Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
brak pełnej prędkości FP 250
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-01-2015, 22:04   

sfx napisał/a:
Z czystej ciekawości zapytam czy jeśli sygnał przejdzie przez obecny router tak jak to opisałeś to nie powinien zmaleć, tak jak ma to miejsce aktualnie?

Jeśli masz router jaki masz, to oczywiście to on będzie tym "wąskim gardłem".
Jak podłączysz do dobrego switcha, to router będzie tylko "dawał" internet gdzie potrzeba, a to switch będzie "rządził i dzielił" - i tylko internet pójdzie przez router, a cała reszta ruchu sieciowego - przez switcha.
sfx napisał/a:
może niewyspany jestem ale staram się zrozumieć dlaczego po podłączeniu switcha za routerem zadziała, a nie na odwrót

Pomyśl, co przydziela IP w sieci lokalnej, co powoduje, że tyle sprzętów jest widocznych jak jeden sprzęt - właśnie router.

sfx napisał/a:
router na inny porcie jako AP

Tylko, że net będzie tylko po wifi - bo switch nie da rady przydzielić IP komputerom i reszcie sprzętów po kablu w sieci lokalnej.
_________________
 
 
sfx 
easy master


Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2015, 00:39   

Dzięki, już widzę o co chodzi. Załatwie switch do testów i sprawdzę czy wszystko będzie chodzić tak jak powinno.



Co jeszcze ciekawsze wyłączyłem pare zbędnych opcji w routerze, które kiedyś sobie poustawiałem a tak na prawdę nigdy z nich nie korzystałem (domowe ftp, media serwer itp.) :shock: , zrobiłem teraz test pobierania z serwera atmana i upc, efekt jest taki że wszystko zaczęło chodzić jak należy, mimo że sprzęt nie powinien tyle pociągnąć... teraz już kompletnie nic nie rozumiem.

I jeszcze:



download1043rd upc.png
test upc
Plik ściągnięto 118 raz(y) 43,22 KB

download1043rd atman.png
test atman
Plik ściągnięto 93 raz(y) 42,88 KB

 
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2015, 01:23   

sfx napisał/a:
Załatwie switch do testów

sfx napisał/a:
jeśli zakupie gigabitowy switch (np. TP-LINK TL-SG105)

Jakoś do TP Linka nie mam zaufania.

Ja mojego pierwszego switcha kupiłem właśnie tej firmy - padaczka.

Następny był Netgear GS 108 - no i to jest porządny switch - mam do dziś ( w miejscu, gdzie ma tylko działać), tam, gdzie chcę zarządzać siecią, serwerami (bo mam jeszcze Netgeara Ultra 2, 4 komputery, player HD, drukarka sieciowa), to mam 2 sztuki Cisco SG 200-08 - i to całym sercem mogę polecić.

Switch Netgeara niezarządzalny, switche Cisco pełna obsługa w zarządzaniu.
_________________
 
 
sfx 
easy master


Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-01-2015, 10:09   

KOCUREK1970 napisał/a:
sfx napisał/a:
Załatwie switch do testów

sfx napisał/a:
jeśli zakupie gigabitowy switch (np. TP-LINK TL-SG105)

Jakoś do TP Linka nie mam zaufania.

Ja mojego pierwszego switcha kupiłem właśnie tej firmy - padaczka.

Następny był Netgear GS 108 - no i to jest porządny switch - mam do dziś ( w miejscu, gdzie ma tylko działać), tam, gdzie chcę zarządzać siecią, serwerami (bo mam jeszcze Netgeara Ultra 2, 4 komputery, player HD, drukarka sieciowa), to mam 2 sztuki Cisco SG 200-08 - i to całym sercem mogę polecić.

Switch Netgeara niezarządzalny, switche Cisco pełna obsługa w zarządzaniu.



a GS105Ev2? http://www.netgear.com/bu...x#tab-techspecs

ewentualnie Netgear ProSafe 8-Port Gigabit Desktop Switch Metal (GS108GE) ?

jest tutaj jakaś różnica w działaniu? widzę że cache mają ale inne ale na tym się chyba kończy.

[ Dodano: 22-01-2015, 21:21 ]
A teraz w ciągu dnia znowu o połowa mniejszy transfer...



nie wiem czy jest to spowodowane, bo liczba urządzeń identyczna, stan sieci ten sam, a wynik i połowę inny.... zobaczymy jak przyjdzie jutro switch.
 
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 24-01-2015, 15:25   

sfx napisał/a:
miałem FB 60 i problem nie istiniał. Aktualnie łącze FB250

A ja po raz kolejny z uporem maniaka przypominam, że nie ma FB tylko FP, nie Fiber Bower tylko Fiber Power! Widac niektórym Face Book działa na podświadomość...
 
 
trustworthy 
Klikacz

Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 11
Wysłany: 27-01-2017, 21:04   

Odgrzeję kotleta po 2 latach. Tak wiem, wyciągam trupa z szafy, niemniej jednak temat ten świetnie wpisuje się w moje problemy, jednak nie odpowiada na wszystkie moje pytania. Liczę, że teraz dostanę od Was odpowiedzi, dobrzy ludzie ;)

Po kolei - w mieszkaniu mam puszkę z kablami internetowymi - światłowód, połączenie PPPoE. Z puszki idą 4 kable skrętki do 3 pomieszczeń (do salonu idą 2 kable).

I tu pytanie - jak to wszystko najlepiej połączyć?

Jakie mam sprzęty?
    modem GPON - ten dostałem od dostawcy, nie mam pojęcia, co to jest.
    router Archer C8
    switch TP Link TL Sg1005D
    dodatkowo myślę nad TL1043ND v4


Jakie sprzęty w domu do podłączenia (ze względu na stabilność i wymianę danych wolę mieć wszystko po kablu):
    NAS Synology
    PS3
    TV
    centralka Fibaro


Jak ja to widzę?
Tam, gdzie jest puszka i gniazdo kabli, będzie zabudowa, A więc router będzie w szafie. W związku z tym jego WiFi odpada. Tak więc tam postawiłbym 1043ND v4, który po PPPoE pociśnie ok. 850 Mb/s. Od niego idą 4 kable - do wszystkich pomieszczeń. Sypialnie zostawiam w spokoju - tu nie mam pytań.
Zostaje salon - mam 2 Rj45 biegnące od routera. Ja to widzę tak, że do jednego podłączę Archer C8 w trybie AP i w nim włączę tylko WiFi. Do LANów podłączać nic nie będę, żeby odciążyć urządzenie - w myśl tego, co pisze Kocurek - quote poniżej.
Do drugiego gniazda Rj45 podepnę switch i do niego podłączę: NAS, centralka, PS3, TV.

Czy takie podłączenie będzie OK, czy można zrobić to lepiej?
Pytam głównie w nawiązaniu do wypowiedzi @KOCUREK1970
KOCUREK1970 napisał/a:

Jeśli masz router jaki masz, to oczywiście to on będzie tym "wąskim gardłem".
Jak podłączysz do dobrego switcha, to router będzie tylko "dawał" internet gdzie potrzeba, a to switch będzie "rządził i dzielił" - i tylko internet pójdzie przez router, a cała reszta ruchu sieciowego - przez switcha.


Zgodnie z powyższym chciałbym, aby router w "rozgałęźni" skupił się tylko na routowaniu. WiFi wyłączam, bo byłoby bezcelowe, a obciążałoby zawsze router. Jeżeli jednak do 1043 podłączę kable idące do pomieszczeń, to urządzenie będzie się dławiło przez przerzucanie pakietów. Dobrze myślę?

Mogę w takim razie w szafie dać: modem-router 1043-switch i od niego skrętki do pomieszczeń. Czy w takim przypadku przepustowość na urządzenia nie będzie za mała? Do jednego portu 1 Gb/s podłączam switch, do switcha kable. W salonie do jednego kabla router na WiFi, a do drugiego switch i kolejne urządzenia. Czy w takim przypadku transfery nie zostaną ograniczone?
I co z urządzeniami podpiętymi pod Switcha, które komunikować się też będą z routerem WiFi (Archer C8) - bardzo często korzystam z NASa po WiFi. Wtedy połączenie ma długą drogę do pokonania: urządzenie do switcha, switch do drugiego switcha, ten przekazuje do routera WiFi (Archer C8) i ten dopiero do urządzeń końcowych.

Pomóżcie, proszę, bo spędza mi ten temat sen z powiek, a nie umiem sam wykminić, które rozwiązanie będzie najlepsze.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2017, 21:34   

trustworthy, Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Chcesz do modemu podłączyć 1043ND v4 i do tego routera jeden router w trybie ap (Archer C8) i switch i do switcha podpinasz NAS, TV, centralkę i PS3?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-01-2017, 22:14   

trustworthy napisał/a:
1043ND v4, który po PPPoE pociśnie ok. 850 Mb/s.

Wątpię w takie jego możliwości:
https://wiki.openwrt.org/doc/hardware/performance

Sprzęt w szafce - dobry pomysł, tylko bez wentylacji (wymuszonej czy własnej) sprzęt się ugotuje.
trustworthy napisał/a:
Czy w takim przypadku transfery nie zostaną ograniczone?

Jeśli nie pokitrasisz zarobienia kabli RJ45, wszystkie tak zarobione przewody zlinkują się na 1 Gb powinno być ok.

Ja bym switcha TP Linka nie kupował - Netger kosztuje tyle samo (może ciut więcej) a ma dożywotnią gwarancję (TP Link tylko 3 góra 5 lat).
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2017, 22:36   

Skoro już zaczęło się reklamowanie swoich marek to ja polecam taki sprzęt:
https://www.asus.com/pl/Networking/GXD1051_V3/
 
 
trustworthy 
Klikacz

Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 11
Wysłany: 27-01-2017, 23:23   

MrPepka napisał/a:
trustworthy, Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Chcesz do modemu podłączyć 1043ND v4 i do tego routera jeden router w trybie ap (Archer C8) i switch i do switcha podpinasz NAS, TV, centralkę i PS3?


Dokładnie tak - tak mi się wydaje, że to najlepsze połączenie. Ale dlatego tutaj napisałem, żeby posłuchać mądrzejszych :)
Więc tu pytanie do Was - jak to wszystko najlepiej połączyć?


KOCUREK1970 napisał/a:
Wątpię w takie jego możliwości:

Producent się tak chwali - nie mogę wkleić linku...

Pokazuje to też jakiś użytkownik na yt: nie mogę wkleić linku.

Kable zarobione już przez ekipę remontową - będę sprawdzał, czy wszystko OK.

Reasumując: jak powinienem to połączyć, aby mieć najwydajniejszą sieć?
Jaki sprzęt powinienem kupić? Archerc C8 i TpLink 1005SG już mam. Bardziej pytam o to, jaki router kupić, który będzie odpowiedzialny tylko za routing. WiFi wyłączone. Może więc być bez. Przy 1043 spodobała mi się obiecywana wydajność oraz niska cena.

Oczywiście lepsze pomysły jeszcze milej widziane :)
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-01-2017, 23:44   

trustworthy napisał/a:
Producent się tak chwali

Marketingowy bełkot - 16 MB ROM i 64 MB RAMu, procesor 750 Mhz - producent sobie z Ciebie jaja robi.
900 Mb to on może mieć z LAN do LAN, ale w życiu z WAN do LAN.
trustworthy napisał/a:
Kable zarobione już przez ekipę remontową - będę sprawdzał, czy wszystko OK.

Kable muszą być odpowiednio zarobione:
http://swiatlan.pl/poradn...yczek-rj45.html
trustworthy napisał/a:
Przy 1043 spodobała mi się obiecywana wydajność oraz niska cena.

Nie da się Fiatem 126p mknąć po autostradzie 150 km/h.

Jaki router kupić - a ile masz na to kasy?
Ostrzegam, że mówimy tu o kwotach OD 300 zł i więcej.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 27-01-2017, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2017, 23:44   

trustworthy napisał/a:
Przy 1043 spodobała mi się obiecywana wydajność oraz niska cena.

Zamiast 1043 może lepszy będzie WDR4300? Ma sprzętowy NAT więc prędkość po kablu będzie wyższa.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-01-2017, 23:59   

MrPepka napisał/a:
Zamiast 1043 może lepszy będzie WDR4300?

Kupić FritzBoxa 4040 - dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, 512 RAMu, gigabitowy LAN/WAN, sprzętowy NAT - torpeda, no i 5 lat gwarancji.
https://fritzbox.com.pl/pl/p/AVM-FRITZBox-4040/110

Sam mam FritzBoxa 3490 i obecnie nie wyobrażam sobie innego routera w mojej sieci:
2 serwery: Synology DS713+/DX513, Netgear Ultra 2,
3 switche - 2 niezarządzalne (Netgear GS108 i HP1410 24G, i jeden zarządzalny HP PS1810-24G),
5 komputerów wszelakiej maści, player HD, BR, SMART dongle TV, drukarka sieciowa.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 28-01-2017, 00:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 28-01-2017, 00:13   

KOCUREK1970 napisał/a:
5 komputerów wszelakiej maści, player HD, BR, SMART dongle TV, drukarka sieciowa.

I wszystkie te sprzęty są z kartami gigabitowymi? ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-01-2017, 00:20   

MrPepka napisał/a:
I wszystkie te sprzęty są z kartami gigabitowymi?

Niestety :twisted: tak :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: