Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zerowanie 31-szego
Autor Wiadomość
Ours 
Klikacz

Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 5
Wysłany: 30-08-2005, 12:07   Zerowanie 31-szego

Miesiąc temu odblokowali download dzień przed pierwszym. Nie wiecie może czy był to dzień ściagania za free czy też może doliczyli to do limitu za sierpień. Mam 25giga limitu dzielone na 3 osoby i jeśli jutro mnie odblokują to nie wiem czy ściagać ile wlezie czy tylko tak żeby straczyło do kolejnego pierwszego.
 
 
Ptaszek 
Klikacz


Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 18
Wysłany: 30-08-2005, 12:44   

wtedy pierszy przypadal w niedziele a w niedziele sie nie pracuje zazwyczaj...
 
 
Rzbiku 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2005, 12:58   

Ja miałem identycznie w Maju - też odblokowali mnie na całą dobe przed końcem miesiąca i jest to mniej więcej reguła (przynamniej u mnie gdyż tak naprawde to ponoć loteria, nie raz potrafią odblokować dopiero 1wszego albo trzeba nawet interweniować).

Nie ma czegoś takiego, że przekroczony limit doliczają na następny miesiąc (choć raz spotkało to kogoś - opisywał taką sytuacje gość na forum ale to już trzeba mieć wyjątkowego pecha i chyba był to tylko jednostkowy przypadek). A mówiąc krótko odpowiedź brzmi: TAK jest to dzień Wolności Limitowej, że tak powiem:) Gigabajty mogą wtedy brykać sobie zupełnie wolne i szczęśliwe między modemem a dyskiem ze świadomościa, że nic im nie zagraża :D Możesz ściągać sobie do upojenia i nie zostanie Ci to policzone na poczet przyszłego miesiąca. Choć napisze w razie co, żeby nikt mnie nie skorygował :wink: , że był też chyba na forum opisany przypadek powtórnego przycięcia właśnie ostatniego dnia miesiąca.

Tak więc jeśli Cie jutro odblokują to możesz spokojnie ściągać do oporu.
_________________
 
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-08-2005, 13:19   

Ja mialem taka akcje ze mnie odblokowali 30 o 8 rano, o 12 mnie zablokowali znowu by o 15 juz odblokowac docelowo lol
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-09-2005, 05:56   

:D a ja mam, regularnie wynik 6 GB dowload/0,3 upload i jest wszystko OK :D
_________________
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 01-09-2005, 10:14   

Przycieli mnie 29go, a wczoraj (31go) mialem juz normalna predkosc. Tak wiec odblokowali przed 1 wrzesnia, ale czy wlicza to co sie nabilo tego dnia do limitu czy nie, to sie okaze pozniej :)
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 01-09-2005, 12:25   

Oby nic nie wliczali bo na wstepie miesiaca bede mial juz sciagniete 10GB :mrgreen:
_________________
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-09-2005, 16:49   

Ptaszek napisał/a:
wtedy pierszy przypadal w niedziele a w niedziele sie nie pracuje zazwyczaj...


"Rodzaj" dnia jest tutaj bez znaczenia, a dane z ostatniego dnia miesiąca wliczają
się oczywiście do tego samego miesiąca, a nie do następnego - proste jak
konstrukcja cepa. Wszystko pisze na stronie z licznikiem 8)
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2005, 07:56   

Ciekawe to zerowanie jest:
30.09 - wynik 4,905 GB/0,326 GB
01.10 - " ten sam jw ! ?
02.10 - " 0,070 / 0,008
codziennie rano sprawdzam i zawsze na przełomie m-ca są takie nieścisłości.
(oczywiście wyniki każdego m-ca inne, to zrozumiale).
pozdrawiam ultrachellonautów :wink:
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2005, 11:10   

mizuk, zerknij do FAQ!
Kiedy jest zerowany licznik pobranych danych?
Najczęściej jest to robione około godziny 2-3 w nocy pierwszego dnia miesiąca.
Zauważ, że licznik wskazuje stan pobranych i wysłanych danych najczęściej na dzień poprzedni.

Czyli 2 października masz stan ilości pobranych danych z 1 października (czyli wszystko się zgadza).
Co do 1.10. to musiałeś coś źle spisać, albo licznik nie pokazywał stanu z dnia poprzedniego.
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2005, 14:20   

Jacku, FAQ znam w tym temacie, tylko coś widocznie poplątałem, dzięki za wyjaśnienie :wink:
_________________
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 25-10-2005, 09:54   

ja na ogol kazdego ostatniego dnia miesiaca szaleje z downloadem ile wlezie caly dzien wiec sie przekracza ten limit o ladnych pare giga jeszcze nigdy mnie nie przycieli po co ?? zeby nastepnego dnia o godzinie 00 sciagnac blokade ?? z tego co mi wiadomo tam jakis program jest ktory automatycznie przycina tak mowia na partyline, a ze mam licznik na kompie co zlicza na biezaco wiec staram sie wykorzystac te 25 giga do ostatniego dnia miesiaca a potem hulaj dusza :) , kiedys to bylo do 28 zliczali dane a potem :) 2-3 dni bez zliczania
 
 
Rzbiku 
easy master

Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2005, 02:03   

Już gdzieś chyba o tym pisałem (w innym temacie na forum) ale napiszę jeszcze raz: nie trzeba czekać do ostatniego dnia miesiąca! Wiem, że w sumie to niewielka różnica (ale jednak) jednakże przekraczanie limitu można zacząć już PRZEDOSTATNIEGO dnia miesiąca. tj. 30stego w wypadku października. Ponieważ już wtedy gdy o tym pisałem "zareagowała" na to Pani Administrator (Lady Root bodajże o ile dobrze pamiętam) tak więc od razu zastrzege, że nie daję na to żadnej gwarancji, że u wszystkich będzie jak u mnie :) Robiłem tak już dobrych kilka razy (a ostatnio od lipca robie tak ciągle) i nigdy nie zostałem przycięty ostatniego dnia miesiąca. No bo w sumie po co mieliby to robić na kilkanaście godzin. Tak więc mamy w ten sposób nie jedną a dwie doby na ściąganie (jeśli ktos lubi duuuużo ściągać to może wtedy spokojnie przynajmniej zdublować limit :wink: - nie ściągam maniakalnie ale mój rekord to 160% Normy: 24GB :) ) no i zawsze możemy to zacząć to robić dzień wcześniej, jeden dzień czekania mniej. A więc dwa plusy. A ostatnie dwa miesiące (po przekroczeniu limitu) nie dostaję nawet maila z UPC zawiadamiającego o tym fakcie :lol:

Czy ktoś również tak robi? Nie chcę nikogo do tego namawiać ale może ktoś zechce sprawdzić w tym miesiącu czy i u niego podobne praktyki uchodzą płazem :) i podzieli się "wrażeniami" :wink: Pozdrawiam.
_________________
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 27-10-2005, 11:23   

Rzbiku, napisałeś to tak przekonywująco, że 30 bm spróbuję twojej "recepty", bo jestem "na pograniczu" prawie... Jeśli zostanę przycięty to nie omieszkam poinformować o tym fakcie pozostałych "zainteresowanych" :mrgreen:
_________________
 
 
 
flegi 
Klikacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2005
Posty: 12
Wysłany: 27-10-2005, 15:40   

Mozna to potraktowac nie jako łamanie regulaminu lecz naukowe testowanie luki w systemie chello w celu upewnienia sie ze takowa isnieje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: