Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta 500 Mb/s i globalne współdzielenie WiFi w UPC!
Autor Wiadomość
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-10-2013, 12:01   

Modem mają ci co o niego walczyli niczym lwica o lwiątka. UPC domyślnie wciska wszystkim routery :D
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 22-10-2013, 12:04   

winforGD napisał/a:
100% userów UPC ma sprzęt UPC i 100% userów będzie miało domyślnie włączone udostępnianie Wi-Fi innym

Ja raczej nie będę miał, bo nie mam WiFi of UPC i podejrzewam, że całkiem spora grupka też. Te 100% to lekka przesada :) .
 
 
luc 
easy master


Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 33
Wysłany: 22-10-2013, 12:21   

winforGD napisał/a:
Modem mają ci co o niego walczyli niczym lwica o lwiątka. UPC domyślnie wciska wszystkim routery :D


A wiesz, coś w tym jest. Ostatnio przechodziłem z analoga na Select HD (z kartą CI+) i technik zaczął wyciągać router z pudełka. Ja się pytam - a po co mi to? A on, że "przy okazji wymieni mi modem na nowszy modemo-router z wifi". Ja na to, że ślicznie dziękuję, ale mam działający modem (po przejściu z Aster do UPC 3 razy był wymieniany), swój router i wyznaję starą zasadę, że jak coś działa, to nie ruszać...
_________________
 
 
qwerty8976 
light master

Dołączyła: 07 Sie 2011
Posty: 103
Wysłany: 22-10-2013, 14:18   

media2.pl/telekomunikacja/107235-Plany-UPC-Polska-Internet-500-Mbs-Horizon-hot-spoty-koniec-TV-analogowej.html :D :D

http://media2.pl/telekomu...analogowej.html
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2013, 17:54   

Pewnie nadal będzie dostępny tylko jeden adres publiczny przydzielany dynamicznie, a upload jak zwykle dość mały. Przydatne rzeczy, czyli stały IP (lub kilka), revDNS, większy upload są nieosiągalne w UPC, nawet za dodatkową opłatą.
 
 
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 22-10-2013, 18:11   

A ja zadam takie pytanie dotyczące odpowiedzialności internetowej . O ile wiem to jak będę udostępniał część łącza to w jaki sposób się to odbywać będzie ? Chodzi mi o przestępstwo z wykorzystaniem mojego modemu z UPC . TEORETYCZNIE tylko kto za to odpowiada ? Wiem , że udostępnione łącze może mieć dodatkowe IP ale ono będzie przyporządkowane do mojego modemu . I będą kogo szukać ? Mnie i modemu czy IP gościa za moim modemem ?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2013, 18:24   

Teoretycznie można wydzielić część pasma dla użytkowników z zewnątrz, dać inną, odrębną adresację i odseparować sieci, a połączenie autoryzować loginem i hasłem. Wtedy łatwo ustalić kto nabroił.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-10-2013, 19:52   

Susane wyjaśniła ci to post wyżej.
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 22-10-2013, 20:06   

Susane napisał/a:
Pewnie nadal będzie dostępny tylko jeden adres publiczny przydzielany dynamicznie, a upload jak zwykle dość mały. Przydatne rzeczy, czyli stały IP (lub kilka), revDNS, większy upload są nieosiągalne w UPC, nawet za dodatkową opłatą.


przecierz taka usluga jest tylko ze dla B2B poki sie bedzie sprzedawala to marne szanse zeby byla w ofercie dla klientow indywidualnych ...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2013, 20:31   

W Vectrze każdy może wykupić dodatkowy IP oraz większy upload. Tego mi brakuje w UPC.
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 22-10-2013, 21:19   

Susane napisał/a:
W Vectrze każdy może wykupić dodatkowy IP oraz większy upload. Tego mi brakuje w UPC.


Co do uslugi static IP to sie moge zgodzic ze klient indywidualny tez powinien miec mozliwosc taka usluge podpisac ... / po wdrozeniu ipv6 ten problem powinien sie czesciowo rozwiazac

Co do uploadu to w UPC nie potrzeba dokupowywac uploadu bo zawsze ratio UP/DOWN jest na poziomie około 1:10 a nie jak u i nnych 1:20 lub jeszcze wiecej, zawsze mozna zmienic pakiet na wyzszy i tam upload tez bedzie proporcjonalnie wyzszy i chyba jako jedyni oferuja 20Mb/s w najwyzszym pakiecie ...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2013, 22:07   

Nie chodzi o zmianę umowy, czyli pakietu na wyższy, zresztą nie zawsze jest taka możliwość, na obecnej umowie nie pozwolą mi przejść na 250 Mb/s, bo jest dla nowych klientów. Pomijam już ewentualne użeranie się za każdym razem, aby nie zabrano lub dano modem Cisco. Przydałoby się udostępnić w ofercie większy upload jako dodatkową opcję. Podobnie z dodatkowym publicznym IP. I to oferują inni dostawcy już teraz. Wspomniana wyżej Vectra dorosła nawet do przełączania swoich routerów w tryb bridge na prośbę klienta.
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-10-2013, 22:09   

Zgodzę się. Przykładowo mój miastowy dostawca zwiększa upoad na życzenie o 10Mb/s za jedyne 10 zł miesięcznie :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-10-2013, 23:05   

winforGD napisał/a:
Przykładowo mój miastowy dostawca zwiększa upoad na życzenie o 10Mb/s za jedyne 10 zł miesięcznie

Sam bym chętnie "wziął" taką wersję jak 60/60 Mb, mnie by to w zupełności wystarczyło, nawet dopłacając do tego i 50 zł co miesiąc, stały adres ip, też bym chętnie za to dopłacił...
I to jest właśnie dziwne, że inne przykłady nawet tu podane pokazują, że można to zrobić, a jakoś nasz największy kablooperator nie jest w stanie nam tego dać, w czym jest problem, by mieć stały niezmienny, raz przypisany TYLKO do mnie adres ip - zapłacę za to, jeśli już się tak firma o to boi....
pkudlins napisał/a:
zawsze mozna zmienic pakiet na wyzszy i tam upload tez bedzie proporcjonalnie wyzszy

Oczywiście, że można, tylko po co mi 250 Mb, skoro serwery z jakich można z taką prędkością pobierać, można policzyć na palcach jednej ręki, a proszę mi wskazać taki serwer użytkowy, który z taką prędkością działa w POLSCE i na świecie, często jest tak, że przy mojej prędkości 60 Mb, muszę czekać parę sekund zanim się strona "wyprodukuje", bo serwer zródłowy, by obsłużyć taką liczbę użytkowników jest ustawiony na kilka Kb, a jeszcze mam płacić za 250 Mb, skoro bardziej interesuje mnie upload, download już jest/są na takim poziomie, że 250 jest dla mnie bezużyteczny, bo przy takim pobieraniu, dysk mieli non stop zapisując dane, że nie ma szans się wtedy do niego dopchać, a nie, firma kombinuje, by wyrwać więcej kasy za większa prędkość, której tak naprawdę nie potrzebuję.
Chcę większy download, nie ma sprawy, więcej pan zapłaci i będzie.....,
chce większy upload, ?.
Ilu będzie miało ten net 500 Mb, 1%, a mają ci ludzie świadomość tego, jakim to sprzętem w domu będą musieli dysponować (komputer, własny router.....), ilu będzie zdziwionych, że z 500 Mb, ma tylko 50 Mb, bo nikt mu nie powiedział jakim sprzętem musi dysponować, by mógł korzystać z tych 500, zobaczcie co się dzieje w temacie 250 Mb, ilu jest "zdziwionych", że mu to nie działa jak powinno, już pomijam problemy samej sieci, a mam na myśli sprzęt u nich w domu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 22-10-2013, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 22-10-2013, 23:13   

KOCUREK1970 napisał/a:
pkudlins napisał/a:
zawsze mozna zmienic pakiet na wyzszy i tam upload tez bedzie proporcjonalnie wyzszy

Oczywiście, że można
Kocurek, niestety nie zawsze można, z umowy promocyjnej nie da się przejść na promocyjne 250 Mb/s, bo jest dla nowych klientów. Pomijam już fakt wciskania na siłę routera Technicolor plus 100 zł opłaty instalacyjnej dla tych na umowie bezterminowej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: