Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
35 cyfrowych kanałów UPC na TV z DVB-C
Autor Wiadomość
lucano1 
easy master

Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 40
Wysłany: 27-02-2019, 09:51   

Hej,

Mam w drugim pokoju tv na którym odbierałem tv analogową aby było przy czym zasnąć :-)
Jak wiecie liczba kanałów została zredukowana więc szukam sposobu na zwiększenie listy. Nie chce multiroom. Mam stary tv LCD bez wbudowanego dekodera.
Z tego co wyczytałem mając dekoder dvb-c można odebierać w tej chwili 34 kanały z pakietu podstawowego. Wystarczy podpiąć do tv dowolny dekoder dvb-c i wyszukać kanały automatycznie czy lepiej poszukać tych które są w pakiecie wpisując ich częstotliwości?
Polecacie jakiś dekoder dvb-c czy każdy się nada?
 
 
iSiO 
Klikacz

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: Łuków
Wysłany: 27-02-2019, 11:20   

GDA napisał/a:
od wczoraj w sygnale ponad 190 kanalow UPC 34 z nich nie sa szyfrowane takze powinny odbierac na telewizorze z glowica DVB-C

ale jezeli abonuje tylko analog to nie pozostaje nic innego jak telefon do UPC i zmiane abonamentu na telewizje cyfrowa


Ciotka odbierała do tej pory te darmowe kanały cyfrowę które są w UPC w systemie DVB-C no i oprócz tego kanały analogowe z pakietu podstawowego.
Teraz odkodowano dodatkowo kilkanaście kanałów HD i tych już ona nie odbiera bo paczki z tymi kanałami są na częstotliwościach które wycina filtr. Ciotka nie chce przechodzić na płatną telewizję, dlatego pytanie czy te kanały nowe będą dla niech dostępne?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-02-2019, 12:26   

niestety bez usuniecia filtra nie
pakiet Start jest darmowy przy usłudze internetu jezeli ktos mial tylko analoga to jest teraz "zmuszony" do wziecia internetu badz telewizji cyfrowej solo
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 28-02-2019, 10:52   

iSiO, Zadzwoń na infolinię, filtry zostaną zdemontowane.
_________________
 
 
TomekB 
light master


Dołączył: 13 Paź 2005
Posty: 62
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-03-2019, 17:58   

Hej, czy ktoś się orientuje czy w Szczecinie zmieniono częstotliwość dla kanału TVP Historia ? Wczoraj był, a dzisiaj brak sygnału.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-03-2019, 18:29   

Tak sms wysyłany był że od 7.03 zmieniają częstotliwość. na 122 jest teraz.
_________________
 
 
misiekf 
light master


Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 94
Wysłany: 10-03-2019, 08:43   

A ja z chęcią bym przeszedł z naziemnej anteny na kabel UPC, ale mam jeden problem z tv.
Otóż po ustawieniu swojej własnej kolejności kanałów po ponownym włączeniu tv mam już ustawiona listę według tego co ma UPC. Co się nie dzieje na naziemnej.
_________________
  misiekf
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 10-03-2019, 11:57   

misiekf, Kwestia twojego TV Gdzieś w ustawieniach będzie pewnie automatyczne wyszukiwanie.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1655
Wysłany: 10-03-2019, 13:26   

misiekf, u mnie jest opcja w ustawieniach włącz, wyłącz auto aktualizację

[ Dodano: 11-03-2019, 08:45 ]
GDA napisał/a:
niestety bez usuniecia filtra nie
pakiet Start jest darmowy przy usłudze internetu jezeli ktos mial tylko analoga to jest teraz "zmuszony" do wziecia internetu badz telewizji cyfrowej solo

Nikt nikogo nie zmusza jest i na to bardzo dobry sposób :mrgreen:
_________________
  ogromny
 
wkucha 
Klikacz

Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: 11-03-2019, 22:08   

Witam,na jakiej częstotliwości nadaje TVP SPORT w Gdansku?
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-03-2019, 00:34   

338 MHz
 
 
wkucha 
Klikacz

Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3
Wysłany: 12-03-2019, 08:33   

Dzięki,a kanały ZOOM TV,METRO i NOVA TV,bo wyświetla się plansza z nazwą kanału w HD,ale brak jest obrazu.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 12-03-2019, 09:16   

Dzis sie zmieniły częstotliwości takze musisz zaprogramować od nowa wszystkie kanaly
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-03-2019, 10:41   

wkucha napisał/a:
a kanały ZOOM TV,METRO i NOVA TV

Szukaj na 266 MHz.

GDA napisał/a:
Dzis sie zmieniły częstotliwości

Zgadza się. Około 15 MUX-ów z górnego pasma (610-730 MHz) zostało przeniesionych na zwolnione przez programy analogowe częstotliwości. Krótko mówiąc - szykowane jest miejsce pod nowe nośne downstream na potrzeby Internetu 1 Gb.
 
 
lucano1 
easy master

Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 40
Wysłany: 15-03-2019, 06:50   

Cześć,

W związku z wyłączeniem sporej części kanałów analogowych zdecydowałem, że kupię jakiś tani tuner dvb-c do drugiego pokoju. Znalazłem jakiś Edision progressiv hybrid lite, po podłączeniu było trochę problemów bo pomimo wpisania parametrów nie wyszukiwał kanałów. Zaktualizowałem software i ruszyło, ładnie znalazł wszystkie dostępne programy ale...
Na wielu kanałach występują przycinki obrazu, reszta kanałów działą perfekt bez zacięć w obrazie i głosie. A jeden kanał przeszedł samego siebie - wczoraj na TVN7 leciała jakaś komedia i nie było polskiego lektora. Aż poszedłem sprawdzić w w drugim pokoju na horizonie - tam był lektor.
Czy ktoś się spotkał z czymś takim? Gdzie szukać przyczyny przycięć kanałów? Kabel, dekoder? Możliwe aby dekoder był jakoś niekompatybilny z sygnałem poszczególnych kanałów czy to jest tak że jak sygnał jest OK to powinno być dobrze na wszystkich kanałach?
Z góry dzięki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: