Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
35 cyfrowych kanałów UPC na TV z DVB-C
Autor Wiadomość
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 15-03-2019, 07:03   

GDA napisał/a:
niestety bez usuniecia filtra nie
pakiet Start jest darmowy przy usłudze internetu jezeli ktos mial tylko analoga to jest teraz "zmuszony" do wziecia internetu badz telewizji cyfrowej solo


To chyba nie jest do końca prawda... Mam sam internet i z ciekawosci podłaczyłem tv i nawet analogowych mi nie znalazło.... zadzwoniłem do upc i powiedzieli mi że te niedkodowane kanały Dvb-c sa tylko dla klientów telewizji a nie internetu... TV na liście wspieranych do CI+, żeby ktoś nie wyskoczył że taki ze mnie ignorant, jak również sprawdzałem na trzech kabalach w tym jednym który mam podłączony do anteny DVB-T i działa :) EDIT: Dodam że miałem CI+ i wiem jak skonfigurowac/podac częstotliwość i identyfikator sieci :)

@lucano1 By wyeliminowac wine fizyczną przyłącza w tym drugim pokoju, sprawdz ten dekoder tam gdzie masz horizon i wszystko działa... wtedy bedziesz mógł się przekonać czy to nie wina samego deodera...
_________________
Ostatnio zmieniony przez marioking 15-03-2019, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 15-03-2019, 07:45   

marioking, a wyszukiwanie dajesz jak należy? Wybierasz operatora podajesz jego id itd?

[ Dodano: 15-03-2019, 07:49 ]
lucano1 napisał/a:
Cześć,

W związku z wyłączeniem sporej części kanałów analogowych zdecydowałem, że kupię jakiś tani tuner dvb-c .

Prawdopodobnie tu masz odpowiedź "tani" może a nie musi być problematyczny
_________________
  ogromny
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 15-03-2019, 08:16   

ogromny napisał/a:
marioking, a wyszukiwanie dajesz jak należy? Wybierasz operatora podajesz jego id itd?



Dodam że miałem CI+ i wiem jak skonfigurowac/podac częstotliwość i identyfikator sieci :)
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-03-2019, 15:03   

marioking, Niektórzy ciągle mają założone filtry. Co prawda GMateusz twierdzi, ze 99% filtrów zostało zdemontowanych, jednak coś dużo osób zgłasza, ze jest w tym 1%. W każdym razie, ja na kilku adresach nie mam żadnego filtra przy samodzielnej usłudze Internetu i korzystać z niekodowanych kanałów mogę. Kwestia załatwienia sobie z UPC usunięcia filtrów.
_________________
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 15-03-2019, 15:43   

"załatwienie" to spore niedomówienie. Problemem jest że na infolini ciężko się z kimś dogadać... jak mówie o niekodowanych kanałach dvb-c to jakby wogóle nie jarzyli... "tylko ma Pan internet a nie tv", "jak Pan chce TV to potrzeba dodatkowego abonamentu/dekodera".... jak się pytam czy to nie jest bezpłatne, to oni że tylko dla posiadaczy abonamentu telewizyjnego... i tak to wygląda... wkurza mnie ta dyndajaca antenkta dvb-t i myslałem że koncze z upc wiec nie zgłebiałem, ale jak teraz znowu dwulteni cyrograf to jednak chciałbym cos zmienic... niestety zapomniałem poruszyć temat przy negocjacj bo własnie myslałem że to jest samoistnienie
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-03-2019, 16:06   

marioking, A kiedy podpisałeś cyrograf? 30 dni minęło? Jeśli tak, to albo dzwoń na infolinię do momentu aż trafisz na kogoś ogarniętego w DWT, albo reklamacja. Ta druga może być o tyle skuteczne, że UPC informuje że pakiet start jest w cenie pakietu Internet:
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2019, 16:39   

Z tego co się przypadkiem dowiedziałam od jednego z użytkowników to filtry na pewno są tam, gdzie spółdzielnia/wspólnota po demontażu anten daje w zamian sygnał z analogiem z UPC zawierający podstawowe programy telewizyjne. Oczywiście za dodatkową opłatą wliczaną w czynsz. Jeśli ktoś zrezygnował z opłacania takiego pakietu to ma filtr i zero szans na jego zdjęcie przy "gołym" pakiecie internetu.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 15-03-2019, 16:47   

zylx napisał/a:
marioking, A kiedy podpisałeś cyrograf? 30 dni minęło? Jeśli tak, to albo dzwoń na infolinię do momentu aż trafisz na kogoś ogarniętego w DWT, albo reklamacja. Ta druga może być o tyle skuteczne, że UPC informuje że pakiet start jest w cenie pakietu Internet:
Obrazek


Parę dni temu, napisałem reklamacje, zobaczymy czy zechcą się przychylić...
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2019, 16:47   

zylx napisał/a:
UPC informuje że pakiet start jest w cenie pakietu Internet
Pozostaje pytanie, czy jest to odzwierciedlone w umowie?
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 15-03-2019, 16:50   

I tu fakt że umowa jest jeszcze w terminie do odstąpienia może pozytywnie wpłynąc... zalezy jak bardzo im zależy...
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 15-03-2019, 17:14   

Zuzia napisał/a:
Pozostaje pytanie, czy jest to odzwierciedlone w umowie?

W przypadku umów konsumenckich, zwłaszcza tych zawieranych na odległość nie ma to takiego znaczenia. Jeśli następuje rozbieżność pomiędzy tym co mówił konsultant/było w reklamie masz ponad rok na dochodzenie swoich praw.

marioking, To nad czym tu się zastanawiać. Napisz odstąpienie i poproś o kontakt. Zmienią umowę na taką samą tylko z pakietem start.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 15-03-2019, 18:06   

zylx napisał/a:
Zuzia napisał/a:
Pozostaje pytanie, czy jest to odzwierciedlone w umowie?

W przypadku umów konsumenckich, zwłaszcza tych zawieranych na odległość nie ma to takiego znaczenia. Jeśli następuje rozbieżność pomiędzy tym co mówił konsultant/było w reklamie masz ponad rok na dochodzenie swoich praw.


Różnica jest kolosalna, bo gdyby było to ujęte w umowie ewentualna reklamacja jest formalnością, a jeśli zapisu brak i jedynym śladem jest obrazek reklamowy na stronie UPC, który nie będzie tam wiecznie wtedy chyba wiesz na jakiej pozycji jest konsument, w mojej ocenie - na przegranej.

Zatem moje pytanie jest aktualne, czy faktycznie w umowie na internet jest ujęta telewizja? Może ktoś ostatnio brał, niech zerknie i rozwieje wątpliwości.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 15-03-2019, 20:19   

Jest też kwestia że nie zawsze wszystko jest w umowie, takie szczegóły jak usługa mailowa, www, wifi nie jest np. bezposrednio wymieniana w regulaminie, tylko wynika z protszych stwierdzeń ze jest w ramach, w pakiecie gdzies na stronach albo pod-regulaminach... Wiadomo każda kwestie można wyagumnetować na swoja korzyść... i wszystko można podważyć :) Wiadomo mógłbym odstąpić od umowy, i renegocjować... Ale przyznam się nie chce mi się tak bujać... poza tym to jest kwestia dziwna i przez to że jedni ją po prostu mają bez żadnych umów... bo włąsnie nie mają już założonych filtrów, a inni mają pechą bo filtry były załozone ale nie bardzo jest okazja by je zdemontować to już mniej fajnie... Liczę że upc się zachowa i skoro to właśnie w wielu przypadkach oferuje na kablu i kto chcę może skorzystać jako free dodatek to beż takich barbarzyńskich metod jak odstąpienie przyzna... Marzyciel ze mnie, ale jednak mam tą w DVB-T i nie bardzo jest o co toczyć wojne, bardziej UPC działa sobie na szkode.... Bo tak mam już podłączenie i łątwiej przy jakiejś okazji pójść dalej w abonament TV... ale jak wolą zniechećać zamiast zachecać ich kiepska strategia według mnie.
_________________
 
 
tomasz40 
light master

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 50
Wysłany: 16-03-2019, 10:02   

zylx napisał/a:
, UPC informuje że pakiet start jest w cenie pakietu Internet:
Obrazek

Tak ale musisz mieć w umowie Internet i Pakiet Start, jak podpisywałem umowę na internet to miałem w tej samej cenie do wyboru sam internet albo Internet + pakiet Start. Według ulotki UPC proponuje w tej samej cenie dobranie pakietu Start, ale czy okres zobowiązania pozostaje taki sam jak na Internet?

przy okazji czy jest jeszcze Internet za 29 zł? Tak jak było 2 lata temu?
http://www.upc.pl/pdf/upc..._od20170928.pdf

według arkusza dla nowych klientów najtańsza oferta jest za 40 zł, a utrzymaniowa oferta jest za 45 zł ( sam internet) lub za 50 zł internet +pakiet Start

Co do kanałów w wersji HD wiązało się to z nowym wyszukiwaniem i bawieniem się w ustawianiu kanałów w "Ulubionych" przynajmniej tak w moim TV trzeba było zrobić, przy okazji niektóre kanały HD są zdublowane, pozostały też kanały w wersji SD
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 16-03-2019, 11:47   

Wiadomo kwestia interpretacji, ale skoro masowo ludzie mający internet mogą korzystać z pakietu start bez wymieniania w umowie czy też zamawiania specjalnie to chyba nie jest to rygorystyczna kwestia.... Zreszta to jest żaden interes, u mnie to po prostu kwestia estetyki że zamiast walającej się anteny mógłby miec te kanały z kabla, grosza więcej za to bym nie dał skoro plaće juz abonament RTV... To bardziej okazja dla upc by zaplusować u klientów i zachęcic do przyszłego szerszego korzystania z ich usług...

@tomasz40... niestesty nie ma niższej i tanszej oferty niż 39,99 za 150.. przynajmniej nikt się nie pochwalil... ale też jak się pytałem niedawno,, nie było tez 300 taniej niż 49,99.... :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: