Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
35 cyfrowych kanałów UPC na TV z DVB-C
Autor Wiadomość
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 23-08-2013, 16:28   

AtoMan napisał/a:
Gdzie konkretnie można znaleźć takie informacje? Jakoś nie mogę się dokopać.
http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answers/detail/a_id/643/kw/niekodowane_kanaly/session/L3RpbWUvMTM3NzI2ODA4MS9zaWQva0VudE91eWw%3D
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 23-08-2013, 18:15   

Bartolini napisał/a:
Mam kilka pytań.
1.Czyli z kabla analogowego gdzie normalnie odbieralem analogowke teraz bedzie również sygnal dvb-t.
2.Czy do starego tv moge dokupic Dekoder i bedzie również działało co z telewizorem z tunerem ?.

1. Nie. To nie jest sygnał DVB-T a DVB-C. Jedynie oferta programowa w "darmowym" DVB-C jest zbliżona do darmowej DVB-T.
2. Możesz dokupić dekoder STB, np. Conax, który obsługuje DVB-C. Wszystkie tanie dekodery zewnętrzne do DVB-T obsługują tylko i wyłacznie DVB-T, no chyba, że o czymś nie wiem... Tuner DVB-C musi obsługiwać standardy MPEG2 (kanały SD) i MPEG4 (kanały HD).

DVB-Terrestial działa jako cyfrowa telewizja naziemna ("bezprzewodowa").
DVB-Cable działa jako cyfrowa telewizja kablowa.
Obie mają różne modulacje i nie współpracują ze sobą. Nie wpuścisz też w jeden kabel obu sygnałów bez specjalnego sprzętu.

Na chwilę obecną aby odbierać kanały DVB-C bezpośrednio na TV trzeba mieć/kupić jakiś nowy telewizor z tunerem DVB-T (każdy nowy TV musi mieć ten tuner), większość z nich ma też bonusowo DVB-C.

PS. To nie jest wpuszczenie naziemnego sygnału DVB-T w kabel UPC!

[ Dodano: 23-08-2013, 18:20 ]
kris23 napisał/a:
Marcin, w Zielonej Górze te 35 kanałów będzie aktywne 12 września, tak podali na stronie upc.pl ,pozdro.

Muszą przepiąć sygnał Aster na kabel UPC, a jeszcze najwidoczniej tego nie zrobili.
Ostatnio zmieniony przez 23-08-2013, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 23-08-2013, 20:04   

RadkoR napisał/a:
Muszą przepiąć sygnał Aster na kabel UPC, a jeszcze najwidoczniej tego nie zrobili.
To akurat nie ma nic do rzeczy . Obie sieci korzystają z tych samych kanałów dosyłowych . Tu info oficjalne : http://obsluga-klienta.up...VBRQXZ5bA%3D%3D a tu instrukcja : http://www.upc.pl/pdf/Ins...w_cyfrowych.pdf
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 23-08-2013, 20:25   

Województwa Lubuskiego nie ma w instrukcji.
_________________
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 24-08-2013, 04:56   

matulec napisał/a:
AtoMan napisał/a:
Gdzie konkretnie można znaleźć takie informacje? Jakoś nie mogę się dokopać.
http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answers/detail/a_id/643/kw/niekodowane_kanaly/session/L3RpbWUvMTM3NzI2ODA4MS9zaWQva0VudE91eWw%3D


"Klienci z regionów Warszawa, Kraków, Gdańsk, Zielona Góra i Ciechanów techniczną możliwość odbioru wszystkich niekodowanych kanałów uzyskają 12 września."

To dziwne, bo ja w Krakowie już mam.
_________________
 
 
matulec 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 639
Wysłany: 24-08-2013, 08:17   

Słowo klucz: wszystkich
Wszystkie niekodowane kanały już posiadasz, czy tylko część, jak w niektórych lokalizacjach?
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2013, 08:54   

Józek napisał/a:
To dziwne, bo ja w Krakowie już mam.

W Warszawie również są kanały - wszystkie.
 
 
areczek 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 255
Skąd: krk
Wysłany: 24-08-2013, 09:24   

szukałem kanałów w krk i z tego co zapamiętałem brakuje min: polo tv eska tv czy ttv. brakował tych kanałów jak wyszukałem ich ogólnie z koleji jak zrobiłem ustawienia ręcznie to one sie pojawiły na pozycjach jak w dekoderze natomiast zabrakło nie wyszukało min tvn hd czy tvp 1 hd
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2013, 10:54   

Kanały są już wszędzie odkodowane. Ci, którzy odbierają tylko część z nich zapewne są posiadaczami tzw. pakietu "mini". Po prostu UPC nie wszędzie jeszcze poprzesuwała paczki z odkodowanymi kanałami na niskie częstotliwości (z zakresu 114 MHz - 226,5 MHz), aby klienci pakietu "mini" mieli do nich dostęp.
 
 
Marcin9233 
Klikacz

Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 7
Wysłany: 24-08-2013, 13:53   

Pozwólcie na wyrażenie mojej opinii. W Krakowie niektórzy mają. Zapewne nie mają tylko ci którzy korzystali z dawnej kablówki Aster, nie ma w instrukcji województwa lubuskiego ponieważ UPC przed przyłączeniem się z Aster nie działało w lubuskim. Jakby co nie biorę odpowiedzialności na moje odpowiedzi ponieważ nie jestem ich pewny.
Będąc dawnym użytkownikiem sieci Aster mam do dyspozycji 51 różnych kanałów w analogu czy 12 września stracę do nich dostęp czy może te 35 kanałów dołączą to tych?
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 24-08-2013, 14:40   

areczek napisał/a:
szukałem kanałów w krk i z tego co zapamiętałem brakuje min: polo tv eska tv czy ttv. brakował tych kanałów jak wyszukałem ich ogólnie z koleji jak zrobiłem ustawienia ręcznie to one sie pojawiły na pozycjach jak w dekoderze natomiast zabrakło nie wyszukało min tvn hd czy tvp 1 hd


Przeskanuj sobie pasmo 122 Mhz. Tam sa kanały o których mówisz.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2013, 14:48   

Marcin9233 napisał/a:
Będąc dawnym użytkownikiem sieci Aster mam do dyspozycji 51 różnych kanałów w analogu czy 12 września stracę do nich dostęp czy może te 35 kanałów dołączą to tych?

Dołączą do tych analogowych. Aczkolwiek z racji tego, że UPC chce te 35 kanałów cyfrowych udostępnić już dla abonentów najniższego pakietu "mini", niektóre kanały analogowe mogą zostać przesunięte na wyższe częstotliwości, a nawet mogą zostać usunięte z oferty. Biorąc jednak pod uwagę, że w cyfrówce UPC pakuje około 11 kanałów SD na 1 częstotliwość i około 5 kanałów HD na 1 częstotliwość, w najgorszym scenariuszu mogą przesunąć/usunąć góra 4 kanały analogowe (3 kanały HD zajmą 1 częstotliwość, a 32 kanały SD zajmą 3 częstotliwości). ;)
 
 
lary701 
easy master

Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 33
Wysłany: 25-08-2013, 20:00   

W Katowicach są wszystkie kanały z listy (chyba 34) plus 48 analogowych.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 25-08-2013, 20:38   

Wyszukało mi ponad 236 kanałów z radiem ale nie widzę tych wszystkich co mam w analogu. Nie mam też tych cyfrowych. Wyszukiwanie zrobiłem pełne.
_________________
  jedrek
 
gerwazjo 
Klikacz

Dołączył: 25 Sie 2013
Posty: 2
Wysłany: 25-08-2013, 20:49   

witam jestem z krakowa i nie mogę ustawić tych kanałów pomocy mam samsunga
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: