Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja dekodera z UPC
Autor Wiadomość
vp32 
Klikacz

Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 27-08-2013, 14:15   Instalacja dekodera z UPC

Cześć, Takie pytanie raczej do monterów kablówki, ale może ktoś wie.
Tak dość mocno mnie zaciekawiło dlaczego UPC tak uparcie nalega aby dekoder TV kablowej i internet montował monter i nie mogą powierzyć tego użytkownikowi.
Na czym polega ta instalacja i co on tak na prawdę robi z tym dekoderem po podłączeniu do sieci kablowej.
Nie udało mi się podpatrzeć pracy montera, ale może ktoś umie powiedzieć na czym ta tajemnica polega?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2013, 15:01   

A jak chcesz sie dostać do skrzynki aby podłączyć sygnał ?
 
 
vp32 
Klikacz

Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 27-08-2013, 17:50   

Nie mówię o tym bo to akurat on musi zrobić i to jest oczywiste. (skrzynka na klatce)
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 27-08-2013, 23:17   

vp32 napisał/a:
Na czym polega ta instalacja i co on tak na prawdę robi z tym dekoderem po podłączeniu do sieci kablowej.

Boją się, że źle zarobisz kable, a potem będziesz ich nękał, że nie działa. Poza tym technik zazwyczaj dzwoni "na centralę" w celu aktywacji. Sam mógłbyś się nie dodzwonić :) .
 
 
vp32 
Klikacz

Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: 28-08-2013, 05:49   

Dobra, zakładając że zarobione są końcówki i nikt się tego nie czepia to czy w UPC jest tak jak w VECTRZE, tam podłączyć wystarczyło modem i dekoder do sieci i sam podjął inicjację bez klikania po pilocie
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 29-08-2013, 18:13   

Mi monterzy z vectry wymienili trójnik(to coś co rozdziela internet i tv) na zdecydowanie mniejszy i lzejszy od tego co miałem po upc.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2013, 18:26   

vp32, jeśli nawet miałbyś kabel w domu to instalator musi sprawdzić okablowanie, w razie potrzeby wymienić, sprawdzić czy masz wtyczki F kompresyjne, jeśli nie, to wymienić, sprawdzić poziom sygnału, w razie potrzeby wyregulować zmieniając filtry lub zwrotnice albo w ekstremalnych przypadkach przepiąć kabel w multitapie w skrzynce na inne tłumienie. Po tym podłącza dekoder i go aktywuje dzwoniąc do CC, podając numer dekodera i karty, które zostaną ze sobą sparowane w systemie, po czym dekoder będzie aktywny. Po tym podpisujesz kwita, że wszystko działa jak trzeba.
Mówiąc krótko, UPC musi mieć pewność, że sprzęt jest podłączony zgodnie z jej standardami. Nie ominiesz tego.

FIL napisał/a:
Mi monterzy z vectry wymienili trójnik(to coś co rozdziela internet i tv) na zdecydowanie mniejszy i lzejszy od tego co miałem po upc.

Pewnie zabrali zwrotnicę multimedialną:
lub

i wstawili zwykły splitter:
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 29-08-2013, 19:06   

Zabrali nr 2 i wstawili splitter. A tak z ciekawości zapytam czemu tak robią?
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 29-08-2013, 21:41   

A miałeś w domu 2 takie zwrotnice, np. 1-sza w przedpokoju a druga w pokoju, czy tylko jedną?
Generalnie zasada jest taka, że zwrotnicę montuje się jako pierwsze rozgałęzienie w lokalu. Można też założyć 2, np. ja tak kiedyś miałem, ale 2 nie są wymagane. Natomiast jedna powinna być koniecznie, jeśli w lokalu jest modem internetowy.
Nie znam się na tym, ale zwrotnica taka chyba izoluje częstotliwość na której działa internet od częstotliwości DVB-C i Analogu, tak aby działający modem nie zakłócał tych pasm silnym sygnałem upstreamu i aby ewentualny telewizor podłączony do analogu nie wprowadzał zakłóceń do kanału zwrotnego w sieci (wyjście RTV w zwrotnicy z blokadą kanału zwrotnego).
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 29-08-2013, 22:36   

Miałem tylko jedną. Nie wiem czy to ma znaczenie ale na klatce mój kabel jest owinięty taśmą (podczas instalacji kabla zabrakło :mrgreen: ).
Mam jeszcze pytanie odnośnie multirooma. Z pokoju w którym jest dekoder, modem i zwrotnica nie mam możliwości poprowadzenia kabla do drugiego pokoju. Pytanie czy kabel do drugiego dekodera musi być poprowadzony właśnie od tej zwrotnicy czy może ze skrzynki znajdującej się na klatce? Niestety na infolinii skierowali mnie do lokalnego BOK bo sami nie wiedzieli a szczerze to nie chce mi się przebijać połowy miasta żeby pogadać 2 minuty z serwisantem :D
Z góry dzięki za info.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 30-08-2013, 15:21   

FIL napisał/a:
Pytanie czy kabel do drugiego dekodera musi być poprowadzony właśnie od tej zwrotnicy czy może ze skrzynki znajdującej się na klatce?

Nie będą ciągnąć drugiego kabla z klatki. Po prostu kabel zostanie rozgałęziony w przedpokoju taką właśnie zwrotnicą.
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 30-08-2013, 16:44   

Przepraszam, że nie doprecyzowałem. Kable są w ścianach schowane. Jedyna możliwość ich rozgałęzienia jest na klatce schodowej. W takim razie wydaje się być jedynym rozwiązaniem zwrotnica na klatce jak sądze o ile takie coś zadziała.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 30-08-2013, 17:15   

Obawiam się, że będą musieli pociągnąć w mieszkaniu nowy kabel. W ścianie pewnie jest po sztuce na pokój. Zwrotnica na klatce i tak wymusi w sumie pociągnięcie dodatkowego kabla.
Nie wiem jak to będzie dokładnie wyglądało od strony technicznej. Może niech kolega kvs się wypowie. :)
 
 
adiko 
plus master


Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 330
Skąd: Katowice
Wysłany: 30-08-2013, 17:38   

A po co drugi kabel z klatki,ten kabel co masz obecnie do 1 dekodera instalator użyje do podpięcia zwrotnicy i do niego podepnie pierwszy i drugi kabel do obu dekoderów, nie trzeba 2 kabli z korytarza ciągnąć.U mnie wychodzą 3 kable, 2 tv cyfrowe i net (mógłbym podpiąć jeszcze 4 kabel do analoga ale nie mam 3 telewizorów :D ) i to wszystko oczywiście z 1 kabla z klatki,nie dwóch.
_________________
 
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 30-08-2013, 17:56   

Czy na klatce będę miał jeden czy dwa kable to mi to jest obojętne ;)
A czy posiadając 2 dekodery ma znaczenie, że do odbiornika tv gdzie dotychczas był dekoder bez nagrywarki podłącze ten z nagrywarką?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: