzaj" umowy pierwotnej nie ma znaczenia, UPC zawsze się godziło na wyższy, droższy pakiet
Nie ma reguły. Musi im się opłacać dać klientowi znacznie większą prędkość, a niewielka różnica w cenie niekoniecznie motywuje ich do ustepstw, stąd zastrzeżenie w regulaminie, że to tylko dla nowych. Kiedy nie ma możliwości wypowiedzenia umowy tym bardziej nie są skłonni iść na rękę, nawet przejście z bezterminowej nie jest takie proste: http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8365

[ Dodano: 25-10-2013, 00:46 ]
Wracając do statystyk. Większość zadowala się 30 Mb/s, ciekawe, dlaczego wycofano ten pakiet z promocji.
http://media2.pl napisał/a:
Obecnie najszybszą prędkością internetu w UPC jest opcja 250 Mb/s z której korzysta 5 proc. abonentów internetu operatora, natomiast najpopularniejszą opcją jest 30 Mb/s, z której korzysta już 70 proc. abonentów internetu w UPC.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-10-2013, 14:20   

Cytat:
Nie ma reguły. Musi im się opłacać dać klientowi znacznie większą prędkość, a niewielka różnica w cenie niekoniecznie motywuje ich do ustepstw, stąd zastrzeżenie w regulaminie, że to tylko dla nowych.

Nic bardziej mylnego:
"Kto może skorzystać z promocji?
- Nowi klienci UPC
- Obecni klienci UPC/Aster niebędący na zobowiązaniu promocyjnym.
- Obecni klienci UPC/Aster będący na zobowiązaniu promocyjnym, których dotychczasowy abonament miesięczny za usługi podstawowe (Telewizja, Internet, Telefon) jest niższy lub równy abonamentowi za zamawiany pakiet."
I nie ma tutaj słowa, ze to musi im się opłacić, reszta, to tylko spekulacje i dywagacje, ale chyba operator wie co robi, umieszczając to co podałem wyżej, na swojej stronie.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2013, 14:56   

Kocurek... Mówimy przecież o upgrade do promocyjnego 250 Mb/s za 85 zł, oferta ze strony: http://www.upc.pl/internet/
W regulaminie tej promocji jest określone, że promocja ta jest przeznaczona dla osób, które:
Cytat:
w okresie 3 (słownie: trzech) miesięcy przed Przystąpieniem do Promocji nie były Abonentami Organizatora Promocji w zakresie jakiejkolwiek z Usług Internetowych
W poprzednim poście dałam link do wątku, w którym ktoś próbował bezskutecznie przejść z tańszego 25 Mb/s na umowie bezterminowej na 250 Mb/s. Natomiast jakieś promocje z paczkami usług to zupełnie inna sprawa, nie każdy tego potrzebuje, pomijając fakt, że i tak wychodzi drożej niż za sam Internet.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-10-2013, 15:45   

Susane napisał/a:
Mówimy przecież o upgrade do promocyjnego 250 Mb/s za 85 zł, oferta ze strony: http://www.upc.pl/internet/

Gdzie to niby wcześniej było podane w tym wątku?.
Cytat:
W poprzednim poście dałam link do wątku, w którym ktoś próbował bezskutecznie przejść z tańszego 25 Mb/s na umowie bezterminowej na 250 Mb/s.

Z tamtego wątku:
gpociej napisał/a:
W UPC już jestem do 6 czy 7 lat i obecnie siedzę na standardowej (niepromocyjnej) bezterminowej umowie na FIBER POWER 25 Mb/s za który płacę 82 zł.

Słowem kluczowym w takich negocjacjach jest,
"czy otrzymali państwo moje wypowiedzenie umowy".....
A jakoś nie znalazłem wzmianki, że wypowiedzenie zostało złożone.....
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2013, 16:21   

KOCUREK1970 napisał/a:
Susane napisał/a:
Mówimy przecież o upgrade do promocyjnego 250 Mb/s za 85 zł, oferta ze strony: http://www.upc.pl/internet/

Gdzie to niby wcześniej było podane w tym wątku?
A do czego się odnosisz, nie do wcześniejszych postów? Było pisane, że nie w każdym przypadku można podnieść prędkość nawet jak chce się płacić więcej, bo oferta jest dla nowych. Żadna to sztuka brać dużo droższą paczkę z niepotrzebnymi usługami.
KOCUREK1970 napisał/a:
Cytat:
W UPC już jestem do 6 czy 7 lat i obecnie siedzę na standardowej (niepromocyjnej) bezterminowej umowie na FIBER POWER 25 Mb/s za który płacę 82 zł.
A jakoś nie znalazłem wzmianki, że wypowiedzenie zostało złożone.....
Temat z października, usługa miała być odłączona w listopadzie, a więc wypowiedzenie poszło, ale jakoś UPC nie wyrywało się specjalnie do dania promocyjnego 250 Mb/s, kiedy klient ma niewiele dopłacić.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-10-2013, 17:00   

Susane napisał/a:
Było pisane, że nie w każdym przypadku można podnieść prędkość nawet jak chce się płacić więcej, bo oferta jest dla nowych.

Złożysz wypowiedzenie, to jesteś NOWYM klientem,
dziwne, że ci co złożyli wypowiedzenia, dostali oferty TYLKO dla nowych, i nie było z tym żadnych ceregieli (ja również!).
Oczywiście Ty zaraz zaczniesz mi udowadniać, że tak nie było....
Susane napisał/a:
Temat z października, usługa miała być odłączona w listopadzie, a więc wypowiedzenie poszło

Nie, nie poszło, bo gdyby poszło (a sam zainteresowany o tym nic nie wspomina który wątek założył), to by dostał to co chciał,
a sam pisze, że mu 250 zaproponowali za 160 zł jak dla nowego, ale raczej w jego ocenie problemem jest nie to, że nie chcieli mu dać tej oferty, bo chcieli, tylko bulwersuje się, że po 6-7 latach bycia z nimi, mają dla niego taką samą ofertę, jak dla tych z ulicy, czyli nawet 5 zł TANIEJ.
Z mojej strony to tyle, i pozwolę sobie na tym zakończyć "spór" z Tobą ;) ,
bo i tak każdy zostanie przy swoim :mrgreen: .
pozdrawiam serdecznie :mrgreen:
udanego weekendu :mrgreen:
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2013, 17:21   

KOCUREK1970 napisał/a:
Złożysz wypowiedzenie, to jesteś NOWYM klientem,
dziwne, że ci co złożyli wypowiedzenia, dostali oferty TYLKO dla nowych, i nie było z tym żadnych ceregieli (ja również!).
Niestety okres karencji przy korzystaniu z niektórych ofert (250 Mb/s za 85 zł) wynosi 3 miesiące i jak najbardziej może to być powód do odmowy klientowi, który nie chce droższych paczek tylko sam Internet. Pomijam już to, że nie każdy może sobie bezkarnie wypowiadać umowę.
KOCUREK1970 napisał/a:
Nie, nie poszło, bo gdyby poszło (a sam zainteresowany o tym nic nie wspomina który wątek założył), to by dostał to co chciał
Złożył wypowiedzenie jak mu to sugerowano, co wynika z kontekstu dalszych wypowiedzi:
gpociej napisał/a:
z tego co usłyszałem do usługa zostanie odłączona pod koniec listopada.
KOCUREK1970 napisał/a:
sam pisze, że mu 250 zaproponowali za 160 zł jak dla nowego
160 zł to oferta na umowie bezterminowej, która była dla niego dostępna bez łaski, ale on chciał w promocji za 85 zł, co nie spotkało się z entuzjazmem drugiej strony.

[ Dodano: 26-10-2013, 15:44 ]
poli12 napisał/a:
Wypowiedzenie już poszło ponad miesiąc temu. Internet jest jedyną usługą jaką mam w UPC. D.U.K. oferuje jedynie 120mb w cenie 74zł (przy 12 miesiącach umowy), a 250mb w 85zł nie mogą zaoferować.
Kolejny i świeży przykład ze wspomnianego wątku. Na tym można zakończyć ten off top o podwyższaniu sobie prędkości uploadu poprzez zmianę pakietu na wyższy.
 
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-10-2013, 13:01   

Czy wiecie może jakie modemy będą obsługiwały prędkość 500mb/s i czy karta sieciowa w komputerze 5 letnim obsłuży taką prędkość?
_________________
  500
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-10-2013, 14:28   

Cytat:
Czy wiecie może jakie modemy będą obsługiwały prędkość 500mb/s

Skoro jeszcze nie świadczą tej usługi, to tylko kontakt z infolinią Ci pozostał.
italo2006 napisał/a:
czy karta sieciowa w komputerze 5 letnim obsłuży taką prędkość?

Na 99% NIE, nie obsłuży.
Choć jak podasz co to dokładnie za cudo, to można sprawdzić, w menadżerze urządzeń, tam masz podane co to za karta, a komputer to laptop, czy zwykły blaszak,
albo sam na stronie producenta komputera możesz sprawdzić.
_________________
 
 
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 27-10-2013, 15:54   

Przekażę Wam informację jak działa 500 Mbps i jaki modem jak sam dostanę ;)
 
 
trew 
classic master

Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 212
Wysłany: 27-10-2013, 16:29   

JacekArtur
Kiedy mają ci podłączyć 500 Mbit? Podobno testy zaczynają w listopadzie.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 27-10-2013, 17:42   

italo2006 napisał/a:
Czy wiecie może jakie modemy będą obsługiwały prędkość 500mb/s

Modemy EuroDOCSIS 3.1, których UPC póki co nie udostępnia. Na Googlu też nie widzę aby był dostępny jakiś sprzęt z tą normą.
italo2006 napisał/a:
czy karta sieciowa w komputerze 5 letnim obsłuży taką prędkość?

Jeśli nie jest to karta Gigabitowa, to nie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-10-2013, 17:46   

JacekArtur napisał/a:
Przekażę Wam informację jak działa 500 Mbps i jaki modem jak sam dostanę

Normalnie, już zazdrościmy :mrgreen:
A, że tak zapytam, to będzie testowanie służbowe, czy prywatne, tylko pytam!?.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: