Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello Ultra
Autor Wiadomość
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 02-09-2005, 12:45   chello Ultra

To weszlo to chello ultra ? na stronie chello mozna przeczytac ze jest chello ultra 12 Mbps /
1024 kbps za 249,00 zł dostepne od 1 wrzesnia, a co z limiten, wiadomo oficjalnie ?
 
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 02-09-2005, 12:50   

wiadomo oficjalnie, ze bez limitow - poczytaj na stronach chello i UPC
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-2005, 12:52   

chello ultra nie jest oficjalnie limitowane,

nikt z nas jednak nie mial jeszcze dostepu do warunkow regulaminowych dotyczacych tej uslugi i szczegolow nie znamy.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 02-09-2005, 12:58   

w 'parametrach technicznych' jest wszystko jasno podane:

http://pomoc.upc.com.pl/n..._techniczne.pdf
 
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 02-09-2005, 13:03   

rzeczywiscie.... :mrgreen:
_________________
 
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 02-09-2005, 14:56   

MrY napisał/a:
chello ultra nie jest oficjalnie limitowane,

nikt z nas jednak nie mial jeszcze dostepu do warunkow regulaminowych dotyczacych tej uslugi i szczegolow nie znamy.

mylisz sie ja w czwartek podpisalem umowe :D na chello ultra
i niema limitow wszystko jest tak jak bylo mowione :)
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-09-2005, 15:02   

brovar, gratulacje - czekamy z niecierpliwością na pierwsze wrażenie :)

Jacek
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 03-09-2005, 06:47   

Smieszne to troche .
Bo jesli 12 mbitow jest bez limitu to czemu 2 lub 4 mbity sa z limitem skoro na takim laczu sciaga sie o wiele wolniej i mniej.

odpowiedz jest prosta.
Upc leci na kase i maja w nosie legalnosc sciagnietego oprogramowania blo przeciazenia sieci.
A tak nie dawnos ie kluciliscie o te kwestie.

Mysle ze albo zniosa limity ze wszystkich opcji za pare miesiecy albo na ultra wprowadza limit bo dziwne aby zostalo tak jak jest teraz.

249 zl + 49 kablowka prawie 300 zl za kabel.
]
Troche sporo :roll:

[ Dodano: Sob 03 Wrz, 2005 ]
Wlasnie dzwonilem na 9480 .
Wiec chello ultra jak wiadomo juz dzieki MrY bez limitu 12/1 mbit i 249 zl brutto bez tv kablowej czyli z tv okolo 300 zl z hakiem :/
_________________
 
 
grimmey 
light master

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2005, 08:58   

nie zniosa limitow ze wszystkich opcji bo tak jest wszedzie w kazdym kraju gdzie jest upc , ze najwyzsza opcja i czesto plus nie maja limitow a reszta lacz je posiada

ktos wie czy potrzebna bedzie karta sieciowa oprocz modemu do ultra bo gdzies to wyczytalem
?
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2005, 09:07   

http://upc.pl/internet_faq.php#n2

Jakie są wymagania systemowe komputera domowego?
.......
(usb)** Tylko przy podłączeniu jednego komputera za wyjątkiem usługi chello ultra.
chello ultra wymaga podłączenia modemu kablowego poprzez kartę sieciową w standardzie 10/100 Mbps.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-09-2005, 10:58   

Trochę głupie te wymagania, czy to znaczy, że jeśli przykładowo nie spełniał bym tych wymagań (przykładowo 486 bez miejsca na dysku albo jeszcze lepiej bez dysku bez cdromu i na dodatek jeszcze bez windowsa) to co ? Oczywiście wiem co: też nie ma problemu - będzie działać :) ale w takim razie zastanawiam się po co oni tam te głupoty wypisują odstraszając tym samym klientów którzy nie spełniają ich wydumanych wymagań. Nie wystarczyło by samo: usb lub karta ethernet a do chello ultra zalecana karta fastethernet. Skoro to jest faq to ciekawe komu można zadawać te pytania (bo przecież nie wzięli ich od nas z forum ) chętnie pomęczył bym taką osobę :mrgreen:
  marekd@jabberpl.org
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-09-2005, 11:24   

Oj Marek, jakbyś nie wiedział zwłaszcza dlaczego nie chcą instalować pod innymi systemami jak windows.

A co do wymagań na dysku to też wiesz że nie całkiem takie z sufitu wzięte bo musi być miejsce na sterowniki, ich wersje IE ;p , a do prawidłowej pracy systemu dysk też nie może miec 99% zajętości. Miałem 2lata temu kiedy zakładałem chello taką minimalną konfiguracje kompa to wiem że nie osiągałem 100% tego co mogłem bo komp nie wyrabiał z tymi wszystkimi gg , explorerami, mircami itd.
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 03-09-2005, 17:02   

MrY napisał/a:
...z tymi wszystkimi gg , explorerami, mircami itd.


mi na laptoku 500 MHz kde (all efekty off) generowanie stron "spowalnia internet" znaczy wszelkie opoznienia z pojawieniem sie strony przed oczami to nie wina lacza a procka..

tak wiec widzisz Marek ze wymagania nie z ksiezyca - ten sprzet jest w dodatku tak stary ze nie mogl by pobierac danych 12 Mbps bo po prostu dysk by nie nadazyl z zapisem przy 4 Mb dochodzi do swoich granic :)

PS: czemu nie mam ikonki debiana? :P
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-09-2005, 17:43   

Po pierwsze dlaczego KDE wiem ze ładnie wygląda sam używam ale na słabsze komputery są inne managery okienek działające dużo szybciej. Kolejna sprawa to przeglądarka jak wiadomo firefox szybko strony wczytuje ale jego silnik renderujący do najszybszych nie należy, pod tym względem opera mniej procesor zajmuje a konqureor jeszcze mniej. I nie do wszystkiego potrzebne są aż takie duże przeglądarki istnieje cała masa superszybkich przeglądarek nie wymagająca nawet X do działania jak np links czy w3m może i nie obsługują css'ów ale za to renderują strony błyskawicznie nawet na 486, możliwości też mają niemałe linksem bezproblemu można zrobić nawet przelew w banku. 12Mbitów/s = 1,5MBajta/s a z tym wyrobi się nawet najstarszy dysk.

Ikonka debiana (zarówno u mnie jak i u Ciebie) nie pojawia się ponieważ nie ma w identyfikacji przeglądarki słowa debian, jak chcesz mieć ślimaczka zamiast głowy pingwinka to wystarczy sobie dopisać.
  marekd@jabberpl.org
 
Lukrowany 
easy master

Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 24
Wysłany: 03-09-2005, 18:46   

Marek napisał/a:
Kolejna sprawa to przeglądarka jak wiadomo firefox szybko strony wczytuje ale jego silnik renderujący do najszybszych nie należy

to zdecyduj sie, hehe. wczytuje szybko strony czy wolno je renderuje?

btw. silnik ff wcale nie jest taki wolny, ale skoro tak uwazasz to napisz swoj wlasny. niektorzy to lubia wylamywac sie za wszelka cene
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: