Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Router - 2 niezależne radia i gigabitowy switch
Autor Wiadomość
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 26-07-2013, 05:19   Router - 2 niezależne radia i gigabitowy switch

Witajcie po długiej przerwie :)

Przez ostatnie kilka lat trochę wypadłem z obiegu, jeżeli chodzi o sprzęt sieciowy, a potrzebuję jak najszybciej kupić router do firmy. Sprzęt powinien posiadać dwa niezależne układy Wi-Fi (802.11b/g/n) na 2.4GHz (do pracy w trybie WISP + AP) i Gigabitowy switch. Cena w tym momencie nie gra roli.
Najpopularniejsze modele posiadają najczęściej 2.4 + 5 GHz, a nigdzie nie widzę 2.4 + 2.4
Znalazłem jedynie coś takiego jak Ovislink AirLive G-DUO, jednak jego radia są tylko w b/g no i switch 100Mbps, więc za słabo jak na moje wymagania.

Możecie coś polecić? Wolałbym "gotowca", bo to nie będzie sprzęt dla mnie, inaczej kupiłbym jakiegoś RouterBoard z 2x miniPCI i odpowiednie karty Wi-Fi do niego, no i jeżeli nie znajdę nic innego to pewnie tak zrobię, ale może jest na rynku już jakieś gotowe rozwiązanie?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam :)
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 26-07-2013, 10:31   

Może NetGear N900?

Tu znajdziesz instrukcję: http://www.downloads.netg...M_07DEC2011.pdf jakbyś chciał poczytać więcej o funkcjonalnościach.

Wygląda na to, że można na jednym radiu postawić dwie sieci (zwykłą i "dla gości"), czyli łącznie 4 (dwie na 2,4 Ghz oraz dwie na 5 Ghz).
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 26-07-2013, 19:14   

O tych Netgearach czytałem, miałem na oku WNDR3700v2, ale nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce i czy faktycznie będzie działać z pełną wydajnością taki tryb? Zależy mi na stabilności, żeby nie było problemu, że kilka kompów się podłączy i wszystko padnie. Dlatego chciałem dwa niezależne radia na 2.4
Poza tym, 5GHz jest mi kompletnie niepotrzebne (nikt nie będzie specjalnie kupować karty na 5GHz), a te routery są tak zrobione z myślą o wykorzystaniu obu pasm. A tu wychodzi na to, że i tak korzystałbym tylko z jednego układu, a takie ustawienie mogę sobie zrobić na każdym tanim routerze, który obsługuje OpenWRT czy inny alternatywny firmware, ale z wydajnością takiego rozwiązania to bywa różnie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2013, 20:17   

KeFaS napisał/a:
O tych Netgearach czytałem, miałem na oku WNDR3700v2, ale nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce i czy faktycznie będzie działać z pełną wydajnością taki tryb? Zależy mi na stabilności, żeby nie było problemu, że kilka kompów się podłączy i wszystko padnie.

Sam mam takowy routerek, wifi zasięg niezły, ale ja i tak po kablach "lecę".
Sieć w domu, to 2 do 5 kompów, serwer Synology DS 713+ (torki), Netgear Stora, sieć chodzi 24/7/365 :mrgreen:
_________________
 
 
paul klacska 
light master

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-08-2013, 19:49   

Kup sobie mikrotika ,jak już robisz sieć w firmie to rób to troche na poważnie.
Sam mam w domu płytę itx na intel atomie 1.6GHZ, 1 wan plus 2 lany w pci wpięta karta
mikrotika w której mam dwie karty na minipci 2,4 i 5 ghz(dwa porty wolne).
Każda sieć ma zrobioną inną pule adresów,mam hotspota i inne cuda. Płytę itx miałem,
kupiłem system mikrotika za 100pln plus karte rozszerzeń RB 14 też za 100pln,dwie karty wifi
2,4 i 5. I powiem że lata fruwa,kredki struga.

Jak ktoś chce to może dac cynk na gg 1006584 to dam mu link do wykresów graficznych.
 
 
 
spoon 
light master


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 54
Wysłany: 09-09-2013, 09:42   

a czy nie prostszym i tańszym sposobem będzie instalacja dwóch AP + gigabitowego switcha?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: