Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello Ultra
Autor Wiadomość
noenas 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: 22-09-2005, 00:58   

karty sieciowe na REALTEK 8139 są straszne, pod windows jeszcze nie tak tragicznie, ale zapytaj usera linuxa jak mu sie sprawuje,
oczywiście Polak potrafi, ale z tymi kartami jest troche problemów, nie podnosi interfejsu eth0 więc trzeba ręcznie podnosić go
bądz dopisać polecenie do pliku startowego systemu. Już jeden z tańszych na chipie Intela będzie dobrym rozwiazaniem
a koszt wacha sie w granicach 10-15zł (używana)

testowane :
- Slackware 9/10.0/10.1
- Mandrake 10.0/10.1
- Mandriva 2005

więc nie śądze że na innych działa , a może sie myle ?

PS. Zdecydowanie jestem za osobną kartą sieciową (nawet jak jest na płycie), wole chuchać na zimne,
karty sieciowe czasem sie palą, a gdy jest zintegrowana może narobić więcej problemów niż osobna,
oczywiście cieżko to osądzać co sie stanie (może nic) ale w takich przypadkach co najwyżej przypali ci sie slot PCI
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-09-2005, 02:49   

Dziwne widziałem dziesiątki realteków (wprawdzie w większości to stare rtl8029as ale i 80319 też sporo) i w domowych zastosowaniach nie sprawiały nigdy kłopotu pod linuksem, (sprawdzanie na najróżniejszych dystrybucjach w tym również wymienione slackware - dystrybucja nie ma nic do tego już prędzej wersja jądra mogła by mieć) i co to znaczy nie podnosi się automatycznie, znaczy trzeba kopnąć przy starcie w tą kartę aby zaskoczyła ? Albo coś działa albo coś nie działa. Jeśli coś działa z ręki zadziała też automatycznie a chiset na którym zbudowana została karta sieciowa zdecydowanie nie ma z tym nic wspólnego on może mieć najwyżej wpływ na obciążenie procesora przy bardzo dużym ruchu.
Oczywiście do jakiś większych serwerów lub komputerów na szybkich łączach w rozległuch sieciach lepiej kupić sobie porządną kartę, używanego 3coma można dostać już za 25zł
  marekd@jabberpl.org
 
noenas 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: 22-09-2005, 12:23   

nie podnosi sie automatycznie w sensie : uruchamiasz komputer i sieci nie ma, musisz dać ifup eth0 by mieć internet,
co jest troche dziwne gdyz na innych kartach tego problemu nie ma, tak jakby karta sieciowa nie była rozpoznawana poprawnie
(w ifconfg widzi ją normalnie)

PS. Opierajac sie przykladowo na mandrake, przy uruchomieniu komputera jest podglad co zostalo zaladowane co nie,
przy eth0 jest OK lecz gdy juz wstanie wszystko - sieci brak
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2005, 13:29   

noenas, A czy na 100% masz ustawione pobieranie IP z dhcp? Bo powiem szczerze, ze uruchamiałem chello na różnych dystrybucjach (w tym również na tych co wymieniłeś) i nigdy nie miałem problemów takich jak opisujesz.
Ale aby nie stwierdzać, że coś jest nie tak, więc pierwszy z listy:
poproszę zawartość plików:
/etc/rc.d/rc.inet1.conf
/etc/rc.d/rc.netdevice

Jacek
 
 
noenas 
Klikacz

Dołączył: 22 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: 22-09-2005, 14:04   

pupa jednym słowem, w tej dystrybucji jest inaczej

[root@host-ip28-177 rc.d]# ls -a
./ init.d/ rc0.d/ rc2.d/ rc4.d/ rc6.d/ rc.local* rc.sysinit*
../ rc* rc1.d/ rc3.d/ rc5.d/ rc.alsa_default* rc.modules*

na 100% mam ustawione pobieranie z dhcp
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 22-09-2005, 16:41   

noenas napisał/a:
karty sieciowe na REALTEK 8139 są straszne, pod windows jeszcze nie tak tragicznie, ale zapytaj usera linuxa jak mu sie sprawuje,
oczywiście Polak potrafi, ale z tymi kartami jest troche problemów, nie podnosi interfejsu eth0 więc trzeba ręcznie podnosić go
bądz dopisać polecenie do pliku startowego systemu. Już jeden z tańszych na chipie Intela będzie dobrym rozwiazaniem
a koszt wacha sie w granicach 10-15zł (używana)


A to ciekawe.
Ja mam w serwerze linuxowym 3 takie karty sieciowe od ok 4 lat i żadnych problemów z nimi nie doświadczam (no może poza jedną z nich która padła po burzy i musiałem ją wymienić ale przy burzy wszystko może się zdarzyć). W tej chwili nówka funkiel sztuka na Realteku to koszt ok 20-30 zł (być może da sie i taniej dostać np. na giełdzie w Warszawie) więc nie ma sensu ryzykować i kupować używaną za 10-15 która może nie działać właściwie bo nie wiadomo co z nią wcześniej się działo ;]
Instalowałem nie jedną sieciówkę na Realteku u niejednej osoby i 0 problemów, nie zdarzyło się żeby nówka sztuka nie chciała hablać.
Faktem jest że przy lepszej burzy potrafią padać, ale nie nie ma żadnej gwarancji że np. 3COM czy INTEL za kilkaset złotych przeżyje burzę, więc uważam że nie ma sensu przepłacać.
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-09-2005, 22:03   

noenas,
Jacek napisał/a:
pierwszy z listy

noenas napisał/a:
- Slackware 9/10.0/10.1

No ale nic - skoro masz pod ręką Mandrake'a, to poproszę zawartość plików:
/etc/modprobe.conf
/etc/modules
/etc/sysconfig/network
/etc/sysconfig/networking/ifcfg-eth0 (rozumiem, że "wadliwy" interfejs, to właśnie eth0)

Jacek
 
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 23-09-2005, 20:28   

Czy jest może ktoś z Gdańska komu podciagneli juz Ultra ? bo jak narazie odwiedzil mnie monter i powiedzial zeultra jest hen hen daleko ;]

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2005 ]
kvs napisał/a:
grimmey napisał/a:
to gowno prawda , nie wszedzie jeszcze maja zainstalowane wzmacniacze sygnalu , dlatego zbywaja ludzi


bzdury.
Żadne dodatkowe wzmacniacze sygnału nie są do tego celu potrzebne.
Potrzebna jest raczej rozbudowa noda optycznego, np. trzeba dostawić kolejnego CMTS'a, dorzucić więcej kart upstreamowych, porozkładać po upstreamach odbiorniki optyczne równomiernie tak aby żadna karta nie była przeciążona itp itd... To wymaga trochę czasu i podejrzewam że zanim będą w stanie w całej sieci zaoferowac chello ultra to trochę to może potrwać. Niektórzy piszą tu również głupoty że kable się mogą do tego celu nie nadawać - kabel koncentryczny nie ma ograniczenia przepustowości - jaki by on nie był, może miec nawet 10 lat, byle by miał odpowiednie tłumienie i nie był spróchniały - zresztą w sumie jak by był spróchniały to by nie działał na nim internet na mniejszym pakiecie.


Mylisz sie.... kable koncentryczne ktorych uzywa UPC maja ograniczona przepustowosc do 40 Mbps fullduplex na kanal - jedynie liczba kanalow moze byc rozna - a najczesciej to są 3 - z czego 1 idzie na caTV
 
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-09-2005, 10:17   

Od wczoraj jestem szczesliwym ? posiadaczem chello ultra. Narazie jest ok zobaczymy co dalej
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 24-09-2005, 12:59   

yacho napisał/a:
Mylisz sie.... kable koncentryczne ktorych uzywa UPC maja ograniczona przepustowosc do 40 Mbps fullduplex na kanal - jedynie liczba kanalow moze byc rozna - a najczesciej to są 3 - z czego 1 idzie na caTV


bzdura kompletna.
Przepustowość kabla koncentrycznego stosowanego w telewizji kablowej jest uzależniona m. in. od szerokości kanału transmisyjnego i modulacji jaka zostanie zastosowana. Dla lepszego zrozumienia: telewizja jest nadawana kanałami o szerokości 8 MHz w paśmie od ok 111 do 850 MHz, pomiędzy nośnymi telewizyjnymi można umieścić nośne cyfrowe również o szerokości 8MHz potrzebne do transmisji danych między CMTSem a modemem, pozatym jest do dyspozycji pasmo kanału zwrotnego 5-65 MHz do komunikacji zwrotnej. Bardzo istotnymi parametrami dzięki którym kabel będzie się nadawał do transmisji danych w sieci TVK są: jego tłumienie na częstotliwości 850 MHz - musi być jak najmniejsze, i współczynnik ekranowania - nie mogą z powietrza wnikać zakłócenia. Nie potrzeba wymieniać kabli jeśli operator robi rewolucyjne zmiany w transferze danych - w takim wypadku tylko i wyłącznie operator kablowy musi rozbudować węzły optyczne, dołożyć CMTSy itp itd. Nośnych cyfrowych z pasmem dosyłowym można przecież umieścić kilka, tak żeby część modemów sobie odbierała jedną nośną, inne kolejną, itd.
_________________
 
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 24-09-2005, 17:06   

seirix napisał/a:
Od wczoraj jestem szczesliwym ? posiadaczem chello ultra. Narazie jest ok zobaczymy co dalej


Miasto ?
 
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-09-2005, 17:16   

warszawa
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 24-09-2005, 21:35   

a mnie powiedzieli, ze w mojej okolicy nie ma warunkow technicznych na chello ultra ... :(
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 24-09-2005, 23:04   

bardzo mi przykro netkrak :(
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 24-09-2005, 23:28   

brovar: a jak to jest, ze tez jestes z NH, a masz ultra????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: