Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
35 cyfrowych kanałów UPC na TV z DVB-C
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2019, 17:26   

Z tego co piszą na forach faktycznie demontują filtry i nie zakładają ich przy nowych instalacjach, dlatego niektórzy mają darmową telewizję. U mnie też są te kanały choć mam sam internet i brak wzmianki w umowie o pakiecie TV.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 18-03-2019, 19:47   

Ciekawe tylko czy oficjalnie to przyznają i zechca zadziałać w przedłużonej umowie... Na razie - no respons na reklamacje... a mineło 1,5 doby roboczej z tych maksymalnych 48h na odpowiedź...
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-03-2019, 00:17   

marioking, Jeśli złożyłeś reklamację, to mają 30 dni na odpowiedź.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2019, 00:32   

Zakładam, że gratis w postaci darmowej TV to efekt uboczny, a nie chęć dogodzenia abonentom :) Nie oszukujmy się, UPC nie ma żadnego interesu w takiej "promocji".
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 19-03-2019, 09:08   

Zuzia napisał/a:
Zakładam, że gratis w postaci darmowej TV to efekt uboczny, a nie chęć dogodzenia abonentom :) Nie oszukujmy się, UPC nie ma żadnego interesu w takiej "promocji".


Tylko to żadna promocja! I to jest najprawdzwisza prawda... Ja to mam "za free" placac abonament, a nawet nie placac jak niektorzy i z głupim kawałkiem drutu za antenke... Bo to jest zwykle 1:1 z DVB-T... I tak przepłacam za ten szit, oglądam tylko od czasu do czasu... Gdyby była opcja nie płącenia i nie oglądania to bym nawet nie skonfigurował ;) Tylko jak nie mam czegoś w tv ustawionego, to jest wiecej klikania :P Bo jakoś nie przewidzieli opcji nie posiadania TV w TV :P 99% netflix/hbo go :P Musiałby mnie prąd popieścić bym chciał oprócz tego co place jeszcze upc za to dopłacac....

Oferowanie tego za free może im przynieść dopiero zysk, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak już ktoś poświecic czas by sobie podłączyć tv, przeciągnąc kabelek z czasem stwierdzi czemu nie wziąc czegoś więcej....
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2019, 11:31   

Kablówki chcą zarabiać. W Vectrze najtańsza TV jest za 25 zł (41 kanałów z dekoderem lub modułem). U mnie dają jeszcze jakiś pakiet podstawowy za ok. 10 zł, ale taka oferta jest tylko w salonie Vectry. W UPC oficjalnie START nie jest za free tylko dla posiadaczy jakiegoś pakietu telewizyjnego. Gdyby nie forum nawet nie wiedziałbym o tym,  że w ogóle mogą być dostępne jakieś kanały za darmo w DVB-C i pewnie wielu klientów nie wie. Zresztą jak dla mnie i tak nie ma co tam oglądać, odłączyłam, bo zwrotnica podniosła mi za bardzo sygnał w upstreamie. A seriale, filmy, czy wiadomości dostępne są na Vod PL w Full HD i nawet lepiej wyglądają na moim telewizorze niż nadawane przez UPC. Z kolei podstawowe kanały DVB-T odbieram na antenie-drucie i obraz też wydaje mi się lepszy niż od UPC.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 19-03-2019, 12:11   

Zuzia napisał/a:
Kablówki chcą zarabiać....


Co nie zmienia faktu że obecnie dają to "w pakecie" za free.... w tej samej cenie/oficjalnie i nie fajnie że tylko dlatego że się o tym zapomniało, to znaczy że już tego mam nie mieć? Osobiscie nawet jeśli to gorzej działa niż na dvb-t to mi to nie przeszkadza, tak jak brak skonfigurowania "jakiejś" TV choćby tam tylko leciało mango :) ,,,, by nie trzeba było się cofać bo w tv w przypadku braku sygnału zapodaje google vod i mam dodatkowe klikanie :P
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-03-2019, 18:14   

Obraz na kanałach nadawanych w DVB-T wygląda lepiej od obrazu na tych samych kanałach nadawanych przez UPC? Co wy za bzdury wypisujecie? :shock:
W ogólnopolskich MUX-ach naziemnych (1, 2, 3 i 8 ) tylko TVP 1, TVP 2, TVP Info oraz TVP Sport nadawane są w HD (a tak naprawdę to w pseudoHD). Reszta programów nadawana jest w marnym SD.
A ile kanałów naziemnych nadawanych przez UPC w pakiecie Start jest w HD (i to prawdziwym HD)? Co więcej, nawet kanały SD nadawane są z wyższym bitrate i wyższą rozdzielczością (np. TVP Kultura czy TVP Historia: DVB-T -> 704x576, UPC -> 720x576).

Dla porównania:

MUX-1
1. Eska TV -> DVB-T w SD, UPC w HD
2. Polo TV -> DVB-T w SD, UPC w SD
3. TTV -> DVB-T w SD, UPC w HD
4. ATM Rozrywka -> DVB-T w SD, UPC w SD
5. TV Trwam -> DVB-T w SD, UPC w SD
6. Stopklatka TV -> DVB-T w SD, UPC w HD
7. Fokus TV -> DVB-T w SD, UPC w HD
8. TVP ABC -> DVB-T w SD, UPC w SD

MUX-2
1. Polsat -> DVB-T w SD, UPC w HD
2. Super Polsat -> DVB-T w SD, UPC w HD
3. TVN -> DVB-T w SD, UPC w HD
4. TVN 7 -> DVB-T w SD, UPC w HD
5. TV 4 -> DVB-T w SD, UPC w HD
6. TV 6 -> DVB-T w SD, UPC w HD
7. TV Puls -> DVB-T w SD, UPC w HD
8. Puls 2 -> DVB-T w SD, UPC w HD

MUX-3
1. TVP 1 -> DVB-T w HD, UPC w HD
2. TVP 2 -> DVB-T w HD, UPC w HD
3. TVP 3 -> DVB-T w SD, UPC w SD
4. TVP Info -> DVB-T w HD, UPC w HD
5. TVP Kultura -> DVB-T w SD, UPC w SD
6. TVP Historia -> DVB-T w SD, UPC w SD
7. TVP Sport (dubel z MUX-8) -> DVB-T w SD, UPC w HD

MUX-8
1. Zoom TV -> DVB-T w SD, UPC w HD
2. Nowa TV -> DVB-T w SD, UPC w HD
3. Metro -> DVB-T w SD, UPC w HD
4. WP -> DVB-T w SD, UPC w HD
5. TVP Sport -> DVB-T w HD, UPC w HD
6. TVP Rozrywka -> DVB-T w SD, UPC w SD
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2019, 19:29   

Cytat:
A seriale, filmy, czy wiadomości dostępne są na Vod PL w Full HD i nawet lepiej wyglądają na moim telewizorze niż nadawane przez UPC. Z kolei podstawowe kanały DVB-T odbieram na antenie-drucie i obraz też wydaje mi się lepszy niż od UPC.
I nadal podtrzymuję swoją opinię :) Podkreślam co istotne. Być może to kwestia tunera w telewizorze albo innych czynników. Moje odczucia jak najbardziej subiektywne i Twój wywód nie zmieni mojego zdania, ale dzięki za rozpiskę :)

Porównywałam głównie to co oglądam, czyli materiały nadawane przed TVP 1 i 2 HD, one są też na ich VoD:
-serial w TVP HD UPC - brzydko
-serial w TVP HD DVB-T - ładniej
-serial w TVP HD Vectra (u sąsiadki) - brzydko
-cały czas ten sam serial w TVP HD ale z ich VoD - bardzo ładny obraz

Przerzuciłam się na DVB-T oraz TVP VoD.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-03-2019, 20:53   

Jakim cudem przekaz kanałów (TVP 1 HD i TVP 2 HD) nadawany ze średnim bitrate 3 Mbps (DVB-T) może wyglądać lepiej od przekazu nadawanego ze średnim bitrate 14 Mbps (UPC - dosył światłowodowy)? :shock:
W vod.tvp.pl materiał HD także nie jest wpuszczany z tak wysokim bitrate, jaki jest w UPC. :P Owszem jest dużo więcej niż w DVB-T (około 9 Mbps), ale nadal sporo brakuje do jakości, jaka jest w UPC. :)
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2019, 22:24   

Wiem, jakie jest bitrate, ale nie w tym rzecz. Od początku piszę o odbiorze na moim telewizorze (japoński Funai). "Cud" łatwo wyjaśnić - zakładam, że na różnych telewizorach obraz jest różnie wyświetlany (bo inne moduły tunerów, ustawienia, filtry itp.). Nagrania z VoD idą innym kanałem i wyglądają najlepiej, dodatkowa zaleta to brak reklam. Obecny tv bardzo mi odpowiada i nie zamierzam go zmieniać, aby dostrzec piękno programów DVB-C z UPC :)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 19-03-2019, 22:29   

Robin, Skąd wiesz, które kanały są z satelity, a które przekazywane światłowodowo?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2019, 22:56   

To proste. Robin ma bardzo dużą wiedzę w tym temacie która wbrew pozorom jest powszechnie dostępna (przykład: http://satkurier.pl/news/...roblemow.html). Można też porównać składowe strumieni z UPC z tymi z sat
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 20-03-2019, 14:36   

Zuzka, wszystkie Funai z jakimi mialem do czynienia mialy dosc ubogie opcje regulacji obrazu dtv, dostep do poszczegolnych parametrow byl zablokowany. Czasami da sie to lepiej wyregulowac w trybie serwisowym, podaj model tego Funai, moze cos podpowiem wiecej. Na defaulcie dla tv cyfrowej moze to wygladac srednio i stad widzisz poprawe po przelaczeniu zrodla np. na PC/HDMI/USB, wideo z nizszym bitrate odtwarzane tymi kanalami lepiej wyglada.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2019, 14:45   

Funai 46FD753P/10N. Napisz proszę jak wejść w tryb serwisowy i co ustawić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: